2020-01-23   22:46:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 14 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Funktionsnedsättning: 
Sponsor: Restaurang Zara 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            24.18   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon            24.68   
Viktor Kertes  1996  Helsingborgs Simsällskap            24.93   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsällskap            25.11   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            25.12   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            25.26   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            25.51   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap            25.54   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            25.57   
10  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            25.60   
11  Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon            25.61   
12  Jakob Clemedtson  1996  Karlskrona Simsällskap            25.64   
13  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            25.82   
14  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            25.87   
15  Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap            26.04   
16  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            26.06   
17  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            26.09   
18  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            26.13   
19  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            26.14   
20  Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            26.24   
21  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            26.30   
22  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            26.39   
23  Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborg Sim            26.43   
24  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap            26.45   
25  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            26.48   
26  Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap            26.55   
27  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            26.62   
28  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            26.63   
29  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            26.71   
29  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            26.71   
29  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap            26.71   
32  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            26.84   
32  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            26.84   
34  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            26.90   
35  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            26.97   
35  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap            26.97   
37  Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            26.98   
38  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap            27.02   
39  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            27.04   
40  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            27.15   
41  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            27.16   
42  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            27.17   
42  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            27.17   
44  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            27.24   
45  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            27.25   
46  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            27.28   
47  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            27.33   
48  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap            27.35   
49  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            27.39   
50  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            27.50   
51  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            27.73   
52  Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon            27.83   
53  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            27.93   
54  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            27.95   
55  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            28.39   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            DNS   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            DNS   
Erik Kähr  1995  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Funktionsnedsättning: 
Sponsor: Restaurang Zara 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            24.18   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon            24.68   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsällskap            25.11   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            25.12   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            25.26   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            25.51   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap            25.54   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            25.57   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            25.60   
10  Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon            25.61   
11  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            25.82   
12  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            25.87   
13  Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsällskap            26.04   
14  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            26.06   
15  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            26.09   
16  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            26.13   
17  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            26.14   
18  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            26.30   
19  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap            26.39   
20  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap            26.45   
21  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            26.48   
22  Erik Juliusson  1998  Ängelholms Simsällskap            26.55   
23  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            26.62   
24  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            26.63   
25  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            26.71   
25  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            26.71   
25  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap            26.71   
28  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            26.84   
28  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            26.84   
30  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            26.90   
31  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            26.97   
31  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap            26.97   
33  Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            26.98   
34  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap            27.02   
35  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            27.04   
36  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            27.15   
37  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            27.16   
38  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            27.17   
38  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            27.17   
40  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            27.24   
41  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            27.25   
42  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            27.28   
43  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            27.33   
44  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap            27.35   
45  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            27.39   
46  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            27.50   
47  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            27.73   
48  Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon            27.83   
49  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            27.93   
50  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            27.95   
51  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            28.39   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            DNS   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            DNS   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Funktionsnedsättning: S14 
Sponsor: Restaurang Zara 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            29.53   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            30.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  17:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner