Resultat för Neptuniaden 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:50 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.76 | ||||||
2 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.03 | ||||||
3 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.55 | ||||||
4 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.62 | ||||||
5 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.69 | ||||||
6 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.73 | ||||||
7 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.94 | ||||||
8 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.96 | ||||||
9 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.58 | ||||||
10 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 32.81 | ||||||
11 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.92 | ||||||
12 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 32.93 | ||||||
13 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.20 | ||||||
14 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 33.54 | ||||||
15 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.64 | ||||||
16 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.65 | ||||||
17 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.68 | ||||||
18 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.94 | ||||||
19 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 34.05 | ||||||
20 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.41 | ||||||
21 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.72 | ||||||
22 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.26 | ||||||
23 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.55 | ||||||
24 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.66 | ||||||
25 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.01 | ||||||
26 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 36.21 | ||||||
27 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.05 | ||||||
28 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 37.16 | ||||||
29 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.31 | ||||||
30 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.29 | ||||||
31 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 38.89 | ||||||
32 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.61 | ||||||
33 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.24 | ||||||
34 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.64 | ||||||
35 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.06 | ||||||
36 | Elsa Barett Nygren | 2004 | Simklubben Neptun | 42.91 | ||||||
37 | Anushka Bhowmik | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.59 | ||||||
38 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.81 | ||||||
39 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 44.88 | ||||||
40 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.41 | ||||||
- | Tolue Taheri | 2004 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 31.71 | ||||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 31.81 | ||||||
3 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.62 | ||||||
4 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 33.91 | ||||||
5 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 34.55 | ||||||
6 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 34.68 | ||||||
7 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.03 | ||||||
8 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 35.17 | ||||||
9 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 35.40 | ||||||
10 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 35.55 | ||||||
10 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.55 | ||||||
12 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.62 | ||||||
13 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.00 | ||||||
14 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.48 | ||||||
15 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.58 | ||||||
16 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.74 | ||||||
17 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.26 | ||||||
18 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.53 | ||||||
19 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.71 | ||||||
20 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.50 | ||||||
21 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 38.57 | ||||||
22 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.71 | ||||||
23 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 38.83 | ||||||
24 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.04 | ||||||
25 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.90 | ||||||
26 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.14 | ||||||
27 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.45 | ||||||
28 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 40.61 | ||||||
29 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 40.76 | ||||||
30 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 40.79 | ||||||
31 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.48 | ||||||
32 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 41.62 | ||||||
33 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 42.94 | ||||||
34 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 43.83 | ||||||
35 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.30 | ||||||
36 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 44.72 | ||||||
37 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 46.00 | ||||||
38 | Chanel Matilainen | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.88 | ||||||
- | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:50 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:58 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 27.88 | ||||||
2 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.21 | ||||||
3 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 29.59 | ||||||
4 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.79 | ||||||
5 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 30.28 | ||||||
6 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.65 | ||||||
7 | Isac Persson Taylor | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.77 | ||||||
8 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.95 | ||||||
9 | Evert Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.10 | ||||||
10 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.15 | ||||||
11 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 31.24 | ||||||
12 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 31.32 | ||||||
13 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 31.33 | ||||||
14 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.49 | ||||||
15 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.76 | ||||||
16 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.10 | ||||||
17 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 32.29 | ||||||
18 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.74 | ||||||
19 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.81 | ||||||
20 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.15 | ||||||
21 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.39 | ||||||
22 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.88 | ||||||
23 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.96 | ||||||
24 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.60 | ||||||
25 | Isak Ekman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.91 | ||||||
26 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.09 | ||||||
27 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.26 | ||||||
28 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.91 | ||||||
29 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.58 | ||||||
30 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.31 | ||||||
31 | Lo Sanderfelt | 2004 | Simklubben Neptun | 46.28 | ||||||
- | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 31.54 | ||||||
2 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.12 | ||||||
3 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 34.25 | ||||||
4 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.28 | ||||||
5 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.60 | ||||||
6 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.76 | ||||||
7 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.33 | ||||||
8 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.48 | ||||||
9 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.50 | ||||||
10 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.95 | ||||||
11 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 36.40 | ||||||
12 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.95 | ||||||
13 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 37.99 | ||||||
13 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.99 | ||||||
15 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 38.15 | ||||||
16 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 38.33 | ||||||
17 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 38.70 | ||||||
18 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.82 | ||||||
19 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 38.89 | ||||||
20 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 38.92 | ||||||
21 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.50 | ||||||
22 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 39.70 | ||||||
23 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.73 | ||||||
24 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.77 | ||||||
25 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.99 | ||||||
26 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 40.14 | ||||||
27 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 40.81 | ||||||
28 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.06 | ||||||
29 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 42.44 | ||||||
30 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 42.77 | ||||||
31 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 43.55 | ||||||
32 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.16 | ||||||
33 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 45.28 | ||||||
34 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.09 | ||||||
35 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 47.27 | ||||||
36 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 47.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:58 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 29.80 | 1:02.00 | |||||
2 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.77 | 1:03.70 | |||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.20 | 1:04.10 | |||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 30.81 | 1:04.18 | |||||
5 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.73 | 1:04.27 | |||||
6 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.31 | 1:04.46 | |||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 31.68 | 1:04.59 | |||||
8 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.10 | 1:04.60 | |||||
9 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 30.71 | 1:04.67 | |||||
10 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 31.26 | 1:04.78 | |||||
11 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 30.56 | 1:04.84 | |||||
12 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 30.78 | 1:05.05 | |||||
13 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 30.77 | 1:05.58 | |||||
14 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.04 | 1:05.71 | |||||
15 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.82 | 1:05.87 | |||||
16 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.55 | 1:05.98 | |||||
17 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.10 | 1:06.04 | |||||
18 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.32 | 1:06.19 | |||||
19 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.90 | 1:06.27 | |||||
20 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 31.42 | 1:06.32 | |||||
21 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 32.37 | 1:06.67 | |||||
22 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.89 | 1:06.82 | |||||
23 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.35 | 1:06.92 | |||||
24 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.11 | 1:07.06 | |||||
25 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.23 | 1:07.08 | |||||
26 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.48 | 1:07.10 | |||||
27 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.65 | 1:07.13 | |||||
28 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.28 | 1:07.19 | |||||
29 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 32.17 | 1:07.20 | |||||
30 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.95 | 1:07.29 | |||||
31 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.17 | 1:07.33 | |||||
32 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.77 | 1:07.80 | |||||
33 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.40 | 1:07.99 | |||||
34 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.91 | 1:08.34 | |||||
35 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.32 | 1:08.35 | |||||
36 | Emilia Cullfors | 2003 | Simklubben Neptun | 31.60 | 1:08.77 | |||||
37 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.58 | 1:08.81 | |||||
38 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 32.64 | 1:08.82 | |||||
39 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.46 | 1:09.37 | |||||
40 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.36 | 1:09.58 | |||||
41 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 33.44 | 1:10.08 | |||||
42 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.21 | 1:10.17 | |||||
43 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 33.53 | 1:10.31 | |||||
44 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.34 | 1:10.74 | |||||
45 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.95 | 1:10.75 | |||||
46 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.75 | 1:10.98 | |||||
47 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.08 | 1:11.34 | |||||
48 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.09 | 1:11.37 | |||||
49 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.08 | 1:11.45 | |||||
50 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 33.73 | 1:11.48 | |||||
51 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 34.51 | 1:11.78 | |||||
52 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.14 | 1:11.80 | |||||
53 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.47 | 1:11.90 | |||||
54 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.55 | 1:12.04 | |||||
55 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 34.38 | 1:12.07 | |||||
56 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 34.44 | 1:12.08 | |||||
57 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.19 | 1:13.14 | |||||
58 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.07 | 1:13.22 | |||||
59 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 35.04 | 1:13.82 | |||||
60 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.57 | 1:14.28 | |||||
61 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.89 | 1:14.93 | |||||
62 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.50 | 1:14.99 | |||||
63 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 35.86 | 1:15.68 | |||||
64 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.23 | 1:15.85 | |||||
65 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.69 | 1:15.95 | |||||
66 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 36.70 | 1:17.20 | |||||
67 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.78 | 1:17.88 | |||||
68 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 1:17.89 | 1:17.89 | |||||
69 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.92 | 1:18.01 | |||||
70 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.70 | 1:18.27 | |||||
71 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 37.72 | 1:18.36 | |||||
72 | Tolue Taheri | 2004 | Lidingö Simklubb | 34.07 | 1:18.41 | |||||
73 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.58 | 1:22.00 | |||||
74 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 40.04 | 1:25.28 | |||||
75 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.79 | 1:25.30 | |||||
76 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.97 | 1:27.33 | |||||
- | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Tyra Näsholm | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 27.20 | 56.38 | |||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 27.21 | 57.23 | |||||
3 | Jakub Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 28.02 | 58.17 | |||||
4 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 28.10 | 58.71 | |||||
5 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 28.36 | 58.77 | |||||
6 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 28.35 | 59.22 | |||||
7 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 28.77 | 59.46 | |||||
8 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 28.65 | 59.63 | |||||
9 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 28.50 | 59.84 | |||||
10 | Isac Persson Taylor | 2003 | Turebergs Simklubb | 28.98 | 59.87 | |||||
11 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 28.62 | 59.97 | |||||
12 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 29.11 | 1:00.57 | |||||
13 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 28.78 | 1:00.61 | |||||
14 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 28.85 | 1:00.94 | |||||
15 | Eskil Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 29.42 | 1:00.98 | |||||
16 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 28.99 | 1:01.08 | |||||
17 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.14 | 1:01.13 | |||||
18 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.40 | 1:01.24 | |||||
19 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 29.47 | 1:01.34 | |||||
20 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 29.40 | 1:01.44 | |||||
21 | Liam Björklund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.48 | 1:01.57 | |||||
22 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.74 | 1:02.07 | |||||
23 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 28.41 | 1:02.31 | |||||
24 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 29.65 | 1:02.36 | |||||
25 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.68 | 1:02.67 | |||||
26 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 30.47 | 1:02.86 | |||||
27 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 30.17 | 1:03.17 | |||||
28 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.44 | 1:03.98 | |||||
29 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 28.33 | 1:04.01 | |||||
30 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 31.73 | 1:04.06 | |||||
31 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 30.62 | 1:04.43 | |||||
32 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 30.76 | 1:04.44 | |||||
33 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 30.46 | 1:04.56 | |||||
34 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.23 | 1:04.76 | |||||
35 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.64 | 1:05.34 | |||||
36 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.47 | 1:05.39 | |||||
37 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 31.81 | 1:05.48 | |||||
38 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 31.08 | 1:05.89 | |||||
39 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.84 | 1:05.99 | |||||
40 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 31.71 | 1:06.33 | |||||
41 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.60 | 1:06.36 | |||||
42 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.64 | 1:06.44 | |||||
42 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.74 | 1:06.44 | |||||
44 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 31.94 | 1:06.74 | |||||
45 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 31.13 | 1:06.85 | |||||
46 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.09 | 1:07.18 | |||||
47 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.40 | 1:07.46 | |||||
48 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.29 | 1:08.55 | |||||
49 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 32.01 | 1:08.73 | |||||
50 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 33.21 | 1:08.85 | |||||
51 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.15 | 1:09.14 | |||||
52 | Christian Schroeder | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.57 | 1:09.15 | |||||
53 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.98 | 1:09.99 | |||||
54 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.29 | 1:10.67 | |||||
55 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 33.41 | 1:11.01 | |||||
56 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.21 | 1:11.95 | |||||
57 | Isak Ekman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.95 | 1:12.27 | |||||
58 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.90 | 1:12.37 | |||||
59 | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | 34.11 | 1:13.57 | |||||
60 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.32 | 1:14.15 | |||||
61 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.30 | 1:14.57 | |||||
62 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.68 | 1:15.49 | |||||
63 | Lo Sanderfelt | 2004 | Simklubben Neptun | 39.35 | 1:24.00 | |||||
64 | Ekaksh Verma | 2004 | Simklubben Neptun | 39.98 | 1:24.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.35 | 1:23.90 | |||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.85 | 1:26.42 | |||||
3 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 41.10 | 1:27.94 | |||||
4 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 42.44 | 1:29.22 | |||||
5 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.26 | 1:29.63 | |||||
6 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.60 | 1:29.70 | |||||
7 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.37 | 1:31.90 | |||||
8 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.81 | 1:33.08 | |||||
9 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 43.81 | 1:33.42 | |||||
10 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.90 | 1:34.01 | |||||
11 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 44.39 | 1:34.64 | |||||
12 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.70 | 1:35.02 | |||||
13 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.39 | 1:35.26 | |||||
14 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.64 | 1:38.44 | |||||
15 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.75 | 1:39.85 | |||||
16 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.80 | 1:40.22 | |||||
17 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.10 | 1:40.48 | |||||
18 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.54 | 1:40.64 | |||||
19 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 46.67 | 1:40.77 | |||||
20 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 47.64 | 1:40.82 | |||||
21 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.41 | 1:42.50 | |||||
22 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.75 | 1:43.52 | |||||
23 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 49.32 | 1:43.69 | |||||
24 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.51 | 1:43.83 | |||||
25 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 49.72 | 1:44.07 | |||||
26 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.29 | 1:44.20 | |||||
27 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 48.44 | 1:44.74 | |||||
28 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.68 | 1:45.53 | |||||
29 | Chanel Matilainen | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.20 | 1:46.90 | |||||
30 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.38 | 1:51.05 | |||||
31 | Ida Herold | 2005 | Lidingö Simklubb | 53.75 | 1:54.20 | |||||
32 | Alva Käller | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 55.67 | 2:01.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 35.34 | 1:16.95 | |||||
2 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.49 | 1:19.18 | |||||
3 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.89 | 1:19.20 | |||||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 37.69 | 1:21.69 | |||||
5 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.74 | 1:22.52 | |||||
6 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 38.73 | 1:23.84 | |||||
7 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.76 | 1:23.92 | |||||
8 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.89 | 1:24.21 | |||||
9 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.91 | 1:24.24 | |||||
10 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 39.32 | 1:24.55 | |||||
11 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 40.86 | 1:26.58 | |||||
12 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.49 | 1:28.17 | |||||
13 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 42.63 | 1:32.53 | |||||
14 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.32 | 1:32.97 | |||||
15 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.58 | 1:34.21 | |||||
16 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.02 | 1:35.06 | |||||
17 | Emil Johanson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.66 | 1:35.16 | |||||
18 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.15 | 1:35.88 | |||||
19 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.90 | 1:36.49 | |||||
20 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.96 | 1:37.54 | |||||
21 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.42 | 1:39.41 | |||||
22 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.93 | 1:39.86 | |||||
23 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.13 | 1:40.04 | |||||
24 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.44 | 1:40.44 | |||||
25 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 49.40 | 1:44.30 | |||||
26 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 49.77 | 1:44.53 | |||||
27 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.36 | 1:45.05 | |||||
28 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 49.22 | 1:45.46 | |||||
29 | Jonathan Fridliand | 2005 | Simklubben Neptun | 50.50 | 1:46.79 | |||||
30 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 52.15 | 1:52.39 | |||||
31 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 1:00.17 | 2:11.59 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:10.24 | 2:22.62 | 3:35.42 | 4:46.97 | |||
2 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:10.04 | 2:24.21 | 3:38.88 | 4:52.46 | |||
3 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:09.48 | 2:24.80 | 3:40.17 | 4:55.14 | |||
4 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:10.00 | 2:25.63 | 3:41.08 | 4:55.18 | |||
5 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:09.07 | 2:24.35 | 3:41.46 | 4:56.85 | |||
6 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:09.85 | 2:25.42 | 3:42.52 | 4:57.01 | |||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 1:11.09 | 2:28.21 | 3:46.96 | 5:04.74 | |||
8 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 1:11.04 | 2:30.28 | 3:49.12 | 5:05.47 | |||
9 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:12.25 | 2:31.16 | 3:50.31 | 5:05.66 | |||
10 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:12.96 | 2:30.91 | 3:49.85 | 5:07.37 | |||
11 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:13.43 | 2:33.24 | 3:52.57 | 5:09.21 | |||
11 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 1:14.55 | 2:35.10 | 3:53.61 | 5:09.21 | |||
13 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 1:12.04 | 2:31.93 | 3:52.46 | 5:14.10 | |||
14 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:13.73 | 2:34.43 | 3:55.60 | 5:16.68 | |||
15 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 1:15.51 | 2:36.69 | 3:58.41 | 5:17.14 | |||
16 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:19.50 | 2:42.99 | 4:05.29 | 5:26.02 | |||
17 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 1:18.07 | 2:42.64 | 4:07.18 | 5:26.80 | |||
18 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:16.96 | 2:42.02 | 4:07.97 | 5:31.94 | |||
19 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:19.27 | 2:47.16 | 4:14.76 | 5:35.35 | |||
20 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 1:18.87 | 2:45.70 | 4:13.24 | 5:37.60 | |||
21 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:20.35 | 2:48.04 | 4:16.11 | 5:42.37 | |||
22 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:22.80 | 2:53.69 | 4:23.40 | 5:49.33 | |||
23 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 1:20.87 | 2:51.77 | 4:23.19 | 5:49.54 | |||
24 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:22.59 | 2:55.03 | 4:29.07 | 6:00.40 | |||
25 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 1:29.02 | 3:10.30 | 4:51.16 | 6:31.04 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:06.29 | 2:16.78 | 3:25.89 | 4:32.38 | |||
2 | Jakub Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:06.05 | 2:16.46 | 3:24.99 | 4:33.03 | |||
3 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.46 | 2:15.19 | 3:25.69 | 4:34.49 | |||
4 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:06.93 | 2:17.59 | 3:27.97 | 4:37.82 | |||
5 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 1:07.35 | 2:18.61 | 3:30.49 | 4:41.23 | |||
6 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:04.86 | 2:17.48 | 3:30.20 | 4:41.49 | |||
7 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 1:07.69 | 2:19.55 | 3:31.03 | 4:41.65 | |||
8 | Eskil Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.32 | 2:19.01 | 3:31.19 | 4:43.21 | |||
9 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:08.76 | 2:20.99 | 3:33.67 | 4:44.33 | |||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:07.23 | 2:19.17 | 3:32.81 | 4:45.84 | |||
11 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 1:07.11 | 2:21.49 | 3:35.35 | 4:47.75 | |||
12 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:07.06 | 2:20.44 | 3:35.69 | 4:48.23 | |||
13 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:08.86 | 2:21.30 | 3:35.27 | 4:48.25 | |||
14 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:08.27 | 2:21.82 | 3:35.57 | 4:48.29 | |||
15 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:07.25 | 2:22.31 | 3:37.31 | 4:49.84 | |||
16 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:08.17 | 2:21.91 | 3:36.93 | 4:50.18 | |||
17 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:08.08 | 2:22.89 | 3:37.69 | 4:50.48 | |||
18 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 1:09.70 | 2:24.60 | 3:39.69 | 4:52.74 | |||
19 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.08 | 2:23.37 | 3:40.03 | 4:52.91 | |||
20 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:11.03 | 2:29.72 | 3:45.81 | 5:01.52 | |||
21 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:12.16 | 2:30.43 | 3:48.83 | 5:05.30 | |||
22 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:12.03 | 2:30.50 | 3:49.24 | 5:05.40 | |||
23 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:12.86 | 2:31.25 | 3:49.83 | 5:05.77 | |||
24 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:13.72 | 2:32.37 | 3:51.93 | 5:07.39 | |||
25 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.04 | 2:32.66 | 3:50.74 | 5:09.91 | |||
26 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.24 | 2:33.87 | 3:54.43 | 5:12.70 | |||
27 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.57 | 2:33.04 | 3:54.57 | 5:15.83 | |||
28 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:12.07 | 2:34.79 | 3:57.87 | 5:17.22 | |||
29 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:17.18 | 2:41.18 | 4:07.37 | 5:33.07 | |||
30 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:15.49 | 2:40.51 | 4:11.56 | 5:40.88 | |||
31 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:15.59 | 2:45.80 | 4:18.16 | 5:49.94 | |||
32 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.26 | 2:51.56 | 4:25.91 | 5:56.33 | |||
33 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:20.70 | 2:53.28 | 4:28.15 | 6:00.54 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.87 | ||||||
2 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.27 | ||||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.52 | ||||||
4 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.59 | ||||||
5 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.73 | ||||||
6 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.79 | ||||||
7 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.96 | ||||||
8 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.10 | ||||||
9 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.42 | ||||||
10 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.76 | ||||||
11 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.97 | ||||||
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.04 | ||||||
13 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.07 | ||||||
14 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.17 | ||||||
14 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.17 | ||||||
16 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.32 | ||||||
17 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.74 | ||||||
18 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.07 | ||||||
19 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.24 | ||||||
20 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 37.35 | ||||||
21 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.59 | ||||||
22 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.03 | ||||||
23 | Tolue Taheri | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.53 | ||||||
24 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.45 | ||||||
25 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.91 | ||||||
26 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.99 | ||||||
27 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.77 | ||||||
28 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.06 | ||||||
29 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.28 | ||||||
30 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 41.73 | ||||||
31 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.02 | ||||||
32 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.10 | ||||||
33 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.61 | ||||||
34 | Anushka Bhowmik | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.84 | ||||||
- | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.75 | ||||||
2 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.96 | ||||||
3 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.31 | ||||||
4 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.61 | ||||||
5 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.03 | ||||||
6 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 36.25 | ||||||
7 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 36.52 | ||||||
8 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 36.56 | ||||||
8 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.56 | ||||||
10 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.59 | ||||||
11 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 36.73 | ||||||
12 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.18 | ||||||
13 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 37.91 | ||||||
14 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.32 | ||||||
15 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.65 | ||||||
16 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 39.25 | ||||||
17 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 39.38 | ||||||
18 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.74 | ||||||
19 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 40.68 | ||||||
20 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.08 | ||||||
21 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.15 | ||||||
22 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 41.28 | ||||||
23 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.33 | ||||||
24 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.34 | ||||||
25 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 41.40 | ||||||
26 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 41.59 | ||||||
27 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.60 | ||||||
28 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.80 | ||||||
29 | Natalie Nilsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.82 | ||||||
30 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 42.57 | ||||||
31 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.73 | ||||||
32 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.06 | ||||||
33 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 44.52 | ||||||
34 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 45.91 | ||||||
35 | Alva Käller | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.25 | ||||||
36 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 49.03 | ||||||
37 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 53.20 | ||||||
38 | Ida Herold | 2005 | Lidingö Simklubb | 55.70 | ||||||
- | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.12 | ||||||
2 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.14 | ||||||
3 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.50 | ||||||
4 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.51 | ||||||
5 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.21 | ||||||
6 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 32.94 | ||||||
7 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.52 | ||||||
8 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.05 | ||||||
9 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.09 | ||||||
10 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.15 | ||||||
11 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.07 | ||||||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.56 | ||||||
13 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.75 | ||||||
14 | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | 36.57 | ||||||
15 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.71 | ||||||
16 | Christian Schroeder | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.75 | ||||||
17 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.06 | ||||||
18 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.90 | ||||||
19 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.32 | ||||||
20 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.34 | ||||||
21 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.10 | ||||||
22 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.76 | ||||||
23 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.30 | ||||||
24 | Theodor Bagaian | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.92 | ||||||
25 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.13 | ||||||
26 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.44 | ||||||
- | Isac Persson Taylor | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 34.30 | ||||||
2 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.02 | ||||||
3 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 35.23 | ||||||
4 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.77 | ||||||
5 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.70 | ||||||
6 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.84 | ||||||
7 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.12 | ||||||
8 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 39.20 | ||||||
9 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 39.25 | ||||||
10 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.26 | ||||||
11 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 39.53 | ||||||
12 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 40.22 | ||||||
13 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 40.42 | ||||||
14 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 40.75 | ||||||
15 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.15 | ||||||
16 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 41.24 | ||||||
17 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 41.48 | ||||||
18 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 42.05 | ||||||
19 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 42.46 | ||||||
20 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.56 | ||||||
21 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.57 | ||||||
22 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.67 | ||||||
23 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 43.90 | ||||||
24 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 44.13 | ||||||
25 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 44.19 | ||||||
26 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.90 | ||||||
27 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 45.65 | ||||||
28 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 45.92 | ||||||
29 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 47.41 | ||||||
30 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 48.26 | ||||||
31 | Jonathan Fridliand | 2005 | Simklubben Neptun | 49.81 | ||||||
- | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Mix Master, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:06 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 12, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 1:10.73 | 2:30.59 | 4:02.49 | 5:17.29 | |||
2 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:15.85 | 2:47.65 | 4:23.53 | 5:39.80 | |||
3 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:17.14 | 2:53.60 | 4:26.42 | 5:42.77 | |||
4 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:22.02 | 2:52.60 | 4:30.00 | 5:43.29 | |||
5 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:17.77 | 2:49.33 | 4:37.20 | 5:56.87 | |||
6 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:22.40 | 2:55.08 | 4:39.47 | 6:01.08 | |||
7 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:22.48 | 2:53.12 | 4:38.49 | 6:02.55 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:06 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 13, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:04.97 | 2:19.63 | 3:45.97 | 4:51.72 | |||
2 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:13.87 | 2:37.16 | 4:04.41 | 5:12.57 | |||
3 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:10.34 | 2:34.95 | 4:05.16 | 5:12.61 | |||
4 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:11.88 | 2:39.15 | 4:04.05 | 5:16.88 | |||
5 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.85 | 2:35.76 | 4:05.55 | 5:17.12 | |||
6 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:14.78 | 2:43.04 | 4:24.55 | 5:38.09 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:12 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:20 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 30.45 | 1:04.06 | |||||
2 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 32.18 | 1:05.82 | |||||
3 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 32.66 | 1:06.71 | |||||
4 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 32.61 | 1:07.18 | |||||
5 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.48 | 1:07.72 | |||||
6 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.58 | 1:08.28 | |||||
7 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 33.26 | 1:09.61 | |||||
8 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 33.50 | 1:10.36 | |||||
8 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 33.55 | 1:10.36 | |||||
10 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.03 | 1:10.45 | |||||
11 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 34.05 | 1:11.65 | |||||
12 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 34.82 | 1:12.20 | |||||
13 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 34.82 | 1:12.51 | |||||
14 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 34.96 | 1:12.89 | |||||
15 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 33.91 | 1:13.08 | |||||
16 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.83 | 1:13.43 | |||||
17 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 35.36 | 1:13.88 | |||||
18 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 35.41 | 1:13.92 | |||||
19 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.41 | 1:14.86 | |||||
20 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.52 | 1:15.37 | |||||
21 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 36.26 | 1:15.54 | |||||
22 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 36.10 | 1:15.90 | |||||
23 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.25 | 1:17.13 | |||||
24 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 37.24 | 1:18.06 | |||||
25 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.63 | 1:18.44 | |||||
26 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 37.15 | 1:19.20 | |||||
27 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.62 | 1:19.30 | |||||
28 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.16 | 1:20.34 | |||||
29 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.78 | 1:20.43 | |||||
30 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.94 | 1:20.47 | |||||
31 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.13 | 1:20.81 | |||||
32 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.34 | 1:21.61 | |||||
33 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 38.47 | 1:23.58 | |||||
34 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 39.44 | 1:23.77 | |||||
35 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 43.59 | 1:28.18 | |||||
36 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 42.56 | 1:29.52 | |||||
37 | Chanel Matilainen | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.46 | 1:31.17 | |||||
38 | Ida Herold | 2005 | Lidingö Simklubb | 45.64 | 1:35.37 | |||||
39 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 47.95 | 1:40.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:20 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 28.93 | 1:01.31 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 29.60 | 1:02.21 | |||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 30.19 | 1:03.53 | |||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.62 | 1:04.13 | |||||
5 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 31.30 | 1:04.99 | |||||
6 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.04 | 1:05.51 | |||||
7 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 31.10 | 1:06.25 | |||||
8 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 31.48 | 1:06.56 | |||||
9 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 31.91 | 1:07.26 | |||||
10 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 31.93 | 1:07.30 | |||||
11 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.31 | 1:07.78 | |||||
12 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.96 | 1:08.49 | |||||
13 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.26 | 1:09.64 | |||||
14 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.01 | 1:09.84 | |||||
15 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 34.19 | 1:11.21 | |||||
16 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.77 | 1:11.56 | |||||
17 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.48 | 1:11.61 | |||||
18 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 35.56 | 1:13.80 | |||||
19 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.44 | 1:14.20 | |||||
20 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 35.90 | 1:14.61 | |||||
20 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 36.14 | 1:14.61 | |||||
22 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.98 | 1:15.79 | |||||
23 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 36.99 | 1:16.09 | |||||
24 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.47 | 1:16.24 | |||||
25 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 35.78 | 1:16.40 | |||||
26 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 36.77 | 1:16.41 | |||||
27 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.63 | 1:16.72 | |||||
28 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 36.84 | 1:16.80 | |||||
29 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 36.31 | 1:16.95 | |||||
30 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 36.62 | 1:17.93 | |||||
31 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 37.79 | 1:18.57 | |||||
32 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 38.06 | 1:18.58 | |||||
33 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 36.98 | 1:19.19 | |||||
34 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.89 | 1:19.70 | |||||
35 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 38.84 | 1:20.20 | |||||
36 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 38.66 | 1:21.45 | |||||
37 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 39.04 | 1:21.74 | |||||
38 | Jonathan Fridliand | 2005 | Simklubben Neptun | 40.21 | 1:25.20 | |||||
39 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.68 | 1:25.61 | |||||
40 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.17 | 1:26.11 | |||||
41 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.59 | 1:26.12 | |||||
42 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.26 | 1:28.63 | |||||
43 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 42.87 | 1:30.29 | |||||
44 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 40.50 | 1:31.26 | |||||
45 | Emil Johanson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.38 | 1:35.41 | |||||
46 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 43.60 | 1:37.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:29 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:37 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.27 | 1:09.55 | |||||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.32 | 1:11.21 | |||||
3 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.05 | 1:11.62 | |||||
4 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.11 | 1:12.12 | |||||
5 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.59 | 1:13.56 | |||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.87 | 1:13.56 | |||||
7 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.60 | 1:13.71 | |||||
8 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.54 | 1:14.05 | |||||
9 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.97 | 1:14.32 | |||||
10 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.40 | 1:14.71 | |||||
11 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.75 | 1:14.78 | |||||
12 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.50 | 1:15.20 | |||||
13 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 34.66 | 1:16.17 | |||||
14 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 35.22 | 1:16.91 | |||||
15 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.52 | 1:18.04 | |||||
16 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.41 | 1:18.38 | |||||
17 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 36.30 | 1:18.47 | |||||
18 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 37.39 | 1:19.18 | |||||
19 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.57 | 1:19.68 | |||||
20 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.12 | 1:20.52 | |||||
21 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 37.40 | 1:20.95 | |||||
22 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 37.71 | 1:21.16 | |||||
23 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.24 | 1:22.99 | |||||
24 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.29 | 1:23.02 | |||||
25 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.01 | 1:24.08 | |||||
26 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.58 | 1:25.01 | |||||
27 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.88 | 1:26.46 | |||||
28 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.58 | 1:32.88 | |||||
29 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.95 | 1:42.08 | |||||
30 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 47.58 | 1:50.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:37 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:45 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.92 | 1:05.18 | |||||
2 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.48 | 1:05.98 | |||||
3 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.35 | 1:06.00 | |||||
4 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.58 | 1:06.71 | |||||
5 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.98 | 1:07.41 | |||||
6 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.98 | 1:07.65 | |||||
7 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.91 | 1:08.47 | |||||
8 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 32.42 | 1:08.91 | |||||
9 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.20 | 1:08.95 | |||||
10 | Eskil Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 32.58 | 1:10.30 | |||||
11 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.14 | 1:11.32 | |||||
12 | Isac Persson Taylor | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.75 | 1:11.37 | |||||
13 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 32.95 | 1:11.50 | |||||
14 | Evert Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 33.63 | 1:11.59 | |||||
15 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.17 | 1:11.61 | |||||
16 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 33.17 | 1:12.61 | |||||
17 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.56 | 1:12.74 | |||||
18 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.47 | 1:13.35 | |||||
19 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.78 | 1:14.17 | |||||
20 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.63 | 1:14.20 | |||||
21 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.48 | 1:14.31 | |||||
22 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.20 | 1:14.55 | |||||
22 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.40 | 1:14.55 | |||||
24 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.15 | 1:15.42 | |||||
25 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.00 | 1:16.55 | |||||
26 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 33.89 | 1:17.41 | |||||
27 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.77 | 1:17.79 | |||||
28 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.10 | 1:18.44 | |||||
29 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.12 | 1:19.68 | |||||
30 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.84 | 1:20.70 | |||||
31 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 34.07 | 1:20.97 | |||||
32 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.27 | 1:22.61 | |||||
33 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.27 | 1:22.88 | |||||
34 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.47 | 1:24.08 | |||||
35 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.10 | 1:24.28 | |||||
36 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.06 | 1:29.46 | |||||
- | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:45 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:51 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.15 | 1:07.17 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.20 | 1:07.67 | |||||
3 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.35 | 1:10.43 | |||||
4 | Saga Bäckström | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 33.23 | 1:11.18 | |||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.84 | 1:11.23 | |||||
6 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.76 | 1:11.83 | |||||
7 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 33.36 | 1:12.25 | |||||
8 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.19 | 1:12.96 | |||||
9 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.30 | 1:13.09 | |||||
10 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.37 | 1:13.26 | |||||
11 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.46 | 1:13.95 | |||||
12 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 33.41 | 1:14.80 | |||||
13 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.48 | 1:15.76 | |||||
14 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 35.42 | 1:16.24 | |||||
15 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.88 | 1:16.43 | |||||
16 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.85 | 1:17.92 | |||||
17 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 35.14 | 1:19.05 | |||||
18 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.85 | 1:19.17 | |||||
19 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.59 | 1:19.96 | |||||
20 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.57 | 1:20.39 | |||||
21 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 39.76 | 1:28.52 | |||||
22 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 41.13 | 1:29.19 | |||||
23 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.99 | 1:32.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:51 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:56 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 19, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.96 | 59.45 | |||||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.48 | 1:00.80 | |||||
3 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 28.93 | 1:02.52 | |||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.17 | 1:04.47 | |||||
5 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.45 | 1:04.60 | |||||
6 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.13 | 1:05.00 | |||||
7 | Karl Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 29.61 | 1:05.29 | |||||
8 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 30.50 | 1:05.44 | |||||
9 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.16 | 1:05.59 | |||||
10 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.99 | 1:08.15 | |||||
11 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.09 | 1:08.28 | |||||
12 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.62 | 1:08.68 | |||||
13 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.34 | 1:08.77 | |||||
14 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.53 | 1:10.61 | |||||
15 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.97 | 1:11.88 | |||||
16 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.60 | 1:13.63 | |||||
17 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.39 | 1:14.20 | |||||
18 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.34 | 1:15.62 | |||||
19 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.22 | 1:17.26 | |||||
20 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.56 | 1:18.63 | |||||
21 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.08 | 1:18.91 | |||||
22 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 33.20 | 1:19.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:56 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:08 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 20, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.36 | 1:17.12 | 1:59.29 | 2:40.29 | |||
2 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 37.90 | 1:20.97 | 2:05.19 | 2:48.02 | |||
3 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.99 | 1:22.96 | 2:07.89 | 2:52.51 | |||
4 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 40.15 | 1:24.15 | 2:08.95 | 2:53.28 | |||
5 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.05 | 1:25.53 | 2:12.34 | 2:55.86 | |||
6 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.41 | 1:24.28 | 2:10.08 | 2:56.59 | |||
7 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.55 | 1:26.67 | 2:13.85 | 2:59.78 | |||
8 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.99 | 1:26.71 | 2:14.59 | 3:01.56 | |||
9 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 40.18 | 1:27.52 | 2:15.71 | 3:01.60 | |||
10 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.55 | 1:28.92 | 2:16.33 | 3:03.36 | |||
11 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.92 | 1:27.45 | 2:15.82 | 3:03.66 | |||
12 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.92 | 1:30.36 | 2:18.51 | 3:05.44 | |||
13 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 42.52 | 1:30.90 | 2:19.33 | 3:06.65 | |||
14 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.03 | 1:29.93 | 2:18.59 | 3:07.71 | |||
15 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 41.12 | 1:29.27 | 2:18.41 | 3:08.32 | |||
16 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.19 | 1:31.61 | 2:20.86 | 3:09.59 | |||
17 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.03 | 1:31.88 | 2:22.29 | 3:12.88 | |||
18 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.97 | 1:32.42 | 2:24.21 | 3:14.61 | |||
19 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 44.09 | 1:34.04 | 2:25.56 | 3:15.01 | |||
20 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 43.11 | 1:33.90 | 2:25.80 | 3:15.03 | |||
21 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.10 | 1:34.53 | 2:25.31 | 3:17.61 | |||
22 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.92 | 1:35.87 | 2:29.00 | 3:21.32 | |||
23 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.36 | 1:43.00 | 2:41.07 | 3:36.96 | |||
24 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 47.38 | 1:43.39 | 2:41.21 | 3:38.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:08 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:20 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.13 | 1:12.97 | 1:52.17 | 2:31.52 | |||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.47 | 1:16.56 | 1:59.13 | 2:39.07 | |||
3 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.86 | 1:18.05 | 1:59.44 | 2:40.28 | |||
4 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 37.15 | 1:19.24 | 2:02.83 | 2:44.50 | |||
5 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.74 | 1:19.60 | 2:03.15 | 2:47.38 | |||
6 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.89 | 1:17.68 | 2:02.32 | 2:47.50 | |||
7 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.37 | 1:21.81 | 2:05.68 | 2:49.36 | |||
8 | Liam Björklund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.20 | 1:21.43 | 2:05.23 | 2:50.57 | |||
9 | Isac Persson Taylor | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.64 | 1:23.20 | 2:08.64 | 2:50.76 | |||
10 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.83 | 1:21.53 | 2:05.95 | 2:51.74 | |||
11 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 38.58 | 1:22.56 | 2:07.04 | 2:51.76 | |||
12 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 37.96 | 1:22.00 | 2:07.31 | 2:52.70 | |||
13 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.81 | 1:23.45 | 2:09.16 | 2:55.63 | |||
14 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.07 | 1:23.62 | 2:10.04 | 2:55.76 | |||
15 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.35 | 1:24.39 | 2:10.76 | 2:58.35 | |||
16 | Evert Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.99 | 1:26.58 | 2:13.33 | 2:59.16 | |||
17 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.97 | 1:26.84 | 2:13.55 | 3:00.39 | |||
18 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.71 | 1:26.89 | 2:14.72 | 3:01.81 | |||
19 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.52 | 1:33.02 | 2:23.12 | 3:12.66 | |||
20 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.48 | 1:35.83 | 2:27.36 | 3:17.51 | |||
21 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.45 | 1:39.17 | 2:31.48 | 3:23.81 | |||
22 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.96 | 1:35.89 | 2:29.38 | 3:23.99 | |||
23 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.28 | 1:40.15 | 2:38.67 | 3:38.17 | |||
24 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.88 | 1:47.04 | 2:46.64 | 3:45.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:20 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.13 | 1:09.46 | |||||
2 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.72 | 1:10.90 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.84 | 1:11.78 | |||||
4 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.20 | 1:12.68 | |||||
5 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 34.71 | 1:12.69 | |||||
6 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.86 | 1:12.81 | |||||
7 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.77 | 1:13.35 | |||||
8 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.76 | 1:13.74 | |||||
9 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.82 | 1:14.15 | |||||
10 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.22 | 1:15.51 | |||||
11 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.30 | 1:15.69 | |||||
12 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.62 | 1:16.97 | |||||
13 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.57 | 1:17.36 | |||||
14 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.61 | 1:18.51 | |||||
15 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.11 | 1:18.65 | |||||
16 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 38.07 | 1:20.04 | |||||
17 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.04 | 1:21.55 | |||||
18 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.42 | 1:22.22 | |||||
19 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.62 | 1:23.05 | |||||
20 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 44.08 | 1:30.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:42 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 28.72 | 59.74 | |||||
2 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.60 | 1:01.07 | |||||
3 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.40 | 1:03.07 | |||||
4 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.12 | 1:05.09 | |||||
5 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.64 | 1:05.56 | |||||
6 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.04 | 1:07.03 | |||||
7 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.29 | 1:08.54 | |||||
8 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.42 | 1:09.10 | |||||
9 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.08 | 1:10.27 | |||||
10 | Josef Faraj | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 33.30 | 1:12.16 | |||||
11 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.30 | 1:12.47 | |||||
12 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.83 | 1:13.10 | |||||
13 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.57 | 1:17.97 | |||||
14 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.27 | 1:20.04 | |||||
15 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.00 | 1:21.75 | |||||
16 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.59 | 1:23.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:42 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.10 | 1:14.81 | 1:55.33 | 2:34.29 | |||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.18 | 1:14.59 | 1:55.93 | 2:37.04 | |||
3 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.07 | 1:17.06 | 1:58.28 | 2:38.03 | |||
4 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.31 | 1:15.73 | 1:57.44 | 2:39.19 | |||
5 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 37.51 | 1:19.86 | 2:01.73 | 2:41.86 | |||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.41 | 1:16.19 | 1:58.68 | 2:41.97 | |||
7 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.27 | 1:18.49 | 2:01.12 | 2:43.33 | |||
8 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.45 | 1:19.52 | 2:02.85 | 2:44.32 | |||
9 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.36 | 1:20.51 | 2:03.79 | 2:45.31 | |||
10 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.79 | 1:22.51 | 2:05.23 | 2:47.40 | |||
11 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.84 | 1:22.11 | 2:06.03 | 2:47.43 | |||
12 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.73 | 1:22.53 | 2:06.44 | 2:48.66 | |||
13 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.25 | 1:22.76 | 2:05.96 | 2:48.98 | |||
14 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.16 | 1:21.70 | 2:05.75 | 2:49.75 | |||
15 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.64 | 1:23.34 | 2:07.32 | 2:50.13 | |||
16 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.63 | 1:23.13 | 2:07.06 | 2:50.72 | |||
17 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.84 | 1:26.81 | 2:10.26 | 2:52.82 | |||
18 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.23 | 1:24.14 | 2:08.95 | 2:53.17 | |||
19 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.05 | 1:25.27 | 2:09.45 | 2:53.90 | |||
20 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.97 | 1:25.31 | 2:10.79 | 2:55.27 | |||
21 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.93 | 1:26.95 | 2:14.49 | 2:58.32 | |||
22 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.00 | 1:28.72 | 2:14.55 | 2:58.56 | |||
23 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.00 | 1:35.99 | 2:28.70 | 3:19.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.02 | 1:07.21 | 1:43.60 | 2:19.43 | |||
2 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.07 | 1:09.55 | 1:47.37 | 2:23.68 | |||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.73 | 1:10.91 | 1:48.48 | 2:25.16 | |||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 34.16 | 1:10.93 | 1:49.11 | 2:27.38 | |||
5 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.87 | 1:11.71 | 1:51.55 | 2:31.29 | |||
5 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.72 | 1:13.04 | 1:51.85 | 2:31.29 | |||
7 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.24 | 1:18.12 | 1:58.64 | 2:37.44 | |||
8 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 37.00 | 1:17.89 | 1:58.23 | 2:38.80 | |||
9 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.50 | 1:15.95 | 1:58.69 | 2:39.65 | |||
10 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.66 | 1:19.63 | 2:01.55 | 2:42.90 | |||
11 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.27 | 1:20.90 | 2:03.85 | 2:44.77 | |||
12 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.33 | 1:21.06 | 2:05.43 | 2:45.29 | |||
13 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.56 | 1:19.86 | 2:04.01 | 2:45.94 | |||
14 | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | 38.16 | 1:20.89 | 2:03.84 | 2:46.84 | |||
15 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.82 | 1:20.76 | 2:04.44 | 2:47.30 | |||
16 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.99 | 1:20.68 | 2:05.12 | 2:47.40 | |||
17 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.49 | 1:22.06 | 2:05.41 | 2:49.15 | |||
18 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.05 | 1:21.01 | 2:05.97 | 2:50.70 | |||
19 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.94 | 1:23.34 | 2:08.47 | 2:52.25 | |||
20 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.94 | 1:22.96 | 2:09.10 | 2:52.64 | |||
21 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 41.54 | 1:26.86 | 2:12.52 | 2:54.76 | |||
22 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.67 | 1:35.04 | 2:30.81 | 3:23.84 | |||
- | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:53 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 26, 100m Ryggsim Mix Masters, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ivar Wallmark | 1943 | Simklubben Elfsborg | 46.40 | 1:35.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:54 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.69 | 1:05.47 | 1:39.66 | 2:13.25 | |||
2 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.91 | 1:06.16 | 1:41.17 | 2:15.65 | |||
3 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.71 | 1:06.26 | 1:41.69 | 2:16.36 | |||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.97 | 1:06.71 | 1:42.09 | 2:16.98 | |||
5 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.62 | 1:06.02 | 1:41.95 | 2:17.12 | |||
6 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 31.85 | 1:06.77 | 1:42.49 | 2:17.46 | |||
7 | Maja Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 31.94 | 1:07.01 | 1:42.51 | 2:17.56 | |||
8 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.86 | 1:05.61 | 1:41.85 | 2:18.40 | |||
9 | Wilma Wennerberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.89 | 1:06.83 | 1:42.43 | 2:18.42 | |||
10 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.58 | 1:07.62 | 1:43.32 | 2:18.48 | |||
11 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.84 | 1:08.49 | 1:44.45 | 2:20.05 | |||
12 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.64 | 1:09.19 | 1:45.66 | 2:20.75 | |||
13 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 29.91 | 1:04.85 | 1:44.06 | 2:20.77 | |||
14 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.50 | 1:10.01 | 1:46.83 | 2:21.89 | |||
15 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 32.85 | 1:09.75 | 1:46.81 | 2:23.37 | |||
16 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.45 | 1:08.13 | 1:45.61 | 2:23.66 | |||
17 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.17 | 1:10.38 | 1:48.19 | 2:24.17 | |||
18 | Saga Bäckström | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 33.91 | 1:10.20 | 1:47.72 | 2:24.52 | |||
19 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.51 | 1:09.65 | 1:46.62 | 2:24.53 | |||
20 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.60 | 1:10.41 | 1:48.06 | 2:24.66 | |||
21 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.53 | 1:08.31 | 1:46.31 | 2:25.43 | |||
22 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.36 | 1:10.08 | 1:48.30 | 2:25.70 | |||
23 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.95 | 1:10.90 | 1:49.06 | 2:26.11 | |||
24 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.78 | 1:11.33 | 1:49.37 | 2:27.07 | |||
25 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 33.75 | 1:10.65 | 1:49.32 | 2:27.13 | |||
26 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.43 | 1:10.27 | 1:48.42 | 2:27.53 | |||
27 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.41 | 1:10.65 | 1:49.60 | 2:27.86 | |||
28 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 33.92 | 1:11.70 | 1:49.90 | 2:27.87 | |||
29 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.69 | 1:11.29 | 1:50.39 | 2:28.13 | |||
30 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 33.46 | 1:10.55 | 1:49.78 | 2:29.23 | |||
31 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.68 | 1:13.58 | 1:53.52 | 2:30.30 | |||
32 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.27 | 1:12.37 | 1:51.33 | 2:30.40 | |||
33 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 34.73 | 1:13.16 | 1:53.22 | 2:30.96 | |||
34 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.75 | 1:12.08 | 1:52.81 | 2:32.11 | |||
35 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 36.58 | 1:18.88 | 2:03.15 | 2:45.39 | |||
36 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.55 | 1:19.35 | 2:05.81 | 2:52.04 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 28, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 28.78 | 1:00.09 | 1:31.56 | 2:03.07 | |||
2 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 28.72 | 1:00.58 | 1:32.68 | 2:04.40 | |||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.65 | 1:01.85 | 1:33.31 | 2:05.11 | |||
4 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.26 | 1:01.54 | 1:34.50 | 2:06.43 | |||
5 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.25 | 1:02.63 | 1:34.96 | 2:06.97 | |||
6 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 28.87 | 1:01.14 | 1:34.92 | 2:08.14 | |||
7 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 28.11 | 1:00.02 | 1:34.75 | 2:10.04 | |||
8 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 29.39 | 1:02.23 | 1:36.75 | 2:10.23 | |||
9 | Karl Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 29.27 | 1:02.78 | 1:37.39 | 2:11.21 | |||
10 | Linus Thörn | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.26 | 1:03.54 | 1:38.06 | 2:12.21 | |||
11 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.01 | 1:04.13 | 1:38.89 | 2:12.55 | |||
12 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 31.36 | 1:05.58 | 1:39.71 | 2:12.70 | |||
13 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.20 | 1:05.43 | 1:39.38 | 2:12.81 | |||
14 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.49 | 1:03.86 | 1:38.42 | 2:13.01 | |||
15 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.05 | 1:03.16 | 1:38.60 | 2:13.22 | |||
16 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.09 | 1:04.98 | 1:39.87 | 2:15.23 | |||
17 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.11 | 1:05.35 | 1:40.92 | 2:15.90 | |||
18 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.63 | 1:09.31 | 1:46.74 | 2:20.54 | |||
19 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.12 | 1:07.88 | 1:45.00 | 2:21.53 | |||
20 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 30.85 | 1:06.37 | 1:43.38 | 2:22.67 | |||
21 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.48 | 1:09.19 | 1:46.96 | 2:23.65 | |||
22 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.90 | 1:06.98 | 1:45.81 | 2:24.85 | |||
23 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.08 | 1:10.46 | 1:47.80 | 2:25.07 | |||
24 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.29 | 1:07.73 | 1:45.64 | 2:25.49 | |||
25 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.69 | 1:09.75 | 1:48.84 | 2:27.07 | |||
26 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:11.41 | 1:49.78 | 2:27.15 | |||
27 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 31.90 | 1:10.69 | 1:53.97 | 2:37.32 | |||
28 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.96 | 1:15.08 | 1:58.88 | 2:39.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.94 | ||||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.52 | ||||||
3 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.72 | ||||||
4 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.03 | ||||||
5 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | ||||||
6 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.23 | ||||||
7 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.30 | ||||||
8 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.44 | ||||||
9 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.88 | ||||||
10 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.97 | ||||||
11 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.12 | ||||||
12 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 33.24 | ||||||
13 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.82 | ||||||
14 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 33.90 | ||||||
15 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 34.13 | ||||||
16 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.14 | ||||||
17 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.24 | ||||||
18 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.64 | ||||||
19 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.05 | ||||||
20 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.56 | ||||||
21 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 40.40 | ||||||
22 | Ellen Chen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.07 | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.55 | ||||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.68 | ||||||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.29 | ||||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.35 | ||||||
5 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 30.87 | ||||||
6 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.18 | ||||||
7 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.20 | ||||||
8 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 31.26 | ||||||
9 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.68 | ||||||
10 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.88 | ||||||
11 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.95 | ||||||
12 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.24 | ||||||
13 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.25 | ||||||
14 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.00 | ||||||
15 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.01 | ||||||
16 | Manjiri Bhat | 2000 | Lidingö Simklubb | 33.10 | ||||||
17 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 25.53 | ||||||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 26.48 | ||||||
3 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.42 | ||||||
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.67 | ||||||
5 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.79 | ||||||
6 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 28.57 | ||||||
7 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.73 | ||||||
8 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.21 | ||||||
9 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.59 | ||||||
10 | Josef Faraj | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 31.57 | ||||||
11 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.78 | ||||||
12 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 33.13 | ||||||
13 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.51 | ||||||
14 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 34.57 | ||||||
15 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.34 | ||||||
16 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.83 | ||||||
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 24.64 | ||||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.80 | ||||||
3 | Isak Eliasson | 1996 | Spårvägen Simförening | 25.99 | ||||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.35 | ||||||
5 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.41 | ||||||
6 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 26.45 | ||||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 26.72 | ||||||
8 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 26.89 | ||||||
9 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 27.50 | ||||||
10 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 28.16 | ||||||
11 | Simon Lund | 1989 | Södertörns Simsällskap | 28.28 | ||||||
12 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.38 | ||||||
13 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | ||||||
14 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.67 | ||||||
15 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.85 | ||||||
16 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 1:08.58 | 2:23.19 | 3:37.01 | 4:48.75 | |||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:09.41 | 2:25.46 | 3:42.14 | 4:58.93 | |||
3 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.81 | 2:25.21 | 3:43.56 | 5:00.28 | |||
4 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:09.60 | 2:26.32 | 3:45.23 | 5:01.39 | |||
5 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:09.67 | 2:26.40 | 3:45.68 | 5:01.87 | |||
6 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:09.90 | 2:28.09 | 3:47.80 | 5:04.98 | |||
7 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 1:11.22 | 2:30.15 | 3:52.89 | 5:13.22 | |||
8 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.85 | 2:48.35 | 4:14.39 | 5:38.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 1:01.03 | 2:05.79 | 3:08.44 | 4:10.21 | |||
2 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 1:00.21 | 2:04.70 | 3:09.33 | 4:12.77 | |||
3 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:00.38 | 2:06.00 | 3:10.78 | 4:14.31 | |||
4 | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | 1:00.82 | 2:07.10 | 3:13.10 | 4:17.72 | |||
5 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:00.56 | 2:05.72 | 3:12.50 | 4:19.28 | |||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:01.83 | 2:08.61 | 3:15.49 | 4:19.68 | |||
7 | Elias Hysing | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.21 | 2:07.91 | 3:17.33 | 4:28.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.74 | 1:01.17 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.34 | 1:01.32 | |||||
3 | Wilma Wennerberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.07 | 1:01.63 | |||||
4 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.22 | 1:02.58 | |||||
5 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.23 | 1:02.95 | |||||
6 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.78 | 1:03.23 | |||||
7 | Maja Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 30.53 | 1:03.25 | |||||
8 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.25 | 1:03.53 | |||||
9 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 30.23 | 1:04.10 | |||||
10 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 30.77 | 1:04.28 | |||||
11 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.85 | 1:04.66 | |||||
12 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.08 | 1:04.77 | |||||
13 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 30.86 | 1:04.86 | |||||
14 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.14 | 1:05.07 | |||||
15 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.14 | 1:05.16 | |||||
16 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.64 | 1:05.60 | |||||
17 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.81 | 1:05.73 | |||||
18 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.42 | 1:05.84 | |||||
19 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.00 | 1:05.89 | |||||
20 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 31.50 | 1:05.97 | |||||
21 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.15 | 1:06.14 | |||||
22 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.71 | 1:06.15 | |||||
23 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.70 | 1:06.24 | |||||
24 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.74 | 1:06.55 | |||||
25 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.72 | 1:06.71 | |||||
26 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 31.92 | 1:06.78 | |||||
27 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.62 | 1:07.05 | |||||
28 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 32.13 | 1:07.71 | |||||
29 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.54 | 1:08.18 | |||||
30 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.80 | 1:08.85 | |||||
31 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 32.59 | 1:08.88 | |||||
32 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.52 | 1:09.06 | |||||
33 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.20 | 1:09.78 | |||||
34 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.54 | 1:09.81 | |||||
35 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.69 | 1:10.28 | |||||
36 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.96 | 1:10.37 | |||||
37 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 34.11 | 1:11.71 | |||||
38 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.05 | 1:12.41 | |||||
39 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 33.94 | 1:12.76 | |||||
40 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.26 | 1:12.98 | |||||
41 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 34.71 | 1:13.75 | |||||
42 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 36.45 | 1:15.40 | |||||
43 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.40 | 1:16.56 | |||||
44 | Clara Bohman | 2001 | Simklubben Neptun | 35.55 | 1:17.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:00 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 25.69 | 52.33 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.97 | 56.23 | |||||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.30 | 56.28 | |||||
4 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.05 | 56.32 | |||||
5 | Karl Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 27.67 | 57.83 | |||||
6 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 27.52 | 57.84 | |||||
7 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.48 | 58.21 | |||||
8 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 28.30 | 58.31 | |||||
9 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.54 | 58.45 | |||||
10 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 27.95 | 58.73 | |||||
11 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 28.06 | 58.74 | |||||
12 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 28.40 | 58.90 | |||||
13 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.23 | 59.02 | |||||
14 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.25 | 59.29 | |||||
15 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 28.16 | 59.46 | |||||
16 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.84 | 1:00.71 | |||||
17 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.23 | 1:00.86 | |||||
18 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.87 | 1:01.52 | |||||
19 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.57 | 1:01.93 | |||||
20 | Josef Faraj | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 29.25 | 1:02.22 | |||||
21 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.95 | 1:02.94 | |||||
22 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 29.51 | 1:03.06 | |||||
23 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.47 | 1:03.71 | |||||
24 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.90 | 1:03.96 | |||||
25 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 31.50 | 1:04.61 | |||||
26 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.03 | 1:05.32 | |||||
27 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.68 | 1:05.33 | |||||
27 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.08 | 1:05.33 | |||||
29 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.14 | 1:05.46 | |||||
30 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.39 | 1:05.73 | |||||
31 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 30.78 | 1:05.98 | |||||
32 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.66 | 1:06.61 | |||||
33 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 31.73 | 1:06.84 | |||||
34 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.57 | 1:08.13 | |||||
35 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 32.57 | 1:09.58 | |||||
36 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 33.53 | 1:11.88 | |||||
37 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.44 | 1:13.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 34.15 | 1:12.78 | |||||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.14 | 1:14.06 | |||||
3 | Iida Reini | 2000 | Simklubben Neptun | 34.56 | 1:14.33 | |||||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.59 | 1:16.57 | |||||
5 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 36.14 | 1:17.95 | |||||
6 | Mikaela Bergh | 1999 | Simklubben Neptun | 36.44 | 1:18.34 | |||||
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.28 | 1:23.14 | |||||
8 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.64 | 1:23.54 | |||||
9 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.79 | 1:23.85 | |||||
10 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.75 | 1:25.07 | |||||
11 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.76 | 1:34.12 | |||||
- | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 31.86 | 1:04.99 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.72 | 1:09.21 | |||||
3 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 32.97 | 1:09.51 | |||||
4 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.63 | 1:11.24 | |||||
5 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.50 | 1:11.54 | |||||
6 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.77 | 1:12.40 | |||||
7 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 34.72 | 1:14.21 | |||||
8 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.42 | 1:15.44 | |||||
9 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.99 | 1:30.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:18 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 37, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 38.07 | 1:20.51 | 2:03.84 | 2:46.07 | |||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.74 | 1:25.17 | 2:09.56 | 2:53.67 | |||
3 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.25 | 1:25.45 | 2:12.38 | 2:58.81 | |||
4 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 41.27 | 1:27.04 | 2:14.21 | 2:59.67 | |||
5 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.72 | 1:28.84 | 2:15.44 | 3:00.71 | |||
6 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.01 | 1:25.98 | 2:13.39 | 3:01.05 | |||
7 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.03 | 1:30.68 | 2:19.15 | 3:08.60 | |||
8 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.20 | 1:30.01 | 2:20.33 | 3:12.24 | |||
9 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.77 | 1:35.26 | 2:27.11 | 3:18.60 | |||
- | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:18 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 38, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.00 | 1:11.59 | 1:49.76 | 2:27.66 | |||
2 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.74 | 1:13.47 | 1:53.28 | 2:32.71 | |||
3 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.78 | 1:18.47 | 2:00.58 | 2:42.32 | |||
4 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.64 | 1:18.87 | 2:00.42 | 2:42.60 | |||
5 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.78 | 1:18.90 | 2:00.92 | 2:43.79 | |||
6 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.34 | 1:19.76 | 2:03.31 | 2:46.86 | |||
7 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 36.49 | 1:18.42 | 2:03.31 | 2:47.33 | |||
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.00 | 1:20.89 | 2:05.34 | 2:49.74 | |||
9 | Linus Thörn | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.61 | 1:21.62 | 2:05.83 | 2:50.08 | |||
10 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.32 | 1:23.64 | 2:08.89 | 2:54.86 | |||
11 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.99 | 1:22.34 | 2:09.86 | 2:58.50 | |||
12 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 41.92 | 1:28.52 | 2:16.55 | 3:02.59 | |||
13 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.37 | 1:28.78 | 2:17.86 | 3:06.53 | |||
14 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.74 | 1:27.65 | 2:18.72 | 3:09.53 | |||
15 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.79 | 1:37.23 | 2:29.42 | 3:19.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 39, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 35.26 | 1:13.32 | 1:52.52 | 2:30.25 | |||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.24 | 1:13.07 | 1:51.56 | 2:30.25 | |||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.93 | 1:16.85 | 1:57.41 | 2:38.03 | |||
4 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 36.99 | 1:18.19 | 2:01.30 | 2:42.93 | |||
5 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.98 | 1:19.07 | 2:03.07 | 2:48.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 40, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.68 | 1:05.83 | 1:39.70 | 2:14.02 | |||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 32.42 | 1:06.84 | 1:41.61 | 2:16.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:33 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 41, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:07.41 | 2:17.76 | 3:28.39 | 4:36.15 | |||
2 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:10.66 | 2:24.25 | 3:37.00 | 4:48.14 | |||
3 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:10.07 | 2:24.81 | 3:37.70 | 4:48.70 | |||
4 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:11.96 | 2:25.43 | 3:38.80 | 4:53.45 | |||
5 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.11 | 2:27.70 | 3:44.36 | 4:58.78 | |||
6 | Maja Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.99 | 2:28.46 | 3:44.85 | 4:59.32 | |||
7 | Saga Bäckström | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.40 | 2:27.84 | 3:45.52 | 5:02.93 | |||
8 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 1:15.36 | 2:34.85 | 3:53.58 | 5:09.47 | |||
9 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.63 | 2:32.64 | 3:52.33 | 5:12.50 | |||
10 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 1:13.12 | 2:33.07 | 3:54.19 | 5:13.55 | |||
11 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:14.74 | 2:35.61 | 3:56.70 | 5:17.14 | |||
12 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:18.95 | 2:47.15 | 4:15.79 | 5:42.72 | |||
13 | Clara Bohman | 2001 | Simklubben Neptun | 1:24.18 | 2:58.59 | 4:35.74 | 6:10.03 | |||
- | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 19:22 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:56 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 42, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:03.06 | 2:11.45 | 3:20.00 | 4:22.95 | |||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:05.21 | 2:12.63 | 3:20.08 | 4:23.14 | |||
3 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 1:05.52 | 2:18.20 | 3:31.13 | 4:43.08 | |||
4 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 1:06.44 | 2:18.98 | 3:32.17 | 4:43.35 | |||
5 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:07.42 | 2:21.02 | 3:34.80 | 4:46.68 | |||
6 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.57 | 2:22.61 | 3:37.90 | 4:51.83 | |||
7 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.29 | 2:29.13 | 3:44.70 | 4:56.34 | |||
8 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:12.94 | 2:30.40 | 3:49.27 | 5:04.50 | |||
9 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:09.96 | 2:30.16 | 3:52.09 | 5:16.11 | |||
10 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:13.09 | 2:33.97 | 3:56.60 | 5:18.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:56 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 43, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.81 | 1:04.73 | |||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.12 | 1:04.76 | |||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.49 | 1:09.77 | |||||
4 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.74 | 1:10.60 | |||||
5 | Iida Reini | 2000 | Simklubben Neptun | 33.18 | 1:11.05 | |||||
6 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.17 | 1:11.93 | |||||
7 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.84 | 1:12.14 | |||||
8 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.27 | 1:13.58 | |||||
9 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.40 | 1:13.64 | |||||
10 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.48 | 1:13.89 | |||||
11 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.21 | 1:16.95 | |||||
12 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 34.89 | 1:17.28 | |||||
13 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.56 | 1:17.98 | |||||
14 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.24 | 1:18.59 | |||||
15 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.87 | 1:19.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 19:01 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:05 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 44, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 25.33 | 54.33 | |||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Spårvägen Simförening | 26.33 | 57.25 | |||||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.16 | 58.64 | |||||
4 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 27.38 | 59.55 | |||||
5 | Christopher Andrén | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.75 | 1:00.01 | |||||
6 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.90 | 1:01.29 | |||||
7 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 28.78 | 1:01.37 | |||||
8 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 28.63 | 1:01.48 | |||||
9 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 27.90 | 1:01.50 | |||||
10 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.66 | 1:02.14 | |||||
11 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.19 | 1:02.35 | |||||
12 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.82 | 1:03.58 | |||||
13 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.58 | 1:04.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 19:05 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:08 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 45, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.51 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.09 | ||||||
3 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.52 | ||||||
4 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.71 | ||||||
5 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 42.27 | ||||||
6 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.24 | ||||||
7 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.07 | ||||||
- | Ellen Chen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 45, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 34.03 | ||||||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 34.30 | ||||||
3 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.71 | ||||||
4 | Mikaela Bergh | 1999 | Simklubben Neptun | 36.46 | ||||||
5 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.31 | ||||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.70 | ||||||
7 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.63 | ||||||
- | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 19:08 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:11 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.92 | ||||||
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.65 | ||||||
3 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.69 | ||||||
4 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.62 | ||||||
5 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.11 | ||||||
6 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.09 | ||||||
7 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.56 | ||||||
8 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.98 | ||||||
9 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 38.11 | ||||||
10 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.36 | ||||||
11 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 40.35 | ||||||
12 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.00 | ||||||
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.87 | ||||||
2 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.16 | ||||||
3 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 31.54 | ||||||
4 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.34 | ||||||
5 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.59 | ||||||
6 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 32.85 | ||||||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.12 | ||||||
8 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.59 | ||||||
9 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.04 | ||||||
10 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.13 | ||||||
11 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.91 | ||||||
12 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 19:11 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:43 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 47, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 35.00 | ||||||
2 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.91 | ||||||
3 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 38.07 | ||||||
4 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.02 | ||||||
5 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.10 | ||||||
6 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 42.22 | ||||||
7 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.22 | ||||||
8 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 44.72 | ||||||
9 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.78 | ||||||
10 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.57 | ||||||
11 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 45.74 | ||||||
12 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 46.03 | ||||||
13 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 46.35 | ||||||
14 | Jonathan Fridliand | 2005 | Simklubben Neptun | 46.38 | ||||||
15 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.64 | ||||||
16 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 46.71 | ||||||
17 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 47.57 | ||||||
18 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 47.58 | ||||||
19 | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.76 | ||||||
20 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 48.68 | ||||||
21 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 51.17 | ||||||
22 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 51.69 | ||||||
23 | Hampus Glanshed | 2006 | Södertörns Simsällskap | 54.14 | ||||||
24 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.25 | ||||||
25 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 59.96 | ||||||
- | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 47, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.72 | ||||||
2 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.10 | ||||||
3 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.25 | ||||||
4 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.35 | ||||||
5 | Liam Björklund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.54 | ||||||
6 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.59 | ||||||
7 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 35.96 | ||||||
8 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.32 | ||||||
9 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 37.52 | ||||||
10 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.83 | ||||||
11 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 38.14 | ||||||
12 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.39 | ||||||
13 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.69 | ||||||
14 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.61 | ||||||
15 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.73 | ||||||
16 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.27 | ||||||
17 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.32 | ||||||
18 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.11 | ||||||
19 | William Edenberg | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.60 | ||||||
20 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.67 | ||||||
21 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.71 | ||||||
22 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.85 | ||||||
23 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.99 | ||||||
24 | Ekaksh Verma | 2004 | Simklubben Neptun | 45.24 | ||||||
25 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.06 | ||||||
26 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.39 | ||||||
27 | Theodor Bagaian | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.06 | ||||||
28 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.67 | ||||||
29 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.94 | ||||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:43 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:54 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 48, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.28 | ||||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.30 | ||||||
3 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.37 | ||||||
4 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.38 | ||||||
5 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.31 | ||||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 40.73 | ||||||
7 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.88 | ||||||
8 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 41.92 | ||||||
9 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.18 | ||||||
10 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.44 | ||||||
11 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.68 | ||||||
12 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.80 | ||||||
13 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 43.06 | ||||||
14 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.82 | ||||||
15 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.91 | ||||||
16 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.01 | ||||||
17 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.24 | ||||||
18 | Alva Qvist | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.34 | ||||||
19 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.73 | ||||||
20 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.86 | ||||||
21 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.27 | ||||||
22 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 46.50 | ||||||
23 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 47.17 | ||||||
24 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.27 | ||||||
25 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.87 | ||||||
26 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 48.47 | ||||||
27 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.52 | ||||||
28 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 49.32 | ||||||
29 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.28 | ||||||
30 | Natalie Nilsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 50.51 | ||||||
31 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 51.70 | ||||||
32 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 52.44 | ||||||
33 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 53.43 | ||||||
34 | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | 53.47 | ||||||
35 | Isa Lindqvist | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.60 | ||||||
36 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 54.24 | ||||||
37 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 55.22 | ||||||
38 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 58.25 | ||||||
- | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 48, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.96 | ||||||
2 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.77 | ||||||
3 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.64 | ||||||
4 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.89 | ||||||
5 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.33 | ||||||
6 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.35 | ||||||
7 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.70 | ||||||
8 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.21 | ||||||
9 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.87 | ||||||
10 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.07 | ||||||
11 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.36 | ||||||
12 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.47 | ||||||
13 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.48 | ||||||
14 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.59 | ||||||
15 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 40.65 | ||||||
16 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 40.86 | ||||||
17 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 41.46 | ||||||
18 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.62 | ||||||
19 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.46 | ||||||
20 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.94 | ||||||
21 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.19 | ||||||
22 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 45.01 | ||||||
23 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 45.33 | ||||||
24 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.66 | ||||||
25 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.71 | ||||||
26 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 46.32 | ||||||
27 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 47.08 | ||||||
28 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.19 | ||||||
29 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 47.80 | ||||||
30 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.86 | ||||||
31 | Anushka Bhowmik | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.95 | ||||||
32 | Linnea Eldebrandt | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.11 | ||||||
- | Molly Flyglind Selahn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:54 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:59 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 49, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.21 | 1:09.87 | |||||
2 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.27 | 1:12.70 | |||||
3 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.09 | 1:13.34 | |||||
4 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.06 | 1:14.26 | |||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 36.40 | 1:21.68 | |||||
6 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.74 | 1:21.83 | |||||
7 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 37.57 | 1:22.98 | |||||
8 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 38.93 | 1:24.65 | |||||
9 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.74 | 1:25.99 | |||||
10 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.74 | 1:28.94 | |||||
11 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.53 | 1:33.88 | |||||
12 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.76 | 2:02.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:59 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 50, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 33.15 | 1:12.00 | |||||
2 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 35.28 | 1:19.71 | |||||
3 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 37.25 | 1:21.54 | |||||
4 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.57 | 1:25.06 | |||||
5 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.36 | 1:25.37 | |||||
6 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 40.68 | 1:27.92 | |||||
7 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.62 | 1:29.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:01 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 51, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.60 | 1:09.71 | 1:49.51 | 2:23.82 | |||
2 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.72 | 1:08.68 | 1:51.59 | 2:24.25 | |||
3 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 29.99 | 1:08.61 | 1:50.50 | 2:26.36 | |||
4 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.21 | 1:12.81 | 1:55.82 | 2:29.67 | |||
5 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.15 | 1:11.60 | 1:56.88 | 2:30.40 | |||
6 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 33.04 | 1:13.20 | 1:58.00 | 2:32.84 | |||
7 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.42 | 1:09.38 | 1:58.21 | 2:34.04 | |||
8 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.24 | 1:15.20 | 1:58.36 | 2:34.18 | |||
9 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 34.88 | 1:16.93 | 1:59.70 | 2:34.90 | |||
10 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.15 | 1:14.90 | 1:59.47 | 2:35.37 | |||
11 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 32.51 | 1:12.34 | 1:59.22 | 2:35.38 | |||
12 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 33.59 | 1:13.94 | 2:00.26 | 2:39.30 | |||
13 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 34.19 | 1:17.88 | 2:02.85 | 2:40.39 | |||
14 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.08 | 1:16.73 | 2:04.72 | 2:40.80 | |||
15 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.84 | 1:18.48 | 2:02.00 | 2:41.47 | |||
16 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.03 | 1:16.48 | 2:07.16 | 2:43.07 | |||
17 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.29 | 1:18.03 | 2:05.07 | 2:43.83 | |||
18 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 34.13 | 1:18.24 | 2:10.38 | 2:45.41 | |||
19 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 33.28 | 1:18.80 | 2:09.34 | 2:47.78 | |||
20 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 32.48 | 1:15.09 | 2:09.07 | 2:48.57 | |||
21 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.63 | 1:20.42 | 2:12.79 | 2:49.77 | |||
22 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.64 | 1:20.34 | 2:13.03 | 2:50.70 | |||
23 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.18 | 1:17.30 | 2:09.56 | 2:50.98 | |||
24 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.80 | 1:28.79 | 2:15.54 | 2:56.45 | |||
25 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.43 | 1:23.11 | 2:16.89 | 2:57.23 | |||
26 | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | 37.79 | 1:19.53 | 2:17.90 | 2:58.00 | |||
27 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 35.86 | 1:21.81 | 2:16.04 | 2:59.71 | |||
28 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.47 | 1:30.23 | 2:27.76 | 3:08.43 | |||
29 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.22 | 1:31.44 | 2:26.79 | 3:10.60 | |||
30 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.05 | 1:37.15 | 2:36.35 | 3:18.46 | |||
31 | William Edenberg | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.59 | 1:37.89 | 2:31.19 | 3:22.05 | |||
- | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 52, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.21 | 1:10.80 | 1:52.26 | 2:25.60 | |||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.18 | 1:10.69 | 1:56.10 | 2:31.69 | |||
3 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.96 | 1:14.46 | 1:56.78 | 2:32.96 | |||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.67 | 1:15.06 | 2:00.27 | 2:35.85 | |||
5 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.41 | 1:14.11 | 2:01.50 | 2:38.81 | |||
6 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.99 | 1:12.02 | 2:02.23 | 2:42.29 | |||
7 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.78 | 1:21.52 | 2:05.96 | 2:42.38 | |||
8 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.81 | 1:15.33 | 2:04.06 | 2:44.18 | |||
9 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.64 | 1:16.54 | 2:04.69 | 2:45.69 | |||
10 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.66 | 1:18.07 | 2:07.25 | 2:45.70 | |||
11 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.73 | 1:17.93 | 2:08.90 | 2:46.09 | |||
12 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.30 | 1:19.34 | 2:11.63 | 2:49.66 | |||
13 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.02 | 1:21.74 | 2:08.69 | 2:51.31 | |||
14 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.94 | 1:21.14 | 2:12.08 | 2:51.82 | |||
15 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 37.68 | 1:24.32 | 2:12.53 | 2:51.90 | |||
16 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 36.42 | 1:22.37 | 2:11.72 | 2:51.96 | |||
17 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.69 | 1:21.05 | 2:11.84 | 2:52.45 | |||
18 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 36.46 | 1:22.79 | 2:13.86 | 2:52.89 | |||
19 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.70 | 1:22.95 | 2:15.19 | 2:53.39 | |||
20 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.08 | 1:25.36 | 2:13.74 | 2:54.00 | |||
21 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 34.60 | 1:22.20 | 2:15.80 | 2:54.93 | |||
22 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.16 | 1:21.83 | 2:15.20 | 2:55.15 | |||
23 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.48 | 1:26.72 | 2:21.30 | 3:00.07 | |||
24 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 37.30 | 1:25.15 | 2:20.73 | 3:00.36 | |||
25 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.32 | 1:25.88 | 2:20.65 | 3:01.20 | |||
26 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.65 | 1:25.16 | 2:22.99 | 3:04.19 | |||
27 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.44 | 1:30.28 | 2:24.24 | 3:05.48 | |||
28 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.20 | 1:31.29 | 2:26.22 | 3:07.91 | |||
29 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.84 | 1:31.31 | 2:25.31 | 3:08.88 | |||
30 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.24 | 1:32.81 | 2:28.91 | 3:09.39 | |||
31 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.02 | 1:30.53 | 2:28.58 | 3:11.59 | |||
32 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.82 | 1:32.50 | 2:33.31 | 3:15.06 | |||
33 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.45 | 1:39.65 | 2:41.01 | 3:30.85 | |||
- | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 53, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.72 | 1:11.54 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 34.75 | 1:12.45 | |||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 35.26 | 1:12.67 | |||||
4 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.80 | 1:14.00 | |||||
5 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.48 | 1:18.35 | |||||
6 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.48 | 1:19.08 | |||||
7 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 37.98 | 1:19.21 | |||||
8 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.24 | 1:21.75 | |||||
9 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 39.44 | 1:22.86 | |||||
10 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.75 | 1:25.22 | |||||
11 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 43.50 | 1:26.82 | |||||
12 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 42.64 | 1:27.82 | |||||
13 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 43.73 | 1:29.25 | |||||
14 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.84 | 1:30.60 | |||||
15 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 44.73 | 1:32.96 | |||||
16 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.03 | 1:33.10 | |||||
17 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 45.39 | 1:34.31 | |||||
18 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 49.27 | 1:41.29 | |||||
19 | Theo Tollbring | 2005 | Lidingö Simklubb | 48.70 | 1:41.68 | |||||
20 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.88 | 1:44.61 | |||||
21 | Jonathan Fridliand | 2005 | Simklubben Neptun | 52.10 | 1:48.39 | |||||
- | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 54, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.35 | 1:11.47 | |||||
2 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.84 | 1:15.71 | |||||
3 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.96 | 1:16.76 | |||||
4 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.17 | 1:17.09 | |||||
5 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.26 | 1:17.68 | |||||
6 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 37.53 | 1:18.25 | |||||
7 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.72 | 1:20.41 | |||||
8 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.72 | 1:23.58 | |||||
9 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.12 | 1:24.17 | |||||
10 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.79 | 1:24.29 | |||||
11 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.57 | 1:24.69 | |||||
12 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.56 | 1:25.44 | |||||
13 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 42.10 | 1:25.74 | |||||
14 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.57 | 1:28.11 | |||||
15 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 42.39 | 1:28.67 | |||||
16 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 43.15 | 1:30.33 | |||||
17 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 44.42 | 1:30.62 | |||||
18 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.24 | 1:30.84 | |||||
19 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.62 | 1:33.90 | |||||
20 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.76 | 1:39.47 | |||||
- | Alva Qvist | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 55, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 29.04 | 59.83 | 1:32.58 | 2:06.11 | |||
2 | Jakub Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.40 | 1:01.76 | 1:34.39 | 2:06.51 | |||
3 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.26 | 1:01.66 | 1:35.14 | 2:07.26 | |||
4 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 29.10 | 1:01.32 | 1:34.95 | 2:07.50 | |||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.08 | 1:01.36 | 1:34.98 | 2:08.10 | |||
6 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.31 | 1:02.15 | 1:36.02 | 2:09.87 | |||
7 | Eskil Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 30.31 | 1:03.48 | 1:37.59 | 2:11.29 | |||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.84 | 1:03.20 | 1:37.46 | 2:11.50 | |||
9 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 30.04 | 1:02.91 | 1:37.57 | 2:11.68 | |||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 30.04 | 1:03.48 | 1:37.84 | 2:11.87 | |||
11 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.82 | 1:03.45 | 1:37.77 | 2:12.20 | |||
12 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.85 | 1:03.42 | 1:38.71 | 2:12.56 | |||
13 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 30.05 | 1:03.85 | 1:39.23 | 2:13.34 | |||
14 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 30.57 | 1:04.26 | 1:39.35 | 2:13.37 | |||
15 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.33 | 1:02.62 | 1:38.38 | 2:13.92 | |||
16 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 31.06 | 1:05.61 | 1:40.65 | 2:14.36 | |||
17 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.15 | 1:05.22 | 1:40.45 | 2:14.55 | |||
18 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.09 | 1:06.07 | 1:41.16 | 2:16.70 | |||
19 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.20 | 1:04.95 | 1:41.07 | 2:17.79 | |||
20 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.52 | 1:07.18 | 1:43.48 | 2:18.76 | |||
21 | Liam Björklund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.48 | 1:05.21 | 1:42.34 | 2:19.92 | |||
22 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.89 | 1:07.83 | 1:45.09 | 2:20.64 | |||
23 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.73 | 1:07.74 | 1:44.98 | 2:20.82 | |||
24 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.11 | 1:08.22 | 1:45.51 | 2:21.77 | |||
25 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.68 | 1:08.02 | 1:45.52 | 2:21.97 | |||
26 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 33.05 | 1:09.27 | 1:45.90 | 2:22.19 | |||
27 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 32.79 | 1:08.63 | 1:45.64 | 2:22.35 | |||
28 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.10 | 1:08.74 | 1:46.66 | 2:22.49 | |||
29 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 31.41 | 1:08.13 | 1:46.93 | 2:25.17 | |||
30 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.48 | 1:11.91 | 1:50.07 | 2:25.25 | |||
31 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.52 | 1:10.04 | 1:49.15 | 2:25.58 | |||
32 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.30 | 1:09.91 | 1:48.36 | 2:26.21 | |||
33 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 34.06 | 1:12.04 | 1:51.07 | 2:26.89 | |||
34 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.13 | 1:09.46 | 1:48.54 | 2:26.91 | |||
35 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.11 | 1:11.98 | 1:50.64 | 2:28.54 | |||
36 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.75 | 1:15.90 | 1:53.71 | 2:30.54 | |||
37 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.20 | 1:13.54 | 1:54.81 | 2:34.78 | |||
38 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.79 | 1:13.94 | 1:57.02 | 2:37.84 | |||
39 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.55 | 1:18.03 | 1:58.57 | 2:37.87 | |||
40 | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | 35.39 | 1:16.24 | 1:58.73 | 2:39.29 | |||
41 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.65 | 1:14.83 | 1:57.55 | 2:39.83 | |||
42 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.93 | 1:19.57 | 2:01.58 | 2:42.23 | |||
43 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.90 | 1:16.68 | 2:02.38 | 2:48.47 | |||
- | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 56, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.94 | 1:05.69 | 1:41.60 | 2:17.05 | |||
2 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 31.51 | 1:06.83 | 1:43.89 | 2:18.76 | |||
3 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.28 | 1:06.31 | 1:42.69 | 2:18.87 | |||
4 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.84 | 1:07.15 | 1:43.82 | 2:19.49 | |||
5 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.06 | 1:08.63 | 1:45.05 | 2:19.79 | |||
6 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.37 | 1:08.06 | 1:44.96 | 2:20.61 | |||
7 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.01 | 1:07.75 | 1:45.18 | 2:20.90 | |||
8 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.47 | 1:08.43 | 1:45.66 | 2:23.21 | |||
9 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 31.91 | 1:08.21 | 1:46.10 | 2:23.33 | |||
10 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.45 | 1:08.73 | 1:46.41 | 2:23.95 | |||
11 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 32.42 | 1:09.59 | 1:47.56 | 2:25.90 | |||
12 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.09 | 1:09.91 | 1:47.50 | 2:25.92 | |||
13 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 32.73 | 1:10.76 | 1:49.26 | 2:26.78 | |||
14 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 33.25 | 1:11.16 | 1:49.77 | 2:28.47 | |||
15 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.61 | 1:10.54 | 1:50.42 | 2:28.82 | |||
16 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:10.65 | 1:49.74 | 2:28.83 | |||
17 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 33.88 | 1:11.88 | 1:51.11 | 2:28.86 | |||
18 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.69 | 1:10.16 | 1:49.55 | 2:29.72 | |||
19 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 33.05 | 1:10.59 | 1:50.14 | 2:29.74 | |||
20 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.19 | 1:12.01 | 1:51.39 | 2:30.69 | |||
21 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.45 | 1:14.23 | 1:53.42 | 2:30.85 | |||
22 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 34.64 | 1:13.38 | 1:53.36 | 2:31.22 | |||
23 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 34.60 | 1:13.02 | 1:52.73 | 2:31.57 | |||
24 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.67 | 1:11.81 | 1:52.19 | 2:31.81 | |||
25 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.39 | 1:14.58 | 1:54.84 | 2:33.73 | |||
26 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.36 | 1:14.72 | 1:54.89 | 2:34.25 | |||
27 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.54 | 1:11.79 | 1:53.78 | 2:35.22 | |||
28 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.31 | 1:13.65 | 1:54.88 | 2:35.26 | |||
29 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.04 | 1:12.51 | 1:54.13 | 2:36.09 | |||
30 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.51 | 1:15.40 | 1:57.05 | 2:38.31 | |||
31 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.87 | 1:15.95 | 1:58.08 | 2:38.62 | |||
32 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 35.63 | 1:16.55 | 1:59.24 | 2:39.51 | |||
33 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.76 | 1:15.63 | 1:58.08 | 2:39.76 | |||
34 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 35.41 | 1:16.70 | 2:00.16 | 2:41.75 | |||
35 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.08 | 1:20.70 | 2:04.12 | 2:44.55 | |||
36 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.28 | 1:20.45 | 2:06.23 | 2:46.61 | |||
37 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.48 | 1:18.53 | 2:03.98 | 2:47.71 | |||
38 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.02 | 1:19.93 | 2:05.01 | 2:48.75 | |||
39 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.43 | 1:22.04 | 2:07.39 | 2:50.17 | |||
40 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.71 | 1:22.64 | 2:07.49 | 2:51.20 | |||
41 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.55 | 1:20.61 | 2:07.70 | 2:52.51 | |||
42 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 39.18 | 1:26.76 | 2:16.27 | 3:04.30 | |||
- | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 57, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 29.02 | ||||||
2 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 30.33 | ||||||
3 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 30.41 | ||||||
4 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 30.42 | ||||||
5 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 30.98 | ||||||
6 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 31.28 | ||||||
7 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 32.02 | ||||||
8 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 32.69 | ||||||
9 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 32.72 | ||||||
10 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.05 | ||||||
11 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 33.24 | ||||||
12 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 33.33 | ||||||
13 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 33.43 | ||||||
14 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 33.44 | ||||||
15 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 33.48 | ||||||
16 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 33.78 | ||||||
17 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 33.98 | ||||||
18 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 34.27 | ||||||
19 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 34.56 | ||||||
20 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 34.63 | ||||||
21 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 34.65 | ||||||
22 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 34.81 | ||||||
23 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.93 | ||||||
24 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 35.40 | ||||||
25 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 35.46 | ||||||
26 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.68 | ||||||
27 | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.11 | ||||||
28 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 36.32 | ||||||
29 | Jonathan Fridliand | 2005 | Simklubben Neptun | 37.83 | ||||||
30 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 38.46 | ||||||
31 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 38.58 | ||||||
32 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.92 | ||||||
33 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 38.98 | ||||||
34 | Theo Tollbring | 2005 | Lidingö Simklubb | 39.33 | ||||||
35 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.81 | ||||||
36 | Hampus Glanshed | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.26 | ||||||
37 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.81 | ||||||
- | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 57, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 25.72 | ||||||
2 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 26.35 | ||||||
3 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 26.84 | ||||||
4 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 27.08 | ||||||
5 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 27.28 | ||||||
6 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 27.41 | ||||||
7 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 27.97 | ||||||
8 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 28.28 | ||||||
9 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 28.55 | ||||||
10 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 28.80 | ||||||
11 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 28.98 | ||||||
12 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.04 | ||||||
13 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 29.05 | ||||||
14 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 29.21 | ||||||
15 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 29.27 | ||||||
16 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 29.28 | ||||||
17 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.41 | ||||||
18 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 29.54 | ||||||
19 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.67 | ||||||
20 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 29.73 | ||||||
21 | Christian Schroeder | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.77 | ||||||
22 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 29.86 | ||||||
23 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.99 | ||||||
24 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.08 | ||||||
25 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.27 | ||||||
26 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.71 | ||||||
27 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 30.89 | ||||||
28 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.03 | ||||||
29 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.45 | ||||||
30 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 31.66 | ||||||
31 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 31.81 | ||||||
32 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.18 | ||||||
33 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.77 | ||||||
34 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.17 | ||||||
35 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.46 | ||||||
36 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.73 | ||||||
37 | Theodor Bagaian | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.26 | ||||||
38 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.57 | ||||||
39 | Ekaksh Verma | 2004 | Simklubben Neptun | 35.98 | ||||||
- | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 58, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 30.62 | ||||||
2 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 30.70 | ||||||
3 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 30.88 | ||||||
4 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 31.06 | ||||||
5 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 31.27 | ||||||
6 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.37 | ||||||
7 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 31.75 | ||||||
8 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.78 | ||||||
9 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 31.85 | ||||||
10 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 31.99 | ||||||
11 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 32.51 | ||||||
12 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 32.53 | ||||||
13 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 32.70 | ||||||
14 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 33.18 | ||||||
15 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 33.33 | ||||||
16 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 33.36 | ||||||
17 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 33.39 | ||||||
18 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 33.41 | ||||||
19 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 33.92 | ||||||
20 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 34.00 | ||||||
21 | Alva Qvist | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.14 | ||||||
22 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.30 | ||||||
22 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.30 | ||||||
24 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 34.43 | ||||||
25 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 34.44 | ||||||
26 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 34.60 | ||||||
27 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.64 | ||||||
28 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.67 | ||||||
29 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 34.69 | ||||||
30 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 34.77 | ||||||
31 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.19 | ||||||
32 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.32 | ||||||
33 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.43 | ||||||
34 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.52 | ||||||
35 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.69 | ||||||
36 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.18 | ||||||
37 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.19 | ||||||
38 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 36.82 | ||||||
39 | Natalie Nilsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.88 | ||||||
40 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 37.31 | ||||||
41 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 38.09 | ||||||
42 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 38.26 | ||||||
43 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.34 | ||||||
44 | Isa Lindqvist | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.59 | ||||||
45 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.44 | ||||||
46 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 42.00 | ||||||
47 | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | 42.58 | ||||||
48 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 47.53 | ||||||
- | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 58, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 29.03 | ||||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.32 | ||||||
3 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 30.12 | ||||||
4 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 30.22 | ||||||
5 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.26 | ||||||
6 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 30.32 | ||||||
7 | Emilia Cullfors | 2003 | Simklubben Neptun | 30.67 | ||||||
8 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 30.88 | ||||||
9 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 30.90 | ||||||
10 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.03 | ||||||
11 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.17 | ||||||
12 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.19 | ||||||
13 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.22 | ||||||
14 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.51 | ||||||
15 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.57 | ||||||
16 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.89 | ||||||
17 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 31.97 | ||||||
18 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.13 | ||||||
19 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 32.21 | ||||||
20 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.30 | ||||||
21 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 32.68 | ||||||
22 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.58 | ||||||
23 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 33.72 | ||||||
24 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.18 | ||||||
25 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.24 | ||||||
26 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.41 | ||||||
27 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.86 | ||||||
28 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.34 | ||||||
29 | Linnea Eldebrandt | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.40 | ||||||
30 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 36.62 | ||||||
31 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.56 | ||||||
32 | Anushka Bhowmik | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.89 | ||||||
33 | Molly Flyglind Selahn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 59, 100m Bröstsim Mix Masters, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl-Henrik Engardt | 1969 | Hellas Simklubb | 39.35 | 1:26.55 | |||||
2 | Kristina Fundberg | 1969 | Eskilstuna Simklubb | 56.94 | 2:03.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:09 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 60, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.35 | 1:01.39 | |||||
2 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.86 | 1:06.08 | |||||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.62 | 1:06.12 | |||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.42 | 1:06.43 | |||||
5 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.57 | 1:06.51 | |||||
6 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.03 | 1:07.68 | |||||
7 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.00 | 1:07.71 | |||||
8 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.24 | 1:08.02 | |||||
9 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 33.35 | 1:08.47 | |||||
10 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.15 | 1:08.76 | |||||
11 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.19 | 1:09.55 | |||||
12 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.60 | 1:11.27 | |||||
13 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.09 | 1:11.63 | |||||
14 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 35.56 | 1:12.35 | |||||
15 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.41 | 1:12.98 | |||||
16 | Liam Björklund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.07 | 1:12.99 | |||||
17 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.92 | 1:14.00 | |||||
18 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 35.29 | 1:14.04 | |||||
19 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.48 | 1:14.49 | |||||
20 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.11 | 1:15.66 | |||||
21 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 36.22 | 1:15.88 | |||||
22 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.90 | 1:16.35 | |||||
23 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.34 | 1:17.05 | |||||
24 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 37.84 | 1:17.10 | |||||
25 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.40 | 1:17.65 | |||||
26 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.59 | 1:18.35 | |||||
27 | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | 38.45 | 1:20.65 | |||||
28 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.24 | 1:20.98 | |||||
29 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.01 | 1:22.54 | |||||
30 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.17 | 1:24.09 | |||||
31 | Christian Schroeder | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.95 | 1:24.99 | |||||
32 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.91 | 1:25.95 | |||||
