2019-12-13   08:05:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wasasimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 25/11 kl. 10:00 (insim kl. 08:50)

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wasasimmet    Utskriftsdatum  25 november 2018   
  Tävlingsort  Filipstad    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  Filipstads Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 november 2018         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Fl 13 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            51.56   
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            54.69   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            55.72   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            59.49   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            1:02.41   
Linnea Heggen  2010  Deje Simsällskap            1:17.35   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Fl 13 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            38.35   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            40.24   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            43.60   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            43.78   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            44.80   
Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb            48.61   
Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap            48.83   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            53.18   
Filippa Bratt  2008  Nora Simsällskap            54.42   
10  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            55.04   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            DSQ   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            DSQ   
Ida Isacson  2008  Nora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Fl 13 år oy, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            34.64   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            36.39   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            36.55   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            36.60   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            37.13   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            39.41   
Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            42.29   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            42.89   
Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            42.96   
10  Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            43.33   
11  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            43.59   
12  Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap            44.77   
13  Ida Emilsson  2006  Nora Simsällskap            53.18   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap            DNS   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            DNS   
Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Inez Sandberg  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  25 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner