Resultater for Aarhus Open 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Degn | 1996 | 600 | 28.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.49 | |||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 519 | 29.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.13 | |||||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 484 | 30.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.07 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 602 | 28.46 | ||||||
Aarhus Swim | 27.97 | |||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 564 | 29.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 509 | 30.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.83 | |||||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | 497 | 30.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.23 | |||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 484 | 30.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.82 | |||||||||
6 | Martin Broch | 2001 | 404 | 32.50 | ||||||
DeltaSwim | 32.51 | |||||||||
7 | Jens Riisgaard | 2000 | 385 | 33.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
- | Marius Nørgaard | 2001 | DSQ | neddyk. v. 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 605 | 28.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.63 | |||||||||
2 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 502 | 30.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.43 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 501 | 30.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.40 | |||||||||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | 476 | 30.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 474 | 30.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.72 | |||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 416 | 32.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.11 | |||||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | 411 | 32.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.37 | |||||||||
8 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 378 | 33.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.79 | |||||||||
9 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 269 | 37.23 | ||||||
Solbjerg IF | 38.23 | |||||||||
10 | Mikkel Brinck | 2003 | 248 | 38.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.77 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 403 | 32.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
2 | Lucas Rosenborg | 2004 | 389 | 32.93 | ||||||
Aarhus Swim | 32.07 | |||||||||
3 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 370 | 33.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
4 | Casper Johannesen | 2004 | 365 | 33.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.15 | |||||||||
5 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 316 | 35.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
6 | Casper Boest | 2005 | 296 | 36.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.04 | |||||||||
7 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 295 | 36.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
8 | Inas Ilic | 2005 | 293 | 36.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.35 | |||||||||
9 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 286 | 36.45 | ||||||
DeltaSwim | 36.39 | |||||||||
10 | Valdemar Degn | 2004 | 229 | 39.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.71 | |||||||||
11 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 214 | 40.15 | ||||||
Aarhus Swim | 41.37 | |||||||||
12 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 160 | 44.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.11 | |||||||||
13 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 132 | 47.16 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.04 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 251 | 38.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.21 | |||||||||
2 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 235 | 38.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.56 | |||||||||
3 | Johannes Jervidalo | 2006 | 201 | 41.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.67 | |||||||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | 180 | 42.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.64 | |||||||||
5 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 141 | 46.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 48.13 | |||||||||
6 | Elmander Joaquin Pajuelo Odgaard | 2007 | 94 | 52.84 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
7 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | 76 | 56.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Albert Hoffmeyer | 2008 | 63 | 1:00.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Carl H. Frederiksen | 2009 | 59 | 1:01.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Oskar Yde | 2009 | 24 | 1:22.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:24 |