2022-09-30   14:05:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 15, 200m Rygsvmning Damer, Indledende 
Sponsor: RM-GROUP 
Louise rnstedt 85 - FREM-STO96 - 2.13.06 (21.05.2005) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.48  1:11.38  1:48.22    2:23.90   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svmme Klub    34.44  1:10.97  1:48.15    2:25.00  Deltager ikke i finalen 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svmme Klub    34.30  1:10.76  1:48.08    2:25.29  Deltager ikke i finalen 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    34.64  1:12.46  1:51.04    2:28.44   
Mia Rindshj  2003  Gentofte Svmme Klub    35.45  1:14.12  1:52.19    2:29.86   
Louise Jensen  2003  Errits Gymnastik Og IF    37.15  1:17.50  1:58.64    2:36.84   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub    36.88  1:17.67  1:58.70    2:38.22   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  GTI    37.69  1:18.22  1:59.10    2:40.28   
Matilde Mantzius Mosegrd  2003  Slagelse Svmmeklub    37.68  1:19.90  2:01.69    2:42.37   
10  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svmme Klub    38.28  1:19.22  2:01.21    2:42.64   
11  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    39.59  1:20.93  2:02.16    2:42.66   
12  Trine Johansen  2002  Ringe Svmme Klub    38.11  1:18.76  2:01.51    2:43.00   
13  Louise Sjrup Jensen  2003  Vejle Svmmeklub    40.26  1:21.57  2:02.61    2:43.06   
14  Anna Skovmand Rasmussen  2003  H2Odense    36.27  1:17.02  1:59.79    2:43.21   
15  Kathrine Sofie Jensen  2003  Kge Svmmeklub    38.63  1:20.52  2:03.20    2:45.14   
16  Laura Arentsen  2003  Kolding SK    39.11  1:20.80  2:03.89    2:45.78   
17  Julie Dumstrei  2004  Errits Gymnastik Og IF    39.96  1:22.13  2:05.34    2:46.30   
18  Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svmme Klub    39.76  1:22.79  2:06.06    2:46.96   
19  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svmmeklub    38.86  1:21.81  2:04.93    2:47.31   
20  Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svmmeklub    40.05  1:22.50  2:05.97    2:47.46   
21  Mia Hvarre  2004  Vejle Svmmeklub    40.42  1:22.63  2:06.06    2:48.03   
22  Kaya Yang Eisensee  2004  H2Odense    38.87  1:20.92  2:04.95    2:48.16   
23  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svmmeklub    40.58  1:23.18  2:06.43    2:49.10   
24  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle Svmmeklub    41.25  1:24.11  2:07.82    2:51.13   
25  Zophia Henriks  2004  Errits Gymnastik Og IF    42.99  1:28.15  2:11.99    2:53.12   
26  Frederikke Kruse  2002  Herning Svmmeklub    42.66  1:27.01  2:11.38    2:53.83   
27  Jenny Cao  2003  Frem Odense    40.43  1:25.21  2:11.30    2:55.21   
28  Josefine S Jrgensen  2004  H2Odense    41.46  1:26.78  2:12.61    2:57.56   
29  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense    43.77  1:29.55  2:16.33    3:01.67   
30  Emma Lundorff Johannsen  2003  Svmmeklubben Snderborg    42.23  1:29.75  2:17.56    3:03.42   
Mia T. Klver-Kristensen  2004  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner