2022-09-30   15:38:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 18 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 18 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Sponsor: Sanovo Technology Group 
Magnus Jkupsson 94 - Farum Svmmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gustav Jrgensen  2000  Slagelse Svmmeklub    27.29        58.47   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    27.40        58.66   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svmme Klub    27.54        58.93   
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    27.84        59.50   
Lucas Bruun Strbek  2001  Gentofte Svmme Klub    27.90        1:00.14   
Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svmmeklub    27.90        1:00.50   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svmmeklub    29.03        1:00.51  Deltager ikke i finalen 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    28.09        1:00.59   
Mads Srensen  2000  H2Odense    29.04        1:00.96   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte Svmme Klub    28.33        1:01.03   
11  Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svmme Klub    28.04        1:01.52   
12  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svmmeklub    28.96        1:01.83   
13  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svmmeklub    28.24        1:01.86   
14  Rune Solgaard Larsen  2000  Kolding SK    29.01        1:01.92   
15  Andreas Bui  2000  H2Odense    28.74        1:02.31   
16  Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub    28.95        1:02.38   
17  Robert Asfeldt  1996  Herning Svmmeklub    28.56        1:02.48   
18  David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    29.38        1:02.78   
19  Simon Perzynski  2002  Svmmeklubben Snderborg    29.21        1:02.88   
20  Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    28.76        1:03.19   
21  Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub    29.38        1:03.33   
22  Philip Krogh Brnnicke  2000  Kge Svmmeklub    29.34        1:03.39   
23  Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    29.55        1:03.92   
24  Mads Enghave  2002  GTI    29.61        1:04.01   
25  Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svmme Klub    29.17        1:04.33   
26  Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub    29.48        1:04.41   
27  Malthe Burgaard  2000  H2Odense    29.90        1:04.43   
28  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svmme Klub    29.48        1:04.60   
29  Mikkel Gummer  2002  Greve Svmmeklub    30.62        1:04.70   
30  Andr Iversen  2001  Svmmeklubben Snderborg    30.26        1:04.92   
31  Christopher Kristiansen  2000  Svmmeklubben Snderborg    30.02        1:05.81   
31  Niels Paulli Sparholt  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    29.74        1:05.81   
33  Anders Rasmussen  2001  Vejle Svmmeklub    30.30        1:06.04   
34  Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.28        1:06.58   
35  Andreas Kronborg  2002  Vejle Svmmeklub    30.14        1:06.63   
36  Asbjrn Guldager  2002  Haderslev Svmme Klub    31.55        1:06.83   
37  Malthe Elkjr  2003  Vejle Svmmeklub    30.96        1:07.39   
38  Jacob Christensen  2002  Vejle Svmmeklub    32.13        1:07.46   
39  Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense    31.16        1:07.54   
40  Mikkel Hjelm  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    31.65        1:07.77   
41  Magnus Funder  2001  Vejle Svmmeklub    31.39        1:07.90   
42  Lasse Darlem Brandt  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    31.43        1:08.00   
43  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    31.40        1:08.55   
44  Jonathan Eskildsen  2003  Kge Svmmeklub    31.36        1:08.73   
45  Laurits Sigaard  2003  Errits Gymnastik Og IF    31.56        1:09.82   
46  Kristoffer Erbo Kjr  2001  Vejle Svmmeklub    33.25        1:11.01   
47  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    33.48        1:12.08   
48  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svmme Klub    35.53        1:13.64   
49  Victor Bjerre  2001  Herning Svmmeklub    35.35        1:14.30   
50  Oliver Gadegaard  2003  Kge Svmmeklub    36.04        1:18.15   
51  Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.76        1:18.71   
52  Simon Sandal  2003  Vejle Svmmeklub    34.95        1:21.46   
53  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svmme Klub    36.35        1:21.55   
54  Jonas Pihl  2003  Kolding SK    38.40        1:24.18   
55  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense    37.61        1:26.86   
56  Mathias Jrgensen  2002  Errits Gymnastik Og IF    36.52        1:30.33   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner