Resultat för Nordea Midsommercup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.39 | 58.77 | 1:29.94 | 2:01.34 | |||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 29.54 | 1:01.61 | 1:35.08 | 2:08.68 | |||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.11 | 1:09.97 | 1:48.05 | 2:25.40 | |||
4 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 35.25 | 1:14.02 | 1:53.33 | 2:32.39 | |||
5 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.63 | 1:15.02 | 1:55.71 | 2:34.35 | |||
6 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.86 | 1:33.50 | 2:24.04 | 3:12.55 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 30.17 | 1:03.59 | 1:38.23 | 2:13.09 | |||
2 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.73 | 1:03.91 | 1:38.61 | 2:13.40 | |||
3 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.50 | 1:07.30 | 1:43.43 | 2:18.10 | |||
4 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.31 | 1:07.53 | 1:44.15 | 2:19.41 | |||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.78 | 1:08.15 | 1:44.21 | 2:19.74 | |||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 31.56 | 1:07.03 | 1:44.19 | 2:20.60 | |||
7 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.73 | 1:08.97 | 1:45.63 | 2:20.81 | |||
8 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.02 | 1:11.47 | 1:49.84 | 2:26.67 | |||
9 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.78 | 1:11.56 | 1:50.16 | 2:26.91 | |||
10 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.17 | 1:12.43 | 1:51.17 | 2:27.51 | |||
11 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.75 | 1:11.15 | 1:50.34 | 2:27.79 | |||
12 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 33.98 | 1:11.80 | 1:51.53 | 2:30.19 | |||
13 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.87 | 1:15.21 | 1:54.27 | 2:32.15 | |||
14 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 35.07 | 1:13.91 | 1:54.34 | 2:32.86 | |||
15 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 34.27 | 1:13.71 | 1:54.31 | 2:33.86 | |||
16 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.13 | 1:15.98 | 1:56.05 | 2:34.86 | |||
17 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 35.96 | 1:16.86 | 1:57.83 | 2:35.13 | |||
18 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.38 | 1:14.85 | 1:55.86 | 2:35.14 | |||
19 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.71 | 1:14.17 | 1:55.35 | 2:36.52 | |||
20 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.11 | 1:16.97 | 1:57.10 | 2:36.72 | |||
21 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 37.97 | 1:20.44 | 2:03.89 | 2:46.35 | |||
22 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.70 | 1:21.72 | 2:05.97 | 2:47.76 | |||
23 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.45 | 1:21.78 | 2:06.57 | 2:48.11 | |||
24 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.89 | 1:22.17 | 2:08.30 | 2:53.60 | |||
25 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 40.89 | 1:26.87 | 2:14.52 | 2:54.01 | |||
26 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.97 | 1:26.06 | 2:13.38 | 2:56.06 | |||
27 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 40.38 | 1:25.63 | 2:12.87 | 3:10.15 | |||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.94 | 1:03.94 | 1:40.00 | 2:15.85 | |||
2 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 31.65 | 1:05.12 | 1:40.36 | 2:16.56 | |||
3 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.84 | 1:08.65 | 1:45.12 | 2:20.59 | |||
4 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.81 | 1:09.32 | 1:46.19 | 2:21.20 | |||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.65 | 1:10.40 | 1:47.64 | 2:23.02 | |||
6 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 33.03 | 1:09.70 | 1:47.35 | 2:24.40 | |||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.29 | 1:12.18 | 1:51.31 | 2:26.96 | |||
8 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 33.63 | 1:11.56 | 1:50.69 | 2:26.99 | |||
9 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.64 | 1:13.01 | 1:52.29 | 2:29.63 | |||
10 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.59 | 1:16.66 | 1:56.78 | 2:35.12 | |||
11 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.85 | 1:14.47 | 1:55.56 | 2:35.53 | |||
12 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.04 | 1:15.69 | 1:56.58 | 2:36.48 | |||
13 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.94 | 1:15.03 | 1:57.20 | 2:38.02 | |||
14 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 35.90 | 1:17.22 | 1:59.00 | 2:38.45 | |||
15 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.64 | 1:16.73 | 1:59.64 | 2:40.49 | |||
16 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 37.57 | 1:20.71 | 2:04.92 | 2:45.47 | |||
17 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 37.94 | 1:21.57 | 2:04.62 | 2:45.52 | |||
18 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 37.62 | 1:20.34 | 2:03.92 | 2:45.76 | |||
19 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.13 | 1:21.05 | 2:05.70 | 2:46.54 | |||
20 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.11 | 1:21.75 | 2:06.91 | 2:48.03 | |||
21 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.18 | 1:22.23 | 2:06.76 | 2:49.76 | |||
22 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 38.36 | 1:23.23 | 2:08.70 | 2:49.89 | |||
23 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.57 | 1:23.13 | 2:06.23 | 2:50.53 | |||
24 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.22 | 1:25.01 | 2:10.19 | 2:52.03 | |||
25 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.17 | 1:22.56 | 2:08.77 | 2:53.50 | |||
26 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.75 | 1:26.21 | 2:12.61 | 2:54.43 | |||
27 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 40.62 | 1:26.94 | 2:15.39 | 2:57.42 | |||
28 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 40.50 | 1:27.00 | 2:14.45 | 2:58.51 | |||
29 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.42 | 1:23.59 | 2:10.95 | 2:58.67 | |||
30 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.67 | 1:33.07 | 2:17.29 | 2:59.30 | |||
31 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.31 | 1:29.12 | 2:17.26 | 3:02.37 | |||
32 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 39.58 | 1:26.72 | 2:16.09 | 3:03.16 | |||
33 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 43.51 | 1:32.37 | 2:20.72 | 3:05.22 | |||
34 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.24 | 1:29.45 | 2:18.22 | 3:05.29 | |||
35 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.34 | 1:30.35 | 2:19.76 | 3:06.08 | |||
36 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.66 | 1:31.70 | 2:21.01 | 3:08.28 | |||
37 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.42 | 1:33.66 | 2:23.96 | 3:09.34 | |||
38 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.51 | 1:33.01 | 2:23.22 | 3:11.57 | |||
39 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.87 | 1:26.57 | 2:11.80 | 3:11.91 | |||
40 | Mille Heise | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.40 | 1:35.31 | 2:27.72 | 3:16.73 | |||
41 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.13 | 1:39.92 | 2:33.06 | 3:22.03 | |||
42 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.75 | 1:38.43 | 2:32.20 | 3:22.51 | |||
43 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 45.22 | 1:40.11 | 2:37.03 | 3:27.04 | |||
44 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.01 | 1:43.80 | 2:40.46 | 3:33.24 | |||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.36 | 1:11.64 | 1:49.23 | 2:25.98 | |||
2 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.08 | 1:16.60 | 1:57.42 | 2:34.47 | |||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.79 | 1:14.44 | 2:00.28 | 2:38.70 | |||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 36.99 | 1:18.32 | 2:01.04 | 2:41.03 | |||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.90 | 1:20.22 | 2:06.58 | 2:47.86 | |||
6 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.95 | 1:23.75 | 2:08.43 | 2:52.48 | |||
7 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.24 | 1:25.40 | 2:13.19 | 2:56.32 | |||
8 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.32 | 1:29.60 | 2:18.16 | 3:03.40 | |||
9 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.02 | 1:29.58 | 2:16.12 | 3:05.61 | |||
10 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.07 | 1:29.94 | 2:19.75 | 3:06.33 | |||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 1:31.58 | 2:21.65 | 3:08.29 | ||||
12 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 43.38 | 1:32.45 | 2:21.91 | 3:11.18 | |||
13 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 43.00 | 1:33.53 | 2:25.41 | 3:13.61 | |||
14 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.18 | 1:34.64 | 2:27.04 | 3:15.62 | |||
15 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 47.15 | 1:39.94 | 2:34.24 | 3:19.93 | |||
16 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.47 | 1:26.53 | 2:12.46 | 3:21.37 | |||
17 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.32 | 1:41.55 | 2:35.01 | 3:23.14 | |||
18 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.75 | 1:41.35 | 2:35.81 | 3:27.36 | |||
19 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 46.74 | 1:42.01 | 2:39.69 | 3:34.13 | |||
20 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 52.94 | 1:53.27 | 2:56.74 | 3:58.41 | |||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 1:42.84 | 1:42.84 | 2:45.92 | 3:37.06 | |||
2 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 50.32 | 1:47.86 | 2:47.04 | 3:44.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:57 |