Results for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stvne navn |
DM rgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
|
|
Stvne by |
Bellahj |
|
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion og Hovedstadens Svmmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Lb 29, 200m Medley Damer, Indledende rg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
606 |
32.23 |
1:11.58 |
1:55.16 |
|
2:28.97 |
|
|
Svmmeklubben Triton Ballerup |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
|
603 |
32.75 |
1:14.58 |
1:54.96 |
|
2:29.25 |
|
|
Kge Svmmeklub |
2:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Staghj Andersen |
2004 |
|
588 |
31.75 |
1:11.62 |
1:54.24 |
|
2:30.52 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
2:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
584 |
34.02 |
1:13.42 |
1:56.92 |
|
2:30.86 |
|
|
Hovedstadens Svmmeklub |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
577 |
31.57 |
1:10.57 |
1:56.77 |
|
2:31.44 |
|
|
Gentofte Svmme Klub |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cille Christensen |
2004 |
|
574 |
31.63 |
1:12.62 |
1:57.19 |
|
2:31.75 |
Deltager ikke i finalen |
|
Kolding SK |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Bruun Hvring |
2004 |
|
573 |
31.32 |
1:11.27 |
1:55.95 |
|
2:31.82 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia T. Klver-Kristensen |
2004 |
|
560 |
33.51 |
1:12.42 |
1:57.06 |
|
2:32.92 |
|
|
H2Odense |
2:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
548 |
32.93 |
1:12.04 |
1:59.11 |
|
2:34.03 |
|
|
Sigma Swim Birkerd |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
546 |
33.10 |
1:14.11 |
1:57.23 |
|
2:34.23 |
|
|
Slangerup Svmmeklub |
2:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
|
544 |
32.72 |
1:11.33 |
1:59.69 |
|
2:34.48 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
2:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
542 |
34.17 |
1:12.11 |
1:58.91 |
|
2:34.64 |
|
|
Sigma Swim Birkerd |
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
|
533 |
34.14 |
1:13.56 |
1:58.96 |
|
2:35.55 |
|
|
Gentofte Svmme Klub |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
|
531 |
32.52 |
1:11.38 |
2:00.82 |
|
2:35.68 |
|
|
Gentofte Svmme Klub |
2:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
530 |
33.17 |
1:13.99 |
1:59.85 |
|
2:35.83 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nele Schulze |
2004 |
|
524 |
34.39 |
1:16.80 |
2:01.38 |
|
2:36.40 |
|
|
Haderslev Svmme Klub |
2:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jasmin Philip |
2004 |
|
524 |
33.37 |
1:14.39 |
2:01.59 |
|
2:36.41 |
|
|
Hovedstadens Svmmeklub |
2:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
522 |
33.47 |
1:12.75 |
1:58.43 |
|
2:36.62 |
|
|
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Astrid M. stergaard |
2004 |
|
522 |
32.50 |
1:10.97 |
2:01.86 |
|
2:36.63 |
|
|
Gentofte Svmme Klub |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
|
522 |
32.67 |
1:12.21 |
2:00.28 |
|
2:36.63 |
|
|
Gentofte Svmme Klub |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
520 |
32.50 |
1:14.73 |
2:02.26 |
|
2:36.82 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Clara Toft |
2004 |
|
519 |
33.86 |
1:14.12 |
1:59.83 |
|
2:36.87 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svmme Klub |
2:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
|
513 |
33.43 |
1:15.52 |
2:00.79 |
|
2:37.47 |
|
|
Frem Odense |
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Viktoria Freja Srensen |
2004 |
|
512 |
32.72 |
1:14.21 |
2:00.89 |
|
2:37.65 |
|
|
Gladsaxe Svmmeklub |
2:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
|
509 |
33.51 |
1:16.98 |
2:02.36 |
|
2:37.86 |
|
|
Kge Svmmeklub |
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sidse M. . Engsbro |
2004 |
|
508 |
33.99 |
1:13.81 |
2:01.91 |
|
2:38.01 |
|
|
Greve Svmmeklub |
2:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Caroline Holm |
2004 |
|
507 |
33.82 |
1:17.17 |
2:01.13 |
|
2:38.07 |
|
|
Kalundborg SK |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Victoria Svensson |
2004 |
|
504 |
34.07 |
1:13.31 |
2:02.97 |
|
2:38.39 |
|
|
Lyngby Svmmeklub |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sarah Kildahl |
2004 |
|
504 |
34.34 |
1:17.55 |
2:00.79 |
|
2:38.40 |
|
|
Lyseng IF |
2:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
501 |
34.97 |
1:15.69 |
2:03.42 |
|
2:38.70 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sara Damkjr Bartels |
2004 |
|
500 |
32.27 |
1:15.35 |
2:00.04 |
|
2:38.81 |
|
|
Gladsaxe Svmmeklub |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Eva Hjort |
2004 |
|
500 |
33.44 |
1:16.27 |
2:01.28 |
|
2:38.85 |
|
|
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Kathrine Weide |
2004 |
|
500 |
35.42 |
1:15.25 |
2:01.84 |
|
2:38.86 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
498 |
33.45 |
1:15.26 |
2:02.57 |
|
2:39.02 |
|
|
Hovedstadens Svmmeklub |
2:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
495 |
35.62 |
1:21.15 |
2:03.29 |
|
2:39.36 |
|
|
Nyborg Svmmeklub |
2:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
495 |
32.47 |
1:15.93 |
2:02.20 |
|
2:39.43 |
|
|
Hovedstadens Svmmeklub |
2:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Freja Sndergaard |
2004 |
|
489 |
35.27 |
1:18.65 |
2:02.74 |
|
2:40.07 |
|
|
Vordingborg Svmme Klub |
2:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
|
483 |
35.36 |
1:19.45 |
2:03.01 |
|
2:40.65 |
|
|
Skive Svmmeklub Poseidon |
2:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Cathrine Birkebk |
2004 |
|
483 |
35.26 |
1:17.26 |
2:03.37 |
|
2:40.73 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
|
481 |
33.84 |
1:15.29 |
2:04.49 |
|
2:40.94 |
|
|
Lyngby Svmmeklub |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
|
479 |
33.40 |
1:16.98 |
2:03.81 |
|
2:41.15 |
|
|
Hvidovre Svmme Klub |
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
478 |
33.56 |
1:16.13 |
2:04.97 |
|
2:41.23 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
2:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Sarah Carugati |
2004 |
|
471 |
32.59 |
1:14.74 |
2:03.78 |
|
2:42.07 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
466 |
34.70 |
1:19.67 |
2:05.49 |
|
2:42.58 |
|
|
Vallensbk IF Af 1939 |
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
464 |
35.97 |
1:20.79 |
2:05.12 |
|
2:42.85 |
|
|
Sigma Swim Allerd |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Freja Rjkjr Rasmussen |
2004 |
|
461 |
36.05 |
1:19.06 |
2:06.24 |
|
2:43.18 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Josefine Krumbak |
2004 |
|
458 |
33.56 |
1:15.70 |
2:05.85 |
|
2:43.59 |
|
|
Kge Svmmeklub |
2:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Ss Freund |
2004 |
|
448 |
36.86 |
1:23.99 |
2:08.52 |
|
2:44.78 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
2:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
|
447 |
35.93 |
1:19.08 |
2:08.15 |
|
2:44.90 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
2:52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
|
444 |
36.27 |
1:18.21 |
2:08.45 |
|
2:45.30 |
|
|
Lyseng IF |
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Liva Sby |
2004 |
|
440 |
34.43 |
1:16.84 |
2:08.60 |
|
2:45.75 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Freja Mller |
2004 |
|
439 |
36.75 |
1:21.64 |
2:07.55 |
|
2:45.92 |
|
|
Slangerup Svmmeklub |
2:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
|
438 |
37.61 |
1:21.85 |
2:08.73 |
|
2:45.96 |
|
|
Silkeborg Svmmeklub |
2:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Amalie Brammer Krgaard |
2004 |
|
407 |
34.76 |
1:21.04 |
2:10.80 |
|
2:50.13 |
|
|
Gladsaxe Svmmeklub |
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Caroline Madsen |
2004 |
|
398 |
34.57 |
1:17.16 |
2:10.96 |
|
2:51.41 |
|
|
Horsens Svmmeklub |
2:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
393 |
38.09 |
1:21.57 |
2:12.47 |
|
2:52.11 |
|
|
Hvidovre Svmme Klub |
2:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Lea Kjr Kristensen |
2004 |
|
389 |
35.50 |
1:20.90 |
2:12.54 |
|
2:52.73 |
|
|
Viborg Svmme Klub |
2:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|