Results for VÃ¥rsimiaden 2018, Skuru
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm / Skuru | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Skuru IK Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:06.90 | |||||
2 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 33.22 | 1:09.17 | |||||
3 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.45 | 1:09.27 | |||||
4 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.52 | 1:11.51 | |||||
5 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.37 | 1:12.26 | |||||
6 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.37 | 1:14.66 | |||||
7 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.00 | 1:16.72 | |||||
8 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.89 | 1:17.13 | |||||
9 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.95 | 1:17.22 | |||||
10 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.30 | 1:17.45 | |||||
11 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.61 | 1:17.76 | |||||
12 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.58 | 1:18.39 | |||||
13 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.64 | 1:20.06 | |||||
14 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.41 | 1:20.49 | |||||
15 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.00 | 1:20.72 | |||||
16 | Lovisa Sepp | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.34 | 1:21.20 | |||||
17 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.23 | 1:21.69 | |||||
18 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.43 | 1:23.08 | |||||
19 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.01 | 1:24.38 | |||||
20 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.37 | 1:24.44 | |||||
21 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.78 | 1:24.65 | |||||
22 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.96 | 1:24.78 | |||||
23 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.36 | 1:26.07 | |||||
24 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.96 | 1:26.33 | |||||
25 | Tyra Svensk-Sandersson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 43.01 | 1:29.77 | |||||
26 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.15 | 1:30.45 | |||||
27 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.24 | 1:32.44 | |||||
28 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.39 | 1:33.20 | |||||
29 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.72 | 1:34.01 | |||||
30 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.62 | 1:45.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:57 |