2022-09-30   13:59:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 41, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2018 
Sponsor: AS Fysioterapi 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Naja Frgemann  2006  H2Odense    34.26  1:13.04  1:51.76    2:29.00   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Kge Svmmeklub    34.64  1:13.27  1:53.12    2:31.39   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.73  1:15.06  1:53.61    2:31.42   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svmmeklub    35.26  1:15.72  1:56.33    2:36.75   
Ane Christensen  2006  Kolding SK    35.42  1:16.10  1:58.13    2:38.42   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svmmeklub    36.15  1:16.96  1:58.75    2:39.72   
Christine Mols  2006  Ringe Svmme Klub    35.96  1:17.74  2:01.79    2:44.45   
Karoline Hellese  2006  Svmmeklubben Snderborg    36.74  1:19.41  2:02.71    2:46.12   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Kge Svmmeklub    36.71  1:18.71  2:03.62    2:47.83   
10  Anna Hjorth Christensen  2006  Kge Svmmeklub    38.20  1:21.75  2:07.28    2:49.14   
11  Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.13  1:24.58  2:08.39    2:49.49   
12  Mejse Jakobsen  2007  Kge Svmmeklub    39.23  1:24.88  2:09.88    2:50.50   
13  Liv Hjorth Jrgensen  2007  Herning Svmmeklub    39.53  1:24.80  2:10.76    2:53.01   
14  Anna Steen Petersen  2007  Kge Svmmeklub    39.13  1:24.46  2:11.63    2:54.50   
15  Rebekka Roed  2007  Kge Svmmeklub    40.90  1:26.79  2:12.26    2:55.92   
16  Sarah Laursen  2007  Vejle Svmmeklub    41.20  1:27.42  2:13.89    2:57.36   
17  Frida Hj Foldager  2006  Vejle Svmmeklub    39.81  1:27.45  2:15.75    3:00.27   
18  Anna Mai Andersen  2006  Svmmeklubben Snderborg    40.65  1:27.32  2:16.57    3:02.05   
19  Sofie Damm Johansen  2006  Svmmeklubben Snderborg    40.30  1:28.25  2:17.23    3:02.14   
20  Mille Holmberg  2006  Vejle Svmmeklub    41.49  1:28.52  2:16.66    3:03.79   
21  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svmmeklub    41.66  1:30.74  2:24.46    3:16.05   
22  Emilie Petz Nielsen  2007  Svmmeklubben Snderborg            3:16.16   
23  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svmmeklub    44.12  1:36.18  2:29.84    3:22.26   
                     
 
Lb 41, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
Sponsor: AS Fysioterapi 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Maya Krogh Brnnicke  2005  Kge Svmmeklub    31.99  1:08.39  1:46.65    2:22.26   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svmme Klub    35.11  1:15.04  1:55.57    2:33.07   
Nicoline Kornum-Svensson  2005  Kolding SK    34.93  1:14.20  1:54.85    2:33.75   
Emilie Moberg  2005  Vejle Svmmeklub    35.17  1:14.91  1:56.11    2:35.56   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense      1:17.78  2:00.02    2:38.90   
Mille Veiler  2005  Kolding SK    35.62  1:15.94  1:58.33    2:39.34   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    35.23  1:16.62  1:59.73    2:41.43   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    36.73  1:18.75  2:01.73    2:45.24   
Sophie Kronborg  2005  Vejle Svmmeklub    37.44  1:21.67  2:06.89    2:49.29   
Agnete Habermann  2005  H2Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner