Results for Wadköpingsdoppet 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 23 september 2018 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2018 |
Gren 36, 100m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 |
15 - 16 år: Edith Jernstedt (2002) 58.14 2017-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 26.67 | 56.10 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.00 | 59.66 | |||||
3 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.91 | 1:00.09 | |||||
4 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.22 | 1:00.72 | |||||
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 29.14 | 1:00.88 | |||||
6 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 29.56 | 1:01.24 | |||||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.68 | 1:01.38 | |||||
8 | Wilma Wennerberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 29.66 | 1:01.51 | |||||
9 | Frida Lannhard | 2000 | Falu Simsällskap | 29.65 | 1:01.61 | |||||
10 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.94 | 1:01.73 | |||||
11 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.20 | 1:02.08 | |||||
12 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.30 | 1:03.58 | |||||
13 | Ronja Rantanen | 1999 | Falu Simsällskap | 31.24 | 1:04.02 | |||||
14 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.09 | 1:04.10 | |||||
15 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 30.44 | 1:04.27 | |||||
16 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.73 | 1:04.41 | |||||
17 | Louise Johansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.55 | 1:04.76 | |||||
18 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 30.82 | 1:05.75 | |||||
19 | Moa Holmström | 2001 | Falu Simsällskap | 31.68 | 1:05.87 | |||||
20 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 31.41 | 1:07.19 | |||||
21 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Falu Simsällskap | 32.67 | 1:07.52 | |||||
22 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.00 | 1:08.01 | |||||
23 | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.46 | 1:08.05 | |||||
24 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.83 | 1:08.90 | |||||
Gren 36, 100m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 |
15 - 16 år: Edith Jernstedt (2002) 58.14 2017-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 28.06 | 57.97 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.42 | 58.39 | |||||
3 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.89 | 59.22 | |||||
4 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 29.36 | 1:00.80 | |||||
5 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 29.51 | 1:01.07 | |||||
6 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 29.63 | 1:01.37 | |||||
7 | Maja Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 30.46 | 1:02.84 | |||||
8 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.93 | 1:03.23 | |||||
9 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.74 | 1:03.38 | |||||
10 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.96 | 1:03.46 | |||||
11 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 30.77 | 1:03.65 | |||||
12 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.98 | 1:04.35 | |||||
12 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 31.12 | 1:04.35 | |||||
14 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.56 | 1:04.44 | |||||
15 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.30 | 1:04.59 | |||||
16 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.13 | 1:05.13 | |||||
17 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.86 | 1:05.34 | |||||
18 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.47 | 1:05.55 | |||||
19 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 31.86 | 1:05.78 | |||||
20 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 31.07 | 1:05.83 | |||||
21 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.45 | 1:05.96 | |||||
22 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.41 | 1:05.97 | |||||
23 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 31.52 | 1:06.41 | |||||
24 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.59 | 1:06.45 | |||||
25 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.59 | 1:06.49 | |||||
26 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.69 | 1:06.58 | |||||
27 | Wilma Christensen | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.52 | 1:07.04 | |||||
28 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.76 | 1:07.27 | |||||
29 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.49 | 1:08.32 | |||||
30 | Emilia Boberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.54 | 1:08.60 | |||||
31 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 32.02 | 1:08.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 23 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:08 |