2020-01-24   04:42:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Mandag 14.00

Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  02 juli 2018   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 53, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    545  33.26  1:14.51  2:00.25    2:34.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.61                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    530  34.74  1:16.41  2:00.02    2:35.79   
  Aalborg Svømmeklub  2:44.71                 
                     
Falka Tind  2006    501  35.30  1:15.47  2:04.73    2:38.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.09                 
                     
Agnete Boelt  2006    487  33.98  1:14.33  2:01.67    2:40.26   
  Sigma Swim Allerød  2:36.65                 
                     
Mathilde Severs  2006    470  36.44  1:18.52  2:03.72    2:42.10   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.24                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    469  35.70  1:18.91  2:05.64    2:42.23   
  Roskilde Svømning  2:49.28                 
                     
Ida Skov Kragh  2006    464  34.63  1:18.41  2:05.43    2:42.88   
  Slangerup Svømmeklub  2:38.59                 
                     
Mille Frydendahl  2006    456  35.50  1:16.25  2:04.53    2:43.75   
  Slangerup Svømmeklub  2:43.80                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006    447  36.03  1:20.50  2:07.50    2:44.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.68                 
                     
10  Malu Melody Christensen  2006    439  33.81  1:14.89  2:09.24    2:45.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.38                 
                     
11  Julie Liv Madsen  2006    428  34.54  1:16.64  2:05.46    2:47.24   
  Greve Svømmeklub  2:42.61                 
                     
12  Katrine Bøeg Thormann  2006    428  34.50  1:18.02  2:09.75    2:47.25   
  Ikast Svømmeklub  2:48.53                 
                     
13  SIF Bramm  2006    420  36.38  1:21.37  2:10.11    2:48.28   
  JGI Svømning  2:50.47                 
                     
14  Alba Mantoni  2006    419  36.08  1:17.69  2:09.61    2:48.42   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.15                 
                     
15  Julie Brix Østergaard  2006    418  37.03  1:21.69  2:12.29    2:48.56   
  Køge Svømmeklub  2:48.51                 
                     
16  Emilie Hartvig-Olsen  2006    417  35.18  1:21.09  2:07.41    2:48.76   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:50.94                 
                     
17  Andrea Lindberg Vedøe  2006    415  36.00  1:20.80  2:11.88    2:49.00   
  Sigma Swim Allerød  2:48.58                 
                     
18  Ann-Katrine Windfeld  2006    411  37.26  1:22.99  2:11.79    2:49.63   
  Vejle Svømmeklub  2:52.68                 
                     
19  Alma Møller-Ern  2006    405  33.41  1:21.83  2:10.70    2:50.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:51.29                 
                     
20  Amalie Backhausen  2006    405  37.42  1:21.69  2:09.03    2:50.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:51.95                 
                     
21  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    405  37.82  1:22.17  2:11.74    2:50.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:54.04                 
                     
22  Sarah Froberg Pedersen  2006    403  37.50  1:22.32  2:12.88    2:50.63   
  Silkeborg Svømmeklub  2:53.57                 
                     
23  Stella Demuth Andersen  2006    400  37.58  1:23.29  2:12.86    2:51.08   
  Gentofte Svømme Klub  2:53.92                 
                     
24  Zoe Overby Traberg  2006    397  38.79  1:25.06  2:13.64    2:51.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:51.65                 
                     
25  Silje Mathiasen  2006    396  39.16  1:23.62  2:13.43    2:51.66   
  SVØM Korsør  2:53.04                 
                     
26  Liva Gottorp Sørensen  2006    392  34.92  1:21.55  2:11.54    2:52.22   
  Vest-Brøndby  2:50.18                 
                     
27  Mathilde Holm Villadsen  2006    385  38.37  1:22.66  2:15.09    2:53.29   
  Solrød Svømmeklub  2:53.20                 
                     
28  Elisabeth Augusta Englev  2006    384  35.88  1:21.24  2:12.22    2:53.38   
  Greve Svømmeklub  2:53.50                 
                     
29  Sara Kaarup Andersen  2006    376  37.45  1:22.11  2:14.25    2:54.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.60                 
                     
30  Caroline Lærke Hyltoft  2006    375  37.60  1:20.57  2:14.98    2:54.74   
  Aalborg Svømmeklub  2:50.37                 
                     
31  Nynne Zandra Opperfelt  2006    364  39.33  1:25.26  2:16.55    2:56.52   
  Solrød Svømmeklub  3:03.60                 
                     
32  Emily Reuter  2006    363  40.53  1:25.48  2:14.18    2:56.65   
  Lyngby Svømmeklub  2:52.78                 
                     
33  Karoline Hansfort  2006    360  40.57  1:25.57  2:16.31    2:57.27   
  Agfs Svømmeafdeling  2:57.58                 
                     
34  Andrea Nøhr Petersen  2006    359  38.16  1:24.26  2:15.56    2:57.42   
  Køge Svømmeklub  2:49.82                 
                     
35  Monika Dragieva  2006    358  34.96  1:22.64  2:13.45    2:57.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:51.18                 
                     
36  Kamma Rasmussen  2006    350  39.23  1:26.26  2:18.68    2:58.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.75                 
                     
37  Katharina Beyer Hansen  2006    349  36.91  1:24.83  2:17.86    2:59.12   
  Glostrup Svømmeklub  3:10.53                 
                     
38  Johanna Rasmussen  2006    339  39.93  1:28.19  2:17.88    3:00.74   
  VAT Copenhagen-MK31  3:06.71                 
                     
39  Laura Meyer  2006    328  39.62  1:28.34  2:19.24    3:02.71   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:09.86                 
                     
40  Ida Rønnow  2006    322  39.61  1:26.91  2:23.81    3:03.85   
  Aabybro Idrætsforening  2:53.17                 
                     
41  Sarah Ankjær Pedersen  2006    316  39.35  1:28.80  2:21.13    3:05.15   
  Greve Svømmeklub  3:22.01                 
                     
42  Aia Caroline Abel  2006    313  41.27  1:25.37  2:25.40    3:05.60   
  Svømmeklubben Søhesten  3:37.08                 
                     
43  Nina Katrine N. Nissen  2006    308  45.96  1:34.30  2:23.49    3:06.66   
  Lyngby Svømmeklub  3:05.63                 
                     
Freja Juul  2006              DSQ  SW 7.2 
  Næstved IF  2:52.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juli 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark