2019-12-07   06:29:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wasasimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 25/11 kl. 10:00 (insim kl. 08:50)

Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wasasimmet    Utskriftsdatum  25 november 2018   
  Tävlingsort  Filipstad    Utskriftstid  14:43   
  Arrangör  Filipstads Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 november 2018         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Barilla Sverige AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads Simsällskap  1999  Karlstads Simsällskap            1:49.53   
  Niclas Lindow  1999      27.73        27.73   
  Marcus Bülund  2004      26.24        53.97   
  Agnes Wilde  2005      28.91        1:22.88   
  Elias Sjölander  2003      26.65        1:49.53   
                     
Grums Simsällskap Lag 4  2003  Grums Simsällskap            1:55.60   
  Edvin Axelsson  2004      28.75        28.75   
  Pauline Grubb  2003      29.57        58.32   
  Emil Axelsson  2004      29.22        1:27.54   
  Ella Sjöbom  2005      28.06        1:55.60   
                     
Filipstads Simklubb Lag 1  Filipstads Simklubb            1:55.98   
        27.11        27.11   
        28.93        56.04   
        29.14        1:25.18   
        30.80        1:55.98   
                     
Säffle Simsällskap  Säffle Simsällskap            1:58.32   
  Erik Mulikov  2005      28.70        28.70   
  Julia Blennrot  2004      31.26        59.96   
  Amanda Orban  2005      30.97        1:30.93   
  Tobias Klasson  2000      27.39        1:58.32   
                     
Karlstads Simsällskap Lag 2  1996  Karlstads Simsällskap            2:03.32   
  Jesper Andersson  1996      28.52        28.52   
  Filip Hedin  2003      28.90        57.42   
  Emilia Tallberg  2006      34.90        1:32.32   
  Elin Segerström  2007      31.00        2:03.32   
                     
Karlstads Simsällskap Lag 3  2004  Karlstads Simsällskap            2:05.50   
  Lex Albringer  2007      30.87        30.87   
  Sara Sjölander  2006      31.43        1:02.30   
  Erik Pellfolk  2005      32.33        1:34.63   
  Lazar Jovancic  2004      30.87        2:05.50   
                     
Åmåls Simsällskap Mix 1  2004  Åmåls Simsällskap            2:15.81   
  Albin Svensson  2004      29.00        29.00   
  Thea Eriksson  2006      35.63        1:04.63   
  Robin Lundahl  2004      34.73        1:39.36   
  Vilma Thorpman  2006      36.45        2:15.81   
                     
Filipstads Simklubb Lag 2  Filipstads Simklubb            2:20.45   
        31.19        31.19   
        35.57        1:06.76   
        32.22        1:38.98   
        41.47        2:20.45   
                     
Filipstads Simklubb Lag 4  Filipstads Simklubb            2:23.63   
        33.83        33.83   
        36.71        1:10.54   
        36.50        1:47.04   
        36.59        2:23.63   
                     
10  Karlstads Simsällskap Lag 5  2004  Karlstads Simsällskap            2:23.77   
  Minea Dautbegovic  2004      31.08        31.08   
  Moa Granzell  2008      37.45        1:08.53   
  Fabian Holmström Pettersson  2006      37.24        1:45.77   
  Aron Widström  2007      38.00        2:23.77   
                     
11  Filipstads Simklubb Lag 3  Filipstads Simklubb            2:26.86   
        31.36        31.36   
        41.14        1:12.50   
        38.55        1:51.05   
        35.81        2:26.86   
                     
12  Karlstads Simsällskap Lag 6  2007  Karlstads Simsällskap            2:30.00   
  Nefeli Maria Blithikiotis  2011      42.35        42.35   
  Olof Hellgren  2008      42.10        1:24.45   
  Signe Lindberg  2008      39.93        2:04.38   
  Alfred Selrot  2007      25.62        2:30.00   
                     
13  Grums Simsällskap Lag 1  2006  Grums Simsällskap            2:30.18   
  Ella Bäcker  2007      34.14        34.14   
  Wilma Umeland  2006      41.84        1:15.98   
  Vilhelm Otnem  2007      38.82        1:54.80   
  Ellen Aronsson  2007      35.38        2:30.18   
                     
14  Karlstads Simsällskap Lag 4  2005  Karlstads Simsällskap            2:32.42   
  Alice Johnson  2005      46.29        46.29   
  Alexander Albringer  2007      36.93        1:23.22   
  Ektoras Vasileios Blithikiotis  2008      35.10        1:58.32   
  Alva Granzell  2006      34.10        2:32.42   
                     
15  Åmåls Simsällskap Mix 2  2006  Åmåls Simsällskap            2:45.53   
  Hayk Hakobyan  2006      50.34        50.34   
  Cornelia Sörqvist  2007      36.79        1:27.13   
  Hilda Karlsson  2007      42.41        2:09.54   
  Vile Ericsson  2009      35.99        2:45.53   
                     
16  SK Solsta  Simklubben Solsta            2:49.45   
        33.86        33.86   
        47.82        1:21.68   
        37.14        1:58.82   
        50.63        2:49.45   
                     
17  Deje Simsällskap  Deje Simsällskap            2:53.62   
        44.67        44.67   
        34.70        1:19.37   
        1:07.54        2:26.91   
        26.71        2:53.62   
                     
18  Arvika Simsällskap  2001  Arvika Simsällskap            2:54.85   
  Sanna Axelsson  2004      46.41        46.41   
  Miranda Kristiansson  2001      45.58        1:31.99   
  Ellen Lundgren  2007      41.80        2:13.79   
  Allis Vernersson  2007      41.06        2:54.85   
                     
19  Grums Simsällskap Lag 3  2009  Grums Simsällskap            3:15.45   
  Maja Englund  2010      44.37        44.37   
  Liam Gustafsson  2009      49.29        1:33.66   
  Elly Andersson  2011      52.21        2:25.87   
  Vilgot Lönnberg  2009      49.58        3:15.45   
                     
Nora Simsällskap Lag 2  2005  Nora Simsällskap            DNS   
  Ida Isacson  2008                 
  Oskar Karttunen  2005                 
  Filippa Bratt  2008                 
  Ida Emilsson  2006              DNS   
                     
Filipstads Simklubb Lag 5  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
Nora Simsällskap  2003  Nora Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  25 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner