2022-09-30   15:52:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 17 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 17 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Sponsor: Laust & Blik 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    29.35        1:03.97   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svmme Klub    30.19        1:05.45   
Cille Christensen  2004  Kolding SK    31.62        1:08.10   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svmmeklub    31.72        1:08.50   
Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svmme Klub    31.97        1:08.70   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svmmeklub    31.40        1:08.77   
Mia Rindshj  2003  Gentofte Svmme Klub    32.25        1:09.20  Deltager ikke i finalen 
Ida Maria Nielsen  2000  Holbk Svmme Klub    32.11        1:09.51   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense    33.01        1:09.62   
10  Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.55        1:09.78   
11  Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub    32.77        1:09.87   
12  My Phuong Bui  2003  H2Odense    32.50        1:10.01   
13  Liva Stjernholm  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.30        1:11.74   
14  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svmmeklub    33.29        1:12.20   
15  Sofie Sjgren  2002  Errits Gymnastik Og IF    33.74        1:12.40   
16  Anne Sofie Nrtoft  2004  Kolding SK    34.49        1:13.16   
17  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svmmeklub    33.46        1:13.37   
18  Ida Rishj  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.66        1:13.65   
19  Louise Hvarre  2001  Vejle Svmmeklub    34.22        1:13.68   
20  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    34.63        1:14.19   
21  Clara Lynggaard  2002  Errits Gymnastik Og IF    33.43        1:14.98   
22  Kathrine Sofie Jensen  2003  Kge Svmmeklub    34.39        1:15.13   
23  Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.23        1:15.20   
24  Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svmmeklub    34.18        1:15.30   
25  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svmmeklub    36.21        1:15.56   
26  Mikala Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.56        1:15.83   
27  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    35.50        1:16.03   
28  Aurelia Pedersen  2004  H2Odense    34.62        1:16.10   
29  Ida Juul Grnning  2004  H2Odense    35.65        1:16.27   
30  Julie Wolter  2003  GTI    34.90        1:16.39   
31  Elisabeth Them Jensen  2004  Kge Svmmeklub    35.06        1:16.68   
32  Josefine Krumbak  2004  Kge Svmmeklub    33.99        1:16.78   
33  Olivia Mller  2004  Kge Svmmeklub    34.37        1:16.87   
34  Louise Sjrup Jensen  2003  Vejle Svmmeklub    36.53        1:17.07   
35  Mai Pallvi  2000  Holbk Svmme Klub    35.39        1:17.60   
36  Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub    36.16        1:17.72   
37  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svmmeklub    36.60        1:18.69   
38  Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub    36.00        1:19.25   
39  Sara Farag  2003  Svmmeklubben Snderborg    35.98        1:19.30   
40  Alma Burgaard  2003  H2Odense    37.23        1:20.02   
41  Marie Jger  2003  Vejle Svmmeklub    36.58        1:20.14   
42  Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub    36.95        1:21.64   
43  Josefine Risum Jrgensen  2004  H2Odense    37.19        1:21.73   
44  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svmme Klub    37.52        1:21.80   
45  Emilie Johanna Blow  2003  Vejle Svmmeklub    36.77        1:21.89   
46  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub    37.51        1:22.06   
47  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svmmeklub    37.79        1:27.09   
48  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svmme Klub    42.10        1:29.36   
49  Melanie Petersen  2004  Kolding SK    41.92        1:32.40   
50  Mia Andersen  2002  H2Odense    43.15        1:36.84   
51  Mette Buur Holt  2003  Herning Svmmeklub    44.60        1:40.36   
Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner