2020-01-24   04:51:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Mandag 14.00

Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  02 juli 2018   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  15:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 51, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    574          28.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.27                 
Ida Skov Kragh  2006    573          28.57   
  Slangerup Svømmeklub  29.65                 
Julie Liv Madsen  2006    542          29.10   
  Greve Svømmeklub  29.20                 
Falka Tind  2006    540          29.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.51                 
Mathilde Severs  2006    516          29.58   
  Lyngby Svømmeklub  30.49                 
Malu Melody Christensen  2006    510          29.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.22                 
Naja Færgemann  2006    504          29.81   
  H2Odense  30.59                 
Karoline Kjelstrup  2006    486          30.17   
  Aalborg Svømmeklub  30.63                 
Sofie A. Wolf  2006    475          30.41   
  Esbjerg Svømmeklub  31.93                 
10  Laura Håkonsson  2006    468          30.56   
  Ikast Svømmeklub  31.91                 
10  Mille Frydendahl  2006    468          30.56   
  Slangerup Svømmeklub  31.46                 
12  Andrea Lindberg Vedøe  2006    465          30.61   
  Sigma Swim Allerød  31.14                 
13  Liva la Cour  2006    460          30.72   
  Gentofte Svømme Klub  31.21                 
14  SIF Bramm  2006    459          30.76   
  JGI Svømning  31.39                 
15  Julie Brix Østergaard  2006    449          30.97   
  Køge Svømmeklub  31.01                 
16  Cille Winskov Rasmussen  2006    448          31.01   
  Roskilde Svømning  32.07                 
17  Alberte Pedersen  2006    447          31.02   
  Holbæk Svømme Klub  31.92                 
18  Laura Snebang V. Jensen  2006    446          31.05   
  Ikast Svømmeklub  32.23                 
19  Clara Kapke  2006    445          31.08   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.23                 
20  Julie Heurlin Lunding  2006    441          31.16   
  Gentofte Svømme Klub  31.55                 
21  Anna Røjel  2006    439          31.22   
  Søllerød Svømmeklub  31.57                 
22  Monika Dragieva  2006    432          31.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.99                 
23  Astrid Mulipola  2006    427          31.51   
  Sigma Swim Allerød  32.24                 
24  Katrine Bøeg Thormann  2006    422          31.63   
  Ikast Svømmeklub  32.16                 
25  Ida Rønnow  2006    420          31.67   
  Aabybro Idrætsforening  32.64                 
26  Karoline R. Frederiksen  2006    419          31.70   
  Esbjerg Svømmeklub  32.22                 
27  Emilie Wilms Jensen  2006    415          31.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.91                 
28  Molly Namensen  2006    412          31.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.50                 
29  Stella Demuth Andersen  2006    410          31.93   
  Gentofte Svømme Klub  32.35                 
30  Amalie Backhausen  2006    410          31.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.67                 
31  Sarah Højlund  2006    407          32.00   
  VAT Copenhagen-MK31  32.52                 
32  Leonora M Postgaard  2006    405          32.05   
  Glostrup Svømmeklub  32.17                 
33  Sarah Froberg Pedersen  2006    403          32.10   
  Silkeborg Svømmeklub  32.66                 
34  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    402          32.13   
  Greve Svømmeklub  32.82                 
35  Regitze Rosenkrantz  2006    401          32.16   
  Glostrup Svømmeklub  32.67                 
36  Josefine Meng Langhorn  2006    399          32.23   
  Svømmeklubben Syd  33.62                 
37  Jasmine Løkkegaard  2006    398          32.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.77                 
38  Katrine Stoltenhoff  2006    396          32.29   
  Brædstrup Svømmeklub  33.10                 
39  Kamma Rasmussen  2006    394          32.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.46                 
40  Siv Reimer  2006    392          32.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.70                 
41  Mathilde Holm Villadsen  2006    392          32.42   
  Solrød Svømmeklub  32.55                 
42  Anne Stamholt  2006    388          32.51   
  Haderslev Svømme Klub  33.29                 
43  Lara Smerdal  2006    385          32.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.79                 
44  Maica Jensen  2006    382          32.69   
  Hvidovre Svømme Klub  32.51                 
45  Elisabeth Augusta Englev  2006    381          32.71   
  Greve Svømmeklub  32.47                 
46  Freja Mathilde Kaas  2006    379          32.79   
  Hørsholm Svømmeforening  34.41                 
47  Beatrice Buhr Müller  2006    377          32.83   
  Kalundborg SK  33.46                 
48  Anna Bach  2006    376          32.85   
  Holstebro Svømme Club  35.41                 
49  Caroline Lærke Hyltoft  2006    376          32.86   
  Aalborg Svømmeklub  32.29                 
50  Christine Mols  2006    375          32.88   
  Ringe Svømme Klub  33.95                 
51  Rikke Friis Kanstrup  2006    374          32.91   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  33.52                 
52  Freja Juul  2006    374          32.93   
  Næstved IF  32.40                 
53  Mie Ankersen  2006    372          32.99   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.41                 
54  Rikke Parkhøi  2006    367          33.12   
  Hvidovre Svømme Klub  33.24                 
55  Dikte Johanne Schrøder  2006    363          33.24   
  Gentofte Svømme Klub  34.08                 
56  Anna Dietrichsen  2006    358          33.39   
  Slangerup Svømmeklub  35.21                 
57  Jasmin Kjærsgaard  2006    357          33.43   
  Slangerup Svømmeklub  33.16                 
58  Asta Lund  2006    354          33.54   
  Herlev Svømning  33.92                 
59  Cecilie Rud  2006    352          33.60   
  Sigma Swim Allerød  33.88                 
60  Laura Cecilie Salling  2006    345          33.82   
  Lyngby Svømmeklub  34.97                 
61  Olivia Hemmeløff  2006    337          34.09   
  Ringe Svømme Klub  33.97                 
62  Stella Harpøth  2006    335          34.14   
  Brædstrup Svømmeklub  36.65                 
63  Lara W. S. Olsen  2006    334          34.18   
  Ringsted Svømme Klub  37.13                 
64  Petrea Hostrup Stærke  2006    325          34.48   
  Glostrup Svømmeklub  35.95                 
65  Alma Lind Babin  2006    325          34.49   
  Lyngby Svømmeklub  35.15                 
66  Maria Lysgaard Sørensen  2006    312          34.97   
  Lyseng IF  40.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juli 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark