2019-12-14   10:27:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vantaa Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  09:32   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Ripatti  1987    493          29.96   
  Järvenpään Uintiklubi  29.61                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Rutanen  1974    413          31.78   
  Helsingfors Simsällskap  32.25                 
Sanna Hokkanen  1977    386          32.49   
  Cetus Espoo  32.05                 
Tanja Kaasinen  1978    189          41.23   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivi Steffen  1971    404          32.00   
  Simmis Wanda  32.05                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johanna Kara  1965    340          33.90   
  Cetus Espoo  33.26                 
Meri Santaholma  1964    234          38.41   
  Cetus Espoo  37.89                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kerstin Rehnström  1957    144          45.07   
  Ekenäs Simsällskap  41.98                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaarina Markkula  1952    229          38.64   
  Cetus Espoo  38.10                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  09:32 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  09:34   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Kuosa  1991    230          34.08   
  Simmis Wanda  35.18                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jussi Kujala  1980    459          27.09   
  Vanders  26.42                 
Jani-Petteri Puustinen  1979    350          29.66   
  Aurajoen Uinti  29.39                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Lindfors  1976    453          27.21   
  Vanders  26.16                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Rutanen  1972    381          28.84   
  Helsingfors Simsällskap  28.21                 
Jun Kojima  1971    334          30.11   
  Vanders  30.03                 
Pavel Kobychev  1971    247          33.29   
  Cetus Espoo  33.70                 
Istvan Beszteri  1973    244          33.46   
  Vanders                   
Sami Uitti  1971    232          33.99   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Tammisto  1960    268          32.42   
  Vanders                   
Vesa Routarinne  1959    267          32.47   
  Vanders  33.15                 
Arvo Musikka  1959    265          32.54   
  Vanders  32.71                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Alpola  1953    164          38.14   
  Simmis Wanda  37.34                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  09:34 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taisiya Baindurashvili  2008    238          38.17   
  Uimaseura Helsinki  41.11                 
Fiia Immonen  2008    208          39.91   
  Vanders  41.65                 
Serafima Ratner  2008    197          40.62   
  Uimaseura Helsinki  43.39                 
Friida Prittinen  2008    189          41.20   
  Vanders  42.87                 
Siiri Tapaninen  2009    186          41.46   
  HTU Stadi  42.30                 
Emma Lahti  2008    180          41.85   
  Vanders  45.53                 
Ilona Kallio  2009    165          43.13   
  Vanders  44.12                 
Maisa Vartiainen  2008    162          43.42   
  Järvenpään Uintiklubi  46.47                 
Aleksandra Lopatina  2009    145          45.04   
  Vanders  49.65                 
10  Viivi Vainoniemi  2008    141          45.42   
  Vanders  53.85                 
11  Nora Ilieva  2008    140          45.51   
  Vanders  48.46                 
12  Ronja Pyrhönen  2008    131          46.60   
  Cetus Espoo  48.02                 
13  Stella Lahtinen  2009    117          48.34   
  Helsingin Uimarit  49.75                 
14  Veera Tawast  2009    116          48.47   
  Simmis Grani  46.31                 
15  Vanja Ilieva  2008    116          48.51   
  Vanders  52.55                 
16  Lotta Juvonen  2008    110          49.31   
  Hyvinkään Uimaseura  51.52                 
17  Jade Jyrävä  2008    104          50.33   
  Vanders                   
18  Siiri Paavonen  2008    85          53.82   
  Helsingin Uimarit  56.78                 
19  Erica Kovanen  2009    84          53.89   
  Vanders                   
20  Iina Huusela  2008    84          54.01   
  Hyvinkään Uimaseura  52.51                 
21  Leia Heinonen  2009    73          56.51   
  Helsingin Uimarit  56.19                 
22  Alysa Saarelainen  2009    38          1:10.03   
  Vanders                   
23  Adele Nord  2010    31          1:14.94   
  Vanders                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    362          33.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  33.99                 
Lada Belozjorova  2006    252          37.44   
  Stadin Delfiinit  38.53                 
Amanda Vanhanen  2006    239          38.12   
  Simmis Grani  38.64                 
Hedda-Liina Honkaniemi  2006    234          38.40   
  Järvenpään Uintiklubi  41.50                 
Minni Kinnunen  2006    196          40.74   
  Vanders  40.77                 
Anni Luhtanen  2007    193          40.89   
  HTU Stadi  43.32                 
Aino Suominen  2006    193          40.91   
  Järvenpään Uintiklubi  37.57                 
Silja Salonsaari  2007    181          41.83   
  Helsingin Uimarit  45.72                 
Karoliina Kalda  2007    163          43.25   
  Helsingin Uimarit  46.25                 
10  Helmi Heinonen  2006    146          44.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.83                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004    518          29.47   
  Nurmijärven Uinti  29.84                 
Greta Beszteri  2004    505          29.72   
  Cetus Espoo  29.41                 
Aliina Karvonen  2004    492          29.98   
  Simmis Wanda  29.43                 
Emilia Niemi  2005    489          30.03   
  Octopus Lohja  29.80                 
Helmi Lehtonen  2004    485          30.11   
  Järvenpään Uintiklubi  29.80                 
Liinu Louhikoski  2004    478          30.26   
  Vanders  29.22                 
Jutta Jauhiainen  2004    477          30.29   
  Cetus Espoo  30.70                 
Aino Tamminen  2005    456          30.74   
  Lappeenrannan Uimarit  31.26                 
Milla Hälikkä  2004    452          30.83   
  Helsingin Uimarit  31.71                 
10  Iiris Jämsä  2004    448          30.93   
  Mikkelin Uimaseura  30.87                 
11  Essi Ahvenainen  2005    430          31.35   
  Vanders  32.25                 
12  Anna Hakkarainen  2005    426          31.44   
  Cetus Espoo  31.97                 
13  Nicole Yisrael  2004    425          31.47   
  Simmis Wanda  31.25                 
14  Milla Strandberg  2005    412          31.80   
  Vanders  31.70                 
15  Janita Severinkangas  2004    408          31.91   
  Cetus Espoo  33.03                 
16  Kaarina Rihte  2005    387          32.47   
  Cetus Espoo  33.63                 
17  Lotta Nevalainen  2005    379          32.70   
  Cetus Espoo  31.98                 
18  Hanna Martola  2005    358          33.32   
  Cetus Espoo  34.45                 
19  Iida Siltala  2005    354          33.43   
  Cetus Espoo  32.66                 
20  Beata Koroknay-Pál  2004    346          33.70   
  Cetus Espoo  35.74                 
21  Ilona Kajava  2004    344          33.78   
  ORCA Helsinki  35.92                 
22  Diana Valero de la Iglesia  2004    336          34.02   
  Cetus Espoo  34.64                 
23  Matilda Nyberg  2004    332          34.16   
  Helsingin Uimarit  34.60                 
24  Tatiana Sukhareva  2005    330          34.22   
  Vanders  33.16                 
25  Emma-Lotta Ahola  2005    322          34.50   
  Järvenpään Uintiklubi  34.56                 
26  Maria Mustonen  2005    297          35.47   
  ORCA Helsinki  35.89                 
27  Iina Kukkonen  2005    296          35.49   
  Mikkelin Uimaseura  34.73                 
28  Maisa Brusila  2004    281          36.10   
  Cetus Espoo  36.30                 
29  Siiri Vesanen  2004    277          36.29   
  Vanders  35.12                 
30  Ada Oila  2005    272          36.51   
  Vanders  37.51                 
31  Aino Puustelli  2005    255          37.28   
  Helsingin Uimarit  37.59                 
32  Ria Rahkonen  2005    236          38.29   
  HTU Stadi  38.20                 
33  Leila Hakana  2005    219          39.25   
  Stadin Delfiinit  39.46                 
Tuuli Jokinen  2004              DNS   
  ORCA Helsinki  36.18                 
Veronika Virtamo  2004              DNS   
  ORCA Helsinki  35.11                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Lehtinen  2003    549          28.89   
  Helsingin Uimarit  28.19                 
Siiri Hargreaves  2003    506          29.70   
  Cetus Espoo  30.30                 
Peppi-Stiina Ahti  2003    480          30.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.47                 
Agneta Kallas  2002    477          30.28   
  Simmis Wanda  29.81                 
Tilda Selonen  2003    471          30.42   
  Helsingin Uimarit  29.76                 
Vilja Grundström  2003    459          30.68   
  Vanders  30.23                 
Ada Salokannel  2002    449          30.91   
  Salon Uimarit  30.31                 
Vilja Laaksonen  2002    432          31.31   
  Järvenpään Uintiklubi  30.40                 
Rosalia Turunen  2002    427          31.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.95                 
10  Vilma Tikka  2003    427          31.43   
  Lappeenrannan Uimarit  31.38                 
11  Sofia Harju  2002    423          31.51   
  Järvenpään Uintiklubi  31.16                 
12  Silja Kinnunen  2003    412          31.81   
  Lappeenrannan Uimarit  32.36                 
13  Lilli Louhikoski  2002    390          32.38   
  Vanders  31.42                 
14  Aino Paju  2003    390          32.39   
  Vanders  32.08                 
15  Sanna Valkonen  2003    378          32.72   
  Cetus Espoo  33.64                 
16  Edla Wuori  2003    368          33.03   
  Nurmijärven Uinti  33.03                 
17  Delia Helena Aho  2003    367          33.05   
  Cetus Espoo  32.63                 
18  Alisa Hänninen  2003    363          33.18   
  Järvenpään Uintiklubi  32.35                 
19  Sanni Luostarinen  2002    361          33.23   
  Järvenpään Uintiklubi  32.61                 
20  Anni Seppälä  2003    346          33.70   
  Helsingin Uimarit  33.59                 
21  Beatriz Coloma Vanhala  2003    332          34.16   
  Helsingin Uimarit  35.69                 
22  Laura Pitkänen  2002    324          34.45   
  Järvenpään Uintiklubi  33.21                 
23  Muska Liesaho  2003    302          35.25   
  Helsingin Uimarit  33.69                 
24  Camilla Tolvanen  2003    264          36.88   
  Järvenpään Uintiklubi  37.11                 
25  Kamilla Virtanen  2002    262          36.96   
  Helsingin Uimarit  36.60                 
26  Heli Havantola  2003    250          37.54   
  Nurmijärven Uinti  36.75                 
27  Emma Sevenius  2002    215          39.48   
  Nurmijärven Uinti  38.21                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Haltia  1999    592          28.18   
  Vanders  28.07                 
Sofia Lehtinen  2000    555          28.79   
  Cetus Espoo  28.46                 
Pinja Peippo  1999    528          29.27   
  Simmis Wanda  28.89                 
Linda Simula  2001    499          29.83   
  ORCA Helsinki  30.35                 
Linda Wallenius  1999    491          29.99   
  Salon Uimarit  28.75                 
Olivia Hellsten  2000    487          30.07   
  Simmis Wanda  29.04                 
Noora Kokko  2001    484          30.14   
  Helsingin Uimarit  28.93                 
Maria Ripatti  1987    483          30.16   
  Järvenpään Uintiklubi  29.61                 
Liia Louhikoski  2001    482          30.18   
  Vanders  29.65                 
10  Pippi Nordström  2001    471          30.42   
  Helsingin Uimarit  29.65                 
11  Jessika Rissanen  2001    462          30.60   
  Järvenpään Uintiklubi  29.88                 
12  Katariina Kivi  2001    460          30.65   
  Järvenpään Uintiklubi  30.17                 
13  Jasmin Vacker  1999    422          31.55   
  Vanders  30.76                 
14  Ella Hörkkö  2001    406          31.95   
  Simmis Wanda  32.72                 
15  Mariel Mylly  2001    327          34.35   
  Järvenpään Uintiklubi  30.35                 
Emma Ingberg  1999              DSQ   
  Simmis Wanda  28.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:30 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:15   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Severi Tammihovi  2009    148          39.46   
  Cetus Espoo  38.71                 
Leo Tuomainen  2008    139          40.31   
  Cetus Espoo  42.36                 
Lauri Rantsi  2008    121          42.25   
  Vanders  45.61                 
Antony Tran  2009    117          42.74   
  Stadin Delfiinit  39.40                 
Kevin Kajava  2009    113          43.14   
  Uimaseura Helsinki  43.54                 
Nikita Dzura  2010    112          43.35   
  Uimaseura Helsinki  42.91                 
Adam Isaev  2008    107          43.97   
  Vanders  44.26                 
Juho Risto  2008    100          44.92   
  Vanders                   
Arthur Patteri  2008    78          48.89   
  Vanders  57.60                 
10  Amos Åberg  2009    62          52.58   
  Helsingin Uimarit  55.03                 
11  Elias Nord  2008    59          53.60   
  Vanders  53.75                 
12  Konsta Hiltunen  2009    58          53.84   
  Hyvinkään Uimaseura  53.32                 
13  Eino Tervo  2008    53          55.42   
  Vanders                   
14  Timur Seksenov  2011    40          1:00.94   
  Vanders                   
15  Laxmi Avadhanula  2008    31          1:06.01   
  Vanders                   
16  Justus Lipiäinen  2009    27          1:09.68   
  Vanders                   
17  Artem Shmykov  2009    21          1:14.76   
  Vanders                   
Joona Meuronen  2009              DNS   
  Vanders                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    267          32.44   
  Stadin Delfiinit  31.60                 
Mark Kellinsalmi  2007    234          33.89   
  Stadin Delfiinit  34.81                 
Mihhail Janson  2006    170          37.73   
  Stadin Delfiinit  38.40                 
Benjami Kinnunen  2006    154          38.99   
  Vanders  47.14                 
Ville Tolppala  2007    138          40.40   
  ORCA Helsinki  44.61                 
Markus Malmivaara  2006    134          40.84   
  Vanders  44.00                 
Akseli Kantomaa  2007    128          41.39   
  Helsingin Uimarit  44.56                 
Iivari Sippola  2007    122          42.07   
  Vanders  44.55                 
Jooa Katavisto  2006    114          43.02   
  ORCA Helsinki  41.74                 
10  Eemi Niskanen  2006    108          43.79   
  ORCA Helsinki  48.48                 
11  Aaro Mäkelä  2006    98          45.25   
  Helsingin Uimarit  44.30                 
12  Onni Sidoroff  2006    94          45.89   
  Cetus Espoo  46.62                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    462          27.03   
  Vanders  26.51                 
Verneri Lehtovaara  2004    406          28.22   
  Salon Uimarit  28.03                 
Alexander Malyshkov  2004    360          29.37   
  Salon Uimarit  29.15                 
Ukko-Pekka Luomala  2004    352          29.61   
  Järvenpään Uintiklubi  29.23                 
Samuli Masalin  2004    296          31.37   
  Cetus Espoo  31.73                 
Nuutti Laitinen  2004    295          31.40   
  Cetus Espoo  31.76                 
Lucas Lönnblad  2004    292          31.50   
  Cetus Espoo  31.77                 
Justus Holtari  2004    280          31.93   
  Cetus Espoo  31.39                 
Kaius Kulmala  2004    280          31.96   
  Simmis Grani  31.85                 
10  Joona Saarnio  2004    258          32.84   
  Järvenpään Uintiklubi  32.26                 
11  Arttu Anttonen  2004    221          34.58   
  Järvenpään Uintiklubi  35.04                 
12  Veikko Kauhanen  2005    211          35.10   
  Simmis Grani  34.64                 
13  Urho Ahtola  2004    210          35.17   
  Helsingin Uimarit  35.18                 
14  Henri Piipponen  2005    123          41.94   
  Helsingin Uimarit  41.78                 
15  Anton Koronen  2005    114          43.12   
  HTU Stadi  43.74                 
16  Lauri Mäkelä  2005    111          43.39   
  Helsingin Uimarit  45.58                 
17  Aleksanteri Patrakka  2005    103          44.49   
  Helsingin Uimarit  43.78                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kukkonen  2002    480          26.70   
  ORCA Helsinki  26.12                 
Pauli Rantamäki  2003    479          26.71   
  Octopus Lohja  26.99                 
Jasu Ovaskainen  2002    455          27.17   
  Lahden Uimaseura  27.21                 
Joonas Cranston  2003    442          27.45   
  Nummelan Kisaajat  27.89                 
Markus Nuorinko  2003    420          27.90   
  Nummelan Kisaajat  28.29                 
Roni Severinkangas  2003    408          28.19   
  Cetus Espoo  27.42                 
Aapo Liljaniemi  2002    391          28.59   
  Nurmijärven Uinti  29.36                 
Otto Sormunen  2002    383          28.79   
  Cetus Espoo  29.48                 
Elias Filippovits  2002    379          28.87   
  ORCA Helsinki  27.50                 
10  Aarne Myllynen  2002    376          28.95   
  Järvenpään Uintiklubi  28.72                 
11  Kalle Kauppinen  2002    374          29.01   
  ORCA Helsinki  28.73                 
12  Verneri Hauska  2003    346          29.76   
  Järvenpään Uintiklubi  30.56                 
13  Ville-Veikko Katajisto  2002    344          29.84   
  Nurmijärven Uinti  29.23                 
14  Karri Suuronen  2003    333          30.16   
  Cetus Espoo  29.80                 
15  Sam Zamanimehr  2003    322          30.50   
  Cetus Espoo  30.19                 
16  Atte Poikela  2003    263          32.62   
  Cetus Espoo  32.71                 
17  Ilmari Laitala  2003    146          39.69   
  Cetus Espoo  38.05                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    600          24.79   
  ORCA Helsinki  24.45                 
Erik Nurmi  2001    550          25.52   
  Vanders  24.72                 
Martti Tervanen  2000    542          25.64   
  Järvenpään Uintiklubi  25.52                 
Tuomas Ikonen  1996    526          25.89   
  Lappeenrannan Uimarit  25.46                 
Eetu Isosuo  2000    489          26.54   
  Cetus Espoo  25.49                 
Aleksi Seger  2001    483          26.64   
  Octopus Lohja  26.42                 
Elias Soukola  1999    478          26.73   
  Järvenpään Uintiklubi  26.51                 
Veeti Laine  2000    477          26.75   
  Cetus Espoo  26.03                 
Alex Lassila  2000    465          26.99   
  Cetus Espoo  26.07                 
10  Ruslan Panschin  2001    454          27.19   
  ORCA Helsinki  27.01                 
11  Eetu Einto  2001    443          27.41   
  Vanders  26.68                 
12  Ville Lauslahti  2001    383          28.79   
  Cetus Espoo  28.30                 
13  Matias Blomfelt  2000    371          29.10   
  Helsingin Uimarit  28.39                 
14  Jon Byskov  2000    362          29.33   
  Nurmijärven Uinti  29.00                 
15  Eero Jääskeläinen  2001    314          30.76   
  Cetus Espoo  29.32                 
Valtteri Eloranta  1992              DNS   
  Cetus Espoo  25.09                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:15 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:26   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Heikkilä  2008    236          47.54   
  Simmis Grani  48.35                 
Serafima Ratner  2008    191          51.04   
  Uimaseura Helsinki  51.70                 
Fiia Immonen  2008    171          52.91   
  Vanders  50.80                 
Hazel Liuska  2008    152          55.01   
  Helsingin Uimarit  55.66                 
Friida Prittinen  2008    144          55.97   
  Vanders  54.63                 
Jade Jyrävä  2008    119          59.68   
  Vanders                   
Vanja Ilieva  2008    118          59.84   
  Vanders  1:00.84                 
Ronja Pyrhönen  2008    118          59.89   
  Cetus Espoo  1:03.93                 
Kea-Erin Saarinen  2008    117          1:00.06   
  ORCA Helsinki  1:01.88                 
10  Ella Lindholm  2008    110          1:01.20   
  Salon Uimarit  1:01.19                 
11  Nora Ilieva  2008    107          1:01.90   
  Vanders                   
12  Siiri Tapaninen  2009    104          1:02.51   
  HTU Stadi                   
13  Emilia Elizaveta Karulina  2008    94          1:04.63   
  Cetus Espoo  1:05.27                 
14  Lotta Juvonen  2008    81          1:07.80   
  Hyvinkään Uimaseura  1:07.34                 
15  Iina Huusela  2008    66          1:12.68   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.88                 
16  Aleksandra Lopatina  2009    63          1:13.83   
  Vanders  1:10.31                 
Maisa Vartiainen  2008              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:06.25                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Taisiya Baindurashvili  2008              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  54.50                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    323          42.81   
  Nurmijärven Uinti  43.19                 
Tytti Rantanen  2006    292          44.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  45.40                 
Pinja Lepistö  2007    273          45.29   
  Helsingin Uimarit  46.74                 
Sofie Nauklér  2006    266          45.69   
  Simmis Grani  44.11                 
Iida Tawast  2007    262          45.92   
  Simmis Grani  47.64                 
Aino Suominen  2006    171          52.93   
  Järvenpään Uintiklubi  53.19                 
Hedda-Liina Honkaniemi  2006    169          53.08   
  Järvenpään Uintiklubi  55.17                 
Nea Laurén  2006    158          54.31   
  Helsingin Uimarit  56.87                 
Anni Luhtanen  2007    142          56.25   
  HTU Stadi                   
10  Amanda Vanhanen  2006    141          56.42   
  Simmis Grani                   
11  Helmi Heinonen  2006    135          57.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  54.05                 
12  Katja Seiger  2007    113          1:00.74   
  Cetus Espoo  54.16                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vlada Guljajeva  2004    434          38.82   
  Hyvinkään Uimaseura  37.58                 
Nicole Yisrael  2004    422          39.17   
  Simmis Wanda  37.32                 
Saara Raulos  2005    397          39.99   
  Cetus Espoo  40.66                 
Iida Herrala  2004    387          40.31   
  Simmis Wanda  38.49                 
Pinja Nieminen  2004    376          40.73   
  Cetus Espoo  39.21                 
Ellen Kettunen  2005    360          41.32   
  Cetus Espoo  41.04                 
Essi Loponen  2004    337          42.22   
  Simmis Wanda  41.51                 
Ronja Kero  2005    320          42.94   
  ORCA Helsinki  46.31                 
Emma Lönnberg  2005    317          43.11   
  Cetus Espoo  42.06                 
10  Maria Mustonen  2005    315          43.17   
  ORCA Helsinki  43.49                 
11  Juulia Lindfors  2005    310          43.42   
  Cetus Espoo  43.79                 
12  Katarina Kobycheva  2004    290          44.40   
  Cetus Espoo  43.60                 
13  Linnea Alakörkkö  2004    249          46.71   
  Cetus Espoo  48.60                 
14  Reetta Haara  2004    218          48.81   
  Simmis Wanda  47.27                 
15  Helmi Jämsén  2005    218          48.82   
  Cetus Espoo  51.92                 
16  Taru Lax  2005    194          50.77   
  Cetus Espoo  51.61                 
17  Ada Salaspuro  2005    187          51.36   
  Cetus Espoo  50.82                 
18  Leila Hakana  2005    170          53.06   
  Stadin Delfiinit  52.82                 
19  Emma Sund  2005    166          53.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  53.93                 
20  Emma Autio  2005    133          57.58   
  Cetus Espoo  57.80                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    468          37.85   
  Vanders  36.96                 
Tuisku Grundström  2002    440          38.63   
  Vanders  37.86                 
Winona Forslund  2003    430          38.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.23                 
Peppi-Stiina Ahti  2003    403          39.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.26                 
Milla Nikkanen  2002    396          40.01   
  Vanders  38.07                 
Cinja Åvist  2003    381          40.54   
  Hyvinkään Uimaseura  42.19                 
Charlotte Ingberg  2002    345          41.88   
  Octopus Lohja  41.73                 
Elisabeth Marie Salm  2002    337          42.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  40.15                 
Sonja Lehtinen  2003    322          42.86   
  Helsingin Uimarit                   
10  Nicole Sundell  2003    320          42.94   
  ORCA Helsinki  43.18                 
11  Milli Kosunen  2002    285          44.67   
  Cetus Espoo  42.44                 
12  Rosalia Turunen  2002    257          46.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  46.56                 
13  Pinja Posti  2003    216          48.99   
  Tuusulan Uimaseura  48.30                 
14  Muska Liesaho  2003    214          49.12   
  Helsingin Uimarit  47.25                 
15  Kamilla Virtanen  2002    208          49.55   
  Helsingin Uimarit  47.32                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Lehtinen  2000    591          35.02   
  Cetus Espoo  33.77                 
Veronica Wahlstedt  2000    571          35.43   
  Cetus Espoo  33.85                 
Emilia Flyckt  2001    570          35.45   
  Cetus Espoo  33.64                 
Pippi Nordström  2001    430          38.93   
  Helsingin Uimarit  38.04                 
Sarah Tepponen  2001    345          41.90   
  Helsingin Uimarit  41.89                 
Jasmin Vacker  1999    318          43.06   
  Vanders  40.11                 
Jenni Raittinen  2001    165          53.59   
  Nurmijärven Uinti  53.77                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:26 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  22:16   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antony Tran  2009    121          52.42   
  Stadin Delfiinit  50.72                 
Lauri Rantsi  2008    100          55.75   
  Vanders  59.51                 
Joel Wahlman  2008    91          57.67   
  Helsingin Uimarit  59.01                 
Leo Tuomainen  2008    82          59.53   
  Cetus Espoo  56.98                 
Nikita Dzura  2010    78          1:00.62   
  Uimaseura Helsinki  58.50                 
Adam Isaev  2008    62          1:05.41   
  Vanders  1:04.77                 
Aarni Rahkonen  2009              DSQ   
  Simmis Grani  1:10.64                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Eino Tervo  2008              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Leo Niemi  2008              DSQ   
  Helsingin Uimarit  59.54                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    151          48.68   
  Stadin Delfiinit  48.12                 
Aatto Korhonen  2006    131          50.97   
  Helsingin Uimarit  49.53                 
Onni Rahkonen  2007    125          51.77   
  Simmis Grani  49.81                 
Oiva Koppelmäki  2007    105          54.98   
  Hyvinkään Uimaseura  53.54                 
Elias Sahla  2007    103          55.33   
  Salon Uimarit  56.25                 
Leo Nieminen  2007    102          55.41   
  ORCA Helsinki  56.70                 
Mihhail Janson  2006    101          55.59   
  Stadin Delfiinit                   
Ville Tolppala  2007    92          57.35   
  ORCA Helsinki  58.07                 
Jesse Jantunen  2007              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  56.14                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Maaranen  2004    384          35.68   
  Hyvinkään Uimaseura  33.70                 
Jesse Lintusalo  2004    279          39.67   
  Vanders  41.50                 
Jan Byskov  2004    235          42.04   
  Nurmijärven Uinti  43.23                 
Henri Piipponen  2005    127          51.55   
  Helsingin Uimarit  48.73                 
Arttu Anttonen  2004    117          52.97   
  Järvenpään Uintiklubi  53.09                 
Anton Koronen  2005    70          1:02.80   
  HTU Stadi  1:05.26                 
Aleksandr Petukhov  2004              DNS   
  ORCA Helsinki  52.96                 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauli Rantamäki  2003    431          34.33   
  Octopus Lohja  35.18                 
Danila Shishinin  2002    422          34.57   
  ORCA Helsinki  37.14                 
Aarne Myllynen  2002    334          37.39   
  Järvenpään Uintiklubi  38.15                 
Alexander Huhtala  2003    327          37.65   
  Cetus Espoo  37.79                 
Mio Munsterhjelm  2002    277          39.77   
  Simmis Grani  40.17                 
Antti Pesonen  2003    258          40.73   
  Järvenpään Uintiklubi  42.34                 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Jokinen  2001    559          31.49   
  Cetus Espoo  30.56                 
Eerikki Laitala  2001    540          31.86   
  Cetus Espoo  30.24                 
Pyry Nurminen  2001    498          32.73   
  ORCA Helsinki  32.42                 
Jonni Aho  1999    491          32.88   
  Cetus Espoo  32.13                 
Juho Laukkanen  2001    419          34.66   
  Simmis Wanda  33.24                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vanders  Tulostusaika  22:16 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Rutanen  1974    401          39.86   
  Helsingfors Simsällskap  38.43                 
Sanna Hokkanen  1977    400          39.88   
  Cetus Espoo  38.37                 
Tanja Kaasinen  1978              DNS   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johanna Kara  1965    353          41.57   
  Cetus Espoo  40.22                 
Meri Santaholma  1964    231          47.91   
  Cetus Espoo  48.34                 
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kerstin Rehnström  1957    199          50.32   
  Ekenäs Simsällskap  49.17                 
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaarina Markkula  1952    190          51.13   
  Cetus Espoo  50.77                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  22:13   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Kuosa  1991    242          41.63   
  Simmis Wanda  46.59                 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jussi Kujala  1980    401          35.18   
  Vanders  34.71                 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Rutanen  1972    428          34.42   
  Helsingfors Simsällskap  32.51                 
Istvan Beszteri  1973    352          36.75   
  Vanders  36.76                 
Sami Uitti  1971    206          43.91   
  Cetus Espoo                   
Jun Kojima  1971              DNS   
  Vanders  40.27                 
Pavel Kobychev  1971              DSQ   
  Cetus Espoo  44.92                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Tammisto  1960              DNS   
  Vanders  43.46                 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Vallemaa  1954    232          42.23   
  U-Klubi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vanders  Tulostusaika  22:13 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:24   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    304  39.54        1:22.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.29                 
                     
Aino Kuusisto  2006    292  38.75        1:23.60   
  Nurmijärven Uinti  1:18.69                 
                     
Lada Belozjorova  2006    245  42.30        1:28.65   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Hilda Kupila  2006    206  41.09        1:33.87   
  Vanders                   
                     
Nina Sundberg  2006    201  42.52        1:34.58   
  Octopus Lohja  1:35.45                 
                     
Emmi Nieminen  2006    191  43.14        1:36.18   
  Vanders  1:40.55                 
                     
Ariel Julienne Jämsen  2006    184  41.10        1:37.48   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.05                 
                     
Emmi Halonen  2006    157  45.63        1:42.73   
  Vanders  1:36.60                 
                     
Heli Kuisma  2006    157  42.99        1:42.78   
  Hyvinkään Uimaseura  1:40.58                 
                     
10  Tinka Enäjärvi  2006    135  46.63        1:48.09   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iisa Karpela  2004    440  34.50        1:12.91   
  Cetus Espoo  1:15.44                 
                     
Alina Antila  2004    422  32.12        1:13.92   
  Nurmijärven Uinti  1:12.89                 
                     
Iiris Jämsä  2004    404  33.93        1:15.02   
  Mikkelin Uimaseura  1:15.30                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    374  34.76        1:16.97   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.39                 
                     
Kaarina Rihte  2005    343  34.73        1:19.24   
  Cetus Espoo  1:17.30                 
                     
Maija Hinkkala  2005    330  36.10        1:20.25   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.99                 
                     
Ida Kauppinen  2005    303  38.89        1:22.59   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.13                 
                     
Pinja Kinnunen  2004    299  36.34        1:22.90   
  Helsingin Uimarit  1:21.05                 
                     
Jasmin Savonen  2005    289  39.04        1:23.90   
  Cetus Espoo  1:25.82                 
                     
10  Saara Raulos  2005    256  39.37        1:27.35   
  Cetus Espoo  1:27.83                 
                     
11  Iina Kukkonen  2005    255  39.77        1:27.48   
  Mikkelin Uimaseura  1:27.69                 
                     
12  Helmi Haverinen  2004    253  39.23        1:27.69   
  Cetus Espoo  1:25.34                 
                     
13  Iida Siltala  2005    234  40.31        1:29.99   
  Cetus Espoo  1:26.86                 
                     
14  Lotta Akkanen  2005    229  40.99        1:30.68   
  ORCA Helsinki  1:31.07                 
                     
15  Emma Lönnberg  2005    227  41.70        1:30.88   
  Cetus Espoo  1:27.61                 
                     
16  Maisa Brusila  2004    220  44.29        1:31.78   
  Cetus Espoo  1:30.72                 
                     
17  Diana Valero de la Iglesia  2004    212  41.77        1:33.02   
  Cetus Espoo  1:35.61                 
                     
18  Lotta Nevalainen  2005    209  43.29        1:33.41   
  Cetus Espoo  1:31.33                 
                     
19  Emma-Lotta Ahola  2005    204  43.03        1:34.23   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
20  Elina Ruha  2005    177  44.91        1:38.64   
  Cetus Espoo  1:34.13                 
                     
21  Maija Nurminen  2005    170  44.10        1:40.06   
  Salon Uimarit  1:41.34                 
                     
22  Taru Lax  2005    130  48.05        1:49.34   
  Cetus Espoo  1:45.28                 
                     
23  Ada Salaspuro  2005    125  49.72        1:50.84   
  Cetus Espoo  1:42.87                 
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotte Ingberg  2002    426  34.10        1:13.68   
  Octopus Lohja  1:09.06                 
                     
Aino Paju  2003    386  34.99        1:16.16   
  Vanders  1:14.43                 
                     
Nicole Sundell  2003    342  37.79        1:19.27   
  ORCA Helsinki  1:20.05                 
                     
Senni Räikkönen  2003    307  36.94        1:22.17   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.23                 
                     
Tiia Kuisma  2003    299  35.72        1:22.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.24                 
                     
Julie Nikkilä  2003    299  35.47        1:22.91   
  Vanders  1:23.36                 
                     
Alexandra Nikkinen  2003    295  38.05        1:23.27   
  Helsingin Uimarit  1:37.25                 
                     
Silja Kinnunen  2003    284  38.59        1:24.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.62                 
                     
Delia Helena Aho  2003    203  41.97        1:34.27   
  Cetus Espoo  1:27.21                 
                     
Sonja Lehtinen  2003              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:08.58                 
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Haltia  1999    604  30.77        1:05.63   
  Vanders  1:07.34                 
                     
Jenny Nieminen  2001    414  33.93        1:14.43   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.33                 
                     
Liia Louhikoski  2001    348  33.77        1:18.86   
  Vanders                   
                     
Katariina Kivi  2001    298  36.99        1:22.98   
  Järvenpään Uintiklubi  1:22.48                 
                     
Päivi Steffen  1971    287  37.25        1:24.02   
  Simmis Wanda                   
                     
Alessia Omeri  2001    181  44.14        1:37.91   
  ORCA Helsinki  1:41.32                 
                     
Mariel Mylly  2001              DNF   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.62                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:24 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:10   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    412  30.26        1:06.91   
  Hyvinkään Uimaseura  1:06.44                 
                     
Nico Peltonen  2005    315  31.81        1:13.17   
  Hyvinkään Uimaseura  1:13.92                 
                     
Antti Musikka  2005    244  34.88        1:19.65   
  Vanders  1:25.94                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    239  36.25        1:20.26   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.67                 
                     
Jan Byskov  2004    238  36.75        1:20.37   
  Nurmijärven Uinti  1:21.18                 
                     
Yufei Meng  2004    233  39.58        1:20.90   
  Simmis Grani  1:20.26                 
                     
Samuel Saari  2004    233  37.69        1:20.93   
  Cetus Espoo  1:19.97                 
                     
Leo Währn  2005    231  36.26        1:21.16   
  Vanders  1:22.12                 
                     
Lucas Lönnblad  2004    199  38.70        1:25.32   
  Cetus Espoo  1:24.29                 
                     
10  Veikko Kauhanen  2005    133  42.35        1:37.48   
  Simmis Grani  1:32.39                 
                     
11  Samuli Seger  2005    120  44.21        1:40.75   
  Octopus Lohja                   
                     
12  Arttu Anttonen  2004    103  45.55        1:46.26   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Joonatan Lipiäinen  2005    99  46.28        1:47.61   
  Vanders  1:47.51                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:19.70                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002    484  29.00        1:03.42   
  Vanders  1:01.67                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002    466  29.51        1:04.22   
  Lahden Uimaseura  1:07.21                 
                     
Joel Korhonen  2002    415  30.76        1:06.79   
  Helsingin Uimarit  1:07.60                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002    400  30.73        1:07.61   
  Nurmijärven Uinti  1:07.44                 
                     
Elias Filippovits  2002    397  31.19        1:07.77   
  ORCA Helsinki  1:04.29                 
                     
Aki Hakkarainen  2003    334  34.50        1:11.75   
  Simmis Wanda  1:14.20                 
                     
Joonas Cranston  2003    323  33.03        1:12.60   
  Nummelan Kisaajat  1:13.36                 
                     
Verneri Hauska  2003    266  35.52        1:17.46   
  Järvenpään Uintiklubi  1:16.83                 
                     
Joona Lehtonen  2003    204  36.54        1:24.59   
  Vanders  1:24.60                 
                     
Sam Zamanimehr  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:16.68                 
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000    755  25.33        54.70   
  Cetus Espoo  54.21                 
                     
Oskar Mäkelä  1998    560  28.19        1:00.41   
  Octopus Lohja  1:00.31                 
                     
Elias Soukola  1999    524  28.18        1:01.77   
  Järvenpään Uintiklubi  1:02.37                 
                     
Kasper Envalds  2001    501  29.10        1:02.69   
  Vanders  1:03.06                 
                     
Martti Tervanen  2000    491  29.04        1:03.12   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.78                 
                     
Alex Lassila  2000    489  29.58        1:03.20   
  Cetus Espoo  1:01.19                 
                     
Eerikki Laitala  2001    469  29.57        1:04.08   
  Cetus Espoo  1:02.91                 
                     
Veeti Laine  2000    454  29.95        1:04.81   
  Cetus Espoo  1:04.43                 
                     
Aleksi Seger  2001    449  30.43        1:05.04   
  Octopus Lohja  1:05.74                 
                     
10  Ali Gardberg  2001    404  30.88        1:07.39   
  Simmis Wanda  1:06.21                 
                     
Ville Lauslahti  2001              DNS   
  Cetus Espoo  1:09.97                 
                     
Ville Lindfors  1976              DNS   
  Vanders  1:07.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:10 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofie Nauklér  2006    266  45.05        1:30.32   
  Simmis Grani  1:32.63                 
                     
Iida Tawast  2007    256  44.74        1:31.44   
  Simmis Grani  1:30.47                 
                     
Oona Sarlin  2006    255  45.02        1:31.54   
  Vanders  1:35.02                 
                     
Hilda Kupila  2006    238  44.61        1:33.66   
  Vanders  1:33.29                 
                     
Tinka Enäjärvi  2006    237  45.93        1:33.76   
  ORCA Helsinki  1:39.34                 
                     
Sonja Berseneva  2006    232  45.36        1:34.54   
  ORCA Helsinki  1:36.70                 
                     
Lumi Öller  2006    223  46.48        1:35.69   
  Helsingin Uimarit  1:32.53                 
                     
Viivi Loimusto  2007    222  45.76        1:35.91   
  Salon Uimarit  1:38.19                 
                     
Kerttu Heinä  2006    217  45.12        1:36.56   
  Salon Uimarit  1:36.39                 
                     
10  Eevi Hirsi  2007    217  46.91        1:36.60   
  HTU Stadi  1:36.03                 
                     
11  Elsa Määttä  2006    216  46.25        1:36.74   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.97                 
                     
12  Kätlin Ploompuu  2007    212  46.83        1:37.40   
  Riihimäen Uimaseura  1:36.22                 
                     
13  Sara Suonio  2006    210  47.30        1:37.63   
  Salon Uimarit  1:39.06                 
                     
14  Amanda Vanhanen  2006    202  47.13        1:39.02   
  Simmis Grani  1:38.83                 
                     
15  Diana Raduly Baka  2006    200  49.05        1:39.30   
  Salon Uimarit  1:41.33                 
                     
16  Essi Pyykkö  2006    188  49.64        1:41.25   
  Salon Uimarit  1:36.32                 
                     
17  Veera Oila  2007    184  49.88        1:42.13   
  Vanders  1:38.63                 
                     
18  Minni Kinnunen  2006    163  52.07        1:46.29   
  Vanders  1:46.61                 
                     
19  Aino Suominen  2006    156  52.21        1:47.71   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
20  Saima Peltonen  2007    152  53.48        1:48.83   
  Salon Uimarit  1:44.71                 
                     
21  Katja Seiger  2007    111  58.66        2:00.71   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Karoliina Kalda  2007    103  1:01.15        2:03.80   
  Helsingin Uimarit  2:02.34                 
                     
Aurora Änäkkälä  2007              DSQ   
  Salon Uimarit  1:38.25                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Maisa Vartiainen  2008              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Tytti Rantanen  2006              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:40.60                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Rissanen  2004    544  34.81        1:11.17   
  Cetus Espoo  1:09.78                 
                     
Hanna Martola  2005    415  38.79        1:17.87   
  Cetus Espoo  1:18.63                 
                     
Anna Hakkarainen  2005    413  38.14        1:17.99   
  Cetus Espoo  1:17.67                 
                     
Iida Vesa  2005    408  38.96        1:18.28   
  ORCA Helsinki  1:17.76                 
                     
Säde Ryynänen  2005    402  38.57        1:18.66   
  Cetus Espoo  1:18.51                 
                     
Sofia Rinne  2005    399  37.67        1:18.88   
  Cetus Espoo  1:18.62                 
                     
Meri Luoma  2005    397  38.10        1:19.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.08                 
                     
Iina Rissanen  2005    396  38.55        1:19.06   
  Vanders  1:17.14                 
                     
Oona Kupari  2004    389  1:19.56        1:19.56   
  Octopus Lohja  1:21.05                 
                     
10  Liinu Louhikoski  2004    387  37.32        1:19.66   
  Vanders  1:11.55                 
                     
11  Pinja Nieminen  2004    380  38.91        1:20.19   
  Cetus Espoo  1:18.01                 
                     
12  Vlada Guljajeva  2004    348  39.56        1:22.54   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.50                 
                     
13  Aava Aula  2004    308  42.56        1:26.03   
  Helsingin Uimarit  1:27.91                 
                     
14  Kiia Metsäkonkola  2005    305  40.52        1:26.31   
  Salon Uimarit  1:22.19                 
                     
15  Beata Koroknay-Pál  2004    302  41.58        1:26.54   
  Cetus Espoo  1:25.74                 
                     
16  Tilla Saarentaus  2005    292  42.96        1:27.49   
  Helsingin Uimarit  1:19.61                 
                     
17  Siiri Vesanen  2004    292  41.22        1:27.50   
  Vanders  1:24.82                 
                     
18  Linnea Alakörkkö  2004    289  42.37        1:27.84   
  Cetus Espoo  1:38.60                 
                     
19  Emma-Lotta Ahola  2005    257  45.98        1:31.29   
  Järvenpään Uintiklubi  1:33.51                 
                     
20  Ada Oila  2005    251  44.44        1:32.04   
  Vanders  1:30.59                 
                     
21  Aino Puustelli  2005    228  44.47        1:35.03   
  Helsingin Uimarit  1:31.38                 
                     
22  Ria Rahkonen  2005    215  47.51        1:36.90   
  HTU Stadi  1:40.30                 
                     
23  Helmi Jämsén  2005    192  49.20        1:40.68   
  Cetus Espoo  1:38.67                 
                     
24  Aino Soininen  2005    183  48.12        1:42.28   
  HTU Stadi  1:40.90                 
                     
25  Emma Autio  2005    170  51.59        1:44.70   
  Cetus Espoo  1:42.45                 
                     
26  Emma Sund  2005    149  53.74        1:49.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:47.61                 
                     
Nelli Vihola  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:19.30                 
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Hellberg  2003    446  37.27        1:16.02   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.62                 
                     
Martina Uusitalo  2003    401  38.79        1:18.78   
  Cetus Espoo  1:19.24                 
                     
Anni Seppälä  2003    360  40.18        1:21.61   
  Helsingin Uimarit  1:19.47                 
                     
Vilja Laaksonen  2002    349  39.21        1:22.49   
  Järvenpään Uintiklubi  1:21.28                 
                     
Laura Pitkänen  2002    312  41.07        1:25.60   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.80                 
                     
Sanna Valkonen  2003    298  42.80        1:26.94   
  Cetus Espoo  1:24.67                 
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Slöör  2001    541  34.32        1:11.26   
  Cetus Espoo  1:06.92                 
                     
Noora Kokko  2001    498  35.92        1:13.27   
  Helsingin Uimarit  1:09.94                 
                     
Ella Hörkkö  2001    430  37.18        1:16.92   
  Simmis Wanda  1:15.82                 
                     
Jasmin Kumpulainen  1998    333  40.31        1:23.74   
  Octopus Lohja  1:21.33                 
                     
Sarah Tepponen  2001    320  40.59        1:24.88   
  Helsingin Uimarit  1:23.93                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:51 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:56   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    237  42.20        1:23.70   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Mark Kellinsalmi  2007    207  42.11        1:27.53   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Onni Rahkonen  2007    191  44.10        1:30.03   
  Simmis Grani  1:27.24                 
                     
Matias Kukkonen  2006    174  47.02        1:32.83   
  ORCA Helsinki  1:32.72                 
                     
Alex Karlsson  2006    171  44.94        1:33.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:35.25                 
                     
Mike Hongisto  2006    160  47.17        1:35.45   
  Octopus Lohja  1:35.94                 
                     
Nikita Shishinin  2006    150  48.26        1:37.38   
  ORCA Helsinki  1:41.35                 
                     
Matias Kotilainen  2006    149  47.64        1:37.66   
  Salon Uimarit  1:35.26                 
                     
Nikolas Ruotsalo  2006    131  49.22        1:42.04   
  Octopus Lohja  1:40.58                 
                     
10  Aatto Korhonen  2006    116  51.72        1:46.19   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Onni Sidoroff  2006    82  57.79        1:59.19   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Antony Tran  2009    79  1:00.71        2:00.52   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Lasse Niemi  2006              DSQ   
  Helsingin Uimarit  1:28.34                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Äijälä  2004    326  35.35        1:15.32   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.13                 
                     
Akseli Leppänen  2004    321  36.63        1:15.65   
  Cetus Espoo  1:14.13                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    308  37.11        1:16.71   
  Salon Uimarit  1:19.46                 
                     
Aku Hänninen  2004    296  37.34        1:17.75   
  ORCA Helsinki  1:21.00                 
                     
Justus Holtari  2004    225  40.10        1:25.19   
  Cetus Espoo  1:20.29                 
                     
Nooa Matela  2005    214  41.13        1:26.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.00                 
                     
Roope Tuomainen  2004    207  42.56        1:27.52   
  Salon Uimarit  1:42.27                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    204  43.25        1:28.04   
  Helsingin Uimarit  1:25.73                 
                     
Sampo Nord  2005    203  43.56        1:28.15   
  Vanders  1:28.47                 
                     
10  Riku Koskenvaara  2005    197  42.71        1:29.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.28                 
                     
11  Kaius Kulmala  2004    190  44.26        1:30.14   
  Simmis Grani  1:29.09                 
                     
12  Leo Oksman  2004    171  45.01        1:33.40   
  Helsingin Uimarit  1:32.05                 
                     
13  Joona Saarnio  2004    164  46.19        1:34.58   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
14  Ahti Liimatainen  2005    133  49.70        1:41.33   
  Helsingin Uimarit  1:37.87                 
                     
15  Aleksander Sibirtsev  2005    129  50.52        1:42.43   
  Vanders  1:40.55                 
                     
16  Milo Lauronen  2004    117  49.55        1:45.82   
  Vanders  1:47.00                 
                     
17  Aleksanteri Patrakka  2005    88  56.67        1:56.54   
  Helsingin Uimarit  2:06.11                 
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Huhtala  2003    347  36.11        1:13.75   
  Cetus Espoo  1:11.55                 
                     
Aarne Myllynen  2002    346  34.91        1:13.82   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.31                 
                     
Ville-Veikko Katajisto  2002    333  35.70        1:14.79   
  Nurmijärven Uinti  1:09.76                 
                     
Leevi Ylikulppi  2003    331  36.99        1:14.93   
  Cetus Espoo  1:15.95                 
                     
Roni Severinkangas  2003    289  38.24        1:18.37   
  Cetus Espoo  1:12.79                 
                     
Mio Munsterhjelm  2002    284  38.45        1:18.84   
  Simmis Grani  1:19.08                 
                     
Karri Suuronen  2003    249  39.44        1:22.39   
  Cetus Espoo  1:24.02                 
                     
Sami Pönkä  2003    227  41.01        1:24.97   
  Vanders  1:22.85                 
                     
Ilmari Laitala  2003    99  54.39        1:51.72   
  Cetus Espoo  1:46.96                 
                     
Otto Sormunen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  1:11.14                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Alitalo  1999    606  29.84        1:01.24   
  Cetus Espoo  59.63                 
                     
Tuomas Ikonen  1996    561  29.68        1:02.84   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.03                 
                     
Martti Tervanen  2000    425  33.38        1:08.96   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.05                 
                     
Eetu Einto  2001    409  33.13        1:09.81   
  Vanders  1:07.57                 
                     
Ruslan Panschin  2001    379  34.09        1:11.60   
  ORCA Helsinki  1:08.26                 
                     
Jani-Petteri Puustinen  1979    299  37.77        1:17.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Eero Jääskeläinen  2001    191  43.19        1:29.90   
  Cetus Espoo  1:28.80                 
                     
Vesa Routarinne  1959              DSQ   
  Vanders  1:35.21                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:56 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:59   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 13, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Herrala  2004    432  1:28.32  3:00.47  4:33.96    5:52.19   
  Simmis Wanda  5:53.65                 
                     
Emilia Niemi  2005    394  1:30.13  3:03.89  4:46.55    6:03.15   
  Octopus Lohja  6:05.34                 
                     
Anniina Ahonen  2005    358  1:30.88  3:06.48  4:55.86    6:15.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    341  1:24.90  3:04.26  4:52.87    6:20.94   
  ORCA Helsinki  6:52.82                 
                     
Ilona Kajava  2004    270  1:38.90  3:27.88  5:20.83    6:51.93   
  ORCA Helsinki                   
                     
Roosa Tuomainen  2005              DNF   
  Salon Uimarit  6:01.62                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:59 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danila Shishinin  2002    420  1:12.34  2:40.27  4:11.28    5:25.46   
  ORCA Helsinki  5:19.61                 
                     
 
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonni Aho  1999    498  1:09.73  2:33.23  3:57.43    5:07.50   
  Cetus Espoo  4:54.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:38   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jutta Jauhiainen  2004    569  31.61  1:06.15  1:41.92    2:16.27   
  Cetus Espoo  2:17.80                 
                     
Aino Tamminen  2005    492  33.26  1:09.57  1:47.19    2:23.09   
  Lappeenrannan Uimarit  2:28.50                 
                     
Anna Hakkarainen  2005    456  33.93  1:11.51  1:50.18    2:26.70   
  Cetus Espoo  2:24.75                 
                     
Essi Ahvenainen  2005    443  34.22  1:12.53  1:51.66    2:28.18   
  Vanders  2:30.51                 
                     
Liinu Louhikoski  2004    430  34.02  1:12.01  1:52.16    2:29.65   
  Vanders  2:26.08                 
                     
Milla Hälikkä  2004    424  34.24  1:13.36  1:54.14    2:30.38   
  Helsingin Uimarit  2:27.39                 
                     
Milla Strandberg  2005    421  34.42  1:12.59  1:52.10    2:30.72   
  Vanders  2:28.50                 
                     
Saana Perkkiö  2005    409  34.17  1:12.45  1:52.09    2:32.13   
  Riihimäen Uimaseura  2:29.90                 
                     
Ida Kauppinen  2005    400  36.39  1:16.48  1:55.69    2:33.29   
  Lappeenrannan Uimarit  2:34.50                 
                     
10  Tilla Saarentaus  2005    370  35.67  1:15.79  1:57.29    2:37.25   
  Helsingin Uimarit  2:32.94                 
                     
11  Iina Rissanen  2005    359  38.19  1:19.10  2:00.13    2:38.96   
  Vanders  2:33.55                 
                     
12  Tatiana Sukhareva  2005    342  37.02  1:18.38  2:00.85    2:41.53   
  Vanders  2:42.28                 
                     
13  Elina Ruha  2005    338  37.53  1:19.36  2:01.23    2:42.13   
  Cetus Espoo  2:41.25                 
                     
14  Beata Koroknay-Pál  2004    324  37.98  1:19.88  2:03.16    2:44.46   
  Cetus Espoo  2:47.16                 
                     
15  Ada Oila  2005    276  39.10  1:23.29  2:08.71    2:53.45   
  Vanders  2:53.71                 
                     
16  Emma-Lotta Ahola  2005    238  42.90  1:31.48  2:19.35    3:02.13   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
17  Kerttu Heinä  2006    230  39.59  1:26.57  2:15.56    3:04.20   
  Salon Uimarit  3:07.77                 
                     
18  Aino Puustelli  2005    225  40.63  1:28.03  2:18.02    3:05.66   
  Helsingin Uimarit                   
                     
19  Emma Autio  2005    204  43.38  1:34.04  2:23.25    3:11.62   
  Cetus Espoo  3:09.83                 
                     
20  Maija Nurminen  2005    173  44.48  1:34.83  2:29.67    3:22.54   
  Salon Uimarit  3:30.71                 
                     
Nelli Vihola  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit  2:31.00                 
                     
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Hargreaves  2003    519  32.03  1:07.23  1:44.22    2:20.55   
  Cetus Espoo  2:26.70                 
                     
Vilma Tikka  2003    465  34.03  1:11.61  1:49.32    2:25.75   
  Lappeenrannan Uimarit  2:28.43                 
                     
Silja Kinnunen  2003    460  34.05  1:11.17  1:48.97    2:26.31   
  Lappeenrannan Uimarit  2:28.36                 
                     
Senni Räikkönen  2003    388  35.02  1:14.24  1:55.28    2:34.82   
  Lappeenrannan Uimarit  2:35.39                 
                     
Sofia Harju  2002    385  33.57  1:12.20  1:54.78    2:35.24   
  Järvenpään Uintiklubi  2:35.78                 
                     
Sanna Valkonen  2003    367  35.76  1:16.12  1:57.62    2:37.78   
  Cetus Espoo  2:31.59                 
                     
Alisa Hänninen  2003    352  36.40  1:17.64  2:00.60    2:39.87   
  Järvenpään Uintiklubi  2:42.71                 
                     
Sanni Luostarinen  2002    316  36.88  1:18.92  2:03.80    2:45.77   
  Järvenpään Uintiklubi  2:48.03                 
                     
Edla Wuori  2003    261  37.61  1:21.83  2:09.87    2:56.73   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Peippo  1999    586  31.08  1:05.44  1:40.65    2:14.98   
  Simmis Wanda  2:15.00                 
                     
Jessika Rissanen  2001    465  34.11  1:10.91  1:48.80    2:25.75   
  Järvenpään Uintiklubi  2:28.01                 
                     
Alessia Omeri  2001    307  37.93  1:21.15  2:06.01    2:47.30   
  ORCA Helsinki  2:52.60                 
                     
Jenni Raittinen  2001    201  43.22  1:31.10  2:22.72    3:12.57   
  Nurmijärven Uinti  3:19.91                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:38 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:46   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    487  29.71  1:02.99  1:36.65    2:09.60   
  Vanders  2:08.67                 
                     
Samuel Saari  2004    393  32.30  1:07.55  1:43.56    2:19.18   
  Cetus Espoo  2:20.68                 
                     
Viktor Asklöf  2004    361  33.23  1:09.02  1:46.28    2:23.21   
  Cetus Espoo  2:23.91                 
                     
Samuli Masalin  2004    337  33.31  1:10.14  1:48.95    2:26.43   
  Cetus Espoo  2:30.59                 
                     
Olli Havia  2004    331  33.28  1:10.42  1:49.79    2:27.40   
  Salon Uimarit  2:24.14                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    316  34.67  1:13.30  1:52.74    2:29.60   
  Cetus Espoo  2:28.81                 
                     
Aku Hänninen  2004    304  34.51  1:12.80  1:52.78    2:31.69   
  ORCA Helsinki  2:31.37                 
                     
Yufei Meng  2004    272  36.31  1:17.26  1:58.98    2:37.25   
  Simmis Grani  2:42.11                 
                     
Leo Oksman  2004    199  38.63  1:22.88  2:08.77    2:54.52   
  Helsingin Uimarit  2:54.17                 
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002    570  29.13  1:00.15  1:31.78    2:02.98   
  Vanders  2:03.18                 
                     
Elias Kukkonen  2002    496  28.77  1:00.26  1:34.88    2:08.85   
  ORCA Helsinki  2:04.10                 
                     
Joel Korhonen  2002    426  30.47  1:05.12  1:42.13    2:15.53   
  Helsingin Uimarit  2:13.91                 
                     
Markus Nuorinko  2003    412  30.53  1:05.20  1:42.38    2:16.98   
  Nummelan Kisaajat  2:16.83                 
                     
Pauli Salonen  2003    410  30.95  1:06.42  1:43.07    2:17.22   
  Helsingin Uimarit  2:14.66                 
                     
Aki Hakkarainen  2003    371  33.49  1:10.59  1:47.39    2:21.91   
  Simmis Wanda  2:21.56                 
                     
Kirill Karppi  2002    359  32.32  1:08.42  1:46.79    2:23.48   
  Helsingin Uimarit  2:25.52                 
                     
Jenson Lih Shan Li  2002    294  32.43  1:10.33  1:51.45    2:33.37   
  HTU Stadi  2:46.86                 
                     
Atte Poikela  2003    269  36.77  1:17.40  1:58.79    2:37.94   
  Cetus Espoo  2:42.34                 
                     
Karri Suuronen