2019-12-13   23:27:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004    539  36.01  1:15.57  1:56.15    2:36.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.28                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    535  35.70  1:14.97  1:55.72    2:36.37   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.98                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    507  1:15.04  1:57.46  2:39.22    2:39.22   
  Greve Svømmeklub  2:45.00                 
                     
Oscar Kroos  2004    485  36.87  1:17.98  1:59.64    2:41.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:44.40                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    485  1:16.49  2:00.59  2:41.65    2:41.65   
  JGI Svømning  2:37.87                 
                     
Frederik Lindholm  2004    478  36.55  1:18.57  2:00.70    2:42.38  Deltager ikke i finalen 
  Lyseng IF  2:39.07                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    465  37.05  1:19.33  2:02.27    2:43.90   
  Nyborg Svømmeklub  2:43.76                 
                     
Troels Fode  2004    464  1:19.41  2:02.25  2:43.95    2:43.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.09                 
                     
Rasmus Håkonsson  2004    446  38.00  1:20.65  2:03.85    2:46.23   
  Ikast Svømmeklub  2:46.24                 
                     
10  Mads Liechti  2004    442  37.50  1:19.54  2:02.50    2:46.70   
  Sigma Swim Birkerød  2:51.98                 
                     
11  Joakim Grøn-Henriksen  2004    440  1:20.55  2:04.36  2:46.94    2:46.94   
  Ringsted Svømme Klub  2:50.13                 
                     
12  Viktor Lei Lamberg  2004    424  39.46  1:24.33  2:07.47    2:49.03  Deltager ikke i finalen 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:52.45                 
                     
13  Linus Folke Jensen  2004    421  38.26  1:22.95  2:07.72    2:49.36   
  Agfs Svømmeafdeling  2:50.70                 
                     
14  Villads Arfelt  2004    419  39.23  1:23.11  2:07.15    2:49.63   
  Sigma Swim Birkerød  2:50.17                 
                     
15  Julian Birch  2004    416  1:22.34  2:06.77  2:50.11    2:50.11   
  Søllerød Svømmeklub  2:48.29                 
                     
16  Phillip Niemann Madsen  2004    412  38.67  1:22.76  2:06.96    2:50.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:48.45                 
                     
17  Niklas Wiese Dobel  2004    410  38.83  1:22.00  2:06.51    2:50.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.61                 
                     
18  Andreas Torp  2004    404  1:22.50  2:07.26  2:51.70    2:51.70   
  Svømmeklubben Nord  2:54.75                 
                     
19  Christoffer R.s. Pedersen  2004    402  37.02  1:21.61  2:07.25    2:52.02   
  H2Odense  2:55.82                 
                     
20  Søren Wandall Ohlsen  2004    391  1:23.51  2:08.30  2:53.55    2:53.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.96                 
                     
21  Asger Mathiasen  2004    388  39.36  1:23.95  2:08.96    2:54.12   
  Thisted Svømmeklub  2:52.47                 
                     
22  Alexander Griffin  2004    382  40.42  1:25.61  2:10.38    2:54.95   
  Gentofte Svømme Klub  2:56.12                 
                     
23  Lucas Rosenborg  2004    370  1:24.73  2:11.11  2:56.83    2:56.83   
  Lyseng IF  2:52.01                 
                     
24  Joost Rijkhoff  2004    356  39.93  1:25.46  2:12.32    2:59.19   
  Aalborg Svømmeklub  2:58.55                 
                     
25  Mads Naver  2004    352  39.46  1:24.04  2:10.29    2:59.79   
  Sigma Swim Allerød  2:51.71                 
                     
26  Silas Fessel  2004    343  39.46    2:13.49    3:01.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.31                 
                     
27  Kasper Henriksen  2004    342  39.41  1:25.36  2:13.02    3:01.58   
  Viborg Svømme Klub  2:55.54                 
                     
27  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004    342  38.33  1:24.90  2:13.05    3:01.58   
  Næstved IF  2:58.12                 
                     
Tue Vestergaard Jürs  2004              DSQ  SW 4.4 
  Svømmeklubben Syd  2:49.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark