Resultater for MADWAVE Challenge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 62 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MADWAVE CHALLENGE 2018 | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 62, 50m Fri D 2009 & yngre, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 205 | 39.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
2 | Eleonora Marsner | 2009 | 195 | 40.03 | ||||||
Herlev Svømning | 39.08 | |||||||||
3 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 189 | 40.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
4 | Elise Vedel | 2009 | 177 | 41.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.57 | |||||||||
5 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 153 | 43.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.75 | |||||||||
6 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 151 | 43.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
7 | Emma Mcpherran | 2009 | 149 | 43.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.22 | |||||||||
8 | Ella Strange | 2009 | 145 | 44.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.20 | |||||||||
9 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 144 | 44.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.64 | |||||||||
10 | Asta Lukowski | 2010 | 139 | 44.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.02 | |||||||||
11 | Marie Bihlet | 2010 | 133 | 45.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.80 | |||||||||
12 | Nicoline Agergaard | 2010 | 129 | 45.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.47 | |||||||||
13 | Rosa Toft | 2009 | 126 | 46.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.80 | |||||||||
14 | Josephine S. Christensen | 2009 | 123 | 46.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.90 | |||||||||
15 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 121 | 46.86 | ||||||
Herlev Svømning | 45.17 | |||||||||
16 | Andrea Lage | 2009 | 121 | 46.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.70 | |||||||||
17 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | 119 | 47.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.65 | |||||||||
18 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 119 | 47.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
19 | Emma Simonsen | 2009 | 117 | 47.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.27 | |||||||||
20 | Marie Louise Avnsø | 2009 | 111 | 48.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59.41 | |||||||||
21 | Caroline Milling | 2009 | 111 | 48.32 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.86 | |||||||||
22 | Elisabeth Thastum | 2010 | 101 | 49.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.33 | |||||||||
23 | Abigail Profit | 2010 | 101 | 49.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.44 | |||||||||
24 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 100 | 50.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mikkeline Larsen | 2009 | 98 | 50.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.09 | |||||||||
26 | Ida Hansen | 2010 | 89 | 51.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
27 | Melissa Rosenquist | 2009 | 88 | 52.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.16 | |||||||||
28 | Jasmine Shaw | 2009 | 88 | 52.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.68 | |||||||||
29 | Persille Bervild | 2009 | 87 | 52.29 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 83 | 53.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.07 | |||||||||
31 | Ingrid Zeller | 2010 | 83 | 53.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.82 | |||||||||
32 | Aurelia Chamberlain | 2009 | 78 | 54.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.45 | |||||||||
33 | Belinda Flade Larsen | 2009 | 69 | 56.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.21 | |||||||||
34 | Veronica Dyhre | 2009 | 69 | 56.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.76 | |||||||||
35 | Nicoline Boesgaard | 2009 | 67 | 56.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
36 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 67 | 57.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.57 | |||||||||
37 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 63 | 58.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.15 | |||||||||
38 | Vigga Harmens | 2010 | 60 | 59.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.68 | |||||||||
39 | Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | 52 | 1:02.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.26 | |||||||||
40 | Emma Mahs | 2009 | 35 | 1:10.78 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Amalie Witt | 2010 | 35 | 1:11.04 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Freya Rasmussen | 2010 | 17 | 1:29.76 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Eva Sofie H. Nielsen | 2009 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.83 | |||||||||
- | Freya H. Rasmussen | 2010 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |