2020-02-19   10:05:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 3

Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  11:27   
  Arrangör  Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer, Funktionsnedsättning: 
Sponsor: Gunnebo Trädgård Skivarp 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.50        1:03.89   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    30.22        1:05.28   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.25        1:05.42   
Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS    30.16        1:05.58   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    31.35        1:06.99   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.93        1:07.13   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    30.95        1:07.16   
Emilia Rönningdal  2002  S71    31.88        1:07.36   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    32.14        1:07.71   
10  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsällskap    30.43        1:07.85   
11  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.97        1:08.17   
12  Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap    31.84        1:08.44   
13  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.33        1:08.55   
14  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.31        1:08.56   
15  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.00        1:08.89   
16  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    31.75        1:08.90   
17  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    31.65        1:09.00   
18  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.14        1:09.13   
19  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    31.46        1:09.60   
20  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.39        1:09.61   
21  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    32.42        1:09.70   
22  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    32.57        1:09.75   
23  Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.38        1:09.87   
24  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    32.49        1:09.99   
25  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    32.43        1:10.24   
26  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    32.79        1:10.47   
27  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    32.65        1:10.72   
28  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    32.42        1:10.86   
29  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    32.50        1:11.07   
30  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.63        1:11.22   
31  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.64        1:11.68   
32  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    32.93        1:11.92   
33  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.26        1:11.97   
34  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.40        1:12.34   
35  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.13        1:12.95   
36  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    32.84        1:13.11   
37  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.77        1:13.16   
38  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    33.25        1:13.33   
39  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.95        1:13.54   
40  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    33.45        1:13.91   
41  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    33.65        1:13.98   
42  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    33.72        1:15.12   
43  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    34.01        1:15.14   
44  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    32.98        1:15.22   
45  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    34.14        1:16.50   
46  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.09        1:17.08   
47  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    35.59        1:18.42   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer, Funktionsnedsättning: 
Sponsor: Gunnebo Trädgård Skivarp 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.50        1:03.89   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    30.22        1:05.28   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.25        1:05.42   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    31.35        1:06.99   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.93        1:07.13   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    30.95        1:07.16   
Emilia Rönningdal  2002  S71    31.88        1:07.36   
Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsällskap    30.43        1:07.85   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    31.97        1:08.17   
10  Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap    31.84        1:08.44   
11  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.33        1:08.55   
12  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.31        1:08.56   
13  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.00        1:08.89   
14  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    31.75        1:08.90   
15  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    31.65        1:09.00   
16  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.14        1:09.13   
17  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    31.46        1:09.60   
18  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.39        1:09.61   
19  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    32.42        1:09.70   
20  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    32.57        1:09.75   
21  Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.38        1:09.87   
22  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    32.49        1:09.99   
23  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    32.43        1:10.24   
24  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    32.79        1:10.47   
25  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    32.65        1:10.72   
26  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    32.42        1:10.86   
27  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    32.50        1:11.07   
28  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.63        1:11.22   
29  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.64        1:11.68   
30  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    32.93        1:11.92   
31  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.26        1:11.97   
32  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.40        1:12.34   
33  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.13        1:12.95   
34  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    32.84        1:13.11   
35  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.77        1:13.16   
36  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    33.25        1:13.33   
37  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    32.95        1:13.54   
38  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    33.45        1:13.91   
39  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    33.65        1:13.98   
40  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    33.72        1:15.12   
41  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    34.01        1:15.14   
42  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    32.98        1:15.22   
43  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    34.14        1:16.50   
44  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.09        1:17.08   
45  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    35.59        1:18.42   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner