Tulokset H.C. Andersen Swim Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Terapeut Sofie Ellehus |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 32.45 | 1:10.92 | |||||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.41 | 1:17.65 | |||||
3 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | 1:18.93 | |||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 40.46 | 1:23.24 | |||||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 37.28 | 1:23.97 | |||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.02 | 1:26.36 | |||||
7 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.68 | 1:26.50 | |||||
8 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.67 | 1:28.03 | |||||
9 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.63 | 1:28.34 | |||||
10 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.89 | 1:32.26 | |||||
11 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 43.45 | 1:35.69 | |||||
12 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.41 | 1:39.59 | |||||
13 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.99 | 1:42.20 | |||||
14 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 47.78 | 1:42.38 | |||||
15 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 47.83 | 1:44.42 | |||||
16 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 49.29 | 1:47.83 | |||||
17 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 44.50 | 1:48.64 | |||||
18 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 54.15 | 1:52.28 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Terapeut Sofie Ellehus |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 29.96 | 1:03.36 | |||||
2 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.65 | 1:06.72 | |||||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.44 | 1:15.75 | |||||
4 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 34.81 | 1:17.86 | |||||
5 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.84 | 1:19.58 | |||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 36.09 | 1:20.01 | |||||
7 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.19 | 1:21.66 | |||||
8 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 37.25 | 1:22.04 | |||||
9 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 37.91 | 1:23.68 | |||||
10 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 44.99 | 1:41.59 | |||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |