Resultater for Vårsimiaden regionsfinal 2018, Spårvägen
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 10, 4X50m Medley Damer 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:11.87 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Milla Wahlund | 2006 | 37.88 | 1:11.47 | |||||||
Linn Melander | 2005 | 31.73 | 1:43.20 | |||||||
Alice Lindgren | 2005 | 28.67 | 2:11.87 | |||||||
2 | Täby Sim Damer [2005] 1 | 2005 | Täby Sim | 2:12.72 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 36.01 | 1:10.51 | |||||||
Mathilda Sandberg | 2005 | 32.05 | 1:42.56 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 30.16 | 2:12.72 | |||||||
3 | SK Neptun F 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:14.21 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 39.30 | 1:13.39 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 31.32 | 1:44.71 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 29.50 | 2:14.21 | |||||||
4 | Skk Damer [2005] Lag 1. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:16.60 | ||||||
Elvira Flores | 2006 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 38.27 | 1:13.09 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 32.76 | 1:45.85 | |||||||
Amanda Bäck | 2005 | 30.75 | 2:16.60 | |||||||
5 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:16.90 | ||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 39.17 | 1:15.87 | |||||||
Alma Thunberg | 2005 | 30.68 | 1:46.55 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 30.35 | 2:16.90 | |||||||
6 | Södertörn Damer [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:18.19 | ||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 37.18 | 1:16.67 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 30.22 | 1:46.89 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 31.30 | 2:18.19 | |||||||
7 | SK Neptun F 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:19.45 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 40.29 | 1:15.19 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 34.21 | 1:49.40 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 30.05 | 2:19.45 | |||||||
8 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:19.91 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 41.72 | 1:15.77 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 32.68 | 1:48.45 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 31.46 | 2:19.91 | |||||||
9 | SS04 Damer Lag 1 | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:20.88 | ||||||
Alice Velden | 2005 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Leah Ishaq | 2006 | 41.56 | 1:15.58 | |||||||
Emma Montelius | 2005 | 32.20 | 1:47.78 | |||||||
Cecilia Krans | 2005 | 33.10 | 2:20.88 | |||||||
10 | Södertälje Damer [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:21.34 | ||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 42.21 | 1:19.10 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 30.59 | 1:49.69 | |||||||
Marit Seeliger | 2005 | 31.65 | 2:21.34 | |||||||
11 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:21.56 | ||||||
Olivia Halfar | 2005 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Nellie Ekman | 2006 | 39.78 | 1:17.30 | |||||||
Hannah Kinane | 2006 | 34.67 | 1:51.97 | |||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 29.59 | 2:21.56 | |||||||
12 | Järfälla S Damer Lag 2 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:21.98 | ||||||
Emelie Sidén | 2005 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 39.16 | 1:15.59 | |||||||
Stella Finnhammar | 2005 | 35.71 | 1:51.30 | |||||||
Manya Sidén Bashouki | 2006 | 30.68 | 2:21.98 | |||||||
13 | Skk Damer [2005] Lag 2. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:24.94 | ||||||
Alva Herlitz | 2005 | 38.15 | 38.15 | |||||||
Emelie Sveding | 2005 | 36.85 | 1:15.00 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 37.55 | 1:52.55 | |||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 32.39 | 2:24.94 | |||||||
14 | SK Neptun F 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:26.81 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 41.21 | 1:17.33 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 36.88 | 1:54.21 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 32.60 | 2:26.81 | |||||||
15 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:27.38 | ||||||
Johanna Claesson | 2006 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Frida Loqvist | 2006 | 39.63 | 1:17.98 | |||||||
Wilma Groth | 2005 | 1:09.40 | 2:27.38 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 2:27.38 | ||||||||
16 | Danderyd Damer [2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:29.91 | ||||||
Filippa Bonorden | 2005 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Irma Ehrengren | 2005 | 42.59 | 1:19.77 | |||||||
Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 38.78 | 1:58.55 | |||||||
Ebba Rosander | 2005 | 31.36 | 2:29.91 | |||||||
- | Täby Sim Damer [2005] 2 | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Rose Li | 2006 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 39.06 | 1:16.97 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 35.27 | 1:52.24 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:59 |