2020-01-25   07:32:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 23/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2018    Utskriftsdatum  23 september 2018   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 52, 4X100m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Mölndals ASS (1987) 3:28.53 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Simsällskap Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            4:15.66   
  Edith Jernstedt  2002      30.79  1:03.23      1:03.23   
  Hannah Brunzell  2001      32.20  1:08.59      2:11.82   
  Elvira Mörtstrand  2003      30.16  1:04.37      3:16.19   
  Malin Eklund  2001      28.31  59.47      4:15.66   
                     
Skövde Simsällskap Lag 1  1999  Skövde Simsällskap            4:23.12   
  Trine Forss  2003      31.20  1:03.88      1:03.88   
  Hilja Schimmel  2003      33.46  1:11.82      2:15.70   
  Linn Suchomel  2003      30.81  1:07.00      3:22.70   
  Ida Kristiansson  2004      28.60  1:00.42      4:23.12   
                     
Örebro Simallians  2000  Örebro Simallians            4:26.46   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      32.80  1:08.35      1:08.35   
  Julia Månsson  2002      33.19  1:10.19      2:18.54   
  Cornelia Johansson  2003      30.47  1:06.54      3:25.08   
  Emma Cullberg  2002      28.68  1:01.38      4:26.46   
                     
Västerås Simsällskap Lag 2  1999  Västerås Simsällskap            4:29.63   
  Hanna Degerlund  2004      34.02  1:10.34      1:10.34   
  Filippa Sterling  2002      33.12  1:11.56      2:21.90   
  Felicia Rogell  2003      30.92  1:06.58      3:28.48   
  Emelie Hellgren  2001      29.30  1:01.15      4:29.63   
                     
Mass Lag 1  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:33.01   
  Ida Swegmark  2000      32.55  1:06.94      1:06.94   
  Thindra Hackwitz  2003      35.10  1:16.09      2:23.03   
  Boiana Gradinarska  2004      30.37  1:06.65      3:29.68   
  Saga Janzén  2002      29.83  1:03.33      4:33.01   
                     
Karlstads Simsällskap Lag 1  Karlstads Simsällskap            4:37.85   
  Michaela Thyberg  2000      35.07  1:13.10      1:13.10   
  Linnéa Englund  2003      33.71  1:11.53      2:24.63   
  Louise Johansson  1999      32.35  1:12.86      3:37.49   
  Isabelle Rydahl  2003      28.60  1:00.36      4:37.85   
                     
Söderhamns Simsällskap  2002  Söderhamns Simsällskap            4:38.73   
  Junia Eklund  2006      34.90  1:13.46      1:13.46   
  Elsa Bergh  2002      34.13  1:12.96      2:26.42   
  Clara Bergh  2004      32.25  1:09.79      3:36.21   
  Filippa Eklund  2004      29.87  1:02.52      4:38.73   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1999  Falu Simsällskap            4:39.34   
  Ronja Rantanen  1999      35.04  1:12.26      1:12.26   
  Frida Lannhard  2000      35.73  1:16.18      2:28.44   
  Amanda Jobs  2003      32.52  1:09.62      3:38.06   
  Julia Lindgren  2004      28.83  1:01.28      4:39.34   
                     
Eskilstuna Simklubb Lag 1  Eskilstuna Simklubb            4:41.11   
  Amanda Kullman  2000      35.14  1:12.45      1:12.45   
  Lovisa Laine  2005      36.19  1:18.59      2:31.04   
  Rebecka Loikala  2000      30.48  1:07.96      3:39.00   
  Wilma Wennerberg  2001      29.81  1:02.11      4:41.11   
                     
10  Örebro Simallians Lag 2  2001  Örebro Simallians            4:45.95   
  Clara Momats  2000      32.59  1:09.16      1:09.16   
  Filippa Sjöholm Sundström  2003      36.49  1:19.01      2:28.17   
  Josefine Åhlund  2002      32.59  1:10.30      3:38.47   
  Elsa Bylin  2002      31.19  1:07.48      4:45.95   
                     
11  Skövde Simsällskap Lag 2  2000  Skövde Simsällskap            4:46.47   
  Liesel Williamsson  2000      35.38  1:13.40      1:13.40   
  Molly Lund  2005      36.48  1:19.37      2:32.77   
  Sofia Henningsson  2004      31.69  1:09.30      3:42.07   
  Isabella Wahlström  2003      30.46  1:04.40      4:46.47   
                     
12  Västerås Simsällskap Lag 3  2002  Västerås Simsällskap            4:49.00   
  Julia Holmberg  2002      33.84  1:10.80      1:10.80   
  Matilda Olausson  2004      37.99  1:22.73      2:33.53   
  Lina Rehnman  2002      31.90  1:09.31      3:42.84   
  Sofia Båvenäs  2002      30.82  1:06.16      4:49.00   
                     
13  Eskilstuna Simklubb Lag 2  Eskilstuna Simklubb            4:51.00   
  My Larsson  2005      35.70  1:14.64      1:14.64   
  Matilda Thorsén  2001      37.97  1:20.89      2:35.53   
  Nora Laine  2000      34.08  1:14.15      3:49.68   
  Maja Eriksson  2002      29.24  1:01.32      4:51.00   
                     
14  Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 2  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:53.15   
  Annie Westerlund  2002      38.02  1:16.68      1:16.68   
  Ebba Holgersson  2005      36.54  1:18.39      2:35.07   
  Ebba Bladh Hazard  2004      32.98  1:12.12      3:47.19   
  Ylva Andersson  2005      32.12  1:05.96      4:53.15   
                     
15  Säffle Simsällskap  Säffle Simsällskap            4:54.38   
  Ida Lithner  2004      33.94  1:10.00      1:10.00   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      42.14  1:28.07      2:38.07   
  Petra Johansson  1997      31.34  1:08.11      3:46.18   
  Tilde Halldan  2005      33.11  1:08.20      4:54.38   
                     
16  Falu Simsällskap Lag 2  1999  Falu Simsällskap            4:56.14   
  Jessika Borbos  2001      35.55  1:14.50      1:14.50   
  Moa Holmström  2001      35.40  1:16.98      2:31.48   
  Tuva Hjemli  2005      35.59  1:17.74      3:49.22   
  Cecilia Czarnecki  1999      31.72  1:06.92      4:56.14   
                     
17  Örebro Simallians Lag 3  2005  Örebro Simallians            4:56.32   
  Alina Umbaeva  2005      36.88  1:17.58      1:17.58   
  Alma Mühr  2005      37.07  1:20.75      2:38.33   
  Josefina Näsén  2005      32.49  1:11.48      3:49.81   
  Julia Pietsch  2005      31.05  1:06.51      4:56.32   
                     
18  Hallsberg Kumla Simklubb 1  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            4:57.82   
  Wilma Pettersson  2004      37.70  1:17.55      1:17.55   
  Ellen Eriksson  2001      39.10  1:24.39      2:41.94   
  Josefine Stenman  2002      32.24  1:11.08      3:53.02   
  Linnea Larsson  2005      31.96  1:04.80      4:57.82   
                     
19  Eskilstuna Simklubb Lag 3  Eskilstuna Simklubb            5:01.35   
  Madeleine Bengtsson  2005      35.92  1:14.58      1:14.58   
  Tilda Wik  2001      38.95  1:25.58      2:40.16   
  Maja Björkbacka  2005      34.32  1:17.28      3:57.44   
  Alva Abrahamsson  2004      30.19  1:03.91      5:01.35   
                     
20  Mass Lag 3  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:02.69   
  Linnea Reuterberg  2001      36.87  1:15.62      1:15.62   
  Olivia Sandberg  2003      40.29  1:28.30      2:43.92   
  Astrid Virén  2004      33.31  1:12.46      3:56.38   
  Melissa Nyberg  2003      30.86  1:06.31      5:02.69   
                     
21  Karlstads Simsällskap Lag 2  Karlstads Simsällskap            5:14.10   
  Minea Dautbegovic  2004      36.65  1:16.70      1:16.70   
  Miranda Wahlstedt  2006      40.51  1:27.23      2:43.93   
  Ingrid Hellgren  2003      36.85  1:20.38      4:04.31   
  Alice Johnson  2005      33.08  1:09.79      5:14.10   
                     
22  Kungälv Damer Lag 1  2003  Kungälvs Simsällskap            5:18.03   
  Sofia Viberg  2004      39.22  1:21.88      1:21.88   
  Lina Gustafsson  2003      38.90  1:24.47      2:46.35   
  Linnéa Brüdigam  2005      38.64  1:24.83      4:11.18   
  Clara Axelsson  2005      31.63  1:06.85      5:18.03   
                     
23  Eskilstuna Simklubb Lag 4  Eskilstuna Simklubb            5:21.13   
  Ronja Larsén  2006      41.82  1:27.17      1:27.17   
  Sammi Thai  2005      39.18  1:25.82      2:52.99   
  Sigrid Bengtsson  2005      38.30  1:23.91      4:16.90   
  Felicia Maultasch  2003      29.94  1:04.23      5:21.13   
                     
24  Skövde Simsällskap Lag 3  2001  Skövde Simsällskap            5:31.94   
  Alma Wallin Bustad  2005      40.00  1:20.96      1:20.96   
  Ebba Jukic  2005      42.33  1:32.13      2:53.09   
  Linnea Melin  2005      39.54  1:23.42      4:16.51   
  Sara Markevind  2006      35.49  1:15.43      5:31.94   
                     
Karlstads Simsällskap Lag 3  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
  Wilma Christensen  2003      35.05  1:11.86      1:11.86   
  Isabelle Asserståhl  2000      36.31  1:18.35      2:30.21   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  23 september 2018 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner