2021-10-26   23:20:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:18   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Bareko Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            57.36   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap            58.84   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            58.91   
Alba Fors  1998  Malm Kappsimningsklubb            59.22   
Emilia Rnningdal  2002  S71            59.62   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            1:00.66   
Annie Lindstrm  1996  Kristianstads SLS            1:00.99   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            1:01.29   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            1:01.52   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            1:01.52   
11  Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb            1:01.85   
12  Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb            1:01.95   
13  Maja Jnsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:01.98   
14  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:02.06   
15  Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen            1:02.15   
16  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            1:02.22   
17  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:02.27   
18  Ida Rosenius  2000  Karlskrona Simsllskap            1:02.29   
19  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb            1:02.40   
20  Clara Johansson  2005  Osby Simsllskap            1:02.52   
21  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            1:02.73   
22  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            1:02.80   
22  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap            1:02.80   
24  Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb            1:02.83   
25  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            1:02.85   
26  Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb            1:02.89   
27  Astrid Nilsson  2004  Simsllskapet Delfin            1:02.91   
28  Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb            1:03.00   
29  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap            1:03.11   
30  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:03.12   
31  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:03.19   
32  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap            1:03.23   
33  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap            1:03.24   
34  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap            1:03.60   
35  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            1:03.70   
36  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb            1:03.76   
37  Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon            1:03.82   
38  Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:03.87   
39  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap            1:03.98   
40  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsllskap            1:04.01   
41  Klara Johansson  2001  Malm Kappsimningsklubb            1:04.31   
42  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            1:04.38   
43  Emy Ek  2003  Sjbo Simsllskap            1:04.54   
44  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            1:04.56   
45  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:04.98   
46  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjbo Simsllskap            1:05.02   
47  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap            1:05.05   
48  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:05.07   
49  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            1:05.10   
50  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsllskap            1:05.12   
51  Emmy Johnsson  2001  Sjbo Simsllskap            1:05.13   
52  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin            1:05.28   
53  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap            1:05.30   
54  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            1:05.34   
55  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin            1:05.49   
56  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsllskap            1:05.94   
57  Olivia Torres  1999  Malm Kappsimningsklubb            1:06.50   
58  Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            1:16.30   
59  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            1:27.21   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Bareko Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap            58.84   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            58.91   
Alba Fors  1998  Malm Kappsimningsklubb            59.22   
Emilia Rnningdal  2002  S71            59.62   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            1:00.66   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            1:01.29   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            1:01.52   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            1:01.52   
Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb            1:01.85   
10  Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb            1:01.95   
11  Maja Jnsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:01.98   
12  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:02.06   
13  Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen            1:02.15   
14  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            1:02.22   
15  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:02.27   
16  Ida Rosenius  2000  Karlskrona Simsllskap            1:02.29   
17  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb            1:02.40   
18  Clara Johansson  2005  Osby Simsllskap            1:02.52   
19  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            1:02.73   
20  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            1:02.80   
20  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap            1:02.80   
22  Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb            1:02.83   
23  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            1:02.85   
24  Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb            1:02.89   
25  Astrid Nilsson  2004  Simsllskapet Delfin            1:02.91   
26  Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb            1:03.00   
27  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap            1:03.11   
28  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:03.12   
29  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:03.19   
30  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap            1:03.23   
31  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap            1:03.24   
32  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap            1:03.60   
33  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            1:03.70   
34  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb            1:03.76   
35  Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon            1:03.82   
36  Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:03.87   
37  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap            1:03.98   
38  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsllskap            1:04.01   
39  Klara Johansson  2001  Malm Kappsimningsklubb            1:04.31   
40  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            1:04.38   
41  Emy Ek  2003  Sjbo Simsllskap            1:04.54   
42  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            1:04.56   
43  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:04.98   
44  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjbo Simsllskap            1:05.02   
45  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap            1:05.05   
46  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:05.07   
47  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            1:05.10   
48  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsllskap            1:05.12   
49  Emmy Johnsson  2001  Sjbo Simsllskap            1:05.13   
50  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin            1:05.28   
51  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap            1:05.30   
52  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            1:05.34   
53  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin            1:05.49   
54  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsllskap            1:05.94   
55  Olivia Torres  1999  Malm Kappsimningsklubb            1:06.50   
56  Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            1:16.30   
57  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            1:27.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:42   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: XL Hans Anders Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jesper Bjrk  1993  Helsingborgs Simsllskap            1:56.01   
Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap            1:57.00   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap            1:57.21   
Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb            1:57.30   
Isak Vikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap            1:58.75   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap            1:59.21   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:59.64   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:59.74   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon            2:00.70   
10  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            2:01.79   
11  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap            2:02.95   
12  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb            2:03.22   
12  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim            2:03.22   
14  David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb            2:03.54   
15  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton            2:04.48   
16  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            2:04.58   
17  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim            2:05.19   
18  Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon            2:05.27   
19  Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb            2:05.93   
20  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            2:06.03   
21  Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            2:06.16   
22  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:06.38   
23  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap            2:06.40   
24  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap            2:06.42   
25  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin            2:06.44   
26  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            2:06.53   
27  Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:06.61   
28  Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton            2:06.88   
29  Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            2:07.10   
30  Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:07.18   
31  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon            2:07.53   
32  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:07.94   
33  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap            2:08.89   
34  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon            2:09.35   
35  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            2:09.78   
36  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde            2:10.42   
37  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon            2:10.57   
38  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap            2:10.58   
39  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            2:10.83   
40  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap            2:11.07   
41  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap            2:11.20   
42  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb            2:11.62   
43  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:12.88   
44  Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin            2:13.22   
45  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap            2:14.14   
46  Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:15.51   
47  Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap            2:15.69   
48  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            2:16.04   
49  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            2:16.11   
50  Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:17.65   
51  Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap            2:23.75   
52  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            2:31.28   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap            DNS   
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: XL Hans Anders Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap            1:57.00   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap            1:57.21   
Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb            1:57.30   
Isak Vikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap            1:58.75   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap            1:59.21   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:59.64   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:59.74   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon            2:00.70   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            2:01.79   
10  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap            2:02.95   
11  David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb            2:03.54   
12  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton            2:04.48   
13  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            2:04.58   
14  Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon            2:05.27   
15  Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb            2:05.93   
16  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            2:06.03   
17  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:06.38   
18  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap            2:06.40   
19  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap            2:06.42   
20  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin            2:06.44   
21  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            2:06.53   
22  Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:06.61   
23  Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton            2:06.88   
24  Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            2:07.10   
25  Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:07.18   
26  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon            2:07.53   
27  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:07.94   
28  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap            2:08.89   
29  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            2:09.78   
30  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde            2:10.42   
31  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon            2:10.57   
32  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap            2:10.58   
33  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            2:10.83   
34  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap            2:11.07   
35  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap            2:11.20   
36  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb            2:11.62   
37  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:12.88   
38  Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin            2:13.22   
39  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap            2:14.14   
40  Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:15.51   
41  Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap            2:15.69   
42  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            2:16.04   
43  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            2:16.11   
44  Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:17.65   
45  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            2:31.28   
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:44   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Otto Olsson Bil AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            33.62   
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            33.96   
Klara Juliusson  1997  ngelholms Simsllskap            34.26   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.30   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            34.65   
Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsllskap            35.16   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde            35.25   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            35.37   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon            35.57   
10  Olga Schubert  2000  Sjbo Simsllskap            35.69   
11  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.88   
12  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            35.96   
13  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsllskap            36.19   
14  Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            36.53   
14  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsllskap            36.53   
16  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            36.66   
17  Tilda Joelsson  2002  Simsllskapet Delfin            36.92   
18  Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap            37.21   
19  Kristina Kulcsar  2001  Malm Kappsimningsklubb            37.27   
20  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            37.28   
21  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            37.40   
22  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            37.42   
23  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            37.48   
24  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            37.53   
25  Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap            37.65   
26  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsllskap            37.84   
27  Selma Seipp  2005  Osby Simsllskap            37.85   
28  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.90   
29  Caisa Renstrm  2004  ngelholms Simsllskap            37.94   
30  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap            38.04   
31  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            38.08   
31  Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.08   
33  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsllskap            38.14   
34  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap            38.15   
35  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsllskap            38.16   
36  Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon            38.26   
37  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            38.35   
38  Agnes Gustafson  2003  Malm Kappsimningsklubb            38.36   
39  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap            38.54   
40  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            38.70   
41  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsllskap            38.73   
42  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            38.92   
43  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            38.93   
44  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            39.10   
45  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin            39.80   
46  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.99   
47  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.01   
48  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsllskap            40.16   
49  Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            45.23   
Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap            DNS   
Tilda Johansson  2002  Hgans Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Otto Olsson Bil AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            33.62   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.30   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            34.65   
Sandra Lendt  2000  Helsingborgs Simsllskap            35.16   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde            35.25   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            35.37   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon            35.57   
Olga Schubert  2000  Sjbo Simsllskap            35.69   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.88   
10  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            35.96   
11  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsllskap            36.19   
12  Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            36.53   
12  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsllskap            36.53   
14  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            36.66   
15  Tilda Joelsson  2002  Simsllskapet Delfin            36.92   
16  Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap            37.21   
17  Kristina Kulcsar  2001  Malm Kappsimningsklubb            37.27   
18  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            37.28   
19  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            37.40   
20  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            37.42   
21  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            37.48   
22  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            37.53   
23  Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap            37.65   
24  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsllskap            37.84   
25  Selma Seipp  2005  Osby Simsllskap            37.85   
26  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.90   
27  Caisa Renstrm  2004  ngelholms Simsllskap            37.94   
28  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap            38.04   
29  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            38.08   
29  Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.08   
31  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsllskap            38.14   
32  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap            38.15   
33  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsllskap            38.16   
34  Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon            38.26   
35  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            38.35   
36  Agnes Gustafson  2003  Malm Kappsimningsklubb            38.36   
37  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap            38.54   
38  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            38.70   
39  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsllskap            38.73   
40  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            38.92   
41  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            38.93   
42  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            39.10   
43  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin            39.80   
44  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.99   
45  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.01   
46  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsllskap            40.16   
47  Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap            45.23   
Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap            DNS   
Tilda Johansson  2002  Hgans Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:59   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 4, 100m Brstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bo-Hus Bosses Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    30.85        1:05.76   
August Mathisen  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.52        1:07.35   
Erik Khr  1995  Helsingborgs Simsllskap    31.42        1:07.62   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    31.86        1:07.64   
Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.15        1:08.94   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    32.97        1:09.14   
Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.58        1:09.19   
Anton Persson  1994  Malm Kappsimningsklubb    32.83        1:09.74   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsllskap    33.42        1:09.83   
10  Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.61        1:10.36   
11  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    32.82        1:11.03   
12  Erik Juliusson  1998  ngelholms Simsllskap    33.00        1:11.11   
13  Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsllskap    33.25        1:11.37   
14  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    33.48        1:11.42   
15  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    33.14        1:11.74   
16  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap    33.66        1:11.75   
17  Joaquin Diaz  2001  Malm Kappsimningsklubb    33.23        1:12.28   
18  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb    34.67        1:12.50   
19  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.38        1:12.61   
20  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    34.11        1:12.76   
21  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    33.92        1:13.72   
22  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    34.57        1:13.90   
23  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.21        1:14.56   
24  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    34.26        1:14.57   
25  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    35.46        1:14.68   
26  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    34.20        1:14.75   
27  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    35.24        1:14.84   
28  Erik Boos  1999  Simklubben Triton    35.08        1:14.92   
29  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap    34.78        1:15.00   
30  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap    34.20        1:15.14   
31  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.36        1:15.32   
32  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    35.09        1:15.44   
33  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    35.14        1:15.48   
34  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.26        1:16.14   
35  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    35.50        1:16.74   
36  Aron Persson  2004  Ystads Simsllskap    35.61        1:16.76   
37  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.59        1:17.46   
38  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    36.84        1:17.54   
39  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    35.52        1:17.87   
40  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.03        1:18.63   
41  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    36.38        1:18.64   
42  Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsllskap    36.90        1:18.89   
43  Simon Ljungbeck  2000  Simsllskapet Iden    34.91        1:18.98   
44  Jakob Strmland  2003  Malm Kappsimningsklubb    36.26        1:19.43   
45  Noah Malmgren  2004  S71    36.27        1:19.84   
46  Isac Lindn  2001  Helsingborgs Simsllskap    36.89        1:20.47   
47  Mattias Andersson  1996  ngelholms Simsllskap    37.75        1:20.72   
48  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    37.79        1:21.79   
49  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    37.47        1:22.04   
                     
 
Gren 4, 100m Brstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bo-Hus Bosses Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    30.85        1:05.76   
August Mathisen  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.52        1:07.35   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    31.86        1:07.64   
Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.15        1:08.94   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    32.97        1:09.14   
Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.58        1:09.19   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsllskap    33.42        1:09.83   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.61        1:10.36   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    32.82        1:11.03   
10  Erik Juliusson  1998  ngelholms Simsllskap    33.00        1:11.11   
11  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    33.48        1:11.42   
12  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    33.14        1:11.74   
13  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap    33.66        1:11.75   
14  Joaquin Diaz  2001  Malm Kappsimningsklubb    33.23        1:12.28   
15  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    34.38        1:12.61   
16  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    34.11        1:12.76   
17  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    33.92        1:13.72   
18  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    34.57        1:13.90   
19  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.21        1:14.56   
20  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    34.26        1:14.57   
21  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    35.46        1:14.68   
22  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    34.20        1:14.75   
23  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    35.24        1:14.84   
24  Erik Boos  1999  Simklubben Triton    35.08        1:14.92   
25  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap    34.78        1:15.00   
26  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap    34.20        1:15.14   
27  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.36        1:15.32   
28  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    35.09        1:15.44   
29  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    35.14        1:15.48   
30  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.26        1:16.14   
31  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    35.50        1:16.74   
32  Aron Persson  2004  Ystads Simsllskap    35.61        1:16.76   
33  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    36.59        1:17.46   
34  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    36.84        1:17.54   
35  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    35.52        1:17.87   
36  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.03        1:18.63   
37  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    36.38        1:18.64   
38  Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsllskap    36.90        1:18.89   
39  Simon Ljungbeck  2000  Simsllskapet Iden    34.91        1:18.98   
40  Jakob Strmland  2003  Malm Kappsimningsklubb    36.26        1:19.43   
41  Noah Malmgren  2004  S71    36.27        1:19.84   
42  Isac Lindn  2001  Helsingborgs Simsllskap    36.89        1:20.47   
43  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    37.79        1:21.79   
44  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    37.47        1:22.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Rnningdal  2002  S71    1:11.71  2:31.19  4:00.87    5:09.61   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    1:12.09  2:34.28  3:55.82    5:09.73   
Ella Laurn  2001  Simklubben Hajen    1:13.13  2:37.02  4:04.21    5:14.67   
Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:13.05  2:38.03  4:06.68    5:20.72   
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:13.48  2:37.28  4:12.99    5:21.75   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap    1:12.43  2:40.33  4:10.94    5:25.17   
Augusta Andersson  1997  Sjbo Simsllskap    1:10.45  2:37.81  4:13.44    5:25.31   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:13.84  2:40.38  4:12.44    5:27.20   
Sara Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb    1:12.92  2:40.77  4:15.30    5:28.60   
10  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:13.81  2:41.62  4:18.61    5:33.03   
11  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    1:17.12  2:42.92  4:17.64    5:33.13   
12  Sara Nilsson  1998  Simsllskapet Iden    1:17.18  2:42.81  4:19.18    5:36.44   
13  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    1:14.89  2:45.16  4:20.98    5:39.54   
14  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    1:15.20  2:49.13  4:24.03    5:45.41   
15  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:21.24  2:52.74  4:27.25    5:47.91   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Rnningdal  2002  S71    1:11.71  2:31.19  4:00.87    5:09.61   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    1:12.09  2:34.28  3:55.82    5:09.73   
Ella Laurn  2001  Simklubben Hajen    1:13.13  2:37.02  4:04.21    5:14.67   
Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:13.05  2:38.03  4:06.68    5:20.72   
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:13.48  2:37.28  4:12.99    5:21.75   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap    1:12.43  2:40.33  4:10.94    5:25.17   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:13.84  2:40.38  4:12.44    5:27.20   
Sara Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb    1:12.92  2:40.77  4:15.30    5:28.60   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:13.81  2:41.62  4:18.61    5:33.03   
10  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    1:17.12  2:42.92  4:17.64    5:33.13   
11  Sara Nilsson  1998  Simsllskapet Iden    1:17.18  2:42.81  4:19.18    5:36.44   
12  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    1:14.89  2:45.16  4:20.98    5:39.54   
13  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    1:15.20  2:49.13  4:24.03    5:45.41   
14  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:21.24  2:52.74  4:27.25    5:47.91   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  11:35   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 6, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Hyrbilen 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Bjrk  1993  Helsingborgs Simsllskap    26.89        56.00   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    26.75        56.86   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap    26.96        57.29   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    27.11        57.97   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsllskap    26.99        58.93   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    27.38        59.12   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb    27.23        59.39   
Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    27.36        59.66   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    28.22        59.70   
10  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    28.11        59.75   
11  Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb    28.16        59.90   
12  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap    28.23        59.94   
13  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.84        1:00.00   
14  William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    28.39        1:00.08   
15  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    28.11        1:00.36   
16  Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    27.14        1:00.37   
17  Isak Vikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    28.02        1:00.57   
18  Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    28.52        1:00.72   
19  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap    28.82        1:00.77   
20  Erik Khr  1995  Helsingborgs Simsllskap    27.68        1:00.89   
21  David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb    28.76        1:00.97   
22  Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsllskap    28.35        1:01.00   
23  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    28.13        1:01.10   
24  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    29.38        1:01.42   
25  Viktor Kertes  1996  Helsingborgs Simsllskap    28.08        1:01.49   
26  Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.68        1:01.62   
27  Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsllskap    28.30        1:01.75   
28  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim    29.14        1:01.77   
29  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    28.79        1:01.85   
30  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb    29.55        1:01.87   
31  Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    28.47        1:01.96   
32  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    28.31        1:02.18   
33  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    28.59        1:02.30   
34  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    28.54        1:02.32   
35  Jakob Clemedtson  1996  Karlskrona Simsllskap    28.14        1:02.77   
36  Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    29.55        1:03.08   
37  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    29.53        1:03.27   
38  Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.13        1:03.37   
39  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    29.47        1:03.48   
40  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.97        1:03.64   
40  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    29.55        1:03.64   
42  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    29.27        1:03.65   
43  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    29.64        1:03.76   
44  Oscar Olsson  1999  Sjbo Simsllskap    28.88        1:03.82   
45  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    29.96        1:04.09   
46  Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    29.65        1:04.28   
47  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    30.20        1:04.30   
48  Adam Ringdahl  1998  Malm Kappsimningsklubb    30.03        1:04.47   
49  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    29.51        1:04.87   
50  Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    29.89        1:05.12   
51  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    30.16        1:05.23   
52  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    29.99        1:05.30   
53  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap    30.45        1:05.51   
54  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    29.98        1:05.88   
55  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    30.12        1:06.09   
56  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    30.87        1:06.17   
57  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    30.97        1:06.46   
58  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    30.29        1:06.47   
59  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    31.36        1:06.50   
60  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.09        1:06.60   
61  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.72        1:06.72   
62  Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb    30.76        1:06.88   
63  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    30.90        1:07.01   
64  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.30        1:07.13   
65  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    31.32        1:07.43   
66  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.37        1:07.70   
67  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap    30.35        1:07.79   
68  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.78        1:08.43   
69  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.99        1:09.73   
70  Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap    33.39        1:14.25   
71  Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap    34.38        1:17.75   
72  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap    36.66        1:29.07   
Victor Klingeryd Jalamo  2000  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
Johan Nilsson  1994  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Hyrbilen 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    26.75        56.86   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap    26.96        57.29   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsllskap    26.99        58.93   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    27.38        59.12   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb    27.23        59.39   
Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    27.36        59.66   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    28.22        59.70   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    28.11        59.75   
Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb    28.16        59.90   
10  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap    28.23        59.94   
11  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.84        1:00.00   
12  William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    28.39        1:00.08   
13  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    28.11        1:00.36   
14  Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    27.14        1:00.37   
15  Isak Vikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    28.02        1:00.57   
16  Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    28.52        1:00.72   
17  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap    28.82        1:00.77   
18  David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb    28.76        1:00.97   
19  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    28.13        1:01.10   
20  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    29.38        1:01.42   
21  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    28.79        1:01.85   
22  Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    28.47        1:01.96   
23  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    28.31        1:02.18   
24  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    28.59        1:02.30   
25  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    28.54        1:02.32   
26  Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    29.55        1:03.08   
27  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    29.53        1:03.27   
28  Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.13        1:03.37   
29  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    29.47        1:03.48   
30  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.97        1:03.64   
30  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    29.55        1:03.64   
32  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    29.27        1:03.65   
33  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    29.64        1:03.76   
34  Oscar Olsson  1999  Sjbo Simsllskap    28.88        1:03.82   
35  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    29.96        1:04.09   
36  Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    29.65        1:04.28   
37  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    30.20        1:04.30   
38  Adam Ringdahl  1998  Malm Kappsimningsklubb    30.03        1:04.47   
39  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    29.51        1:04.87   
40  Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    29.89        1:05.12   
41  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    30.16        1:05.23   
42  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    29.99        1:05.30   
43  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap    30.45        1:05.51   
44  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    29.98        1:05.88   
45  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    30.12        1:06.09   
46  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    30.87        1:06.17   
47  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    30.97        1:06.46   
48  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    30.29        1:06.47   
49  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    31.36        1:06.50   
50  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.09        1:06.60   
51  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.72        1:06.72   
52  Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb    30.76        1:06.88   
53  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    30.90        1:07.01   
54  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.30        1:07.13   
55  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    31.32        1:07.43   
56  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.37        1:07.70   
57  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap    30.35        1:07.79   
58  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.78        1:08.43   
59  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.99        1:09.73   
60  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap    36.66        1:29.07   
Victor Klingeryd Jalamo  2000  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  12:20   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    32.91        1:06.46   
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.80        1:06.65   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.01        1:08.54   
Alba Fors  1998  Malm Kappsimningsklubb    33.43        1:08.77   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.32        1:09.96   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsllskap    34.09        1:10.34   
Emma Vileus  2001  Malm Kappsimningsklubb    33.95        1:10.38   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap    34.02        1:10.42   
Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap    34.57        1:10.70   
10  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    34.98        1:10.92   
11  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    33.72        1:10.93   
12  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.01        1:10.94   
13  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    35.04        1:11.16   
14  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    34.93        1:11.34   
15  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    34.82        1:11.35   
16  Ida Rosenius  2000  Karlskrona Simsllskap    34.91        1:11.51   
17  Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb    35.43        1:11.72   
18  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsllskap    35.46        1:11.92   
19  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsllskap    34.66        1:12.05   
20  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.83        1:12.28   
21  Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsllskap    35.79        1:12.58   
22  Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap    35.12        1:12.73   
23  Karin Bjrkman  2001  Simklubben Triton    34.38        1:12.98   
24  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    35.41        1:13.24   
25  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.15        1:13.43   
26  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.05        1:13.65   
27  Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    36.45        1:13.85   
28  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb    36.04        1:13.89   
29  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap    35.64        1:13.97   
30  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap    35.59        1:14.21   
31  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    36.45        1:14.38   
32  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap    35.84        1:14.51   
33  Maja Olofsson  2004  Osby Simsllskap    36.89        1:14.55   
34  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    36.08        1:14.58   
35  Hannah Olsson-Lindh  2003  Trelleborg Sim    35.94        1:14.81   
36  Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb    36.03        1:14.86   
37  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap    36.21        1:15.03   
38  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    37.09        1:15.35   
39  Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    36.13        1:15.46   
40  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsllskap    35.94        1:15.77   
41  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim    35.99        1:16.21   
42  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    37.02        1:16.96   
43  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    36.73        1:17.81   
44  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    37.42        1:18.31   
45  Tuva Plsson  2003  Karlskrona Simsllskap    37.61        1:18.52   
46  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    37.32        1:19.51   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    32.91        1:06.46   
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.80        1:06.65   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.01        1:08.54   
Alba Fors  1998  Malm Kappsimningsklubb    33.43        1:08.77   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.32        1:09.96   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsllskap    34.09        1:10.34   
Emma Vileus  2001  Malm Kappsimningsklubb    33.95        1:10.38   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap    34.02        1:10.42   
Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap    34.57        1:10.70   
10  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    34.98        1:10.92   
11  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    33.72        1:10.93   
12  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.01        1:10.94   
13  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    35.04        1:11.16   
14  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    34.93        1:11.34   
15  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    34.82        1:11.35   
16  Ida Rosenius  2000  Karlskrona Simsllskap    34.91        1:11.51   
17  Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb    35.43        1:11.72   
18  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsllskap    35.46        1:11.92   
19  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsllskap    34.66        1:12.05   
20  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.83        1:12.28   
21  Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsllskap    35.79        1:12.58   
22  Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap    35.12        1:12.73   
23  Karin Bjrkman  2001  Simklubben Triton    34.38        1:12.98   
24  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    35.41        1:13.24   
25  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.15        1:13.43   
26  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.05        1:13.65   
27  Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    36.45        1:13.85   
28  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb    36.04        1:13.89   
29  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap    35.64        1:13.97   
30  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap    35.59        1:14.21   
31  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    36.45        1:14.38   
32  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap    35.84        1:14.51   
33  Maja Olofsson  2004  Osby Simsllskap    36.89        1:14.55   
34  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    36.08        1:14.58   
35  Hannah Olsson-Lindh  2003  Trelleborg Sim    35.94        1:14.81   
36  Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb    36.03        1:14.86   
37  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap    36.21        1:15.03   
38  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    37.09        1:15.35   
39  Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    36.13        1:15.46   
40  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsllskap    35.94        1:15.77   
41  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim    35.99        1:16.21   
42  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    37.02        1:16.96   
43  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    36.73        1:17.81   
44  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    37.42        1:18.31   
45  Tuva Plsson  2003  Karlskrona Simsllskap    37.61        1:18.52   
46  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    37.32        1:19.51   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Funktionsnedsttning: S14 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap    46.35        1:38.47   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Funktionsnedsttning: S14 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lina Nilsson  2002  Osby Simsllskap    46.35        1:38.47   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Funktionsnedsttning: S7 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    51.98        1:46.64   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Funktionsnedsttning: S7 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    51.98        1:46.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  12:20 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  12:22   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Hrselsnckan 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap            28.91   
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap            29.19   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap            29.34   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsllskap            29.39   
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            29.56   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap            29.88   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb            30.04   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            30.22   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            30.43   
10  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde            30.60   
11  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsllskap            30.62   
12  Sten Ludvigsson  1998  Malm Kappsimningsklubb            30.65   
13  Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb            30.71   
14  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap            30.89   
15  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            31.09   
16  Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsllskap            31.26   
17  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap            31.28   
18  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb            31.49   
19  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap            31.53   
20  Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb            31.62   
21  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            31.63   
22  Tim Hagerstrm  1999  Malm Kappsimningsklubb            31.64   
23  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            31.70   
24  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap            31.76   
25  Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin            31.80   
26  Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            32.04   
27  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap            32.10   
28  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin            32.20   
29  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            32.30   
30  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap            32.40   
30  Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborg Sim            32.40   
32  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            32.57   
33  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            32.63   
34  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            32.68   
35  Jakob Clemedtson  1996  Karlskrona Simsllskap            32.73   
36  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap            32.80   
37  Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb            32.83   
38  Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            32.94   
39  Simon Ghidini  2001  Malm Kappsimningsklubb            32.97   
40  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            33.03   
41  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            33.04   
42  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap            33.11   
43  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            33.15   
44  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            33.28   
45  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap            33.50   
46  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            33.67   
47  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            33.76   
48  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap            34.13   
49  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsllskap            34.25   
50  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            34.41   
51  Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap            34.51   
52  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            34.93   
53  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            35.01   
54  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap            35.20   
55  Mattias Andersson  1996  ngelholms Simsllskap            35.58   
56  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            36.08   
Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Oscar Klittbo  2002  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Hrselsnckan 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap            28.91   
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap            29.19   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap            29.34   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsllskap            29.39   
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            29.56   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap            29.88   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb            30.04   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            30.22   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            30.43   
10  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde            30.60   
11  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsllskap            30.62   
12  Sten Ludvigsson  1998  Malm Kappsimningsklubb            30.65   
13  Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb            30.71   
14  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap            30.89   
15  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            31.09   
16  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap            31.28   
17  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap            31.53   
18  Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb            31.62   
19  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            31.63   
20  Tim Hagerstrm  1999  Malm Kappsimningsklubb            31.64   
21  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            31.70   
22  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap            31.76   
23  Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin            31.80   
24  Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            32.04   
25  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap            32.10   
26  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin            32.20   
27  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            32.30   
28  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap            32.40   
29  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            32.57   
30  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            32.63   
31  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            32.68   
32  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap            32.80   
33  Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb            32.83   
34  Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            32.94   
35  Simon Ghidini  2001  Malm Kappsimningsklubb            32.97   
36  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            33.03   
37  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            33.04   
38  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap            33.11   
39  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            33.15   
40  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            33.28   
41  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap            33.50   
42  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            33.67   
43  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            33.76   
44  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap            34.13   
45  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsllskap            34.25   
46  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            34.41   
47  Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap            34.51   
48  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            34.93   
49  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            35.01   
50  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap            35.20   
51  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap            36.08   
Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Oscar Klittbo  2002  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsttning: S14 
Sponsor: Hrselsnckan 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap            37.88   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsttning: S9 
Sponsor: Hrselsnckan 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            40.62   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsttning: S9 
Sponsor: Hrselsnckan 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            40.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  12:22 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  12:51   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 9, 800m Frisim Damer, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:07.71  2:17.31  3:26.87  4:37.04  9:15.82   
          5:46.57  6:56.63  8:06.69       
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:06.96  2:17.87  3:28.18  4:39.10  9:18.27   
          5:48.38  6:59.11  8:09.91       
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    1:07.05  2:18.53  3:30.10  4:42.37  9:20.62   
          5:53.79  7:04.38  8:14.34       
Olivia lger  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:07.68  2:18.64  3:29.70  4:41.59  9:31.65   
          5:53.79  7:06.08  8:18.91       
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap    1:09.85  2:23.44  3:37.62  4:52.28  9:44.85   
          6:04.97  7:18.74  8:32.45       
Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon    1:09.88  2:23.37  3:37.59  4:52.52  9:46.74   
          6:05.70  7:19.63  8:33.87       
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap    1:10.37  2:25.71  3:40.70  4:55.39  9:51.30   
          6:10.15  7:25.23  8:39.38       
Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:09.06  2:22.95  3:37.36  4:52.51  9:52.14   
          6:07.46  7:23.24  8:38.62       
Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:11.67  2:26.34  3:41.80  4:57.53  9:55.91   
          6:12.11  7:27.33  8:42.51       
10  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:07.75  2:21.86  3:37.50  4:53.59  9:57.12   
          6:09.58  7:25.65  8:41.48       
11  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjbo Simsllskap    1:09.83  2:24.99  3:42.12  4:58.52  10:03.73   
          6:15.87  7:33.77  8:50.45       
12  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:10.00  2:25.19  3:40.19  4:55.93  10:04.15   
          6:12.58  7:29.94  8:47.88       
13  Tilda Ericsson  2002  S71    1:11.13  2:27.46  3:43.99  5:00.82  10:04.37   
          6:17.95  7:35.08  8:52.36       
14  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    1:10.89  2:26.72  3:43.53  5:00.64  10:05.77   
          6:17.09  7:34.74  8:51.33       
15  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    1:12.20  2:28.23  3:45.17  5:02.35  10:08.08   
          6:20.09  7:37.75  8:54.66       
16  Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb    1:10.79  2:26.70  3:43.84  5:01.91  10:11.08   
          6:20.04  7:38.52  8:56.75       
17  Sara Wilhelmsson  2001  Eslvs Simsllskap    1:11.71  2:28.47  3:45.54  5:02.54  10:12.84   
          6:19.84  7:37.53  8:55.79       
18  Gabriella Wivstter  2003  Simklubben Sydsim    1:12.35  2:29.34  3:46.43  5:03.37  10:17.01   
          6:21.27  7:40.15  8:59.13       
19  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:12.20  2:28.05  3:46.10  5:04.83  10:20.65   
          6:23.81  7:43.64  9:03.35       
20  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    1:11.52  2:27.42  3:44.33  5:02.05  10:22.21   
          6:21.32  7:42.28  9:03.22       
21  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:12.10  2:29.50  3:48.08  5:06.82  10:22.85   
          6:25.89  7:45.11  9:03.85       
22  Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    1:11.69  2:28.77  3:46.85  5:06.51  10:26.15   
          6:26.64  7:47.32  9:07.64       
23  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    1:11.83  2:30.65  3:50.29  5:09.83  10:27.36   
          6:29.77  7:49.84  9:09.67       
24  Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap    1:14.48  2:34.19  3:54.41  5:14.53  10:28.48   
          6:34.44  7:53.73  9:12.48       
25  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:12.72  2:31.60  3:51.36  5:11.21  10:28.98   
          6:31.42  7:51.94  9:11.52       
26  Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    1:12.50  2:32.66  3:52.64  5:12.65  10:29.31   
          6:32.60  7:52.23  9:11.80       
27  Ellen Thunberg  2001  ngelholms Simsllskap    1:12.28  2:31.86  3:54.11  5:16.16  10:40.64   
          6:38.48  8:01.87  9:23.17       
28  Sara Melgar  2002  Ystads Simsllskap    1:11.96  2:30.69  3:51.29  5:12.59  10:40.73   
          6:34.69  7:57.71  9:20.22       
29  Nina Noln  2002  Simklubben Triton    1:14.65  2:36.51  3:57.63  5:19.63  10:47.17   
          6:41.48  8:04.37  9:27.31       
30  Nelly Hansson  2004  ngelholms Simsllskap    1:14.48  2:34.95  3:56.27  5:19.20  10:51.95   
          6:42.53  8:06.19  9:29.51       
31  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen    1:16.18  2:38.58  4:04.15  5:31.53  11:20.42   
          6:59.05  8:26.68  9:54.10       
32  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap    1:17.66  2:42.66  4:13.01  5:44.78  11:48.86   
          7:17.90  8:50.41  10:20.59       
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Damer, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:07.71  2:17.31  3:26.87  4:37.04  9:15.82   
          5:46.57  6:56.63  8:06.69       
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:06.96  2:17.87  3:28.18  4:39.10  9:18.27   
          5:48.38  6:59.11  8:09.91       
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    1:07.05  2:18.53  3:30.10  4:42.37  9:20.62   
          5:53.79  7:04.38  8:14.34       
Olivia lger  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:07.68  2:18.64  3:29.70  4:41.59  9:31.65   
          5:53.79  7:06.08  8:18.91       
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap    1:09.85  2:23.44  3:37.62  4:52.28  9:44.85   
          6:04.97  7:18.74  8:32.45       
Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon    1:09.88  2:23.37  3:37.59  4:52.52  9:46.74   
          6:05.70  7:19.63  8:33.87       
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap    1:10.37  2:25.71  3:40.70  4:55.39  9:51.30   
          6:10.15  7:25.23  8:39.38       
Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:09.06  2:22.95  3:37.36  4:52.51  9:52.14   
          6:07.46  7:23.24  8:38.62       
Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:11.67  2:26.34  3:41.80  4:57.53  9:55.91   
          6:12.11  7:27.33  8:42.51       
10  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:07.75  2:21.86  3:37.50  4:53.59  9:57.12   
          6:09.58  7:25.65  8:41.48       
11  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjbo Simsllskap    1:09.83  2:24.99  3:42.12  4:58.52  10:03.73   
          6:15.87  7:33.77  8:50.45       
12  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:10.00  2:25.19  3:40.19  4:55.93  10:04.15   
          6:12.58  7:29.94  8:47.88       
13  Tilda Ericsson  2002  S71    1:11.13  2:27.46  3:43.99  5:00.82  10:04.37   
          6:17.95  7:35.08  8:52.36       
14  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    1:10.89  2:26.72  3:43.53  5:00.64  10:05.77   
          6:17.09  7:34.74  8:51.33       
15  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    1:12.20  2:28.23  3:45.17  5:02.35  10:08.08   
          6:20.09  7:37.75  8:54.66       
16  Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb    1:10.79  2:26.70  3:43.84  5:01.91  10:11.08   
          6:20.04  7:38.52  8:56.75       
17  Sara Wilhelmsson  2001  Eslvs Simsllskap    1:11.71  2:28.47  3:45.54  5:02.54  10:12.84   
          6:19.84  7:37.53  8:55.79       
18  Gabriella Wivstter  2003  Simklubben Sydsim    1:12.35  2:29.34  3:46.43  5:03.37  10:17.01   
          6:21.27  7:40.15  8:59.13       
19  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:12.20  2:28.05  3:46.10  5:04.83  10:20.65   
          6:23.81  7:43.64  9:03.35       
20  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    1:11.52  2:27.42  3:44.33  5:02.05  10:22.21   
          6:21.32  7:42.28  9:03.22       
21  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:12.10  2:29.50  3:48.08  5:06.82  10:22.85   
          6:25.89  7:45.11  9:03.85       
22  Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    1:11.69  2:28.77  3:46.85  5:06.51  10:26.15   
          6:26.64  7:47.32  9:07.64       
23  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    1:11.83  2:30.65  3:50.29  5:09.83  10:27.36   
          6:29.77  7:49.84  9:09.67       
24  Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap    1:14.48  2:34.19  3:54.41  5:14.53  10:28.48   
          6:34.44  7:53.73  9:12.48       
25  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:12.72  2:31.60  3:51.36  5:11.21  10:28.98   
          6:31.42  7:51.94  9:11.52       
26  Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    1:12.50  2:32.66  3:52.64  5:12.65  10:29.31   
          6:32.60  7:52.23  9:11.80       
27  Ellen Thunberg  2001  ngelholms Simsllskap    1:12.28  2:31.86  3:54.11  5:16.16  10:40.64   
          6:38.48  8:01.87  9:23.17       
28  Sara Melgar  2002  Ystads Simsllskap    1:11.96  2:30.69  3:51.29  5:12.59  10:40.73   
          6:34.69  7:57.71  9:20.22       
29  Nina Noln  2002  Simklubben Triton    1:14.65  2:36.51  3:57.63  5:19.63  10:47.17   
          6:41.48  8:04.37  9:27.31       
30  Nelly Hansson  2004  ngelholms Simsllskap    1:14.48  2:34.95  3:56.27  5:19.20  10:51.95   
          6:42.53  8:06.19  9:29.51       
31  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen    1:16.18  2:38.58  4:04.15  5:31.53  11:20.42   
          6:59.05  8:26.68  9:54.10       
32  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsllskap    1:17.66  2:42.66  4:13.01  5:44.78  11:48.86   
          7:17.90  8:50.41  10:20.59       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  12:51 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  13:17   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 10, 4X200m Frisim Herrar, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Sdra Kompaniet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Landskrona Herrar Junior1  1998  Landskrona Simsllskap            7:57.80   
  Linus Kahl  2001      58.57  1:58.33      1:58.33   
  Oskar Hoff  1998      57.84  1:59.49      3:57.82   
  Alfred Christensson  1998      59.50  2:04.51      6:02.33   
  Emil Hassling  2000      55.39  1:55.47      7:57.80   
                     
Hs Herrar [1995] Lag 1  1995  Helsingborgs Simsllskap            7:57.84   
  Olle Williamsson  1998      59.53  2:00.92      2:00.92   
  Jesper Bjrk  1993      56.69  1:55.33      3:56.25   
  Alexander Lfqvist  1999      1:00.36  2:04.04      6:00.29   
  Isak Vikstrm  1999      57.01  1:57.55      7:57.84   
                     
Mkk Herrar  Malm Kappsimningsklubb            8:05.34   
  David Falk  2003      59.37  2:01.72      2:01.72   
  Elias Persson  2002      56.67  1:57.89      3:59.61   
  Anton Andersson  1997      58.25  2:00.34      5:59.95   
  Anders Ludvigsson  2000      57.68  2:05.39      8:05.34   
                     
Poseidon Herrar Lag 1  1999  Simklubben Poseidon            8:10.39   
  Victor Bergstrand  2000      59.20  2:01.15      2:01.15   
  Jesper Olsson  1998      57.86  1:59.98      4:01.13   
  Gustav stlund  2000      59.18  2:04.74      6:05.87   
  Anton Jansson  2002      59.65  2:04.52      8:10.39   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  Simklubben Sydsim            8:15.32   
  Marcus Kindberg  1993      59.07  2:00.84      2:00.84   
  Daniel Olsson-Shirazi  1997      59.94  2:03.50      4:04.34   
  Jens Christiansen  2001      59.86  2:05.70      6:10.04   
  Dennie Halilovic  2002      1:00.62  2:05.28      8:15.32   
                     
Mkk Herrar [1998]  1998  Malm Kappsimningsklubb            8:25.35   
  Primus Olsson  2000      1:00.21  2:05.57      2:05.57   
  Carl Gerstenfeld  2002      1:00.67  2:07.37      4:12.94   
  Karl Liljegren  2001      1:01.51  2:07.71      6:20.65   
  Robin Falk  2001      58.36  2:04.70      8:25.35   
                     
Landskrona Herrar Junior2  1998  Landskrona Simsllskap            8:32.07   
  Lucas Lindblom  2000      1:01.14  2:05.91      2:05.91   
  Julius Ekstrand  1998      1:00.75  2:06.94      4:12.85   
  Christoffer Dellhede  2001      1:01.55  2:11.61      6:24.46   
  Tim Brinkhagen  2001      59.94  2:07.61      8:32.07   
                     
Trelleborg Herrar  Trelleborg Sim            8:36.29   
  Victor Lloyd  1996      1:00.12  2:05.69      2:05.69   
  Axel Lloyd  1999      1:02.78  2:09.83      4:15.52   
  Mattias Rydqvist  2000      59.57  2:04.80      6:20.32   
  Max Peterson  1994      1:05.39  2:15.97      8:36.29   
                     
SK Triton Herrar [1998]  1998  Simklubben Triton            8:38.35   
  Joar Modigh  2001      1:00.46  2:05.19      2:05.19   
  Nicolas Noln  2000      1:01.43  2:07.01      4:12.20   
  Fredrik Nilsson  2002      1:04.19  2:16.81      6:29.01   
  Jonathan Palminger  2004      1:01.62  2:09.34      8:38.35   
                     
10  Simklubben Ldde 1  1999  Simklubben Ldde            8:42.01   
  Ian Hangrd  2002      1:03.71  2:12.43      2:12.43   
  Nils Wergeland  2002      1:01.95  2:07.80      4:20.23   
  Lukas Miderbck  2003      1:02.63  2:09.38      6:29.61   
  Roy Hangrd  1999      1:02.99  2:12.40      8:42.01   
                     
11  Vellinge-N Herrar [1998]  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            8:46.06   
  Hugo Stenskepp  2003      1:01.22  2:10.53      2:10.53   
  Lucas rmon  2003      1:03.55  2:10.77      4:21.30   
  Johannes Strmberg  2002      1:01.36  2:07.04      6:28.34   
  Eskil Ramng  2004      1:05.19  2:17.72      8:46.06   
                     
12  Poseidon Herrar Lag 2  1999  Simklubben Poseidon            8:55.56   
  Axel Hrestrand  2002      1:05.67  2:16.02      2:16.02   
  Hugo Leandersson  2002      1:05.52  2:15.65      4:31.67   
  Daniel Li  2002      1:05.96  2:15.68      6:47.35   
  Pontus Hake  2001      1:00.82  2:08.21      8:55.56   
                     
13  Ksls Herrar  Kristianstads SLS            9:09.09   
  Joel Johnsson  2000      1:04.67  2:16.00      2:16.00   
  Tomislav Corluka  2003      1:06.81  2:17.01      4:33.01   
  Harry Petersson  2002      1:08.28  2:20.47      6:53.48   
  Herman Modig  2003      1:06.28  2:15.61      9:09.09   
                     
14  Poseidon Herrar Lag 3  Simklubben Poseidon            9:09.94   
  Carl Elmer  2003      1:05.57  2:15.66      2:15.66   
  Melvin Malm  2004      1:05.58  2:18.60      4:34.26   
  Ivan Sivolov  2003      1:06.21  2:20.42      6:54.68   
  Nils Tired  2003      1:04.72  2:15.26      9:09.94   
                     
                     
 
Gren 10, 4X200m Frisim Herrar, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Sdra Kompaniet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Landskrona Herrar Junior1  1998  Landskrona Simsllskap            7:57.80   
  Linus Kahl  2001      58.57  1:58.33      1:58.33   
  Oskar Hoff  1998      57.84  1:59.49      3:57.82   
  Alfred Christensson  1998      59.50  2:04.51      6:02.33   
  Emil Hassling  2000      55.39  1:55.47      7:57.80   
                     
Poseidon Herrar Lag 1  1999  Simklubben Poseidon            8:10.39   
  Victor Bergstrand  2000      59.20  2:01.15      2:01.15   
  Jesper Olsson  1998      57.86  1:59.98      4:01.13   
  Gustav stlund  2000      59.18  2:04.74      6:05.87   
  Anton Jansson  2002      59.65  2:04.52      8:10.39   
                     
Mkk Herrar [1998]  1998  Malm Kappsimningsklubb            8:25.35   
  Primus Olsson  2000      1:00.21  2:05.57      2:05.57   
  Carl Gerstenfeld  2002      1:00.67  2:07.37      4:12.94   
  Karl Liljegren  2001      1:01.51  2:07.71      6:20.65   
  Robin Falk  2001      58.36  2:04.70      8:25.35   
                     
Landskrona Herrar Junior2  1998  Landskrona Simsllskap            8:32.07   
  Lucas Lindblom  2000      1:01.14  2:05.91      2:05.91   
  Julius Ekstrand  1998      1:00.75  2:06.94      4:12.85   
  Christoffer Dellhede  2001      1:01.55  2:11.61      6:24.46   
  Tim Brinkhagen  2001      59.94  2:07.61      8:32.07   
                     
SK Triton Herrar [1998]  1998  Simklubben Triton            8:38.35   
  Joar Modigh  2001      1:00.46  2:05.19      2:05.19   
  Nicolas Noln  2000      1:01.43  2:07.01      4:12.20   
  Fredrik Nilsson  2002      1:04.19  2:16.81      6:29.01   
  Jonathan Palminger  2004      1:01.62  2:09.34      8:38.35   
                     
Simklubben Ldde 1  1999  Simklubben Ldde            8:42.01   
  Ian Hangrd  2002      1:03.71  2:12.43      2:12.43   
  Nils Wergeland  2002      1:01.95  2:07.80      4:20.23   
  Lukas Miderbck  2003      1:02.63  2:09.38      6:29.61   
  Roy Hangrd  1999      1:02.99  2:12.40      8:42.01   
                     
Vellinge-N Herrar [1998]  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            8:46.06   
  Hugo Stenskepp  2003      1:01.22  2:10.53      2:10.53   
  Lucas rmon  2003      1:03.55  2:10.77      4:21.30   
  Johannes Strmberg  2002      1:01.36  2:07.04      6:28.34   
  Eskil Ramng  2004      1:05.19  2:17.72      8:46.06   
                     
Poseidon Herrar Lag 2  1999  Simklubben Poseidon            8:55.56   
  Axel Hrestrand  2002      1:05.67  2:16.02      2:16.02   
  Hugo Leandersson  2002      1:05.52  2:15.65      4:31.67   
  Daniel Li  2002      1:05.96  2:15.68      6:47.35   
  Pontus Hake  2001      1:00.82  2:08.21      8:55.56   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  13:17 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  16:18   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 11, 200m Fjrilsim Damer, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    33.12  1:10.62  1:47.49    2:27.05   
Augusta Andersson  1997  Sjbo Simsllskap    32.86  1:10.34  1:48.65    2:27.71   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap    33.21  1:12.23  1:51.33    2:30.74   
Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.10  1:11.57  1:52.60    2:30.87   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.88  1:11.76  1:52.41    2:31.67   
Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    34.53  1:14.55  1:53.14    2:32.37   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    33.24  1:11.49  1:51.24    2:32.88   
Ella Laurn  2001  Simklubben Hajen    33.84  1:13.56  1:53.69    2:34.10   
Clara Steen  2003  Sjbo Simsllskap    32.83  1:12.23  1:53.11    2:34.22   
10  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.98  1:11.74  1:53.50    2:34.72   
11  Amanda Strmberg  1998  Ystads Simsllskap    31.48  1:11.34  1:52.76    2:35.44   
12  Sara Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb    34.02  1:13.59  1:54.77    2:37.33   
13  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.25  1:15.42  1:57.92    2:39.48   
14  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsllskap    34.39  1:15.02  1:57.63    2:41.48   
14  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    34.71  1:16.75  1:58.08    2:41.48   
16  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    34.25  1:16.19  1:59.83    2:43.88   
17  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap    33.51  1:14.00  2:01.20    2:50.15   
18  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    35.39  1:17.71  2:03.03    2:51.13   
                     
 
Gren 11, 200m Fjrilsim Damer, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Sparbanken Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    33.12  1:10.62  1:47.49    2:27.05   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap    33.21  1:12.23  1:51.33    2:30.74   
Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    33.10  1:11.57  1:52.60    2:30.87   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.88  1:11.76  1:52.41    2:31.67   
Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    34.53  1:14.55  1:53.14    2:32.37   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    33.24  1:11.49  1:51.24    2:32.88   
Ella Laurn  2001  Simklubben Hajen    33.84  1:13.56  1:53.69    2:34.10   
Clara Steen  2003  Sjbo Simsllskap    32.83  1:12.23  1:53.11    2:34.22   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.98  1:11.74  1:53.50    2:34.72   
10  Amanda Strmberg  1998  Ystads Simsllskap    31.48  1:11.34  1:52.76    2:35.44   
11  Sara Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb    34.02  1:13.59  1:54.77    2:37.33   
12  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.25  1:15.42  1:57.92    2:39.48   
13  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsllskap    34.39  1:15.02  1:57.63    2:41.48   
13  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    34.71  1:16.75  1:58.08    2:41.48   
15  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    34.25  1:16.19  1:59.83    2:43.88   
16  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap    33.51  1:14.00  2:01.20    2:50.15   
17  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    35.39  1:17.71  2:03.03    2:51.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  16:33   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Grndens Mat 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    28.26  1:02.79  1:39.43    2:09.74   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap    28.30  1:04.94  1:41.14    2:10.83   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    29.27  1:05.52  1:40.78    2:11.08   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    27.69  1:05.52  1:43.51    2:14.64   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsllskap    28.70  1:02.62  1:44.09    2:15.32   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    28.56  1:03.32  1:43.23    2:15.59   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    29.55  1:06.88  1:46.68    2:18.11   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    29.89  1:07.80  1:46.63    2:18.36   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.65  1:06.42  1:48.54    2:18.94   
10  Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    29.38  1:09.50  1:47.69    2:20.16   
11  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    28.77  1:08.63  1:48.63    2:21.67   
12  Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsllskap    28.17  1:06.63  1:46.82    2:21.69   
13  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    29.82  1:07.71  1:49.50    2:22.31   
14  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    29.58  1:07.49  1:48.04    2:22.63   
15  Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    27.82  1:05.75  1:49.20    2:23.18   
16  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap    28.76  1:07.35  1:50.00    2:23.23   
17  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.15  1:10.75  1:51.10    2:23.74   
18  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    30.27  1:08.32  1:52.12    2:24.33   
19  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    30.76  1:11.30  1:51.31    2:24.81   
20  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.64  1:09.53  1:51.86    2:25.09   
21  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap    30.94  1:07.60  1:51.55    2:25.19   
22  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    29.82  1:11.62  1:51.82    2:25.26   
23  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb    30.76  1:11.80  1:51.93    2:25.28   
24  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    30.73  1:09.49  1:53.03    2:25.92   
25  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    30.62  1:07.99  1:50.73    2:26.19   
26  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    29.52  1:09.28  1:51.27    2:26.25   
27  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    30.39  1:07.89  1:53.24    2:26.48   
28  Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    30.05  1:10.30  1:53.28    2:26.77   
29  Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap    31.39  1:08.90  1:52.37    2:26.87   
30  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    29.91  1:11.32  1:53.59    2:27.26   
31  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    31.13  1:10.19  1:53.35    2:27.57   
32  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap    30.68  1:08.44  1:53.50    2:27.93   
33  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    30.18  1:09.75  1:54.86    2:33.00   
34  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    32.67  1:13.02  1:58.98    2:33.01   
35  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    30.89  1:13.81  1:58.38    2:33.10   
36  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap    31.25  1:11.63  1:55.46    2:33.60   
37  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    30.82  1:13.27  1:59.64    2:34.55   
38  Isac Lindn  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.89  1:15.49  1:59.83    2:34.67   
39  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    32.86  1:16.00  1:58.88    2:35.18   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            DNS   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Grndens Mat 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    28.26  1:02.79  1:39.43    2:09.74   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap    28.30  1:04.94  1:41.14    2:10.83   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    29.27  1:05.52  1:40.78    2:11.08   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    27.69  1:05.52  1:43.51    2:14.64   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsllskap    28.70  1:02.62  1:44.09    2:15.32   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    28.56  1:03.32  1:43.23    2:15.59   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    29.55  1:06.88  1:46.68    2:18.11   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    29.89  1:07.80  1:46.63    2:18.36   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.65  1:06.42  1:48.54    2:18.94   
10  Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsllskap    29.38  1:09.50  1:47.69    2:20.16   
11  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    28.77  1:08.63  1:48.63    2:21.67   
12  Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    29.82  1:07.71  1:49.50    2:22.31   
13  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    29.58  1:07.49  1:48.04    2:22.63   
14  Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    27.82  1:05.75  1:49.20    2:23.18   
15  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap    28.76  1:07.35  1:50.00    2:23.23   
16  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.15  1:10.75  1:51.10    2:23.74   
17  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    30.27  1:08.32  1:52.12    2:24.33   
18  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    30.76  1:11.30  1:51.31    2:24.81   
19  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.64  1:09.53  1:51.86    2:25.09   
20  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap    30.94  1:07.60  1:51.55    2:25.19   
21  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    29.82  1:11.62  1:51.82    2:25.26   
22  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb    30.76  1:11.80  1:51.93    2:25.28   
23  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    30.73  1:09.49  1:53.03    2:25.92   
24  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    30.62  1:07.99  1:50.73    2:26.19   
25  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    29.52  1:09.28  1:51.27    2:26.25   
26  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    30.39  1:07.89  1:53.24    2:26.48   
27  Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    30.05  1:10.30  1:53.28    2:26.77   
28  Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap    31.39  1:08.90  1:52.37    2:26.87   
29  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    29.91  1:11.32  1:53.59    2:27.26   
30  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    31.13  1:10.19  1:53.35    2:27.57   
31  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap    30.68  1:08.44  1:53.50    2:27.93   
32  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    30.18  1:09.75  1:54.86    2:33.00   
33  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    32.67  1:13.02  1:58.98    2:33.01   
34  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    30.89  1:13.81  1:58.38    2:33.10   
35  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap    31.25  1:11.63  1:55.46    2:33.60   
36  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    30.82  1:13.27  1:59.64    2:34.55   
37  Isac Lindn  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.89  1:15.49  1:59.83    2:34.67   
38  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    32.86  1:16.00  1:58.88    2:35.18   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            DNS   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Funktionsnedsttning: SM14 
Sponsor: Grndens Mat 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap    34.98  1:21.76  2:09.21    2:47.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  17:24   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Lnsfrskringar Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:04.97  2:13.67  3:22.98    4:31.06   
Ebba Hallbck  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:04.91  2:13.78  3:24.13    4:34.15   
Olivia lger  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:05.40  2:14.72  3:24.75    4:34.17   
Emilia Rnningdal  2002  S71    1:05.74  2:15.62  3:25.47    4:34.76   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    1:06.24  2:17.30  3:28.42    4:36.53   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:07.86  2:18.81  3:30.40    4:40.67   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    1:05.64  2:17.87  3:31.29    4:42.26   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap    1:07.68  2:19.80  3:32.40    4:43.15   
Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon    1:07.37  2:19.00  3:31.48    4:43.80   
10  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:10.10  2:22.57  3:33.97    4:44.01   
11  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:07.81  2:21.21  3:34.54    4:45.07   
12  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap    1:08.78  2:21.94  3:35.30    4:45.48   
13  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjbo Simsllskap    1:07.54  2:20.28  3:33.97    4:45.89   
14  Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde    1:08.57  2:22.11  3:35.34    4:47.45   
15  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    1:08.25  2:21.69  3:36.05    4:48.41   
16  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    1:08.43  2:22.74  3:38.01    4:49.82   
17  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:08.65  2:21.67  3:36.92    4:50.86   
18  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:08.88  2:22.74  3:37.22    4:51.25   
19  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:09.74  2:25.64  3:42.89    4:53.63   
20  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    1:09.21  2:24.91  3:40.84    4:54.49   
21  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:08.07  2:23.10  3:40.06    4:54.89   
22  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    1:09.24  2:23.71  3:40.11    4:56.89   
23  Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb    1:09.02  2:26.33  3:43.31    4:58.05   
24  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:10.32  2:26.20  3:43.09    4:58.64   
25  Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    1:12.33  2:29.09  3:46.43    5:02.36   
26  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin    1:11.71  2:28.87  3:47.65    5:04.88   
27  Sara Wilhelmsson  2001  Eslvs Simsllskap    1:12.21  2:30.17  3:49.18    5:07.19   
28  Tilda Ericsson  2002  S71    1:12.39  2:30.46  3:49.43    5:07.88   
Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Funktionsnedsttning: 
Sponsor: Lnsfrskringar Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:04.97  2:13.67  3:22.98    4:31.06   
Ebba Hallbck  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:04.91  2:13.78  3:24.13    4:34.15   
Olivia lger  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:05.40  2:14.72  3:24.75    4:34.17   
Emilia Rnningdal  2002  S71    1:05.74  2:15.62  3:25.47    4:34.76   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    1:06.24  2:17.30  3:28.42    4:36.53   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:07.86  2:18.81  3:30.40    4:40.67   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    1:05.64  2:17.87  3:31.29    4:42.26   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap    1:07.68  2:19.80  3:32.40    4:43.15   
Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon    1:07.37  2:19.00  3:31.48    4:43.80   
10  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:10.10  2:22.57  3:33.97    4:44.01   
11  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    1:07.81  2:21.21  3:34.54    4:45.07   
12  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap    1:08.78  2:21.94  3:35.30    4:45.48   
13  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjbo Simsllskap    1:07.54  2:20.28  3:33.97    4:45.89   
14  Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde    1:08.57  2:22.11  3:35.34    4:47.45   
15  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    1:08.25  2:21.69  3:36.05    4:48.41   
16  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    1:08.43  2:22.74  3:38.01    4:49.82   
17  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap    1:08.65  2:21.67  3:36.92    4:50.86   
18  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:08.88  2:22.74  3:37.22    4:51.25   
19  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:09.74  2:25.64  3:42.89    4:53.63   
20  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    1:09.21  2:24.91  3:40.84    4:54.49   
21  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:08.07  2:23.10  3:40.06    4:54.89   
22  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    1:09.24  2:23.71  3:40.11    4:56.89   
23  Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb    1:09.02  2:26.33  3:43.31    4:58.05   
24  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:10.32  2:26.20  3:43.09    4:58.64   
25  Josefin Nilsson  1999  Eslvs Simsllskap    1:12.33  2:29.09  3:46.43    5:02.36   
26  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin    1:11.71  2:28.87  3:47.65    5:04.88   
27  Sara Wilhelmsson  2001  Eslvs Simsllskap    1:12.21  2:30.17  3:49.18    5:07.19   
28  Tilda Ericsson  2002  S71    1:12.39  2:30.46  3:49.43    5:07.88   
Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Funktionsnedsttning: S7 
Sponsor: Lnsfrskringar Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    1:30.41  3:07.78  4:47.99    6:26.60   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Funktionsnedsttning: S7 
Sponsor: Lnsfrskringar Skne 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    1:30.41  3:07.78  4:47.99    6:26.60