Tulokset Nordea Midsommercup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 27.72 | 56.74 | 1:26.08 | 1:55.24 | |||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 28.31 | 58.26 | 1:28.40 | 1:58.86 | |||
3 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.42 | 1:01.11 | 1:33.20 | 2:05.02 | |||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.09 | 1:01.16 | 1:34.38 | 2:07.35 | |||
5 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 30.06 | 1:02.68 | 1:36.37 | 2:08.53 | |||
6 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 29.61 | 1:03.13 | 1:38.56 | 2:14.51 | |||
7 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 32.27 | 1:07.44 | 1:43.97 | 2:19.52 | |||
8 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 32.83 | 1:09.53 | 1:47.74 | 2:26.23 | |||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.88 | 1:14.63 | 1:55.30 | 2:36.23 | |||
- | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 27.08 | 56.51 | 1:26.26 | 1:55.33 | |||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.40 | 1:01.41 | 1:34.09 | 2:06.46 | |||
3 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.77 | 1:02.55 | 1:36.10 | 2:08.85 | |||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.91 | 1:01.20 | 1:35.21 | 2:08.92 | |||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.74 | 1:02.31 | 1:36.37 | 2:09.19 | |||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.78 | 1:05.51 | 1:41.25 | 2:16.11 | |||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.52 | 1:05.32 | 1:40.86 | 2:17.14 | |||
8 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.73 | 1:08.38 | 1:43.98 | 2:17.63 | |||
9 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 31.24 | 1:06.69 | 1:42.94 | 2:17.65 | |||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.09 | 1:09.43 | 1:44.79 | 2:19.08 | |||
11 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 31.53 | 1:06.68 | 1:43.83 | 2:21.05 | |||
12 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 32.86 | 1:10.10 | 1:48.98 | 2:25.86 | |||
13 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.96 | 1:12.54 | 1:51.06 | 2:28.56 | |||
14 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 32.62 | 1:10.68 | 1:51.15 | 2:29.47 | |||
15 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 34.82 | 1:12.56 | 1:52.02 | 2:30.66 | |||
16 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.11 | 1:21.11 | 2:05.99 | 2:47.42 | |||
17 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 38.79 | 1:23.94 | 2:09.85 | 2:51.66 | |||
18 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.48 | 1:27.78 | 2:17.11 | 3:02.67 | |||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mads Toft Andersen | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 29.08 | 1:01.38 | 1:33.33 | 2:06.06 | |||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 32.27 | 1:08.18 | 1:44.17 | 2:17.00 | |||
3 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.61 | 1:07.88 | 1:44.35 | 2:19.83 | |||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 33.08 | 1:08.87 | 1:45.45 | 2:20.39 | |||
5 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.50 | 1:09.59 | 1:46.96 | 2:23.12 | |||
6 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.26 | 1:09.96 | 1:49.26 | 2:26.00 | |||
7 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.96 | 1:10.48 | 1:49.05 | 2:26.02 | |||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.57 | 1:12.40 | 1:50.49 | 2:26.23 | |||
9 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.15 | 1:11.15 | 1:50.49 | 2:28.62 | |||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.53 | 1:16.57 | 1:56.81 | 2:35.03 | |||
11 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.94 | 1:16.20 | 1:58.45 | 2:37.70 | |||
12 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 35.90 | 1:16.30 | 1:57.78 | 2:37.94 | |||
13 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.73 | 1:16.17 | 1:58.26 | 2:38.12 | |||
14 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 35.24 | 1:14.63 | 1:52.23 | 2:42.34 | |||
15 | Markus Wennerberg | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 35.45 | 1:16.39 | 2:01.19 | 2:46.05 | |||
16 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 37.14 | 1:22.13 | 2:09.14 | 2:47.61 | |||
17 | Magnus Tranekjer | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.24 | 1:21.96 | 2:06.29 | 2:48.54 | |||
18 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.16 | 1:26.63 | 2:11.87 | 2:52.06 | |||
19 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 38.00 | 1:22.95 | 2:09.19 | 2:52.15 | |||
20 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 39.54 | 1:24.10 | 2:09.16 | 2:54.26 | |||
21 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.39 | 1:25.36 | 2:12.48 | 2:57.63 | |||
22 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 40.36 | 1:26.28 | 2:13.07 | 2:57.82 | |||
23 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 44.45 | 1:33.23 | 2:25.06 | 3:11.20 | |||
24 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.72 | 1:30.30 | 2:22.63 | 3:13.28 | |||
25 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 44.50 | 1:36.71 | 2:29.53 | 3:20.31 | |||
- | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 33.98 | 1:11.74 | 1:50.56 | 2:28.00 | |||
2 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.69 | 1:15.50 | 1:55.96 | 2:34.11 | |||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.75 | 1:14.35 | 1:55.26 | 2:34.93 | |||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 35.47 | 1:15.72 | 1:57.05 | 2:36.77 | |||
5 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 37.81 | 1:21.79 | 2:07.78 | 2:49.55 | |||
6 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 38.98 | 1:23.52 | 2:08.92 | 2:52.22 | |||
7 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.54 | 1:24.63 | 2:11.25 | 2:55.13 | |||
8 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.37 | 1:28.05 | 2:16.38 | 3:00.06 | |||
9 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.55 | 1:30.82 | 2:19.79 | 3:02.28 | |||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 40.16 | 1:26.40 | 2:14.31 | 3:04.41 | |||
11 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.55 | 1:32.44 | 2:23.30 | 3:10.52 | |||
12 | Noah Hald Schultz | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 46.39 | 1:37.15 | 2:28.63 | 3:14.23 | |||
13 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 46.84 | 1:41.51 | 2:34.82 | 3:22.61 | |||
14 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 46.64 | 1:43.70 | 2:38.75 | 3:31.57 | |||
15 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 51.84 | 1:49.49 | 2:47.47 | 3:43.23 | |||
- | Bertram Møller | 2006 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DNF | ||||||
- | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej berør v 25 m | |||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.13 | 1:24.17 | 2:09.33 | 2:51.58 | |||
2 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 45.74 | 1:36.94 | 2:29.12 | 3:19.22 | |||
3 | William Hemmingsen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 47.23 | 1:44.41 | 2:45.24 | 3:44.70 | |||
4 | Frederik Toft | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 52.15 | 1:50.84 | 2:51.04 | 3:48.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |