Resultater for Nordea Midsommercup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 31.02 | ||||||
2 | Sofie Møller | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 31.63 | ||||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.92 | ||||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.24 | ||||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.89 | ||||||
6 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.06 | ||||||
7 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.56 | ||||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 37.52 | ||||||
9 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 38.15 | ||||||
10 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.30 | ||||||
11 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 46.14 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.05 | ||||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 31.08 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.60 | ||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.63 | ||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.20 | ||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.54 | ||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.94 | ||||||
8 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.10 | ||||||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.66 | ||||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.21 | ||||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.45 | ||||||
12 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.53 | ||||||
13 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.63 | ||||||
14 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.93 | ||||||
15 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.53 | ||||||
16 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.72 | ||||||
17 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 36.79 | ||||||
18 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.01 | ||||||
19 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.47 | ||||||
20 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.54 | ||||||
21 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.90 | ||||||
22 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 38.07 | ||||||
23 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.17 | ||||||
24 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.26 | ||||||
25 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.33 | ||||||
26 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 38.39 | ||||||
27 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.59 | ||||||
28 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 39.06 | ||||||
29 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.36 | ||||||
30 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 40.11 | ||||||
31 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 40.40 | ||||||
32 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.46 | ||||||
33 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.64 | ||||||
34 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.88 | ||||||
35 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.00 | ||||||
36 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.42 | ||||||
37 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.63 | ||||||
38 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.67 | ||||||
39 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 42.50 | ||||||
40 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 42.69 | ||||||
41 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.21 | ||||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 33.58 | ||||||
2 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 33.84 | ||||||
3 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.94 | ||||||
4 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 34.31 | ||||||
5 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
6 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 34.60 | ||||||
7 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 34.93 | ||||||
8 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 35.06 | ||||||
9 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 35.26 | ||||||
10 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.04 | ||||||
11 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.26 | ||||||
12 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.31 | ||||||
13 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.32 | ||||||
14 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.41 | ||||||
15 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.16 | ||||||
16 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.18 | ||||||
17 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.28 | ||||||
18 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.46 | ||||||
19 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.71 | ||||||
20 | Malou Sophie Stormes | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.02 | ||||||
21 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.15 | ||||||
22 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.19 | ||||||
23 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 38.22 | ||||||
24 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.30 | ||||||
25 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.66 | ||||||
26 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 38.88 | ||||||
27 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.94 | ||||||
28 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.95 | ||||||
29 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.00 | ||||||
30 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.08 | ||||||
31 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.59 | ||||||
32 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 39.71 | ||||||
33 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 39.82 | ||||||
34 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.96 | ||||||
35 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.10 | ||||||
35 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 40.10 | ||||||
37 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.28 | ||||||
38 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.59 | ||||||
39 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 40.70 | ||||||
40 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.71 | ||||||
41 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.98 | ||||||
42 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 41.41 | ||||||
43 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.96 | ||||||
44 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.53 | ||||||
45 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 42.54 | ||||||
46 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.56 | ||||||
47 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.03 | ||||||
48 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.85 | ||||||
49 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.46 | ||||||
50 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.00 | ||||||
51 | Maria Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 45.59 | ||||||
52 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.86 | ||||||
53 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.89 | ||||||
54 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.27 | ||||||
55 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.28 | ||||||
56 | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 46.35 | ||||||
57 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 46.64 | ||||||
58 | Cecilie Kaarde | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 46.93 | ||||||
59 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 48.23 | ||||||
60 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 48.57 | ||||||
61 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.15 | ||||||
62 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.39 | ||||||
63 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 49.94 | ||||||
64 | Sofie Duelune | 2005 | Swim Team Neptun | 52.56 | ||||||
65 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 57.95 | ||||||
- | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.02 | ||||||
2 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 36.71 | ||||||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.74 | ||||||
4 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 39.60 | ||||||
5 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.68 | ||||||
6 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.71 | ||||||
7 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.90 | ||||||
8 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 40.93 | ||||||
9 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 41.38 | ||||||
10 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.71 | ||||||
11 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.90 | ||||||
12 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 43.09 | ||||||
13 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.12 | ||||||
14 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 44.10 | ||||||
15 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.32 | ||||||
16 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 44.59 | ||||||
17 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.74 | ||||||
18 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 44.91 | ||||||
19 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.42 | ||||||
20 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.62 | ||||||
21 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.80 | ||||||
22 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.19 | ||||||
23 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.26 | ||||||
24 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.30 | ||||||
25 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.15 | ||||||
26 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.30 | ||||||
27 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.73 | ||||||
28 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.75 | ||||||
29 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.12 | ||||||
30 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 49.13 | ||||||
31 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 49.60 | ||||||
32 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.65 | ||||||
33 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 50.03 | ||||||
34 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 50.72 | ||||||
35 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.84 | ||||||
36 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.01 | ||||||
37 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 52.15 | ||||||
38 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 52.80 | ||||||
39 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 54.67 | ||||||
40 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:03.81 | ||||||
41 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:06.82 | ||||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
- | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.00 | ||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 47.57 | ||||||
3 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 47.89 | ||||||
4 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 49.05 | ||||||
5 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 52.17 | ||||||
6 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 53.15 | ||||||
7 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 55.08 | ||||||
8 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | Brønderslev SK08 | 57.10 | ||||||
9 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:06.26 | ||||||
- | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ingen berør 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |