2019-12-09   10:05:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    607  27.24  57.03  1:28.55    2:00.42   
  Sigma Swim Birkerød  2:00.63                 
                     
Valdemar Brøns  2003    593  28.17  58.91  1:30.46    2:01.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:03.15                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    579  28.35  59.37  1:30.89    2:02.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.24                 
                     
Joakim Køhn  2003    578  28.01  58.79  1:30.20    2:02.40  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:01.79                 
                     
Christian Boutrup  2003    572  28.96  1:00.29  1:31.88    2:02.86   
  Sigma Swim Birkerød  2:03.45                 
                     
Mads Stamholt  2003    554  28.64  59.87  1:32.18    2:04.19   
  Haderslev Svømme Klub  2:03.80                 
                     
Carl Heyn Stage  2003    535  28.14  59.66  1:32.57    2:05.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.42                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    534  29.17  1:01.16  1:34.13    2:05.69  Deltager ikke i finalen 
  Kalundborg SK  2:01.81                 
                     
Alexander L. Bjørn  2003    523  29.06  1:01.54  1:35.01    2:06.59   
  Ikast Svømmeklub  2:06.12                 
                     
10  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    521  29.64  1:01.68  1:34.62    2:06.75   
  Agfs Svømmeafdeling  2:08.22                 
                     
11  Daniel Damsbo  2003    517  29.57  1:01.71  1:35.23    2:07.07   
  Vejle Svømmeklub  2:06.87                 
                     
12  Mathias Knudsen  2003    510  28.71  1:00.94  1:34.48    2:07.59   
  Svømmeklubben Nord  2:06.25                 
                     
13  Andreas Hoffmann  2003    509  28.61  1:01.07  1:34.36    2:07.74   
  Sigma Swim Birkerød  2:10.63                 
                     
14  Lasse Darlem Brandt  2003    507  28.85  1:01.24  1:34.97    2:07.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:07.09                 
                     
15  Valdemar Ditlev Kragh  2003    506  30.99  1:02.63  1:35.20    2:07.94   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.17                 
                     
16  Mikkel Hjelm  2003    502  28.72  1:00.78  1:34.23    2:08.29  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:05.88                 
                     
17  Frederik Jørgensen  2003    499  28.60  1:01.06  1:34.71    2:08.57   
  Farum Svømmeklub  2:08.32                 
                     
18  Tobias Davidsen  2003    494  30.03  1:03.16  1:35.75    2:08.98   
  Vest-Brøndby  2:11.61                 
                     
18  Valdemar Kristensen  2003    494  29.11  1:01.32  1:35.65    2:08.98   
  Søllerød Svømmeklub  2:09.65                 
                     
20  Ole Hovmand  2003    483  29.42  1:02.25  1:36.46    2:09.96   
  Svømmeklubben Syd  2:09.49                 
                     
21  Malthe Elkjær  2003    483  29.28  1:02.03  1:36.14    2:09.97   
  Vejle Svømmeklub  2:07.11                 
                     
22  Noah Bred  2003    482  29.94  1:03.09  1:37.15    2:10.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.41                 
                     
23  Emil Lykke Grann  2003    482  30.27  1:03.00  1:36.55    2:10.06   
  Silkeborg Svømmeklub  2:12.34                 
                     
24  Mikkel Stilling  2003    476  29.88  1:02.87  1:36.73    2:10.63   
  Thisted Svømmeklub  2:12.92                 
                     
25  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    470  29.54  1:02.52  1:37.03    2:11.17   
  JGI Svømning  2:10.40                 
                     
26  Daniel Østerballe  2003    457  30.02  1:03.89  1:37.42    2:12.40   
  Viborg Svømme Klub  2:11.46                 
                     
27  Malte Egholm Brøns  2003    452  29.12  1:01.81  1:37.35    2:12.85   
  Hørsholm Svømmeforening  2:06.64                 
                     
28  Lukas Stæhr Bentsen  2003    448  29.99  1:03.48  1:38.06    2:13.30   
  H2Odense  2:10.44                 
                     
29  Xander Pontoppidan  2003    442  30.58  1:04.47  1:39.35    2:13.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
30  Lucas Jul Pedersen  2003    440  29.51  1:03.70  1:38.76    2:14.03   
  Næstved IF  2:11.32                 
                     
31  Emil Osberg Poulsen  2003    438  31.23  1:04.83  1:39.32    2:14.23   
  Dragsholm Svømmeklub  2:15.83                 
                     
32  Victor Holm Larsen  2003    434  30.00  1:04.46  1:39.94    2:14.68   
  Dragsholm Svømmeklub  2:16.98                 
                     
33  Kristoffer H. Jensen  2003    398  30.70  1:06.14  1:42.56    2:18.63   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:19.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark