2022-09-30   13:48:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 16, 200m Rygsvmning Herrer, Indledende 
Sponsor: stergaard Intercoiffure 
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (01.06.2013) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.45  1:03.63  1:38.67    2:13.40   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    33.18  1:08.50  1:44.10    2:18.87   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.12  1:03.49  1:41.21    2:19.14   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svmme Klub    31.90  1:06.81  1:43.93    2:19.98   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svmmeklub    33.73  1:10.20  1:46.24    2:20.48   
Lukas Sthr Bentsen  2003  H2Odense    33.24  1:09.22  1:46.26    2:22.64   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    33.03  1:09.25  1:46.10    2:22.75   
Victor Nygaard  2003  H2Odense    33.49  1:09.73  1:46.93    2:22.82  Deltager ikke i finalen 
Ejnar Truelsen  2002  Herning Svmmeklub    34.27  1:10.82  1:48.15    2:24.72   
10  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svmme Klub    33.09  1:09.94  1:47.97    2:25.47  Deltager ikke i finalen 
11  Daniel Damsbo  2003  Vejle Svmmeklub    36.11  1:13.31  1:51.71    2:28.19   
12  Lucas Grinderslev  2001  Errits Gymnastik Og IF    35.35  1:12.91  1:51.91    2:28.33   
13  Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    36.14  1:12.84  1:51.26    2:28.47   
14  Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svmme Klub    35.16  1:12.64  1:51.35    2:28.87   
15  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    36.57  1:14.87  1:53.26    2:29.39   
16  Mads Stamholt  2003  Haderslev Svmme Klub    36.66  1:15.76  1:54.18    2:31.08   
17  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svmme Klub    35.51  1:13.95  1:53.21    2:32.23   
18  Mads Baltzer  2002  GTI    37.56  1:16.85  1:56.31    2:34.74   
19  Christian Lorey  2003  Errits Gymnastik Og IF    36.91  1:17.21  1:57.31    2:35.24   
20  August B Bjerregaard  2003  H2Odense    36.04  1:15.18  1:56.73    2:36.64   
21  Lauritz Baad Ellekjr  2003  Vejle Svmmeklub    36.75  1:16.22  1:56.96    2:38.38   
22  Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    38.52  1:19.64  2:00.19    2:39.20   
23  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Vejle Svmmeklub    36.46  1:17.79  2:00.30    2:42.41   
24  Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    41.87  1:23.91  2:06.43    2:47.38   
25  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF    44.03  1:33.42  2:25.04    3:15.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner