2022-09-30   14:39:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 40 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 40 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 40, 200m Medley Herrer, Indledende 
Sponsor: Hesehus 
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (07.05.2011) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Lucas Bruun Strbek  2001  Gentofte Svmme Klub    28.02  1:00.95  1:40.59    2:10.55   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svmme Klub    28.63  1:02.89  1:43.22    2:14.69   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    28.90  1:04.62  1:45.53    2:17.02   
Mads Srensen  2000  H2Odense    28.97  1:08.87  1:47.62    2:17.27   
Philip Krogh Brnnicke  2000  Kge Svmmeklub    29.24  1:05.70  1:46.85    2:17.43   
Simon Perzynski  2002  Svmmeklubben Snderborg    29.46  1:07.59  1:45.41    2:17.61   
Gustav Jrgensen  2000  Slagelse Svmmeklub    28.12  1:03.67  1:46.94    2:17.85  Deltager ikke i finalen 
Leo Badaker  2002  Gentofte Svmme Klub    27.90  1:02.07  1:46.44    2:18.81   
Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    29.14  1:04.36  1:48.41    2:19.04  Deltager ikke i finalen 
10  Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub    29.55  1:07.19  1:49.25    2:20.96   
11  Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    27.74  1:05.23  1:48.56    2:21.73   
12  Malthe Burgaard  2000  H2Odense    29.48  1:07.77  1:48.83    2:22.33   
13  Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    30.59  1:09.62  1:50.62    2:23.07   
14  Gustav Stahl  2002  H2Odense    29.72  1:06.68  1:50.60    2:23.36   
15  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svmmeklub    29.15  1:03.98  1:51.07    2:23.55   
16  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svmmeklub    31.23  1:10.35  1:50.36    2:23.58   
17  Philip Andersen Ravn  2002  Svmmeklubben Snderborg    29.09  1:08.70  1:53.49    2:25.52   
18  Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svmmeklub    28.86  1:07.00  1:52.74    2:26.16   
19  Mads Enghave  2002  GTI    30.08  1:10.76  1:54.37    2:26.67   
20  Mads Stamholt  2003  Haderslev Svmme Klub    34.09  1:12.99  1:55.22    2:26.89   
21  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svmme Klub    29.98  1:07.89  1:54.07    2:27.05   
22  Oliver Fenger  2003  Vejle Svmmeklub    32.27  1:11.45  1:54.19    2:28.44   
23  Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub    32.39  1:13.28  1:54.62    2:29.12   
24  Lukas Sthr Bentsen  2003  H2Odense    33.85  1:10.48  1:55.92    2:29.55   
25  Anders Rasmussen  2001  Vejle Svmmeklub    30.88  1:09.07  1:56.83    2:30.94   
25  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svmmeklub    30.34  1:08.76  1:55.98    2:30.94   
27  Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    33.96  1:14.79  2:00.57    2:34.40   
28  Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    29.83  1:10.71  2:00.42    2:34.45   
29  August B Bjerregaard  2003  H2Odense    34.68  1:12.45  2:00.96    2:35.38   
30  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Vejle Svmmeklub    32.17  1:12.45  1:58.96    2:35.85   
31  Christian Lorey  2003  Errits Gymnastik Og IF    33.58  1:13.27  2:03.36    2:36.20   
32  Laurits Sigaard  2003  Errits Gymnastik Og IF    31.45  1:12.84  2:00.93    2:36.27   
33  Magnus Funder  2001  Vejle Svmmeklub    30.93  1:09.79  2:00.24    2:36.45   
34  Asbjrn Guldager  2002  Haderslev Svmme Klub    31.45  1:13.75  1:59.75    2:36.68   
35  Frederik Dumstrei  2002  Errits Gymnastik Og IF    32.98  1:15.09  2:03.83    2:38.13   
36  Lauritz Baad Ellekjr  2003  Vejle Svmmeklub    36.82  1:17.17  2:01.42    2:38.20   
37  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svmme Klub    34.96  1:17.40  2:04.73    2:40.52   
38  Kristoffer Erbo Kjr  2001  Vejle Svmmeklub    32.51  1:15.45  2:05.68    2:42.65   
39  Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.58  1:18.12  2:06.64    2:44.00   
40  Oliver Gadegaard  2003  Kge Svmmeklub    35.81  1:18.98  2:08.14    2:44.08   
41  Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.64  1:17.42  2:09.59    2:47.17   
42  Simon Sandal  2003  Vejle Svmmeklub    35.49  1:24.38  2:16.46    2:53.28   
43  Mathias Jrgensen  2002  Errits Gymnastik Og IF    37.18  1:24.45  2:22.49    3:03.18   
44  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense    37.52  1:25.86  2:26.99    3:07.42   
45  Jonas Pihl  2003  Kolding SK    36.49  1:21.36  2:22.80    3:10.78   
Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub            DSQ  Fl flybensp i bryst 
Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense            DSQ  2 flybensp i br e100 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner