2020-02-28   04:54:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 4

Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  19:04   
  Arrangör  Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 38, 200m Ryggsim Damer, Funktionsnedsättning: 
Sponsor: Allé på Österlen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.48  1:11.45  1:48.57    2:25.20   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    34.19  1:11.77  1:50.69    2:27.88   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.33  1:13.53  1:53.34    2:30.25   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.70  1:12.84  1:52.51    2:31.48   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.85  1:15.93  1:55.41    2:32.24   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    35.54  1:14.90  1:54.86    2:33.28   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    35.27  1:15.32  1:54.61    2:33.46   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    36.44  1:15.27  1:54.94    2:34.64   
Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    36.04  1:15.00  1:55.35    2:35.11   
10  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    35.57  1:15.21  1:55.67    2:35.28   
11  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.59  1:16.59  1:57.17    2:36.51   
12  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.46  1:16.84  1:58.06    2:38.00   
13  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    37.94  1:18.27  1:59.04    2:38.81   
14  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    36.79  1:17.88  2:00.14    2:39.09   
15  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    37.71  1:18.08  1:59.49    2:39.64   
16  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    37.56  1:18.54  2:00.68    2:39.67   
17  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    36.81  1:18.67  2:01.13    2:39.79   
18  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    37.79  1:18.67  1:59.63    2:39.86   
19  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap    38.16  1:19.18  2:01.08    2:40.73   
20  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.78  1:16.80  1:59.30    2:40.94   
21  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    37.71  1:17.73  1:59.80    2:41.37   
22  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    36.99  1:18.26  2:00.06    2:41.48   
23  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.72  1:19.38  2:01.13    2:42.19   
24  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    38.53  1:20.97  2:02.93    2:43.17   
25  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    37.16  1:19.32  2:02.46    2:44.07   
26  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    39.34  1:21.55  2:03.95    2:44.36   
27  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    38.00  1:19.63  2:02.44    2:44.44   
28  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.93  1:20.07  2:03.15    2:44.82   
29  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    39.10  1:20.90  2:03.48    2:46.41   
30  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    40.57  1:22.78  2:05.05    2:46.49   
31  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    37.43  1:19.73  2:03.17    2:47.39   
32  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    39.45  1:24.43  2:09.80    2:52.64   
33  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.45  1:24.58  2:09.22    2:53.36   
                     
 
Gren 38, 200m Ryggsim Damer, Funktionsnedsättning: 
Sponsor: Allé på Österlen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.48  1:11.45  1:48.57    2:25.20   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    34.19  1:11.77  1:50.69    2:27.88   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.33  1:13.53  1:53.34    2:30.25   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.70  1:12.84  1:52.51    2:31.48   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.85  1:15.93  1:55.41    2:32.24   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    35.54  1:14.90  1:54.86    2:33.28   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    35.27  1:15.32  1:54.61    2:33.46   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    36.44  1:15.27  1:54.94    2:34.64   
Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    36.04  1:15.00  1:55.35    2:35.11   
10  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    35.57  1:15.21  1:55.67    2:35.28   
11  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.59  1:16.59  1:57.17    2:36.51   
12  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.46  1:16.84  1:58.06    2:38.00   
13  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    37.94  1:18.27  1:59.04    2:38.81   
14  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    36.79  1:17.88  2:00.14    2:39.09   
15  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    37.71  1:18.08  1:59.49    2:39.64   
16  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    37.56  1:18.54  2:00.68    2:39.67   
17  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    36.81  1:18.67  2:01.13    2:39.79   
18  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    37.79  1:18.67  1:59.63    2:39.86   
19  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap    38.16  1:19.18  2:01.08    2:40.73   
20  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.78  1:16.80  1:59.30    2:40.94   
21  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    37.71  1:17.73  1:59.80    2:41.37   
22  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    36.99  1:18.26  2:00.06    2:41.48   
23  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.72  1:19.38  2:01.13    2:42.19   
24  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    38.53  1:20.97  2:02.93    2:43.17   
25  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    37.16  1:19.32  2:02.46    2:44.07   
26  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    39.34  1:21.55  2:03.95    2:44.36   
27  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    38.00  1:19.63  2:02.44    2:44.44   
28  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.93  1:20.07  2:03.15    2:44.82   
29  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    39.10  1:20.90  2:03.48    2:46.41   
30  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    40.57  1:22.78  2:05.05    2:46.49   
31  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    37.43  1:19.73  2:03.17    2:47.39   
32  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    39.45  1:24.43  2:09.80    2:52.64   
33  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.45  1:24.58  2:09.22    2:53.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner