Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag 09.30
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
12:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
|
1:10.37 |
2:26.37 |
3:42.77 |
4:58.68 |
9:56.42 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
10:00.11 |
|
|
6:14.26 |
7:30.38 |
8:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
|
1:08.60 |
2:22.37 |
3:38.40 |
4:54.32 |
9:58.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
10:03.22 |
|
|
6:10.76 |
7:27.90 |
8:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
|
1:09.70 |
2:24.76 |
3:40.80 |
4:57.24 |
9:59.40 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
10:06.24 |
|
|
6:13.28 |
7:28.63 |
8:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
|
1:08.26 |
2:23.36 |
3:39.35 |
4:55.75 |
9:59.71 |
|
|
H2Odense |
10:12.11 |
|
|
6:11.83 |
7:29.25 |
8:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
|
1:10.28 |
2:26.24 |
3:42.28 |
4:59.08 |
10:04.64 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
10:14.00 |
|
|
6:15.02 |
7:32.78 |
8:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
|
1:11.50 |
2:28.23 |
3:46.52 |
5:05.27 |
10:11.79 |
|
|
Lyseng IF |
10:04.06 |
|
|
6:23.61 |
7:41.45 |
8:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
|
1:10.23 |
2:26.98 |
3:45.34 |
5:04.69 |
10:15.30 |
|
|
Vest-Brøndby |
10:03.19 |
|
|
6:23.51 |
7:42.21 |
9:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josephine Larsen |
2004 |
|
|
1:14.83 |
2:32.87 |
3:48.99 |
5:06.93 |
10:18.98 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
10:14.38 |
|
|
6:24.61 |
7:43.52 |
9:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
|
|
1:11.37 |
2:29.66 |
3:48.04 |
5:07.28 |
10:20.27 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
10:19.82 |
|
|
6:25.71 |
7:44.87 |
9:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
|
|
1:13.07 |
2:32.42 |
3:51.80 |
5:12.07 |
10:26.26 |
|
|
Swim Team Neptun |
10:12.84 |
|
|
6:32.13 |
7:52.42 |
9:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nønne Christensen |
2004 |
|
|
1:13.95 |
2:35.25 |
3:56.64 |
5:17.22 |
10:47.58 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
10:14.06 |
|
|
6:39.69 |
8:03.56 |
9:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
Teknisk fejl |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
10:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:14 |
|