2022-01-24   17:35:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  11:35   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 6, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Hyrbilen 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Bjrk  1993  Helsingborgs Simsllskap    26.89        56.00   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    26.75        56.86   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap    26.96        57.29   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    27.11        57.97   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsllskap    26.99        58.93   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    27.38        59.12   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb    27.23        59.39   
Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    27.36        59.66   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    28.22        59.70   
10  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    28.11        59.75   
11  Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb    28.16        59.90   
12  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap    28.23        59.94   
13  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.84        1:00.00   
14  William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    28.39        1:00.08   
15  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    28.11        1:00.36   
16  Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    27.14        1:00.37   
17  Isak Vikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    28.02        1:00.57   
18  Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    28.52        1:00.72   
19  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap    28.82        1:00.77   
20  Erik Khr  1995  Helsingborgs Simsllskap    27.68        1:00.89   
21  David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb    28.76        1:00.97   
22  Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsllskap    28.35        1:01.00   
23  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    28.13        1:01.10   
24  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    29.38        1:01.42   
25  Viktor Kertes  1996  Helsingborgs Simsllskap    28.08        1:01.49   
26  Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.68        1:01.62   
27  Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsllskap    28.30        1:01.75   
28  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim    29.14        1:01.77   
29  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    28.79        1:01.85   
30  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb    29.55        1:01.87   
31  Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    28.47        1:01.96   
32  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    28.31        1:02.18   
33  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    28.59        1:02.30   
34  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    28.54        1:02.32   
35  Jakob Clemedtson  1996  Karlskrona Simsllskap    28.14        1:02.77   
36  Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    29.55        1:03.08   
37  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    29.53        1:03.27   
38  Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.13        1:03.37   
39  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    29.47        1:03.48   
40  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.97        1:03.64   
40  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    29.55        1:03.64   
42  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    29.27        1:03.65   
43  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    29.64        1:03.76   
44  Oscar Olsson  1999  Sjbo Simsllskap    28.88        1:03.82   
45  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    29.96        1:04.09   
46  Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    29.65        1:04.28   
47  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    30.20        1:04.30   
48  Adam Ringdahl  1998  Malm Kappsimningsklubb    30.03        1:04.47   
49  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    29.51        1:04.87   
50  Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    29.89        1:05.12   
51  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    30.16        1:05.23   
52  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    29.99        1:05.30   
53  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap    30.45        1:05.51   
54  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    29.98        1:05.88   
55  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    30.12        1:06.09   
56  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    30.87        1:06.17   
57  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    30.97        1:06.46   
58  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    30.29        1:06.47   
59  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    31.36        1:06.50   
60  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.09        1:06.60   
61  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.72        1:06.72   
62  Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb    30.76        1:06.88   
63  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    30.90        1:07.01   
64  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.30        1:07.13   
65  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    31.32        1:07.43   
66  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.37        1:07.70   
67  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap    30.35        1:07.79   
68  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.78        1:08.43   
69  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.99        1:09.73   
70  Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap    33.39        1:14.25   
71  Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap    34.38        1:17.75   
72  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap    36.66        1:29.07   
Victor Klingeryd Jalamo  2000  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
Johan Nilsson  1994  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Hyrbilen 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    26.75        56.86   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap    26.96        57.29   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsllskap    26.99        58.93   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    27.38        59.12   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb    27.23        59.39   
Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    27.36        59.66   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    28.22        59.70   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap    28.11        59.75   
Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb    28.16        59.90   
10  Axel Auer  2003  Karlskrona Simsllskap    28.23        59.94   
11  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.84        1:00.00   
12  William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    28.39        1:00.08   
13  Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    28.11        1:00.36   
14  Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    27.14        1:00.37   
15  Isak Vikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    28.02        1:00.57   
16  Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    28.52        1:00.72   
17  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap    28.82        1:00.77   
18  David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb    28.76        1:00.97   
19  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    28.13        1:01.10   
20  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    29.38        1:01.42   
21  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    28.79        1:01.85   
22  Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    28.47        1:01.96   
23  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    28.31        1:02.18   
24  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    28.59        1:02.30   
25  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    28.54        1:02.32   
26  Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    29.55        1:03.08   
27  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    29.53        1:03.27   
28  Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.13        1:03.37   
29  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    29.47        1:03.48   
30  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.97        1:03.64   
30  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    29.55        1:03.64   
32  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    29.27        1:03.65   
33  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    29.64        1:03.76   
34  Oscar Olsson  1999  Sjbo Simsllskap    28.88        1:03.82   
35  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    29.96        1:04.09   
36  Gustav stlund  2000  Simklubben Poseidon    29.65        1:04.28   
37  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    30.20        1:04.30   
38  Adam Ringdahl  1998  Malm Kappsimningsklubb    30.03        1:04.47   
39  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    29.51        1:04.87   
40  Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    29.89        1:05.12   
41  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    30.16        1:05.23   
42  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    29.99        1:05.30   
43  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap    30.45        1:05.51   
44  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    29.98        1:05.88   
45  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    30.12        1:06.09   
46  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    30.87        1:06.17   
47  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    30.97        1:06.46   
48  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    30.29        1:06.47   
49  Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    31.36        1:06.50   
50  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.09        1:06.60   
51  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.72        1:06.72   
52  Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb    30.76        1:06.88   
53  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    30.90        1:07.01   
54  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.30        1:07.13   
55  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap    31.32        1:07.43   
56  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.37        1:07.70   
57  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsllskap    30.35        1:07.79   
58  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.78        1:08.43   
59  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.99        1:09.73   
60  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap    36.66        1:29.07   
Victor Klingeryd Jalamo  2000  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  11:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner