2019-12-07   06:32:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanbergsimmet 25m

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:15   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 400m Medley Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Advokatbolaget 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Hallin  2006    280  1:29.16  3:01.15  4:39.77    5:59.67   
  Upsala Simsällskap  6:28.49                 
                     
Daniel Savin  2006    212  1:31.22  3:14.13  5:05.14    6:34.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 400m Medley Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Advokatbolaget 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Furuhall  2004    329  1:14.87  2:42.52  4:22.46    5:41.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Felix Do  2004    278  1:19.18  2:48.07  4:34.95    6:00.42   
  Upsala Simsällskap  6:24.26                 
                     
Daniel Parker  2004    275  1:21.05  2:58.13  4:42.08    6:01.97   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ravi Parekh  2005    243  1:32.90  3:04.93  4:45.13    6:16.91   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Artur Norman  2005    175  1:39.00  3:30.67  5:26.69    7:00.63   
  Upsala Simsällskap  7:00.23                 
                     
 
Gren 1, 400m Medley Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Advokatbolaget 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    578  1:02.79  2:13.53  3:37.72    4:42.64   
  Sala Simsällskap  4:44.94                 
                     
Oskar Andersson  2003    404  1:16.33  2:30.97  4:05.98    5:18.34   
  Upsala Simsällskap  5:26.35                 
                     
 
Gren 1, 400m Medley Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Advokatbolaget 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Andersson  2001    439  1:08.97  2:29.12  3:56.85    5:09.73   
  Norrtälje Simklubb  5:13.20                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:15 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  09 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  17:05   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: KN-kontoret 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Budden  2007    395          31.24   
  Bålsta Simklubb  31.69                 
Nike Söderström  2007    378          31.70   
  Upsala Simsällskap  33.25                 
Hilma Wahlström  2006    361          32.20   
  Upsala Simsällskap  32.93                 
Olivia Ericsson  2006    352          32.46   
  Sundsvalls Simsällskap  32.70                 
Isa Ekbladh  2006    341          32.79   
  Sundsvalls Simsällskap  35.36                 
Nike Norlander  2007    332          33.09   
  Sundsvalls Simsällskap  33.82                 
Kajsa Burman  2007    330          33.17   
  Sundsvalls Simsällskap  33.46                 
Nora Högström  2007    323          33.40   
  Upsala Simsällskap  35.12                 
Malva Eriksson  2006    320          33.51   
  Gustavsbergs Simsällskap  33.58                 
10  Tilde Sjöberg  2006    302          34.17   
  Sundsvalls Simsällskap  34.23                 
11  Ebba Rosenberg  2007    284          34.88   
  Bålsta Simklubb  35.20                 
12  Alva Marhold  2007    269          35.51   
  Upsala Simsällskap  36.77                 
13  Ida Svensson  2006    266          35.62   
  Upsala Simsällskap  36.65                 
14  Alva Sjödin  2006    243          36.72   
  Sundsvalls Simsällskap  36.92                 
15  Ella Andersson  2007    242          36.76   
  Upsala Simsällskap  38.29                 
16  Märta Säfsten  2006    221          37.91   
  Upsala Simsällskap  39.76                 
17  Alva Norgren  2006    220          37.96   
  Sundsvalls Simsällskap  38.81                 
18  Annahita Kamkar  2008    193          39.61   
  Upsala Simsällskap  39.58                 
18  Signe Grundemar  2006    193          39.61   
  Upsala Simsällskap  44.66                 
20  Tea Wetterbom  2006    185          40.17   
  Upsala Simsällskap  43.43                 
21  Maja Ahlén  2006    182          40.43   
  Upsala Simsällskap  40.40                 
22  Isabelle Vallgren  2006    182          40.46   
  Upsala Simsällskap  43.66                 
23  Maj Grimnell  2007    180          40.58   
  Upsala Simsällskap  41.05                 
24  Tilda Isenstam  2009    172          41.18   
  Upsala Simsällskap  40.71                 
25  Linnea Glantz  2007    169          41.41   
  Upsala Simsällskap  44.57                 
26  Inez Lundqvist  2009    169          41.42   
  Upsala Simsällskap  44.32                 
27  Ingrid Malling Rösjö  2008    158          42.35   
  Upsala Simsällskap  43.32                 
28  Isa Modig  2008    158          42.40   
  Upsala Simsällskap  46.49                 
29  Sara Högdin  2007    144          43.67   
  Upsala Simsällskap  44.94                 
30  Julia Allard  2008    117          46.86   
  Upsala Simsällskap  49.17                 
31  Märta Hamberg  2007    112          47.55   
  Upsala Simsällskap  45.53                 
32  Tuva Enqvist  2007    109          47.89   
  Upsala Simsällskap  49.81                 
33  Elin Bohman  2009    109          47.90   
  Upsala Simsällskap  54.51                 
Lava Pelling Trautenberger  2008              DNS   
  Upsala Simsällskap  40.59                 
Alvi Myrelid  2008              DSQ   
  Upsala Simsällskap  49.24                 
Elise Hall  2008              DSQ   
  Upsala Simsällskap  47.65                 
 
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: KN-kontoret 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Zetterström  2005  454          29.82   
  Norrtälje Simklubb  30.69                 
Alma Norgren  2004  445          30.03   
  Bålsta Simklubb  30.04                 
Alicia Budden  2004  443          30.06   
  Bålsta Simklubb  30.27                 
Joanna Sundqvist  2005    426          30.46   
  Upsala Simsällskap  30.84                 
Emily Sandberg  2004    409          30.88   
  Bålsta Simklubb  29.60                 
Nova Norlander  2004    384          31.53   
  Sundsvalls Simsällskap  31.67                 
Malva Morell  2004    368          31.97   
  Upsala Simsällskap  32.35                 
Kajsa Franzén  2004    368          31.98   
  Upsala Simsällskap  32.01                 
Tilde Pettersson  2004    332          33.09   
  Norrtälje Simklubb  34.58                 
10  Tilde Svegårdh  2005    330          33.15   
  Upsala Simsällskap  34.69                 
11  Clara Renström Halling  2004    315          33.68   
  Sundsvalls Simsällskap  33.21                 
12  Miski Hagi Shire  2005    285          34.84   
  Upsala Simsällskap  35.49                 
13  Nellie Edbom Wounder  2005    252          36.29   
  Sundsvalls Simsällskap  36.85                 
14  Gabrielle Paul  2004    217          38.14   
  Upsala Simsällskap  38.69                 
15  Elin Lindkvist  2004    212          38.41   
  Sundsvalls Simsällskap  36.91                 
16  Linnea Ekman  2004    194          39.60   
  Upsala Simsällskap  39.31                 
17  Homa Molatefi  2005    191          39.78   
  Upsala Simsällskap  41.19                 
 
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: KN-kontoret 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnea Bergqvist  2003  10  474          29.39   
  Upsala Simsällskap  29.85                 
Elvira Dalin  2003  446          29.99   
  Sala Simsällskap  29.36                 
Vera Hermansson  2003  431          30.35   
  Upsala Simsällskap  30.62                 
Alva Olsson  2002    395          31.25   
  Upsala Simsällskap  31.69                 
Malla Myrelid  2002    389          31.40   
  Upsala Simsällskap  31.33                 
Matilda Bohman  2002    371          31.89   
  Upsala Simsällskap  32.38                 
Emma Alfredeen  2003    358          32.29   
  Upsala Simsällskap  32.50                 
Amy Smit  2003    355          32.36   
  Bålsta Simklubb  31.89                 
Ellinor Hermann  2003    347          32.63   
  Upsala Simsällskap  33.36                 
 
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: KN-kontoret 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Lindblom  2001  12  524          28.44   
  Sala Simsällskap  29.00                 
Salma Gabot  2001    417          30.68   
  Upsala Simsällskap  29.88                 
Tova Franzén  2001    403          31.02   
  Upsala Simsällskap  30.44                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  17:05 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Malte Franzén  2007    240  34.93  1:15.29  1:54.40    2:39.74   
  Upsala Simsällskap  2:47.22                 
                     
Adam Wahlberg  2006    237  34.31  1:15.78  1:59.54    2:40.40   
  Upsala Simsällskap  2:42.01                 
                     
Ludvig Glantz  2006    229  34.36  1:16.29  1:59.19    2:42.31   
  Upsala Simsällskap  2:50.65                 
                     
Tage Helin  2007    221  35.86  1:17.95  2:02.61    2:44.26   
  Upsala Simsällskap  2:49.93                 
                     
Gabriel Leijon  2006    209  37.51  1:19.97  2:04.66    2:47.41   
  Upsala Simsällskap  2:50.07                 
                     
Daniel Savin  2006    206  37.88  1:21.84  2:06.31    2:48.18   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Marcus Hamberg  2007    198  38.70  1:23.16  2:08.87    2:50.24   
  Sundsvalls Simsällskap  3:00.16                 
                     
Arvid Högström  2006    187  39.12  1:24.31  2:10.23    2:53.67   
  Upsala Simsällskap  3:15.41                 
                     
Martin Carlsson  2006    154  40.62  1:27.81  2:17.78    3:05.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Stig Larsson  2006    145  41.90  1:30.07  2:20.44    3:08.85   
  Upsala Simsällskap  3:52.47                 
                     
11  Johannes Fischer  2007    133  44.94  1:34.83  2:25.67    3:14.55   
  Upsala Simsällskap  3:12.11                 
                     
12  Malte Andersson  2007    114  47.09  1:38.76  2:32.47    3:24.45   
  Upsala Simsällskap  3:36.78                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adi Ramovic  2004    530  27.99  59.00  1:31.06    2:02.73   
  Upsala Simsällskap  2:06.70                 
                     
Danny Simaleza  2005    442  29.48  1:02.37  1:36.60    2:10.44   
  Upsala Simsällskap  2:13.28                 
                     
Lukas Höglund  2004    407  30.64  1:05.23  1:40.27    2:14.00   
  Upsala Simsällskap  2:19.66                 
                     
Morten Brattgård  2004    406  30.60  1:04.36  1:39.30    2:14.12   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:16.40                 
                     
Ted Wiker  2004    404  29.63  1:03.39  1:39.07    2:14.41   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:10.53                 
                     
Max Antonsson  2004    390  31.33  1:06.10  1:41.92    2:15.98   
  Sala Simsällskap  2:18.88                 
                     
Adrian Ekström  2004    364  31.81  1:08.06  1:44.62    2:19.14   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:23.02                 
                     
Jason Walterstad  2004    354  31.32  1:06.84  1:43.83    2:20.35   
  Sundsvalls Simsällskap  2:17.27                 
                     
Rasmus Loklint  2005    292  33.12  1:11.30  1:50.50    2:29.65   
  Upsala Simsällskap  2:40.25                 
                     
10  Melvin Rinaldo  2005    272  33.74  1:12.98  1:53.87    2:33.25   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:39.71                 
                     
11  Markus Brenning  2005    268  34.00  1:14.10  1:54.95    2:33.96   
  Upsala Simsällskap  2:35.31                 
                     
12  Johan Bjersand-Hellström  2005    258  35.53  1:16.32  1:57.84    2:35.93   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Axel Svenda  2004    234  35.46  1:17.49  2:00.81    2:41.18   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Edvin Pitic  2005    156  41.32  1:29.98  2:18.52    3:04.43   
  Upsala Simsällskap  3:09.05                 
                     
15  Simon Ryd  2005    151  40.45  1:27.82  2:17.28    3:06.43   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
16  Linus Fahlström  2005    136  36.36  1:25.23  2:18.89    3:12.77   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rasmus Skyving  2003    494  28.04  59.50  1:32.39    2:05.64   
  Norrtälje Simklubb  2:09.16                 
                     
Alexander Karlsson  2002    485  28.16  59.71  1:33.15    2:06.39   
  Upsala Simsällskap  2:11.23                 
                     
Andreas Savin  2003    413  29.51  1:03.34  1:38.74    2:13.35   
  Upsala Simsällskap  2:15.55                 
                     
Josef Nordén  2003    380  30.80  1:05.20  1:41.31    2:17.18   
  Sundsvalls Simsällskap  2:25.27                 
                     
Elias Holst  2002    356  31.45  1:06.68  1:43.31    2:20.12   
  Upsala Simsällskap  2:20.11                 
                     
Arvid Nilsson  2003    338  31.54  1:07.57  1:44.86    2:22.65   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:23.57                 
                     
Calle Samuelsson  2003    312  33.22  1:10.29  1:49.74    2:26.50   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:35.68                 
                     
Max Eriksson  2003    309  33.51  1:11.88  1:49.57    2:26.85   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:36.04                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Ljunggren  2001    472  29.03  1:00.94  1:34.15    2:07.54   
  Upsala Simsällskap  2:06.84                 
                     
Jonatan Fischer  2001    323  32.06  1:09.05  1:47.33    2:24.76   
  Upsala Simsällskap  2:20.80                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:01   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    615  36.78  1:16.83  1:57.84    2:38.22   
  Sala Simsällskap  2:44.45                 
                     
Malva Eriksson  2006    345  44.75  1:34.11  2:24.02    3:11.87   
  Gustavsbergs Simsällskap  3:26.34                 
                     
Alva Sjödin  2006    290  46.25  1:38.21  2:31.60    3:23.18   
  Sundsvalls Simsällskap  3:27.91                 
                     
Ebba Lundqvist  2007    282  46.98  1:40.29  2:33.57    3:25.10   
  Upsala Simsällskap  3:46.03                 
                     
Alva Stadell  2006    275  46.96  1:40.32  2:34.67    3:26.89   
  Upsala Simsällskap  3:42.33                 
                     
Ebba Rosenberg  2007    266  47.11  1:41.11  2:36.00    3:29.05   
  Bålsta Simklubb  3:45.02                 
                     
Olivia Budden  2007    255  47.17  1:41.91  2:37.23    3:32.05   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Anni Uljas  2007    246  47.85  1:42.74  2:39.44    3:34.58   
  Upsala Simsällskap  4:00.89                 
                     
Nora Pitic  2008    219  52.62  1:50.27  2:47.71    3:42.92   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Holmström  2005    418  39.78  1:25.02  2:12.93    2:59.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Malva Morell  2004    401  40.09  1:25.91  2:13.92    3:02.43   
  Upsala Simsällskap  3:01.33                 
                     
Alma Bergqvist  2005    365  42.15  1:31.07  2:20.44    3:08.28   
  Upsala Simsällskap  3:27.49                 
                     
Klara Mattiasson  2005    363  43.61  1:31.70  2:21.12    3:08.63   
  Upsala Simsällskap  3:24.75                 
                     
Doris Larsson  2004    330  43.94  1:33.08  2:24.24    3:14.59   
  Upsala Simsällskap  3:22.55                 
                     
Alice Törnkvist  2004    325  45.49  1:35.48  2:25.79    3:15.56   
  Upsala Simsällskap  3:29.27                 
                     
Nova Norlander  2004    323  42.05  1:32.82  2:23.32    3:15.94   
  Sundsvalls Simsällskap  3:13.27                 
                     
Olivia Punga  2005    322  43.96  1:34.32  2:26.10    3:16.17   
  Upsala Simsällskap  3:23.22                 
                     
Edith Lindhagen  2004    313  44.08  1:37.10  2:29.47    3:18.05   
  Upsala Simsällskap  3:38.72                 
                     
10  Klara Pettersson  2004    304  44.56  1:35.38  2:27.82    3:19.98   
  Upsala Simsällskap  3:07.48                 
                     
11  Lovis Lång  2005    280  46.82  1:40.32  2:34.10    3:25.47   
  Upsala Simsällskap  3:44.72                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Lantz  2002    473  38.41  1:22.55  2:07.78    2:52.61   
  Upsala Simsällskap  2:48.70                 
                     
Matilda Bohman  2002    400  41.67  1:28.85  2:15.68    3:02.60   
  Upsala Simsällskap  3:02.24                 
                     
Alva Olsson  2002    391  40.66  1:28.97  2:18.59    3:03.96   
  Upsala Simsällskap  3:12.94                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Malin Eklund  2001    614  35.58  1:15.33  1:56.56    2:38.25   
  Västerås Simsällskap  2:33.27                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:01 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:09   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Devilas minne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Hallin  2006    229          41.24   
  Upsala Simsällskap  42.28                 
Arvid Andersson  2006    123          50.69   
  Norrtälje Simklubb  56.54                 
Marcus Hamberg  2007    119          51.30   
  Sundsvalls Simsällskap  52.57                 
Stig Larsson  2006    115          51.85   
  Upsala Simsällskap  50.63                 
Tú Bardage  2006    115          51.86   
  Upsala Simsällskap  1:04.88                 
Ludvig Höglund  2007    106          53.26   
  Upsala Simsällskap  54.79                 
Samuel Elf  2009    100          54.34   
  Upsala Simsällskap  57.97                 
Johannes Fischer  2007    91          56.09   
  Upsala Simsällskap  54.74                 
Oskar Nilsson  2007    90          56.30   
  Upsala Simsällskap  57.70                 
10  Lucas Yu  2010    82          57.92   
  Upsala Simsällskap  55.88                 
11  Joel Weman  2006    75          59.73   
  Upsala Simsällskap  57.72                 
Malte Franzén  2007              DSQ   
  Upsala Simsällskap  45.32                 
Seved Rönnholm  2007              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Devilas minne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Botvid Wiell  2005    338          36.22   
  Sala Simsällskap  35.56                 
Danny Simaleza  2005    308          37.36   
  Upsala Simsällskap  38.11                 
William Rismyhr  2004    286          38.29   
  Upsala Simsällskap  37.47                 
Melvin Rinaldo  2005    236          40.85   
  Gustavsbergs Simsällskap  43.71                 
Linus Fahlström  2005    199          43.23   
  Norrtälje Simklubb  47.86                 
Edvin Pitic  2005    146          47.95   
  Upsala Simsällskap  48.29                 
Simon Ryd  2005    119          51.32   
  Sundsvalls Simsällskap  49.33                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Devilas minne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Holst  2002    388          34.60   
  Upsala Simsällskap  35.22                 
Oskar Sundqvist  2003    243          40.43   
  Gustavsbergs Simsällskap  42.47                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Devilas minne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joel Larsson  2001    441          33.17   
  Sala Simsällskap  32.53                 
Roman Milkin  1999    411          33.96   
  Upsala Simsällskap  33.46                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:11   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nike Söderström  2007    326  38.93        1:19.94   
  Upsala Simsällskap  1:21.69                 
                     
Hilma Wahlström  2006    322  39.11        1:20.23   
  Upsala Simsällskap  1:22.55                 
                     
Nora Högström  2007    314  39.98        1:20.91   
  Upsala Simsällskap  1:21.88                 
                     
Olivia Ericsson  2006    310  39.55        1:21.23   
  Sundsvalls Simsällskap  1:17.98                 
                     
Nike Norlander  2007    277  40.82        1:24.36   
  Sundsvalls Simsällskap  1:26.09                 
                     
Kajsa Burman  2007    277  40.66        1:24.40   
  Sundsvalls Simsällskap  1:24.66                 
                     
Ida Svensson  2006    263  41.95        1:25.87   
  Upsala Simsällskap  1:31.57                 
                     
Isa Ekbladh  2006    255  42.78        1:26.71   
  Sundsvalls Simsällskap  1:30.09                 
                     
Alva Stadell  2006    246  44.15        1:27.76   
  Upsala Simsällskap  1:29.00                 
                     
10  Alva Marhold  2007    239  43.53        1:28.56   
  Upsala Simsällskap  1:27.23                 
                     
11  Ebba Rosenberg  2007    194  46.53        1:34.91   
  Bålsta Simklubb  1:35.68                 
                     
12  Anni Uljas  2007    188  46.48        1:36.02   
  Upsala Simsällskap  1:37.31                 
                     
13  Märta Säfsten  2006    185  47.74        1:36.44   
  Upsala Simsällskap  1:36.59                 
                     
14  Tea Wetterbom  2006    184  47.76        1:36.69   
  Upsala Simsällskap  1:39.10                 
                     
15  Lava Pelling Trautenberger  2008    178  47.21        1:37.76   
  Upsala Simsällskap  1:43.92                 
                     
16  Ella Andersson  2007    174  48.50        1:38.50   
  Upsala Simsällskap  1:38.05                 
                     
17  Maja Ahlén  2006    173  49.64        1:38.61   
  Upsala Simsällskap  1:38.80                 
                     
18  Alva Norgren  2006    173  46.90        1:38.76   
  Sundsvalls Simsällskap  1:42.80                 
                     
19  Annahita Kamkar  2008    171  48.03        1:38.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Tilde Sjöberg  2006    167  49.24        1:39.92   
  Sundsvalls Simsällskap  1:43.57                 
                     
21  Tilda Isenstam  2009    159  50.43        1:41.57   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Märta Hamberg  2007    128  53.41        1:49.02   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Elise Hall  2008    126  52.89        1:49.71   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Julia Allard  2008    116  54.51        1:52.53   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Isa Modig  2008    112  55.13        1:54.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  Inez Lundqvist  2009    111  52.48        1:54.35   
  Upsala Simsällskap                   
                     
27  Ingrid Malling Rösjö  2008    110  56.34        1:54.78   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Elin Bohman  2009    91  58.27        2:02.19   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alvi Myrelid  2008              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Nora Pitic  2008              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Frykberg  2005    425  35.75        1:13.16   
  Upsala Simsällskap  1:13.23                 
                     
Alma Norgren  2004    403  34.95        1:14.44   
  Bålsta Simklubb  1:15.94                 
                     
Linnea Sjöström  2005    373  36.76        1:16.43   
  Norrtälje Simklubb  1:17.51                 
                     
Alicia Budden  2004    358  38.56        1:17.47   
  Bålsta Simklubb  1:17.59                 
                     
Lisen Myrelid  2005    335  39.51        1:19.22   
  Upsala Simsällskap  1:18.07                 
                     
Kajsa Franzén  2004    307  39.43        1:21.56   
  Upsala Simsällskap  1:20.14                 
                     
Miski Hagi Shire  2005    274  40.52        1:24.71   
  Upsala Simsällskap  1:23.10                 
                     
Tilde Svegårdh  2005    264  41.54        1:25.72   
  Upsala Simsällskap  1:25.71                 
                     
Elin Lindkvist  2004    209  44.56        1:32.70   
  Sundsvalls Simsällskap  1:35.29                 
                     
10  Nellie Edbom Wounder  2005    177  47.89        1:37.84   
  Sundsvalls Simsällskap  1:38.18                 
                     
11  Homa Molatefi  2005    173  49.70        1:38.60   
  Upsala Simsällskap  1:41.49                 
                     
Emily Sandberg  2004              DNS   
  Bålsta Simklubb  1:17.35                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elvira Dalin  2003    438  35.41        1:12.41   
  Sala Simsällskap  1:10.49                 
                     
Vera Hermansson  2003    429  35.67        1:12.94   
  Upsala Simsällskap  1:14.45                 
                     
Linnea Bergqvist  2003    375  36.99        1:16.25   
  Upsala Simsällskap  1:16.17                 
                     
Malla Myrelid  2002    337  37.99        1:19.02   
  Upsala Simsällskap  1:16.20                 
                     
Emma Alfredeen  2003    330  39.26        1:19.61   
  Upsala Simsällskap  1:19.77                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Salma Gabot  2001    421  35.16        1:13.37   
  Upsala Simsällskap  1:11.08                 
                     
Ida Lindblom  2001    386  35.77        1:15.55   
  Sala Simsällskap  1:11.73                 
                     
Tova Franzén  2001    378  36.69        1:16.10   
  Upsala Simsällskap  1:12.44                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:11 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tage Helin  2007    184  39.06        1:24.44   
  Upsala Simsällskap  1:21.85                 
                     
Adam Wahlberg  2006    173  38.21        1:26.20   
  Upsala Simsällskap  1:36.81                 
                     
Malte Franzén  2007    153  40.86        1:29.80   
  Upsala Simsällskap  1:29.62                 
                     
Gabriel Leijon  2006    130  45.04        1:34.74   
  Upsala Simsällskap  1:34.37                 
                     
Ludvig Glantz  2006    113  44.53        1:39.44   
  Upsala Simsällskap  1:34.25                 
                     
Arvid Högström  2006    105  41.62        1:41.64   
  Upsala Simsällskap  1:32.94                 
                     
Martin Carlsson  2006    86  49.07        1:48.59   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Malte Andersson  2007    68  56.22        1:57.30   
  Upsala Simsällskap  2:12.18                 
                     
Daniel Savin  2006              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:44.45                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adi Ramovic  2004    448  28.62        1:02.83   
  Upsala Simsällskap  1:03.24                 
                     
Danny Simaleza  2005    312  32.62        1:10.86   
  Upsala Simsällskap  1:12.34                 
                     
Botvid Wiell  2005    293  34.05        1:12.32   
  Sala Simsällskap  1:15.47                 
                     
Axel Furuhall  2004    288  32.56        1:12.74   
  Upsala Simsällskap  1:17.00                 
                     
Max Antonsson  2004    267  35.40        1:14.58   
  Sala Simsällskap  1:18.82                 
                     
Jason Walterstad  2004    262  34.32        1:15.10   
  Sundsvalls Simsällskap  1:17.48                 
                     
Adrian Ekström  2004    252  34.81        1:16.09   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:20.64                 
                     
Artur Norman  2005    124  46.98        1:36.30   
  Upsala Simsällskap  1:38.22                 
                     
Edvin Pitic  2005    76  51.93        1:53.07   
  Upsala Simsällskap  1:46.25                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    520  28.17        59.77   
  Sala Simsällskap  1:00.70                 
                     
Alexander Karlsson  2002    363  30.77        1:07.37   
  Upsala Simsällskap  1:07.38                 
                     
Andreas Savin  2003    357  31.50        1:07.76   
  Upsala Simsällskap  1:08.66                 
                     
Max Eriksson  2003    263  35.49        1:15.03   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:18.28                 
                     
Josef Nordén  2003    214  34.91        1:20.29   
  Sundsvalls Simsällskap  1:23.19                 
                     
Arvid Nilsson  2003              DSQ   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:14.15                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Andersson  2001    353  30.95        1:07.99   
  Norrtälje Simklubb  1:06.97                 
                     
Roman Milkin  1999    280  33.78        1:13.46   
  Upsala Simsällskap  1:09.27                 
                     
Jonatan Fischer  2001    249  33.04        1:16.39   
  Upsala Simsällskap  1:10.35                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    595  32.91  1:09.64  1:51.53    2:24.82   
  Sala Simsällskap  2:27.77                 
                     
Nora Högström  2007    354  37.42  1:21.28  2:13.22    2:52.22   
  Upsala Simsällskap  3:05.48                 
                     
Nike Söderström  2007    353  37.32  1:22.75  2:14.57    2:52.34   
  Upsala Simsällskap  3:01.83                 
                     
Malva Eriksson  2006    321  41.50  1:28.50  2:18.11    2:57.89   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:50.25                 
                     
Hilma Wahlström  2006    312  40.89  1:25.34  2:18.54    2:59.48   
  Upsala Simsällskap  3:07.67                 
                     
Kajsa Burman  2007    305  39.70  1:27.99  2:18.75    3:01.01   
  Sundsvalls Simsällskap  3:14.19                 
                     
Olivia Ericsson  2006    302  42.50  1:27.36  2:22.14    3:01.62   
  Sundsvalls Simsällskap  2:59.11                 
                     
Alva Stadell  2006    284  42.45  1:31.18  2:24.31    3:05.30   
  Upsala Simsällskap  3:09.40                 
                     
Ida Svensson  2006    279  41.48  1:29.24  2:23.13    3:06.36   
  Upsala Simsällskap  3:14.53                 
                     
10  Nike Norlander  2007    256  42.00  1:31.99  2:26.65    3:11.76   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
11  Isa Ekbladh  2006    249  44.34  1:32.40  2:33.83    3:13.67   
  Sundsvalls Simsällskap  3:25.45                 
                     
12  Tilde Sjöberg  2006    235  43.33  1:36.82  2:36.99    3:17.23   
  Sundsvalls Simsällskap  3:32.20                 
                     
13  Alva Marhold  2007    232  48.10  1:37.17  2:34.18    3:18.30   
  Upsala Simsällskap  3:22.13                 
                     
14  Ebba Lundqvist  2007    231  48.02  1:36.72  2:34.21    3:18.40   
  Upsala Simsällskap  3:17.76                 
                     
15  Märta Säfsten  2006    214  50.09  1:41.89  2:38.54    3:23.66   
  Upsala Simsällskap  3:34.70                 
                     
16  Alva Sjödin  2006    214  47.81  1:43.03  2:38.14    3:23.69   
  Sundsvalls Simsällskap  3:24.09                 
                     
17  Anni Uljas  2007    198  50.90  1:43.40  2:41.66    3:28.96   
  Upsala Simsällskap                   
                     
18  Alva Norgren  2006    191  47.51  1:42.50  2:43.93    3:31.28   
  Sundsvalls Simsällskap  3:35.66                 
                     
19  Maja Ahlén  2006    176  55.81  1:47.95  2:47.56    3:37.08   
  Upsala Simsällskap  3:45.22                 
                     
20  Ella Andersson  2007    173  54.03  1:46.57  2:47.69    3:38.67   
  Upsala Simsällskap  3:49.88                 
                     
21  Tea Wetterbom  2006    164  52.53  1:46.27  2:51.64    3:42.26   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Holmström  2005    422  36.25  1:18.50  2:04.65    2:42.40   
  Upsala Simsällskap  2:41.14                 
                     
Moa Zetterström  2005    382  33.61  1:18.47  2:09.08    2:47.86   
  Norrtälje Simklubb  2:47.09                 
                     
Emily Sandberg  2004    358  37.78  1:21.15  2:12.00    2:51.61   
  Bålsta Simklubb  2:42.08                 
                     
Alma Bergqvist  2005    351  37.24  1:22.57  2:13.38    2:52.68   
  Upsala Simsällskap  2:49.11                 
                     
Clara Frykberg  2005    348  37.33  1:20.58  2:10.82    2:53.23   
  Upsala Simsällskap  2:51.13                 
                     
Lisen Myrelid  2005    347  37.43  1:23.12  2:14.12    2:53.32   
  Upsala Simsällskap  2:50.95                 
                     
Joanna Sundqvist  2005    332  35.68  1:21.29  2:13.00    2:55.84   
  Upsala Simsällskap  2:50.84                 
                     
Kajsa Franzén  2004    316  43.16  1:27.48  2:20.65    2:58.79   
  Upsala Simsällskap  2:57.05                 
                     
Klara Pettersson  2004    316  39.01  1:24.25  2:15.70    2:58.79   
  Upsala Simsällskap  2:43.51                 
                     
10  Malva Morell  2004    312  42.46  1:28.08  2:17.72    2:59.57   
  Upsala Simsällskap  2:50.20                 
                     
11  Nova Norlander  2004    307  40.68  1:26.01  2:18.66    3:00.64   
  Sundsvalls Simsällskap  2:54.74                 
                     
12  Edith Lindhagen  2004    298  38.79  1:28.14  2:21.31    3:02.28   
  Upsala Simsällskap  3:31.43                 
                     
13  Klara Mattiasson  2005    296  41.24  1:29.45  2:21.12    3:02.81   
  Upsala Simsällskap  3:07.95                 
                     
14  Lovis Lång  2005    285  43.37  1:31.60  2:24.66    3:05.16   
  Upsala Simsällskap  3:11.64                 
                     
15  Doris Larsson  2004    273  46.57  1:35.10  2:26.43    3:07.77   
  Upsala Simsällskap  3:13.21                 
                     
16  Olivia Punga  2005    256  45.07  1:36.12  2:26.05    3:11.68   
  Upsala Simsällskap  3:10.81                 
                     
17  Alice Törnkvist  2004    256  44.92  1:33.43  2:26.93    3:11.74   
  Upsala Simsällskap  3:19.48                 
                     
18  Miski Hagi Shire  2005    247  40.08  1:26.88  2:29.23    3:13.99   
  Upsala Simsällskap  3:19.53                 
                     
19  Nellie Edbom Wounder  2005    204  46.10  1:39.35  2:43.42    3:26.77   
  Sundsvalls Simsällskap  3:29.28                 
                     
20  Homa Molatefi  2005    158  53.34  1:48.66  2:56.05    3:45.27   
  Upsala Simsällskap  3:48.28                 
                     
Elin Lindkvist  2004              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  3:35.41                 
                     
Sofia Högdin  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap  2:57.36                 
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Hermansson  2003    449  33.82  1:13.66  2:00.96    2:39.10   
  Upsala Simsällskap  2:41.28                 
                     
Matilda Lantz  2002    448  34.06  1:17.93  2:03.06    2:39.17   
  Upsala Simsällskap  2:34.88                 
                     
Emma Alfredeen  2003    374  38.39  1:22.15  2:12.57    2:49.06   
  Upsala Simsällskap  2:51.56                 
                     
Alva Olsson  2002    351  37.63  1:24.78  2:13.30    2:52.60   
  Upsala Simsällskap  3:01.82                 
                     
Ellinor Hermann  2003    309  39.73  1:26.60  2:19.48    3:00.15   
  Upsala Simsällskap  3:06.50                 
                     
Linnea Bergqvist  2003              DNS   
  Upsala Simsällskap  2:45.69                 
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Malin Eklund  2001    607  32.82  1:12.01  1:51.00    2:23.90   
  Västerås Simsällskap  2:27.69                 
                     
Tova Franzén  2001    405  35.18  1:18.62  2:07.49    2:44.60   
  Upsala Simsällskap  2:39.53                 
                     
Salma Gabot  2001    397  37.20  1:18.72  2:07.81    2:45.70   
  Upsala Simsällskap  2:41.23                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:12 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 9, 800m Frisim Pojkar, Finaler 99 år och yngre 
Sponsor: Advokatbolaget 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Adi Ramovic  2004    560  1:03.38  2:11.44  3:19.68  4:28.89  8:57.86   
  Upsala Simsällskap  9:05.59      5:37.00  6:44.61  7:52.08       
                     
Rasmus Skyving  2003    527  1:05.65  2:15.89  3:27.00  4:36.68  9:08.84   
  Norrtälje Simklubb  9:19.86      5:45.48  6:54.30  8:03.24       
                     
Johan Ljunggren  2001    526  1:04.00  2:12.88  3:23.39  4:34.32  9:09.17   
  Upsala Simsällskap  9:01.87      5:45.09  6:54.48  8:03.39       
                     
Lukas Höglund  2004    477  1:05.51  2:16.61  3:28.12  4:40.38  9:27.24   
  Upsala Simsällskap  9:37.29      5:51.58  7:04.04  8:16.62       
                     
Oskar Andersson  2003    450  1:07.64  2:19.37  3:32.45  4:45.42  9:38.23   
  Upsala Simsällskap  9:46.06      5:58.17  7:11.52  8:25.20       
                     
Ted Wiker  2004    441  1:08.16  2:22.87  3:37.38  4:53.20  9:42.49   
  Gustavsbergs Simsällskap  10:17.57      6:06.17  7:19.37  8:31.97       
                     
Morten Brattgård  2004    432  1:07.32  2:19.72  3:33.30  4:47.09  9:46.25   
  Gustavsbergs Simsällskap  10:51.50      6:01.61  7:16.58  8:31.51       
                     
Adrian Ekström  2004    367  1:11.58  2:30.37  3:49.32  5:09.77  10:18.80   
  Gustavsbergs Simsällskap  11:17.61      6:29.68  7:47.14  9:04.02       
                     
William Rismyhr  2004    336  1:08.82  2:27.51  3:48.42  5:11.20  10:37.63   
  Upsala Simsällskap  9:58.37      6:34.01  7:58.58  9:20.15       
                     
10  Calle Samuelsson  2003    321  1:13.24  2:34.34  3:55.60  5:19.03  10:47.04   
  Gustavsbergs Simsällskap  12:35.64      6:42.65  8:07.54  9:29.21       
                     
11  Filip Hallin  2006    304  1:16.58  2:40.80  4:03.83  5:25.58  10:59.25   
  Upsala Simsällskap  11:27.40      6:48.29  8:11.69  9:36.65       
                     
12  Rasmus Loklint  2005    303  1:15.15  2:39.26  4:02.19  5:27.60  10:59.59   
  Upsala Simsällskap  11:45.00      6:53.00  8:17.38  9:40.09       
                     
13  Daniel Parker  2004    282  1:17.05  2:41.61  4:06.79  5:33.98  11:15.44   
  Upsala Simsällskap  10:45.00      6:59.54  8:26.76  9:51.62       
                     
14  Felix Do  2004    282  1:14.03  2:37.94  4:02.94  5:29.40  11:15.48   
  Upsala Simsällskap  10:59.00      6:56.49  8:23.39  9:50.54       
                     
15  Markus Brenning  2005    278  1:18.16  2:43.57  4:09.37  5:37.82  11:18.76   
  Upsala Simsällskap  11:15.85      7:03.93  8:29.57  9:55.59       
                     
16  Johan Bjersand-Hellström  2005    255  1:20.30  2:49.42  4:18.95  5:48.81  11:38.70   
  Upsala Simsällskap  11:46.20      7:18.39  8:47.22  10:14.21       
                     
17  Ravi Parekh  2005    233  1:20.96  2:49.86  4:20.47  5:52.01  11:59.78   
  Upsala Simsällskap  11:29.00      7:24.68  8:56.78  10:27.81       
                     
18  Axel Svenda  2004    220  1:22.70  2:54.00  4:27.21  6:01.72  12:13.60   
  Upsala Simsällskap  11:19.00      7:37.41  9:11.91  10:46.07       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:27   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 10, 800m Frisim Flickor, Finaler 99 år och yngre 
Sponsor: Advokatbolaget 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Matilda Lantz  2002    525  1:08.44  2:23.03  3:38.23  4:53.31  9:53.91   
  Upsala Simsällskap  9:54.67      6:08.86  7:24.37  8:40.30       
                     
Matilda Holmström  2005    440  1:11.21  2:29.57  3:48.81  5:09.29  10:30.15   
  Upsala Simsällskap  10:36.37      6:29.27  7:49.34  9:10.74       
                     
Malva Morell  2004    390  1:17.03  2:39.96  4:03.55  5:28.23  10:55.69   
  Upsala Simsällskap  10:59.00      6:51.42  8:16.12  9:38.35       
                     
Joanna Sundqvist  2005    390  1:15.68  2:39.18  4:02.33  5:26.38  10:55.99   
  Upsala Simsällskap  10:37.02      6:50.40  8:13.72  9:37.76       
                     
Hilma Wahlström  2006    384  1:15.90  2:38.81  4:02.57  5:27.41  10:59.43   
  Upsala Simsällskap  11:59.00      6:51.55  8:14.86  9:39.25       
                     
Alma Bergqvist  2005    381  1:14.42  2:36.81  4:01.55  5:26.29  11:00.87   
  Upsala Simsällskap  11:02.60      6:50.54  8:14.16  9:38.81       
                     
Moa Zetterström  2005    360  1:14.94  2:38.35  4:03.46  5:30.58  11:13.36   
  Norrtälje Simklubb  13:26.02      6:55.76  8:22.92  9:49.98       
                     
Clara Frykberg  2005    343  1:18.35  2:42.92  4:09.32  5:37.17  11:24.18   
  Upsala Simsällskap  11:19.00      7:05.97  8:34.23  10:00.07       
                     
Clara Renström Halling  2004    335  1:22.28  2:50.69  4:17.62  5:47.85  11:29.58   
  Sundsvalls Simsällskap  11:42.95      7:13.88  8:40.86  10:06.89       
                     
10  Linnea Sjöström  2005    328  1:22.60  2:50.23  4:17.35  5:44.95  11:34.77   
  Norrtälje Simklubb        7:13.85  8:42.25  10:11.15       
                     
11  Lovis Lång  2005    325  1:20.66  2:49.09  4:17.49  5:45.60  11:37.04   
  Upsala Simsällskap  12:19.00      7:14.15  8:44.53  10:12.61       
                     
12  Lisen Myrelid  2005    322  1:19.29  2:46.88  4:16.29  5:45.65  11:39.20   
  Upsala Simsällskap  10:49.00      7:15.04  8:46.31  10:15.21       
                     
13  Olivia Budden  2007    321  1:22.66  2:52.23  4:21.11  5:51.78  11:39.51   
  Bålsta Simklubb  12:44.03      7:22.31  8:51.46  10:18.29       
                     
14  Edith Lindhagen  2004    311  1:20.44  2:50.40  4:21.42  5:51.90  11:47.42   
  Upsala Simsällskap  12:15.00      7:21.86  8:51.73  10:21.18       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:27 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 11, 400m Frisim Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: KN-kontor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Hallin  2006    302  1:14.40  2:34.79  3:56.89    5:16.04   
  Upsala Simsällskap  5:39.82                 
                     
Ludvig Glantz  2006    254  1:20.33  2:47.80  4:11.89    5:34.95   
  Upsala Simsällskap  6:03.50                 
                     
Tage Helin  2007    249  1:20.26  2:48.66  4:13.17    5:37.12   
  Upsala Simsällskap  5:59.07                 
                     
Malte Franzén  2007    244  1:17.69  2:44.94  4:12.79    5:39.43   
  Upsala Simsällskap  5:44.64                 
                     
Adam Wahlberg  2006    240  1:17.86  2:46.95  4:16.81    5:41.43   
  Upsala Simsällskap  5:59.56                 
                     
Gabriel Leijon  2006    216  1:24.29  2:55.38  4:26.05    5:53.26   
  Upsala Simsällskap  6:01.09                 
                     
Daniel Savin  2006    203  1:24.60  2:57.75  4:29.56    6:01.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Arvid Högström  2006    177  1:27.18  3:04.08  4:44.20    6:17.45   
  Upsala Simsällskap  6:08.98                 
                     
Martin Carlsson  2006    158  1:32.21  3:12.70  4:54.44    6:31.93   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Johannes Fischer  2007    142  1:36.39  3:20.15  5:06.22    6:46.83   
  Upsala Simsällskap  6:57.37                 
                     
11  Stig Larsson  2006    137  1:37.83  3:22.65  5:10.60    6:51.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Malte Andersson  2007    128  1:41.77  3:27.91  5:14.51    7:00.58   
  Upsala Simsällskap  7:16.31                 
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: KN-kontor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adi Ramovic  2004  10  528  1:01.17  2:07.30  3:15.73    4:22.57   
  Upsala Simsällskap  4:22.09                 
                     
Lukas Höglund  2004    451  1:04.93  2:15.58  3:26.36    4:36.69   
  Upsala Simsällskap  4:44.84                 
                     
Danny Simaleza  2005    434  1:06.83  2:18.24  3:30.91    4:40.18   
  Upsala Simsällskap  4:47.31                 
                     
Morten Brattgård  2004  412  1:07.91  2:20.89  3:34.15    4:45.15   
  Gustavsbergs Simsällskap  5:46.95                 
                     
Jason Walterstad  2004    341  1:09.76  2:27.21  3:45.74    5:03.54   
  Sundsvalls Simsällskap  5:06.85                 
                     
Felix Do  2004    309  1:11.70  2:33.20  3:55.98    5:13.74   
  Upsala Simsällskap  5:53.59                 
                     
Axel Furuhall  2004    301  1:12.47  2:34.03  3:56.62    5:16.63   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Melvin Rinaldo  2005    287  1:16.49  2:39.21  4:02.85    5:21.77   
  Gustavsbergs Simsällskap  5:44.13                 
                     
Rasmus Loklint  2005    286  1:12.96  2:36.47  4:00.91    5:22.12   
  Upsala Simsällskap  5:48.06                 
                     
10  Markus Brenning  2005    263  1:17.59  2:43.15  4:10.19    5:31.25   
  Upsala Simsällskap  5:26.32                 
                     
11  Johan Bjersand-Hellström  2005    261  1:17.44  2:44.21  4:11.26    5:31.89   
  Upsala Simsällskap  5:39.80                 
                     
12  Axel Svenda  2004    217  1:22.23  2:54.91  4:26.08    5:52.93   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Artur Norman  2005    172  1:33.09  3:10.66  4:47.88    6:21.22   
  Upsala Simsällskap  6:15.01                 
                     
Daniel Parker  2004              DNS   
  Upsala Simsällskap  6:03.52                 
                     
Ravi Parekh  2005              DNS   
  Upsala Simsällskap  5:48.73                 
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: KN-kontor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002  12  564  1:00.16  2:04.64  3:11.06    4:16.80   
  Sala Simsällskap  4:20.33                 
                     
Rasmus Skyving  2003  527  1:02.34  2:09.72  3:17.16    4:22.70   
  Norrtälje Simklubb  4:33.78                 
                     
Alexander Karlsson  2002    483  1:01.98  2:10.98  3:21.35    4:30.36   
  Upsala Simsällskap  4:35.03                 
                     
Andreas Savin  2003    465  1:04.47  2:15.14  3:25.90    4:33.85   
  Upsala Simsällskap  4:43.19                 
                     
Oskar Andersson  2003    417  1:07.76  2:20.50  3:32.53    4:44.04   
  Upsala Simsällskap  4:43.40                 
                     
Josef Nordén  2003    324  1:07.94  2:26.11  3:47.48    5:08.81   
  Sundsvalls Simsällskap  5:18.67                 
                     
Calle Samuelsson  2003    308  1:13.01  2:34.04  3:56.83    5:14.16   
  Gustavsbergs Simsällskap  5:34.07                 
                     
Max Eriksson  2003    307  1:14.60  2:35.08  3:55.40    5:14.62   
  Gustavsbergs Simsällskap  5:33.07                 
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: KN-kontor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Ljunggren  2001  503  1:01.47  2:08.26  3:17.92    4:26.85   
  Upsala Simsällskap  4:22.98                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Ericsson  2006    367          35.84   
  Sundsvalls Simsällskap  36.78                 
Nora Högström  2007    330          37.12   
  Upsala Simsällskap  38.89                 
Nike Norlander  2007    302          38.26   
  Sundsvalls Simsällskap  39.96                 
Kajsa Burman  2007    298          38.43   
  Sundsvalls Simsällskap  39.01                 
Isa Ekbladh  2006    277          39.35   
  Sundsvalls Simsällskap  41.92                 
Olivia Budden  2007    275          39.46   
  Bålsta Simklubb  38.26                 
Alva Stadell  2006    256          40.41   
  Upsala Simsällskap  41.38                 
Ebba Lundqvist  2007    251          40.66   
  Upsala Simsällskap  41.39                 
Alva Marhold  2007    251          40.67   
  Upsala Simsällskap  41.75                 
10  Ida Svensson  2006    237          41.47   
  Upsala Simsällskap  42.69                 
11  Anni Uljas  2007    224          42.24   
  Upsala Simsällskap  45.53                 
12  Ebba Rosenberg  2007    220          42.48   
  Bålsta Simklubb  44.03                 
13  Märta Säfsten  2006    196          44.15   
  Upsala Simsällskap  45.05                 
14  Alva Sjödin  2006    185          45.05   
  Sundsvalls Simsällskap  45.31                 
15  Tea Wetterbom  2006    184          45.09   
  Upsala Simsällskap  44.95                 
16  Isabelle Vallgren  2006    176          45.74   
  Upsala Simsällskap  47.10                 
17  Tilda Isenstam  2009    170          46.27   
  Upsala Simsällskap  48.18                 
18  Lava Pelling Trautenberger  2008    162          47.01   
  Upsala Simsällskap  45.58                 
19  Ella Andersson  2007    162          47.07   
  Upsala Simsällskap  45.78                 
20  Maja Ahlén  2006    161          47.16   
  Upsala Simsällskap  47.83                 
20  Tilde Sjöberg  2006    161          47.16   
  Sundsvalls Simsällskap  48.54                 
22  Signe Grundemar  2006    157          47.57   
  Upsala Simsällskap  48.97                 
23  Alvi Myrelid  2008    153          47.99   
  Upsala Simsällskap  48.11                 
24  Sara Högdin  2007    144          48.87   
  Upsala Simsällskap  50.76                 
25  Linnea Glantz  2007    141          49.21   
  Upsala Simsällskap  51.16                 
26  Julia Allard  2008    122          51.70   
  Upsala Simsällskap                   
27  Isa Modig  2008    118          52.29   
  Upsala Simsällskap  55.26                 
28  Inez Lundqvist  2009    116          52.63   
  Upsala Simsällskap  50.14                 
29  Ingrid Malling Rösjö  2008    107          54.07   
  Upsala Simsällskap  58.36                 
30  Tuva Enqvist  2007    93          56.47   
  Upsala Simsällskap  52.61                 
31  Elin Bohman  2009    92          56.83   
  Upsala Simsällskap  58.83                 
32  Elin Söderberg  2007    80          59.38   
  Upsala Simsällskap                   
Annahita Kamkar  2008              DSQ   
  Upsala Simsällskap  46.56                 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alma Norgren  2004    423          34.19   
  Bålsta Simklubb  34.32                 
Klara Pettersson  2004    337          36.86   
  Upsala Simsällskap  35.69                 
Kajsa Franzén  2004    320          37.52   
  Upsala Simsällskap  37.63                 
Tilde Pettersson  2004    292          38.69   
  Norrtälje Simklubb  39.43                 
Miski Hagi Shire  2005    260          40.19   
  Upsala Simsällskap  40.40                 
Olivia Punga  2005    229          41.91   
  Upsala Simsällskap  42.47                 
Alice Törnkvist  2004    224          42.25   
  Upsala Simsällskap  43.39                 
Tilde Svegårdh  2005    216          42.73   
  Upsala Simsällskap  41.64                 
Doris Larsson  2004    206          43.45   
  Upsala Simsällskap  44.51                 
10  Zuzanna Androsiuk  2005    190          44.64   
  Upsala Simsällskap  48.11                 
11  Gabrielle Paul  2004    175          45.88   
  Upsala Simsällskap  44.87                 
12  Elin Lindkvist  2004    172          46.09   
  Sundsvalls Simsällskap  41.25                 
13  Homa Molatefi  2005    170          46.30   
  Upsala Simsällskap  46.58                 
14  Linnea Ekman  2004    169          46.35   
  Upsala Simsällskap  48.32                 
15  Nellie Edbom Wounder  2005    167          46.53   
  Sundsvalls Simsällskap  45.21                 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elvira Dalin  2003    471          32.99   
  Sala Simsällskap  32.82                 
Linnea Bergqvist  2003    364          35.92   
  Upsala Simsällskap  36.69                 
Emma Alfredeen  2003    337          36.87   
  Upsala Simsällskap  40.04                 
Malla Myrelid  2002    321          37.48   
  Upsala Simsällskap  36.02                 
Ellinor Hermann  2003    310          37.91   
  Upsala Simsällskap  39.78                 
Amy Smit  2003    292          38.67   
  Bålsta Simklubb  40.36                 
Matilda Bohman  2002    266          39.88   
  Upsala Simsällskap  39.44                 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Lindblom  2001    474          32.90   
  Sala Simsällskap  32.35                 
Salma Gabot  2001    400          34.83   
  Upsala Simsällskap  33.13                 
Tova Franzén  2001    400          34.83   
  Upsala Simsällskap  33.58                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Devilas minne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Hallin  2006    231  42.25        1:30.52   
  Upsala Simsällskap  1:28.83                 
                     
Tage Helin  2007    201  45.42        1:34.86   
  Upsala Simsällskap  1:33.66                 
                     
Daniel Savin  2006    185  45.09        1:37.50   
  Upsala Simsällskap  1:45.19                 
                     
Malte Franzén  2007    185  47.05        1:37.55   
  Upsala Simsällskap  1:37.07                 
                     
Gabriel Leijon  2006    164  47.32        1:41.44   
  Upsala Simsällskap  1:43.75                 
                     
Adam Wahlberg  2006    164  46.23        1:41.46   
  Upsala Simsällskap  1:38.75                 
                     
Oliver Munn  2007    155  50.36        1:43.49   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Stig Larsson  2006    133  51.10        1:48.90   
  Upsala Simsällskap  1:50.14                 
                     
Martin Carlsson  2006    130  51.75        1:49.74   
  Upsala Simsällskap  1:53.65                 
                     
10  Marcus Hamberg  2007    126  51.64        1:50.68   
  Sundsvalls Simsällskap  2:04.30                 
                     
11  Johannes Fischer  2007    104  58.53        1:57.93   
  Upsala Simsällskap  1:59.86                 
                     
12  Ludvig Höglund  2007    104  56.05        1:57.95   
  Upsala Simsällskap  2:02.87                 
                     
13  Lucas Yu  2010    91  57.79        2:03.22   
  Upsala Simsällskap                   
                     
14  Malte Andersson  2007    91  1:00.34        2:03.51   
  Upsala Simsällskap  2:06.70                 
                     
Seved Rönnholm  2007              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Devilas minne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adrian Ekström  2004    336  38.01        1:19.98   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:23.01                 
                     
Morten Brattgård  2004    288  39.45        1:24.14   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:21.10                 
                     
William Rismyhr  2004    267  39.93        1:26.26   
  Upsala Simsällskap  1:23.36                 
                     
Melvin Rinaldo  2005    233  42.92        1:30.36   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:32.25                 
                     
Johan Bjersand-Hellström  2005    151  49.41        1:44.22   
  Upsala Simsällskap  1:44.48                 
                     
Simon Ryd  2005              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  1:49.83                 
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Devilas minne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Holst  2002    405  34.51        1:15.13   
  Upsala Simsällskap  1:18.19                 
                     
Calle Samuelsson  2003    258  42.25        1:27.34   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:32.42                 
                     
Oskar Sundqvist  2003    256  41.59        1:27.47   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:31.62                 
                     
Max Eriksson  2003    208  45.01        1:33.83   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:30.47                 
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Devilas minne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joel Larsson  2001    421  34.48        1:14.16   
  Sala Simsällskap  1:11.24                 
                     
Roman Milkin  1999    383  35.84        1:16.56   
  Upsala Simsällskap  1:14.95                 
                     
Jonatan Fischer  2001    286  38.85        1:24.37   
  Upsala Simsällskap  1:22.17                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    555  29.66        1:01.13   
  Sala Simsällskap  1:03.16                 
                     
Hilma Wahlström  2006    347  34.06        1:11.48   
  Upsala Simsällskap  1:13.49                 
                     
Olivia Budden  2007    329  33.89        1:12.75   
  Bålsta Simklubb  1:11.97                 
                     
Nike Norlander  2007    323  35.18        1:13.18   
  Sundsvalls Simsällskap  1:13.30                 
                     
Malva Eriksson  2006    323  35.59        1:13.23   
  Gustavsbergs Simsällskap  1:10.08                 
                     
Olivia Ericsson  2006    318  35.61        1:13.55   
  Sundsvalls Simsällskap  1:11.73                 
                     
Isa Ekbladh  2006    300  36.10        1:14.99   
  Sundsvalls Simsällskap  1:13.82                 
                     
Kajsa Burman  2007    284  35.60        1:16.39   
  Sundsvalls Simsällskap  1:14.12                 
                     
Alva Stadell  2006    267  38.01        1:17.96   
  Upsala Simsällskap  1:23.46                 
                     
10  Tilde Sjöberg  2006    264  37.56        1:18.24   
  Sundsvalls Simsällskap  1:16.69                 
                     
11  Alva Marhold  2007    250  38.10        1:19.68   
  Upsala Simsällskap  1:20.29                 
                     
12  Ida Svensson  2006    244  37.62        1:20.40   
  Upsala Simsällskap  1:18.07                 
                     
13  Anni Uljas  2007    232  39.03        1:21.70   
  Upsala Simsällskap  1:28.07                 
                     
14  Ebba Lundqvist  2007    229  38.61        1:22.12   
  Upsala Simsällskap  1:22.63                 
                     
15  Alva Sjödin  2006    222  39.41        1:22.91   
  Sundsvalls Simsällskap  1:19.18                 
                     
16  Ella Andersson  2007    203  39.78        1:25.41   
  Upsala Simsällskap  1:27.40                 
                     
17  Märta Säfsten  2006    186  42.86        1:27.92   
  Upsala Simsällskap  1:27.31                 
                     
18  Alva Norgren  2006    184  40.76        1:28.33   
  Sundsvalls Simsällskap  1:29.14                 
                     
19  Annahita Kamkar  2008    171  43.07        1:30.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Tea Wetterbom  2006    166  43.56        1:31.25   
  Upsala Simsällskap  1:35.03                 
                     
21  Lava Pelling Trautenberger  2008    162  42.59        1:32.10   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Maja Ahlén  2006    152  45.46        1:34.05   
  Upsala Simsällskap  1:29.29                 
                     
23  Louise Pallas  2006    144  44.65        1:35.84   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Tilda Isenstam  2009    143  44.99        1:35.87   
  Upsala Simsällskap                   
                     
25  Alvi Myrelid  2008    131  47.22        1:38.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  Sara Högdin  2007    123  45.71        1:40.91   
  Upsala Simsällskap  1:46.15                 
                     
27  Inez Lundqvist  2009    120  48.10        1:41.73   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Ingrid Malling Rösjö  2008    116  48.30        1:42.79   
  Upsala Simsällskap                   
                     
29  Julia Allard  2008    100  48.54        1:48.12   
  Upsala Simsällskap                   
                     
30  Elin Bohman  2009    89  52.70        1:52.45   
  Upsala Simsällskap                   
                     
31  Tuva Enqvist  2007    89  51.48        1:52.53   
  Upsala Simsällskap                   
                     
32  Elin Söderberg  2007    83  57.58        1:55.15   
  Upsala Simsällskap  2:02.40                 
                     
Isa Modig  2008              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alicia Budden  2004    467  31.45        1:04.75   
  Bålsta Simklubb  1:05.71                 
                     
Alma Norgren  2004    436  31.84        1:06.26   
  Bålsta Simklubb  1:05.77                 
                     
Matilda Holmström  2005    422  32.39        1:06.97   
  Upsala Simsällskap  1:07.21                 
                     
Malva Morell  2004    394  32.99        1:08.49   
  Upsala Simsällskap  1:10.58                 
                     
Joanna Sundqvist  2005    385  32.43        1:09.06   
  Upsala Simsällskap  1:07.30                 
                     
Emily Sandberg  2004    376  33.24        1:09.61   
  Bålsta Simklubb  1:07.56                 
                     
Kajsa Franzén  2004    371  33.78        1:09.87   
  Upsala Simsällskap  1:10.41                 
                     
Nova Norlander  2004    370  33.37        1:09.96   
  Sundsvalls Simsällskap  1:08.29                 
                     
Clara Renström Halling  2004    320  34.73        1:13.45   
  Sundsvalls Simsällskap  1:12.46                 
                     
10  Lovis Lång  2005    316  35.92        1:13.71   
  Upsala Simsällskap  1:15.33                 
                     
11  Tilde Pettersson  2004    316  35.41        1:13.72   
  Norrtälje Simklubb  1:15.04                 
                     
12  Linnea Sjöström  2005    315  35.11        1:13.78   
  Norrtälje Simklubb  1:13.66                 
                     
13  Klara Pettersson  2004    315  35.56        1:13.82   
  Upsala Simsällskap  1:09.95                 
                     
14  Clara Frykberg  2005    311  35.05        1:14.15   
  Upsala Simsällskap  1:09.03                 
                     
15  Klara Mattiasson  2005    286  37.08        1:16.20   
  Upsala Simsällskap  1:18.04                 
                     
16  Doris Larsson  2004    285  37.07        1:16.33   
  Upsala Simsällskap  1:22.51                 
                     
17  Miski Hagi Shire  2005    273  36.44        1:17.44   
  Upsala Simsällskap  1:17.07                 
                     
18  Alice Törnkvist  2004    261  39.09        1:18.63   
  Upsala Simsällskap  1:20.98                 
                     
19  Edith Lindhagen  2004    250  38.38        1:19.76   
  Upsala Simsällskap  1:25.22                 
                     
20  Nellie Edbom Wounder  2005    240  39.02        1:20.85   
  Sundsvalls Simsällskap  1:20.90                 
                     
21  Gabrielle Paul  2004    190  41.22        1:27.34   
  Upsala Simsällskap  1:28.42                 
                     
22  Elin Lindkvist  2004    177  42.06        1:29.34   
  Sundsvalls Simsällskap  1:37.52                 
                     
23  Homa Molatefi  2005    172  43.97        1:30.29   
  Upsala Simsällskap  1:32.88                 
                     
Zuzanna Androsiuk  2005              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Linnea Ekman  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:27.98                 
                     
Olivia Punga  2005              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:19.25                 
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnea Bergqvist  2003    488  30.46        1:03.79   
  Upsala Simsällskap  1:04.22                 
                     
Vera Hermansson  2003    467  31.12        1:04.75   
  Upsala Simsällskap  1:05.20                 
                     
Elvira Dalin  2003    462  31.17        1:05.00   
  Sala Simsällskap  1:02.76                 
                     
Malla Myrelid  2002    405  33.25        1:07.90   
  Upsala Simsällskap  1:07.89                 
                     
Alva Olsson  2002    354  33.52        1:11.01   
  Upsala Simsällskap  1:09.75                 
                     
Matilda Bohman  2002    346  34.85        1:11.51   
  Upsala Simsällskap  1:10.82                 
                     
Emma Alfredeen  2003    334  34.74        1:12.39   
  Upsala Simsällskap  1:11.34                 
                     
Amy Smit  2003    325  35.25        1:13.04   
  Bålsta Simklubb  1:10.85                 
                     
Ellinor Hermann  2003    321  35.47        1:13.35   
  Upsala Simsällskap  1:13.52                 
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Engvall Security AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Malin Eklund  2001    602  28.51        59.49   
  Västerås Simsällskap  1:01.03                 
                     
Ida Lindblom  2001    438  31.06        1:06.14   
  Sala Simsällskap  1:03.56                 
                     
Salma Gabot  2001    376  32.07        1:09.60   
  Upsala Simsällskap  1:05.73                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 15, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvig Glantz  2006    251  39.32  1:21.99  2:05.77    2:47.26   
  Upsala Simsällskap  3:02.93                 
                     
Arvid Högström  2006    135  46.30  1:39.46  2:33.30    3:25.43   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adi Ramovic  2004    407  33.69  1:10.09  1:46.95    2:22.52   
  Upsala Simsällskap  2:20.04                 
                     
Danny Simaleza  2005    342  35.69  1:14.61  1:53.14    2:31.00   
  Upsala Simsällskap  2:34.91                 
                     
Lukas Höglund  2004    313  36.76  1:16.04  1:56.12    2:35.51   
  Upsala Simsällskap  2:36.29                 
                     
Adrian Ekström  2004    312  36.39  1:16.25  1:56.79    2:35.72   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:44.77                 
                     
Rasmus Loklint  2005    279  38.20  1:19.19  2:00.81    2:41.50   
  Upsala Simsällskap  2:50.96                 
                     
Felix Do  2004    271  38.03  1:19.73  2:01.75    2:43.09   
  Upsala Simsällskap  2:48.67                 
                     
Axel Furuhall  2004    250  39.44  1:23.03  2:07.23    2:47.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
William Rismyhr  2004    246  40.04  1:24.39  2:07.71    2:48.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Markus Brenning  2005    218  43.15  1:28.32  2:12.56    2:55.44   
  Upsala Simsällskap  3:19.35                 
                     
10  Melvin Rinaldo  2005    203  43.15  1:27.58  2:13.00    2:59.57   
  Gustavsbergs Simsällskap  3:11.78                 
                     
11  Axel Svenda  2004    184  43.32  1:30.63  2:19.07    3:05.70   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Artur Norman  2005    125  52.58  1:46.15  2:39.50    3:30.96   
  Upsala Simsällskap  3:24.80                 
                     
13  Simon Ryd  2005    96  53.87  1:52.57  2:52.10    3:50.49   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Ted Wiker  2004              DNS   
  Gustavsbergs Simsällskap  2:39.65                 
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    497  32.10  1:05.76  1:39.87    2:13.27   
  Sala Simsällskap  2:14.79                 
                     
Rasmus Skyving  2003    461  32.10  1:06.50  1:42.07    2:16.68   
  Norrtälje Simklubb  2:22.84                 
                     
Oskar Andersson  2003    385  35.15  1:11.59  1:49.25    2:25.15   
  Upsala Simsällskap  2:26.89                 
                     
Josef Nordén  2003    257  38.94  1:20.63  2:03.76    2:46.04   
  Sundsvalls Simsällskap  2:46.92                 
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonatan Fischer  2001    277  37.02  1:17.84  2:00.08    2:42.03   
  Upsala Simsällskap  2:35.55                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanberg 25m    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nora Högström  2007    279  40.09  1:25.88  2:15.43    3:02.97   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisen Myrelid  2005    331  37.30  1:21.79  2:07.78    2:52.89   
  Upsala Simsällskap  3:06.54                 
                     
Moa Zetterström  2005    305  36.19  1:21.06  2:09.45    2:57.57   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code