2021-11-30   06:28:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Event 35, 4x100m Medley Damer Jr Junior - Final
WR: USA 3:51.55 2017-07-30
ER: Russia 3:53.38 2017-07-30
WJ: Canada (1900) 3:58.38 2017-08-28
EJ: JEB 4:01.05
NR: DEN 3:55.01 2016-08-13
SR: Täby Sim 4:06.42 2009-07-05
SJ: Södertörns SS 4:15.19 2010-07-16
MR: Täby S 4:06.42 2009-01-01
FJ: Helsingborgs S 4:18.68
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs S 2001 Helsingborgs Simsällskap 730 4:17.16
Julia Stenhård 2000 AN1200 +0.70 32.15 1:05.87 1:05.87
Sophie Hansson 1998 AM1298 +0.27 32.76 1:09.48 2:15.35
Alicia Lundblad 2001 AF6801 +0.21 28.87 1:02.77 3:18.12
Olivia Ülger 2000 AK3800 +0.25 28.47 59.04 4:17.16
2 Jönköpings SS 1998 Jönköpings Simsällskap 691 4:21.79 +4.63
Hanna Eriksson 1999 AD2499 +0.86 32.88 1:06.83 1:06.83
Klara Thormalm 1998 AA4898 +0.24 33.63 1:12.96 2:19.79
Wilma Johansson 2001 AT7401 +0.62 30.01 1:04.34 3:24.13
Alice Müllern 1998 AQ7498 +0.33 27.53 57.66 4:21.79
3 Södertälje SS 2000 Södertälje Simsällskap 689 4:22.15 +4.99
Emilia Christiansen 1999 AL8499 +0.64 33.13 1:08.97 1:08.97
Emma Sundstrand 2001 AJ3201 +0.39 33.01 1:10.48 2:19.45
Carolina Jonsson 2002 AU5402 +0.22 29.30 1:03.41 3:22.86
Hilma Ramdén 2000 AF4600 +0.37 28.08 59.29 4:22.15
4 Väsby SS 1998 Väsby Simsällskap 652 4:26.95 +9.79
Anna Miram 1999 AG7299 +0.73 32.05 1:05.61 1:05.61
Julia Björkén 2001 AL1601 +0.26 34.92 1:15.72 2:21.33
Tova Andersson 2001 AH8201 +0.05 29.88 1:06.58 3:27.91
Louise Halldén 1998 AW2498 +0.02 28.32 59.04 4:26.95
5 Södertörns SS 1998 Södertörns Simsällskap 650 4:27.23 +10.07
Alwa Widmark 2002 AN4402 +0.68 34.47 1:09.89 1:09.89
Emelie Fast 2004 AR4204 +0.44 33.19 1:12.11 2:22.00
Olivia Bäckström 2005 AM0205 +0.56 30.31 1:05.78 3:27.78
Cassandra Engback 1999 AQ0499 +0.22 28.06 59.45 4:27.23
6 Sundsvalls SS 1998 Sundsvalls Simsällskap 645 4:27.92 +10.76
Wilma Persson 2001 AC0401 +0.70 32.03 1:05.95 1:05.95
Elise Öberg 2002 AE8402 +0.38 35.05 1:17.55 2:23.50
Joyce Muzito 2001 BT4401 +0.30 30.19 1:06.06 3:29.56
Gloria Muzito 2002 BO6202 +0.35 27.69 58.36 4:27.92
7 Malmö KK 1998 Malmö Kappsimningsklubb 640 4:28.63 +11.47
Emma Vileus 2001 AW1401 +0.69 32.98 1:07.73 1:07.73
Johanna Andersson 2002 AK8202 +0.33 36.25 1:16.53 2:24.26
Alba Forés 1998 AI5298 +0.21 29.47 1:04.99 3:29.25
Anna Grahovac 1999 AM5899 +0.31 28.65 59.38 4:28.63
7 Spårvägen SF 1999 Spårvägen Simförening 640 4:28.63 +11.47
Veronica Stureborg 1999 BS1899 +0.75 33.64 1:10.04 1:10.04
Julia Augustsson 2000 BC9200 +0.05 34.26 1:13.34 2:23.38
Agnes Fährlin 1998 AR1498 +0.35 30.64 1:07.24 3:30.62
Emma Sundstedt 1998 BE7498 -0.03 27.49 58.01 4:28.63
9 SK Neptun 1998 Simklubben Neptun 632 4:29.70 +12.54
Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 BP6600 +0.70 32.71 1:08.08 1:08.08
Alexandra Vartiainen 2001 BW1801 +0.31 34.20 1:13.70 2:21.78
Isa Lundgren Sonnergren 2004 AW5404 +0.36 30.23 1:07.77 3:29.55
Tiffani Segerbrand 1999 AI0699 +0.39 29.05 1:00.15 4:29.70
10 Helsingborgs S lag 2 2001 Helsingborgs Simsällskap 631 4:29.89 +12.73
Alice Persson 2003 AN5803 +0.65 33.07 1:09.03 1:09.03
Nelly Rasmusson 2001 AO7201 +0.20 36.02 1:17.37 2:26.40
Rebecca Hesslevik 2000 AZ0800 +0.30 29.19 1:03.72 3:30.12
Matilda Weiler 1998 AF0898 +0.34 28.42 59.77 4:29.89
11 SK Poseidon 1998 Simklubben Poseidon 629 4:30.16 +13.00
Elin Melin 2000 AB4800 +0.76 33.55 1:09.65 1:09.65
Sara Jendbro 2000 BA7800 +0.42 34.89 1:13.82 2:23.47
Mary Lagoguez 2001 BD9801 +0.29 29.78 1:05.24 3:28.71
Moa Karlsson 2002 AC1202 +0.17 29.36 1:01.45 4:30.16
12 Stockholms KK 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 621 4:31.33 +14.17
Elsa Nordström 2001 AV9401 +0.81 34.40 1:11.44 1:11.44
Caroline Wallenborg 2000 AL3800 +0.48 34.59 1:13.55 2:24.99
Smilla Lönnberg 2001 AQ0801 +0.36 30.42 1:05.14 3:30.13
Amanda Eriksson 2001 AH9801 +0.34 28.96 1:01.20 4:31.33
13 Trelleborg S 1998 Föreningen Trelleborg Sim 618 4:31.72 +14.56
Davilda Lareva 2000 AE4400 +0.56 33.15 1:08.37 1:08.37
Nicola Parfitt 2000 AE3400 +0.20 35.22 1:17.66 2:26.03
Isabelle Sering 2002 AI2602 +0.20 29.29 1:04.27 3:30.30
Frida Tunheim-Glad 2001 BU5201 +0.17 29.10 1:01.42 4:31.72
14 Täby S 1999 Täby Sim 609 4:33.03 +15.87
Esther Rydbeck Nordén 2001 BN8801 +0.79 34.67 1:10.07 1:10.07
Smilla Malm 2003 AQ4203 +0.68 35.42 1:16.37 2:26.44
Alexandra Jensen 2001 BG6801 +0.20 31.44 1:07.27 3:33.71
Cornelia Jerresand 2000 AG6800 +0.39 27.89 59.32 4:33.03
15 Jönköpings SS lag 2 1998 Jönköpings Simsällskap 608 4:33.19 +16.03
Lova Andersson 2000 AA3600 +0.72 32.84 1:10.19 1:10.19
Nilla Atzmannstorfer 1998 AB6498 +0.35 34.76 1:13.20 2:23.39
Alice Thörnros 2001 AT8601 +0.45 32.15 1:08.97 3:32.36
Elin Ristl 1999 AD1499 +0.30 28.72 1:00.83 4:33.19
16 Eskilstuna SK 1998 Eskilstuna Simklubb 605 4:33.66 +16.50
Sofia Bjälevik 1999 AT8299 +0.72 34.23 1:10.55 1:10.55
Adina Nyström 1999 BD3699 +0.47 35.98 1:19.93 2:30.48
Anna Eriksson 1999 AI0499 +0.20 29.40 1:04.46 3:34.94
Lisa Eriksson 1998 AN3898 +0.01 27.74 58.72 4:33.66
17 Falu SS 1998 Falu Simsällskap 604 4:33.81 +16.65
Elin Svärd 1998 AL9498 +0.69 33.95 1:10.85 1:10.85
Frida Lannhard 2000 AB6800 +0.57 37.49 1:19.38 2:30.23
Sara Junevik 2000 AL3400 +0.05 27.13 1:00.13 3:30.36
Ronja Rantanen 1999 AH0899 +0.28 29.97 1:03.45 4:33.81
18 Linköpings ASS 1998 Linköpings Allmänna SS 596 4:35.04 +17.88
Hilda Linné 2000 BG1800 +0.74 33.53 1:10.11 1:10.11
Vera Karlsson 2003 AI8403 +0.16 36.58 1:19.01 2:29.12
Felicia Järvikari 2002 AH9802 +0.35 31.24 1:06.97 3:36.09
Emma Magnusson 1998 AL9698 27.99 58.95 4:35.04
19 Uddevalla S 1998 Föreningen Uddevalla Sim 584 4:36.94 +19.78
Marit Cuperus 2002 BD0202 +0.72 34.36 1:11.03 1:11.03
Lovisa Alsop 2001 AJ9601 +0.43 35.35 1:17.07 2:28.10
Hilda Andersson 1999 AM7699 +0.28 31.02 1:08.07 3:36.17
Sofia  Abrahamsson 2005 AB8605 +0.00 28.66 1:00.77 4:36.94
20 Karlskrona SS 1998 Karlskrona Simsällskap 583 4:37.07 +19.91
Ida Rosenius 2000 AI7400 +0.77 33.99 1:10.70 1:10.70
Tea Gladher 2000 AB1400 +0.34 34.50 1:14.32 2:25.02
Linn Rosenius 2002 AA4602 +0.05 30.21 1:07.35 3:32.37
Ella Simander 2002 AU4802 +0.40 30.06 1:04.70 4:37.07
21 Väsby SS lag 2 1998 Väsby Simsällskap 582 4:37.19 +20.03
Cornelia Eklund 2000 AC1800 +0.69 34.92 1:13.58 1:13.58
Michelle Wissinger 2004 BN3604 +0.21 35.33 1:15.71 2:29.29
Elin Peng 2003 AJ7603 +0.14 30.80 1:07.81 3:37.10
Ebba  Andersson 2001 AL2601 +0.21 28.14 1:00.09 4:37.19
22 Landskrona S 1998 Landskrona Simsällskap 576 4:38.24 +21.08
Viktoria Dellhede 2003 AD2403 +0.76 33.80 1:09.69 1:09.69
Livia Sjunnesson 2005 AB8405 +0.43 36.24 1:19.27 2:28.96
Matilda Hoff 2003 AG6803 +0.21 30.79 1:08.38 3:37.34
Elin Johannesson 1999 AM4299 +0.03 28.78 1:00.90 4:38.24
23 Kristianstads SLS 1998 Kristianstads SLS 572 4:38.94 +21.78
Olivia Jarl Halvarsson 2003 AX2203 +0.65 34.93 1:12.83 1:12.83
Thilde Lantz 2001 AX6201 +0.28 34.70 1:13.91 2:26.74
Saga Nyborg 2003 AK9603 +0.32 31.32 1:08.44 3:35.18
Annie Thulin 2003 AK1803 +0.32 30.26 1:03.76 4:38.94
24 Göteborg S 1998 Föreningen Göteborg Sim 571 4:39.01 +21.85
Lucie Hanquet 2003 CC2403 +0.63 34.95 1:11.60 1:11.60
Johanna Edgren 2004 AZ5604 +0.27 38.25 1:20.49 2:32.09
Michelle Nordenmark 2002 AN6602 +0.21 30.29 1:05.67 3:37.76
Marion Hanquet 2001 BY2401 +0.14 29.31 1:01.25 4:39.01
25 Sjöbo SS 2000 Sjöbo Simsällskap 555 4:41.76 +24.60
Minna Larsson 2002 AB3802 +0.80 33.70 1:09.63 1:09.63
Olga Schubert 2000 AK2800 +0.35 35.99 1:19.93 2:29.56
Clara Steen 2003 BE3603 +0.34 31.08 1:09.10 3:38.66
Lina Sjöholm 2000 AD7200 +0.42 29.93 1:03.10 4:41.76
26 Trollhättans SS 1998 Trollhättans Simsällskap 554 4:41.93 +24.77
Klara Hasslin 2001 AF3201 +0.68 35.09 1:13.11 1:13.11
Daniella Alström 2003 AM7203 +0.07 36.15 1:19.21 2:32.32
Annie Lätt 2001 AO0601 +0.08 31.26 1:08.36 3:40.68
Olivia Rudqvist 2000 AA2600 +0.37 28.99 1:01.25 4:41.93
27 Eskilstuna SK lag 2 1998 Eskilstuna Simklubb 553 4:42.03 +24.87
Rebecka Loikala 2000 AS7700 +0.70 35.27 1:14.10 1:14.10
Lovisa Laine 2005 AB9405 +0.22 36.58 1:19.47 2:33.57
Frida Gustafsson 2001 AM5401 +0.25 29.79 1:06.50 3:40.07
Wilma Wennerberg 2001 AG3201 +0.39 29.75 1:01.96 4:42.03
28 Osby SS 1998 Osby Simsällskap 550 4:42.47 +25.31
Agnes Cato 2001 AB8201 +0.71 34.92 1:13.92 1:13.92
Moa Olofsson 2002 AG8202 +0.48 36.69 1:18.94 2:32.86
Clara Johansson 2005 BH9805 +0.58 32.36 1:09.11 3:41.97
Astrid Nilsson 2004 AA3604 +0.25 29.21 1:00.50 4:42.47
29 Växjö SS 2001 Växjö Simsällskap 540 4:44.30 +27.14
Natalie Noreblad 2002 AS0202 +0.71 34.42 1:12.37 1:12.37
Clara Örnhem 2002 AE2402 +0.23 36.02 1:17.57 2:29.94
Liv Elgaard Fonnesbech 2004 BC2604 +0.34 31.12 1:08.41 3:38.35
Saga Bodsjö 2002 AE1402 +0.32 30.95 1:05.95 4:44.30
- Västerås SS 1998 Västerås Simsällskap DSQ
Filippa Sterling 2002 AE7402 +0.73 34.90 1:11.84 1:11.84
Lina Berggren 1998 AB7698 +0.40
Elvira Mörtstrand 2003 AH9603 +0.58
Malin Eklund 2001 AL9201 +0.36
- Örebro SA 1998 Örebro Simallians DSQ
Clara Momats 2000 AG9800 +0.61 33.13 1:10.45 1:10.45
Lina Nederman 2000 AP0600 +0.47 38.96 1:22.63 2:33.08
Cornelia Johansson 2003 AF1803 -0.06
Magdalena Hagsten Skarda 2003 AO6603 +0.15
2018-07-07 12:15:08 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner