Results for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 4.03.03 (20.05.2017) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
658 |
1:01.50 |
2:06.70 |
3:11.60 |
|
4:12.95 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
657 |
1:00.58 |
2:05.96 |
3:09.99 |
|
4:13.10 |
|
|
H2Odense |
4:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
638 |
1:01.15 |
2:06.72 |
3:12.21 |
|
4:15.58 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
4:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
620 |
1:00.64 |
2:06.54 |
3:13.07 |
|
4:17.99 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
606 |
1:02.11 |
2:08.44 |
3:15.56 |
|
4:19.97 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
|
594 |
1:01.38 |
2:07.89 |
3:15.61 |
|
4:21.71 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jacob Holst |
1991 |
|
576 |
1:03.23 |
2:11.26 |
3:19.04 |
|
4:24.38 |
|
|
H2Odense |
4:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
567 |
1:03.59 |
2:09.81 |
3:17.80 |
|
4:25.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Toft |
2001 |
|
565 |
1:05.54 |
2:14.22 |
3:21.07 |
|
4:26.06 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
532 |
1:05.34 |
2:13.37 |
3:21.71 |
|
4:31.46 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
André Iversen |
2001 |
|
531 |
1:04.42 |
2:14.10 |
3:23.97 |
|
4:31.75 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malthe Burgaard |
2000 |
|
511 |
1:04.83 |
2:13.82 |
3:23.05 |
|
4:35.09 |
|
|
H2Odense |
4:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederik Dumstrei |
2002 |
|
459 |
1:06.91 |
2:20.04 |
3:34.03 |
|
4:45.12 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
4:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
|
457 |
1:07.84 |
2:20.81 |
3:34.08 |
|
4:45.60 |
|
|
H2Odense |
5:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sebastian Pors |
2002 |
|
439 |
1:06.61 |
2:19.62 |
3:34.29 |
|
4:49.56 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
5:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
343 |
1:15.49 |
2:38.01 |
3:57.10 |
|
5:14.26 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
5:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
|
326 |
1:15.87 |
2:37.01 |
3:59.54 |
|
5:19.73 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
5:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|