33 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.56 | 1:27.08 | |||||
34 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.27 | 1:27.91 | |||||
35 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.42 | 1:28.20 | |||||
36 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.30 | 1:28.72 | |||||
- | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:09 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:18 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 61, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.98 | 1:12.76 | |||||
2 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.22 | 1:12.91 | |||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.20 | 1:13.73 | |||||
4 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.57 | 1:13.88 | |||||
5 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.82 | 1:14.74 | |||||
6 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.48 | 1:15.13 | |||||
7 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.33 | 1:15.60 | |||||
8 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.45 | 1:16.12 | |||||
9 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.70 | 1:16.83 | |||||
10 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.17 | 1:17.03 | |||||
11 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.81 | 1:17.79 | |||||
12 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.73 | 1:18.14 | |||||
13 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.12 | 1:18.19 | |||||
14 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.66 | 1:18.89 | |||||
15 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 38.28 | 1:18.93 | |||||
16 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.93 | 1:19.27 | |||||
17 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.36 | 1:19.55 | |||||
18 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.43 | 1:20.52 | |||||
19 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.70 | 1:20.68 | |||||
19 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.08 | 1:20.68 | |||||
21 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.83 | 1:20.72 | |||||
22 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.63 | 1:21.08 | |||||
23 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 39.06 | 1:21.63 | |||||
24 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 41.43 | 1:24.30 | |||||
25 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.01 | 1:25.06 | |||||
26 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 40.76 | 1:25.38 | |||||
27 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.01 | 1:25.39 | |||||
28 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.85 | 1:25.48 | |||||
29 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.72 | 1:26.96 | |||||
30 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 43.35 | 1:29.07 | |||||
31 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.11 | 1:30.41 | |||||
32 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.71 | 1:36.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:18 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 62, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 33.12 | 1:13.84 | 1:56.83 | 2:32.25 | |||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.64 | 1:13.64 | 1:58.24 | 2:33.75 | |||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.87 | 1:15.43 | 2:02.48 | 2:39.55 | |||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 35.68 | 1:18.21 | 2:05.80 | 2:42.72 | |||
5 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.81 | 1:20.11 | 2:08.85 | 2:44.16 | |||
6 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.56 | 1:16.61 | 2:06.22 | 2:45.19 | |||
7 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.85 | 1:19.92 | 2:10.31 | 2:47.12 | |||
8 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 34.88 | 1:19.64 | 2:07.49 | 2:47.66 | |||
9 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.07 | 1:18.99 | 2:11.72 | 2:49.84 | |||
10 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 39.42 | 1:28.21 | 2:15.51 | 2:54.50 | |||
11 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 41.26 | 1:28.97 | 2:21.47 | 3:02.87 | |||
12 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 40.90 | 1:29.52 | 2:22.69 | 3:02.96 | |||
13 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.69 | 1:28.55 | 2:22.92 | 3:05.42 | |||
14 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 44.06 | 1:33.86 | 2:27.75 | 3:08.68 | |||
15 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 42.31 | 1:31.60 | 2:23.94 | 3:08.74 | |||
16 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.96 | 1:32.58 | 2:27.96 | 3:09.29 | |||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 42.28 | 1:31.66 | 2:28.19 | 3:10.04 | |||
18 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 45.93 | 1:33.56 | 2:29.16 | 3:10.47 | |||
19 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 44.32 | 1:32.68 | 2:30.97 | 3:10.90 | |||
20 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.73 | 1:32.66 | 2:26.93 | 3:11.24 | |||
21 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 45.05 | 1:34.84 | 2:31.99 | 3:17.52 | |||
22 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 47.54 | 1:40.74 | 2:42.57 | 3:27.14 | |||
23 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 55.40 | 1:51.84 | 3:02.77 | 3:52.62 | |||
- | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:46 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 63, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.59 | 1:14.00 | 2:01.45 | 2:38.20 | |||
2 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.73 | 1:20.60 | 2:05.74 | 2:41.38 | |||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 33.56 | 1:17.44 | 2:06.06 | 2:42.84 | |||
4 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 35.54 | 1:17.88 | 2:06.32 | 2:44.14 | |||
5 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.72 | 1:22.14 | 2:12.75 | 2:47.78 | |||
6 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.32 | 1:18.16 | 2:10.25 | 2:47.79 | |||
7 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.75 | 1:25.08 | 2:11.29 | 2:51.76 | |||
8 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.84 | 1:24.78 | 2:12.35 | 2:53.13 | |||
9 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.54 | 1:25.85 | 2:14.52 | 2:53.93 | |||
10 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.19 | 1:23.87 | 2:18.27 | 2:58.47 | |||
11 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.34 | 1:27.43 | 2:19.79 | 2:59.25 | |||
12 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 38.56 | 1:26.49 | 2:20.02 | 2:59.47 | |||
13 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 43.83 | 1:30.55 | 2:21.65 | 3:00.83 | |||
14 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.64 | 1:23.69 | 2:19.60 | 3:01.49 | |||
15 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.22 | 1:33.02 | 2:22.51 | 3:01.75 | |||
16 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.95 | 1:30.72 | 2:21.68 | 3:05.17 | |||
17 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.36 | 1:31.58 | 2:25.60 | 3:05.33 | |||
18 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 44.10 | 1:32.31 | 2:27.78 | 3:08.50 | |||
19 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.94 | 1:33.99 | 2:24.12 | 3:08.71 | |||
20 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 44.00 | 1:34.39 | 2:31.23 | 3:09.76 | |||
21 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.62 | 1:32.53 | 2:27.39 | 3:12.19 | |||
22 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 43.30 | 1:33.59 | 2:30.34 | 3:12.37 | |||
23 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.00 | 1:30.43 | 2:28.41 | 3:12.55 | |||
24 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 45.25 | 1:32.96 | 2:31.56 | 3:13.28 | |||
25 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.70 | 1:32.37 | 2:31.09 | 3:14.59 | |||
26 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.15 | 1:31.81 | 2:30.81 | 3:14.67 | |||
27 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 44.01 | 1:35.58 | 2:29.25 | 3:16.20 | |||
28 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 44.77 | 1:35.98 | 2:32.30 | 3:17.26 | |||
29 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 44.86 | 1:35.69 | 2:36.53 | 3:17.46 | |||
30 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.17 | 1:34.94 | 2:32.12 | 3:19.11 | |||
31 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.18 | 1:39.53 | 2:33.83 | 3:24.37 | |||
32 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.74 | 1:42.23 | 2:40.08 | 3:25.58 | |||
33 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 45.88 | 1:39.21 | 2:39.53 | 3:28.52 | |||
34 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 55.37 | 1:49.33 | 2:54.37 | 3:41.55 | |||
- | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:46 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:51 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 64, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:05.02 | 2:26.58 | 3:56.39 | 5:08.58 | |||
2 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.58 | 2:36.33 | 4:05.10 | 5:23.73 | |||
3 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:17.85 | 2:43.21 | 4:26.31 | 5:43.62 | |||
4 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:15.80 | 2:42.64 | 4:28.47 | 5:49.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:51 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:58 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 65, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:11.83 | 2:36.34 | 4:05.45 | 5:18.35 | |||
2 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 1:16.19 | 2:44.03 | 4:11.75 | 5:24.34 | |||
3 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:13.47 | 2:40.94 | 4:13.36 | 5:29.83 | |||
4 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:16.94 | 2:44.08 | 4:21.02 | 5:34.39 | |||
5 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:19.80 | 2:40.93 | 4:12.77 | 5:35.44 | |||
6 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.67 | 2:39.05 | 4:20.70 | 5:40.38 | |||
7 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.48 | 2:51.08 | 4:37.83 | 5:56.26 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:58 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 66, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.40 | 1:10.56 | |||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.46 | 1:12.68 | |||||
3 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.10 | 1:14.66 | |||||
4 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.37 | 1:15.54 | |||||
5 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 36.10 | 1:16.29 | |||||
6 | Liam Björklund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.73 | 1:16.74 | |||||
7 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 34.76 | 1:16.88 | |||||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.49 | 1:17.90 | |||||
9 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.34 | 1:19.52 | |||||
10 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.60 | 1:19.54 | |||||
11 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.25 | 1:19.61 | |||||
12 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.15 | 1:20.89 | |||||
13 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.26 | 1:21.08 | |||||
14 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.19 | 1:21.42 | |||||
15 | Axel Thorsén | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.65 | 1:21.54 | |||||
16 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 38.37 | 1:21.72 | |||||
17 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 38.35 | 1:22.24 | |||||
18 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 38.33 | 1:22.72 | |||||
19 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.00 | 1:22.80 | |||||
20 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.94 | 1:23.11 | |||||
21 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.39 | 1:23.67 | |||||
22 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 39.43 | 1:23.73 | |||||
23 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 38.49 | 1:24.49 | |||||
24 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.11 | 1:28.14 | |||||
25 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 41.27 | 1:28.78 | |||||
26 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.92 | 1:30.51 | |||||
27 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.72 | 1:31.07 | |||||
28 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.95 | 1:34.27 | |||||
29 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.29 | 1:36.73 | |||||
30 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.83 | 1:38.36 | |||||
31 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.90 | 1:41.79 | |||||
- | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:15 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 67, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.21 | 1:13.77 | |||||
2 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.75 | 1:18.38 | |||||
3 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 36.65 | 1:18.89 | |||||
4 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 38.53 | 1:20.84 | |||||
5 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.08 | 1:20.97 | |||||
6 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.41 | 1:21.20 | |||||
7 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.60 | 1:21.22 | |||||
8 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.47 | 1:22.84 | |||||
9 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 38.71 | 1:23.33 | |||||
10 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.62 | 1:24.26 | |||||
11 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.86 | 1:24.99 | |||||
12 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.36 | 1:25.56 | |||||
13 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.67 | 1:26.25 | |||||
14 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.80 | 1:26.46 | |||||
15 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.79 | 1:29.07 | |||||
16 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.66 | 1:29.21 | |||||
16 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.31 | 1:29.21 | |||||
18 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.86 | 1:29.29 | |||||
19 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 43.15 | 1:29.41 | |||||
20 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.63 | 1:30.31 | |||||
21 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.30 | 1:30.34 | |||||
22 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.86 | 1:31.52 | |||||
23 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 43.38 | 1:32.70 | |||||
24 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.84 | 1:33.22 | |||||
25 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.97 | 1:33.26 | |||||
26 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.64 | 1:34.08 | |||||
27 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.13 | 1:36.31 | |||||
28 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.94 | 1:37.61 | |||||
29 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.69 | 1:38.13 | |||||
30 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.57 | 1:38.37 | |||||
31 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 47.36 | 1:39.67 | |||||
32 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 46.91 | 1:40.26 | |||||
33 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 47.60 | 1:40.82 | |||||
34 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 47.24 | 1:41.74 | |||||
35 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.29 | 1:41.82 | |||||
36 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 48.32 | 1:41.91 | |||||
37 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.05 | 1:43.06 | |||||
38 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 48.00 | 1:43.43 | |||||
39 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 49.38 | 1:43.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:15 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 68, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.58 | 1:09.71 | |||||
2 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 33.32 | 1:10.38 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.14 | 1:10.46 | |||||
4 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.08 | 1:10.85 | |||||
5 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.95 | 1:12.67 | |||||
6 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.36 | 1:13.49 | |||||
7 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.60 | 1:13.86 | |||||
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.93 | 1:14.38 | |||||
9 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.25 | 1:15.60 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.67 | 1:16.07 | |||||
11 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.21 | 1:17.80 | |||||
12 | Linus Thörn | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.22 | 1:18.81 | |||||
13 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.06 | 1:20.13 | |||||
14 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.61 | 1:21.70 | |||||
15 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 37.77 | 1:23.00 | |||||
16 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.97 | 1:23.27 | |||||
17 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.45 | 1:27.37 | |||||
18 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.09 | 1:29.08 | |||||
19 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.02 | 1:29.15 | |||||
20 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.02 | 1:31.06 | |||||
- | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 70, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 36.03 | 1:15.45 | |||||
2 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.26 | 1:16.29 | |||||
3 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 37.99 | 1:20.55 | |||||
4 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.67 | 1:20.64 | |||||
5 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.11 | 1:21.47 | |||||
6 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.93 | 1:22.35 | |||||
7 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.51 | 1:22.82 | |||||
8 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.71 | 1:23.84 | |||||
9 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.84 | 1:25.73 | |||||
10 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.00 | 1:25.85 | |||||
11 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.17 | 1:30.79 | |||||
12 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.15 | 1:31.22 | |||||
12 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 43.15 | 1:31.22 | |||||
14 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 45.69 | 1:37.60 | |||||
15 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.98 | 1:38.23 | |||||
16 | Alexandra Berggren | 2002 | Simklubben Neptun | 48.60 | 1:48.69 | |||||
- | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 71, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 26.10 | 54.34 | |||||
2 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 26.45 | 55.03 | |||||
3 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 26.63 | 55.11 | |||||
4 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 26.59 | 56.63 | |||||
5 | Simon Lund | 1989 | Södertörns Simsällskap | 26.59 | 56.80 | |||||
6 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 27.57 | 58.53 | |||||
7 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.06 | 58.81 | |||||
8 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.96 | 59.81 | |||||
9 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | 1:00.79 | |||||
10 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.22 | 1:04.48 | |||||
11 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.64 | 1:05.38 | |||||
- | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:29 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 72, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.56 | 59.40 | |||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.95 | 59.78 | |||||
3 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.87 | 59.89 | |||||
4 | Iida Reini | 2000 | Simklubben Neptun | 29.07 | 59.95 | |||||
5 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 28.76 | 1:00.16 | |||||
6 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.03 | 1:00.58 | |||||
7 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.87 | 1:01.58 | |||||
8 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 29.86 | 1:01.60 | |||||
9 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 29.38 | 1:01.98 | |||||
10 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.78 | 1:02.48 | |||||
11 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.21 | 1:02.82 | |||||
12 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.40 | 1:03.18 | |||||
13 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.21 | 1:03.23 | |||||
14 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 30.94 | 1:03.84 | |||||
15 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.71 | 1:04.23 | |||||
16 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.60 | 1:04.28 | |||||
17 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.99 | 1:04.57 | |||||
18 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.89 | 1:04.68 | |||||
19 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 31.10 | 1:05.07 | |||||
20 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.16 | 1:05.37 | |||||
21 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.62 | 1:05.53 | |||||
22 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.99 | 1:05.74 | |||||
23 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.73 | 1:06.13 | |||||
24 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.95 | 1:07.70 | |||||
25 | Adina Nyström | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.74 | 1:07.95 | |||||
26 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.23 | 1:08.20 | |||||
27 | Alida Lilljequist | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 32.98 | 1:08.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:41 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 73, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.49 | 1:10.82 | 1:50.42 | 2:28.50 | |||
2 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.43 | 1:11.33 | 1:51.60 | 2:28.73 | |||
3 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.89 | 1:15.76 | 1:57.86 | 2:38.80 | |||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.66 | 1:15.31 | 1:57.53 | 2:40.40 | |||
5 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 34.91 | 1:15.27 | 1:58.40 | 2:41.92 | |||
6 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.06 | 1:16.99 | 2:01.50 | 2:42.95 | |||
7 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.98 | 1:16.95 | 2:00.05 | 2:43.20 | |||
8 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.53 | 1:15.38 | 2:00.66 | 2:43.79 | |||
9 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 36.20 | 1:19.72 | 2:03.66 | 2:48.17 | |||
10 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.41 | 1:19.99 | 2:10.84 | 2:57.74 | |||
11 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.92 | 1:19.04 | 2:08.05 | 2:58.79 | |||
12 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.16 | 1:29.04 | 2:19.23 | 3:08.39 | |||
13 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.58 | 1:25.53 | 2:18.29 | 3:11.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:41 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 74, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 36.50 | 1:18.58 | 2:02.85 | 2:48.18 | |||
2 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.59 | 1:18.28 | 2:04.13 | 2:50.32 | |||
3 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 37.86 | 1:20.33 | 2:05.43 | 2:50.62 | |||
4 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.99 | 1:18.90 | 2:04.67 | 2:51.41 | |||
5 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.28 | 1:22.16 | 2:08.56 | 2:53.78 | |||
6 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 34.01 | 1:16.90 | 2:07.25 | 2:54.15 | |||
7 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 36.90 | 1:20.51 | 2:07.15 | 2:54.95 | |||
8 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 34.13 | 1:18.06 | 2:06.14 | 2:55.36 | |||
9 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 37.28 | 1:22.52 | 2:09.23 | 2:55.65 | |||
10 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 35.39 | 1:19.09 | 2:07.42 | 2:56.73 | |||
11 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 37.84 | 1:22.95 | 2:11.17 | 2:57.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 75, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 29.22 | 1:02.36 | 1:36.66 | 2:11.53 | |||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.54 | 1:04.05 | 1:38.39 | 2:13.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:55 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 76, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.57 | 1:07.63 | 1:45.21 | 2:22.81 | |||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.23 | 1:12.11 | 1:52.96 | 2:31.59 | |||
3 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.33 | 1:18.12 | 2:04.11 | 2:49.95 | |||
4 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.47 | 1:20.86 | 2:10.26 | 2:59.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:55 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 77, 100m Frisim Mix Masters, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Lund | 1989 | Södertörns Simsällskap | 27.57 | 57.05 | |||||
2 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.02 | 1:02.77 | |||||
3 | Karl-Henrik Engardt | 1969 | Hellas Simklubb | 32.42 | 1:08.12 | |||||
4 | Kristina Fundberg | 1969 | Eskilstuna Simklubb | 45.53 | 1:36.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 78, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 25.93 | ||||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.46 | ||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.65 | ||||||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 26.89 | ||||||
5 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.08 | ||||||
6 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 27.10 | ||||||
7 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 27.12 | ||||||
8 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 27.16 | ||||||
9 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 27.21 | ||||||
10 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 27.27 | ||||||
11 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 27.45 | ||||||
12 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 28.13 | ||||||
13 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 28.29 | ||||||
14 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 28.83 | ||||||
15 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 29.67 | ||||||
16 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.08 | ||||||
17 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.03 | ||||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 78, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 24.47 | ||||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 24.90 | ||||||
3 | Christopher Andrén | 2000 | Södertörns Simsällskap | 25.12 | ||||||
4 | Martin Magnusson | 1995 | Täby Sim | 25.15 | ||||||
5 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 25.17 | ||||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 25.36 | ||||||
7 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 25.84 | ||||||
8 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 25.96 | ||||||
9 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 26.02 | ||||||
10 | Simon Lund | 1989 | Södertörns Simsällskap | 26.10 | ||||||
11 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 26.26 | ||||||
12 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 26.89 | ||||||
13 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 26.96 | ||||||
14 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.16 | ||||||
15 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 27.74 | ||||||
16 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.88 | ||||||
17 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 79, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 28.65 | ||||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.27 | ||||||
3 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 29.28 | ||||||
4 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.29 | ||||||
5 | Wilma Wennerberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 29.36 | ||||||
6 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 29.39 | ||||||
7 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 29.42 | ||||||
8 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 29.67 | ||||||
9 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 29.86 | ||||||
10 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 30.12 | ||||||
11 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 30.43 | ||||||
12 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.76 | ||||||
13 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.97 | ||||||
14 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.00 | ||||||
15 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 31.09 | ||||||
16 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.19 | ||||||
17 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.23 | ||||||
18 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.65 | ||||||
19 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 31.88 | ||||||
20 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 32.17 | ||||||
21 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.68 | ||||||
21 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.68 | ||||||
23 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 33.10 | ||||||
24 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.06 | ||||||
25 | Ellen Chen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.58 | ||||||
26 | Alexandra Berggren | 2002 | Simklubben Neptun | 38.09 | ||||||
Gren 79, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 27.17 | ||||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.24 | ||||||
3 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 27.79 | ||||||
4 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.17 | ||||||
5 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.40 | ||||||
6 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.46 | ||||||
7 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 28.54 | ||||||
8 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 28.87 | ||||||
9 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 28.96 | ||||||
10 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.03 | ||||||
11 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.12 | ||||||
12 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.28 | ||||||
13 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.52 | ||||||
14 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 29.53 | ||||||
15 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.81 | ||||||
16 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.82 | ||||||
17 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.92 | ||||||
18 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 30.30 | ||||||
19 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 30.44 | ||||||
20 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.60 | ||||||
21 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.64 | ||||||
21 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.64 | ||||||
23 | Adina Nyström | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.73 | ||||||
23 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 30.73 | ||||||
25 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.91 | ||||||
26 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.23 | ||||||
27 | Manjiri Bhat | 2000 | Lidingö Simklubb | 31.51 | ||||||
28 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 80, 200m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 26.72 | 59.22 | 1:36.33 | 2:07.82 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 27.00 | 1:03.09 | 1:39.04 | 2:09.67 | |||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 29.07 | 1:04.48 | 1:46.05 | 2:15.57 | |||
4 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 29.14 | 1:09.25 | 1:46.03 | 2:18.82 | |||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.75 | 1:03.99 | 1:45.91 | 2:20.60 | |||
6 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.03 | 1:08.82 | 1:49.69 | 2:24.52 | |||
7 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.90 | 1:08.21 | 1:50.51 | 2:24.57 | |||
8 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.47 | 1:08.07 | 1:50.11 | 2:24.58 | |||
9 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.82 | 1:06.34 | 1:49.75 | 2:26.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 81, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Iida Reini | 2000 | Simklubben Neptun | 33.63 | 1:14.15 | 1:56.95 | 2:29.94 | |||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 32.81 | 1:12.22 | 1:57.43 | 2:32.62 | |||
3 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.21 | 1:15.46 | 1:56.98 | 2:33.22 | |||
4 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.72 | 1:15.37 | 2:00.12 | 2:34.46 | |||
5 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.89 | 1:15.22 | 2:01.87 | 2:39.95 | |||
6 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.34 | 1:16.94 | 2:01.84 | 2:42.19 | |||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.58 | 1:17.75 | 2:07.35 | 2:43.93 | |||
8 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.17 | 1:22.09 | 2:08.31 | 2:47.11 | |||
9 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 35.38 | 1:19.95 | 2:11.02 | 2:49.00 | |||
10 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.00 | 1:32.25 | 2:25.75 | 3:07.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 82, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Täby Sim | 29.38 | 1:05.38 | 1:44.43 | 2:16.77 | |||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.01 | 1:05.66 | 1:47.75 | 2:22.38 | |||
3 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.89 | 1:04.94 | 1:49.83 | 2:25.82 | |||
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.08 | 1:08.89 | 1:52.51 | 2:27.17 | |||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.10 | 1:10.63 | 1:56.33 | 2:27.88 | |||
6 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.89 | 1:12.88 | 1:53.59 | 2:28.39 | |||
7 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 30.73 | 1:09.30 | 1:55.95 | 2:29.42 | |||
8 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.55 | 1:14.21 | 1:56.71 | 2:30.84 | |||
9 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 30.76 | 1:11.15 | 1:56.60 | 2:31.73 | |||
10 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.14 | 1:14.16 | 1:56.80 | 2:33.21 | |||
11 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.27 | 1:13.49 | 2:01.01 | 2:35.44 | |||
12 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.83 | 1:15.23 | 2:03.41 | 2:39.53 | |||
13 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.27 | 1:14.55 | 2:03.45 | 2:40.19 | |||
14 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.59 | 1:18.08 | 2:04.62 | 2:43.89 | |||
- | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 83 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 83, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.79 | 1:13.18 | 1:57.01 | 2:31.28 | |||
2 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.68 | 1:11.43 | 1:56.68 | 2:31.34 | |||
3 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.37 | 1:13.97 | 1:58.78 | 2:34.34 | |||
4 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.08 | 1:12.18 | 2:00.95 | 2:37.25 | |||
5 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.86 | 1:16.67 | 2:03.44 | 2:38.12 | |||
6 | Wilma Wennerberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.77 | 1:15.12 | 2:03.96 | 2:39.74 | |||
7 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.53 | 1:18.37 | 2:03.89 | 2:40.74 | |||
8 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.64 | 1:16.88 | 2:05.64 | 2:40.80 | |||
9 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.61 | 1:19.01 | 2:04.24 | 2:40.90 | |||
10 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.78 | 1:19.37 | 2:06.87 | 2:43.93 | |||
11 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.72 | 1:17.83 | 2:07.89 | 2:44.00 | |||
12 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.19 | 1:19.80 | 2:05.62 | 2:45.40 | |||
13 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.82 | 1:21.11 | 2:05.95 | 2:45.62 | |||
14 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 36.84 | 1:20.81 | 2:10.39 | 2:48.47 | |||
15 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.32 | 1:23.57 | 2:10.56 | 2:52.02 | |||
16 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.68 | 1:24.34 | 2:12.91 | 2:53.45 | |||
17 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.37 | 1:32.07 | 2:24.38 | 3:04.91 | |||
18 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 41.72 | 1:34.76 | 2:34.01 | 3:12.93 | |||
19 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.38 | 1:34.64 | 2:33.15 | 3:18.55 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 84 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 84, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 28.71 | 58.65 | |||||
2 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 29.34 | 1:00.62 | |||||
3 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 30.18 | 1:04.38 | |||||
4 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 31.14 | 1:04.39 | |||||
5 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.27 | 1:16.47 | |||||
6 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 39.67 | 1:21.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 85 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 85, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eygló Òsk Gústafsdóttir | 1995 | Simklubben Neptun | 31.97 | 1:07.00 | |||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 34.02 | 1:10.07 | |||||
3 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.65 | 1:11.10 | |||||
4 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.96 | 1:12.31 | |||||
5 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.63 | 1:14.09 | |||||
6 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.54 | 1:14.78 | |||||
7 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.20 | 1:15.06 | |||||
8 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.71 | 1:15.20 | |||||
9 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.38 | 1:15.33 | |||||
10 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 36.11 | 1:16.69 | |||||
11 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 37.81 | 1:18.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 86 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 86, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 31.06 | 1:07.62 | 1:46.70 | 2:27.45 | |||
2 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.33 | 1:11.33 | 1:53.23 | 2:36.77 | |||
3 | Linus Thörn | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.55 | 1:14.34 | 1:55.55 | 2:37.44 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 87 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 87, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 33.79 | 1:13.01 | 1:54.44 | 2:36.76 | |||
2 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 34.71 | 1:15.69 | 1:57.23 | 2:38.76 | |||
3 | Saga Bäckström | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 35.56 | 1:16.97 | 1:58.69 | 2:40.96 | |||
4 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.31 | 1:17.25 | 2:02.71 | 2:52.48 | |||
5 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.94 | 1:22.37 | 2:10.24 | 2:57.66 | |||
6 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 41.12 | 1:32.27 | 2:24.97 | 3:15.54 | |||
- | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:59 |
Resultat Gren 88 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 88, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Spårvägen Simförening | 27.30 | 57.28 | 1:26.01 | 1:54.75 | |||
2 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 27.16 | 57.44 | 1:26.44 | 1:55.81 | |||
3 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 27.62 | 56.70 | 1:27.12 | 1:56.81 | |||
4 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 27.69 | 58.80 | 1:29.31 | 1:59.60 | |||
5 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.33 | 57.89 | 1:29.14 | 2:00.76 | |||
6 | Martin Magnusson | 1995 | Täby Sim | 27.65 | 58.95 | 1:30.00 | 2:01.37 | |||
7 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 27.62 | 58.87 | 1:31.51 | 2:02.76 | |||
7 | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | 28.03 | 59.22 | 1:32.01 | 2:02.76 | |||
9 | Elias Hysing | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.75 | 58.70 | 1:30.86 | 2:04.15 | |||
10 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 29.06 | 1:01.11 | 1:34.85 | 2:07.66 | |||
11 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.09 | 1:01.35 | 1:36.11 | 2:11.44 | |||
12 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 28.67 | 1:01.40 | 1:36.28 | 2:11.99 | |||
13 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.58 | 1:10.66 | 1:53.14 | 2:31.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 89 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 89, 200m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.73 | 1:05.10 | 1:39.94 | 2:12.70 | |||
2 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 31.30 | 1:06.12 | 1:41.74 | 2:16.40 | |||
3 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.41 | 1:07.81 | 1:43.02 | 2:17.86 | |||
4 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.88 | 1:08.23 | 1:43.26 | 2:18.01 | |||
5 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.96 | 1:07.01 | 1:42.86 | 2:18.36 | |||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 32.60 | 1:07.95 | 1:43.56 | 2:18.57 | |||
7 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.39 | 1:09.14 | 1:44.74 | 2:20.28 | |||
8 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.00 | 1:09.43 | 1:45.12 | 2:20.69 | |||
9 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.51 | 1:08.40 | 1:45.46 | 2:22.11 | |||
10 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.71 | 1:07.22 | 1:45.10 | 2:22.23 | |||
11 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.26 | 1:09.94 | 1:47.09 | 2:23.68 | |||
12 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.05 | 1:09.85 | 1:47.21 | 2:24.02 | |||
13 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.48 | 1:10.54 | 1:47.87 | 2:24.09 | |||
14 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.37 | 1:09.84 | 1:47.65 | 2:24.84 | |||
15 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 34.15 | 1:13.91 | 1:55.27 | 2:36.53 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 90 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 90, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.21 | 1:05.87 | 1:42.51 | 2:16.72 | |||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.75 | 1:06.79 | 1:42.72 | 2:17.59 | |||
3 | Julius Gustavsson | 2002 | Täby Sim | 34.45 | 1:11.63 | 1:49.36 | 2:26.55 | |||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 36.54 | 1:14.71 | 1:52.20 | 2:29.00 | |||
5 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.19 | 1:13.11 | 1:51.59 | 2:29.37 | |||
6 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.82 | 1:11.02 | 1:51.21 | 2:33.25 | |||
7 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.40 | 1:14.62 | 1:55.54 | 2:35.01 | |||
8 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 35.20 | 1:14.22 | 1:54.51 | 2:35.24 | |||
9 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.83 | 1:17.00 | 1:59.09 | 2:39.64 | |||
10 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.20 | 1:17.74 | 2:00.03 | 2:41.16 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 91 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:22 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 91, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | 1:11.64 | 1:49.65 | 2:26.96 | |||
2 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.72 | 1:12.82 | 1:51.12 | 2:28.52 | |||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 35.98 | 1:14.58 | 1:53.45 | 2:33.27 | |||
4 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 35.41 | 1:14.51 | 1:55.49 | 2:35.70 | |||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.30 | 1:15.43 | 1:56.53 | 2:36.65 | |||
6 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.63 | 1:16.63 | 1:57.67 | 2:37.79 | |||
7 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.45 | 1:16.97 | 1:58.78 | 2:39.87 | |||
8 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 36.35 | 1:16.21 | 1:57.91 | 2:40.22 | |||
9 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.45 | 1:18.87 | 2:00.31 | 2:41.39 | |||
10 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.73 | 1:20.42 | 2:02.31 | 2:43.08 | |||
11 | Saga Bäckström | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.98 | 1:21.43 | 2:03.40 | 2:44.82 | |||
12 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.26 | 1:23.09 | 2:05.80 | 2:47.68 | |||
13 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.70 | 1:24.24 | 2:08.97 | 2:52.85 | |||
- | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:22 |
Resultat Gren 92 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 92, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.90 | 1:08.32 | 1:43.86 | 2:19.96 | |||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 33.52 | 1:11.20 | 1:49.16 | 2:25.77 | |||
3 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 32.64 | 1:10.10 | 1:48.49 | 2:27.12 | |||
4 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 34.13 | 1:11.98 | 1:52.38 | 2:34.33 | |||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 35.34 | 1:15.64 | 1:56.99 | 2:37.76 | |||
6 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 36.84 | 1:19.81 | 2:01.70 | 2:42.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 93 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 93, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.62 | 1:17.43 | 1:59.76 | 2:42.82 | |||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Simklubben Neptun | 37.06 | 1:19.00 | 2:02.87 | 2:48.26 | |||
3 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.61 | 1:27.07 | 2:13.73 | 3:00.04 | |||
4 | Adina Nyström | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.34 | 1:27.08 | 2:15.15 | 3:02.38 | |||
5 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 41.71 | 1:28.67 | 2:17.31 | 3:04.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 94 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:32 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 94, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.34 | ||||||
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.64 | ||||||
3 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.09 | ||||||
4 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.96 | ||||||
5 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 32.18 | ||||||
6 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.35 | ||||||
Gren 94, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.02 | ||||||
2 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 28.92 | ||||||
3 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.05 | ||||||
4 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:32 |
Resultat Gren 95 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2018 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 95, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.97 | ||||||
2 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.14 | ||||||
3 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.08 | ||||||
4 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.10 | ||||||
5 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.32 | ||||||
6 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.51 | ||||||
7 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.62 | ||||||
Gren 95, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eygló Òsk Gústafsdóttir | 1995 | Simklubben Neptun | 30.23 | ||||||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.73 | ||||||
3 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 34.12 | ||||||
4 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.13 | ||||||
5 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.15 | ||||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.10 | ||||||
7 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.26 | ||||||
8 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.42 | ||||||
9 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 35.96 | ||||||
10 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 13 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:37 |