2019-11-21   05:36:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena & Poseidon Team Cup - PTC 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Results Event 1 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 1 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:10   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:10 
 
Results Event 2 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 2 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:12   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 2, 100m Freestyle Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Hanna Bergman  2001    742  27.45        56.21   
  Simklubben Poseidon  55.53                 
                     
Magdalena Kuras  1988    722  27.36        56.73   
  Simklubben Triton  54.18                 
                     
Elin Melin  2000    582  29.39        1:00.96   
  Simklubben Poseidon  59.91                 
                     
Ida Rosenius  2000    563  29.62        1:01.62   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Mary Lagoguez  2001    551  30.59        1:02.07   
  Simklubben Poseidon  1:00.72                 
                     
Sara Jendbro  2000    492  31.44        1:04.48   
  Simklubben Poseidon  1:04.53                 
                     
Emma Ljungcrantz  2001    486  31.07        1:04.75   
  Karlskrona Simsällskap  1:03.44                 
                     
Cornelia Forsgren  2000    387  32.47        1:09.85   
  Simklubben Triton  1:04.53                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:12 
 
Results Event 3 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 3 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:18   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 3, 100m Freestyle Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Jesper Olsson  1998    566  25.93        54.32   
  Simklubben Poseidon  54.08                 
                     
Gustav Östlund  2000    565  25.99        54.34   
  Simklubben Poseidon  52.98                 
                     
Gustaf Palmqvist  2001    545  26.94        54.99   
  Simklubben Triton  54.89                 
                     
Sebastian Bergenzaun  1991    543  26.44        55.07   
  Simklubben Poseidon  54.16                 
                     
Alexander Dahlén  1999    519  26.93        55.91   
  Simklubben Poseidon  54.87                 
                     
Joar Modigh  2001    512  27.17        56.16   
  Simklubben Triton  55.86                 
                     
Nicolas Nolén  2000    507  27.19        56.34   
  Simklubben Triton  56.08                 
                     
Pontus Hake  2001    502  27.28        56.52   
  Simklubben Poseidon  57.93                 
                     
Alexander Waldo  1998    496  27.26        56.75   
  Simklubben Poseidon  57.60                 
                     
10  Marko Vasilijevic  1999    467  27.65        57.89   
  Simklubben Poseidon  56.24                 
                     
11  Sebastian Mickelsson  2001    459  27.35        58.22   
  Simklubben Triton  57.83                 
                     
12  Jakob Werner  2000    444  28.31        58.89   
  Karlskrona Simsällskap  57.59                 
                     
13  Alexander Olsson  1996    429  28.78        59.56   
  Simklubben Poseidon  58.69                 
                     
14  Viktor Carlsson  2000    425  27.91        59.76   
  Karlskrona Simsällskap  57.24                 
                     
15  Linus Ljunghusen  2000    412  29.29        1:00.37   
  Simklubben Poseidon  57.95                 
                     
16  Luke Postema  1995    404  28.65        1:00.76   
  Simklubben Poseidon  57.94                 
                     
17  Simon Ljungbeck  2000    385  29.18        1:01.75   
  Simsällskapet Iden  1:00.86                 
                     
18  Sebastian Karlsson  1993    383  29.35        1:01.84   
  Karlskrona Simsällskap  1:02.20                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:18 
 
Results Event 4 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 4 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:28   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 4, 100m Freestyle Woma 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Linn Rosenius  2002    585  29.25        1:00.84   
  Karlskrona Simsällskap  1:00.14                 
                     
Boel Bergquist  2003    571  29.63        1:01.34   
  Simklubben Poseidon  1:01.03                 
                     
Moa Karlsson  2002    537  30.44        1:02.61   
  Simklubben Poseidon  1:01.61                 
                     
Anna-Luisa Permarker  2002    531  30.34        1:02.84   
  S 71  1:03.07                 
                     
Tuva Pålsson  2003    516  30.27        1:03.47   
  Karlskrona Simsällskap  1:03.25                 
                     
Ditte Oredsson  2003    511  30.38        1:03.66   
  Simklubben Poseidon  1:02.82                 
                     
Sofia Lund  2003    474  31.15        1:05.26   
  Simklubben Poseidon  1:03.55                 
                     
Aurora Nilsson  2002    457  32.12        1:06.06   
  Karlskrona Simsällskap  1:05.64                 
                     
Disa Gladher  2002    453  30.94        1:06.27   
  Karlskrona Simsällskap  1:03.96                 
                     
10  Vera Blom  2003    420  32.08        1:07.95   
  Karlskrona Simsällskap  1:08.00                 
                     
11  Sofia Hake  2003    413  33.02        1:08.33   
  Simklubben Poseidon  1:08.07                 
                     
12  Nina Nolén  2002    399  33.47        1:09.13   
  Simklubben Triton  1:06.61                 
                     
13  Julia Rieschel  2003    393  33.76        1:09.47   
  Simklubben Poseidon  1:09.09                 
                     
14  Sarah Petersson  2003    362  33.90        1:11.39   
  Karlskrona Simsällskap  1:10.63                 
                     
15  Alma Lindberg  2002    350  33.92        1:12.21   
  Simklubben Poseidon  1:11.37                 
                     
16  Julia Stenström  2002    309  35.39        1:15.29   
  Simklubben Triton  1:13.06                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:28 
 
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:39   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 5, 100m Freestyle Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Dennis Micin  2002    489  27.75        57.04   
  Karlskrona Simsällskap  58.56                 
                     
Anton Jansson  2002    488  27.36        57.08   
  Simklubben Poseidon  57.66                 
                     
Arvid Nilsson  2003    473  27.94        57.67   
  Simklubben Triton  56.56                 
                     
Marcus Barkrot  2002    466  28.06        57.93   
  Karlskrona Simsällskap  55.98                 
                     
Fredrik Nilsson  2002    465  27.63        57.97   
  Simklubben Triton  57.54                 
                     
Axel Hörestrand  2002    455  28.16        58.42   
  Simklubben Poseidon  57.80                 
                     
Daniel Li  2002    428  28.67        59.60   
  Simklubben Poseidon  1:00.88                 
                     
Linus Forsgren  2003    423  28.17        59.85   
  Simklubben Triton  58.69                 
                     
Elias Nilsson  2002    422  28.18        59.88   
  Karlskrona Simsällskap  59.51                 
                     
10  Nils Tired  2003    410  29.03        1:00.46   
  Simklubben Poseidon  58.73                 
                     
11  Isak Axelsson  2002    396  28.48        1:01.18   
  Karlskrona Simsällskap  1:00.67                 
                     
12  Ivan Sivolov  2003    389  30.03        1:01.53   
  Simklubben Poseidon  1:02.90                 
                     
13  Joel Henriksson  2003    383  29.55        1:01.88   
  Simklubben Poseidon  1:02.82                 
                     
14  Emil Pettersson  2002    382  29.43        1:01.89   
  Simklubben Poseidon  1:04.22                 
                     
15  Carl Elmer  2003    366  30.63        1:02.79   
  Simklubben Poseidon  1:03.69                 
                     
16  Elton Högklint  2003    356  29.62        1:03.36   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Daniel Alim  2003    333  31.12        1:04.78   
  Simklubben Poseidon  1:05.95                 
                     
18  Joel Bergstrand  2003    309  31.87        1:06.46   
  Simklubben Poseidon  1:07.82                 
                     
19  Max Alm  2003    291  32.13        1:07.74   
  Simklubben Triton  1:06.47                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:39 
 
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:34   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 6, 100m Freestyle Woma 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Maja Blomliden  2004    586  29.28        1:00.83   
  Simklubben Triton  1:00.79                 
                     
Mica Nolén  2004    543  29.83        1:02.38   
  Simklubben Triton  1:01.82                 
                     
Tyra Öhlin  2004    478  31.74        1:05.11   
  Simklubben Triton  1:05.03                 
                     
Maja Björnström  2005    468  30.90        1:05.57   
  Simklubben Triton  1:04.01                 
                     
Isabel Persson  2004    459  31.71        1:05.98   
  Simklubben Triton  1:04.74                 
                     
Ida Jeppsson  2004    404  33.24        1:08.84   
  Simklubben Triton  1:08.99                 
                     
Ebba Ringström  2004    401  32.57        1:09.02   
  Simklubben Triton  1:08.60                 
                     
Zinna Bengtsson Nimander  2005    397  32.75        1:09.25   
  Simklubben Triton  1:09.53                 
                     
Amanda Pålsson  2005    378  33.75        1:10.36   
  Simklubben Triton  1:08.40                 
                     
10  Lina Plantin  2005    377  33.31        1:10.45   
  Simklubben Triton  1:10.43                 
                     
11  Johanna Andersson Medhanie  2005    358  34.60        1:11.66   
  Simklubben Poseidon  1:11.08                 
                     
12  Mollie Dalengran  2004    348  34.54        1:12.36   
  Simklubben Triton  1:13.38                 
                     
13  Alice Klasholm  2004    307  35.30        1:15.41   
  Simklubben Poseidon  1:12.11                 
                     
14  Emma Pjanic  2005    295  36.56        1:16.41   
  Simklubben Poseidon  1:16.98                 
                     
15  Elsa Bergelin  2004    277  36.80        1:18.02   
  Karlskrona Simsällskap  1:18.76                 
                     
16  Emelie Stridh  2004    272  37.17        1:18.49   
  Simklubben Poseidon  1:21.28                 
                     
17  Ella Zetterström  2005    238  37.58        1:22.09   
  Simklubben Poseidon  1:21.80                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:34 
 
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:54   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 7, 100m Freestyle Man 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Jonathan Palminger  2004    540  26.35        55.17   
  Simklubben Triton  56.54                 
                     
Hannes Wrenne  2004    453  27.99        58.51   
  Karlskrona Simsällskap  59.96                 
                     
Noah Malmgren  2004    450  27.65        58.64   
  S 71  58.68                 
                     
Melvin Malm  2004    416  28.94        1:00.17   
  Simklubben Poseidon  1:01.09                 
                     
Jakob Lindskoug  2004    335  31.08        1:04.66   
  Simklubben Poseidon  1:05.96                 
                     
Philip Björkman  2005    334  30.91        1:04.76   
  Simklubben Poseidon  1:06.59                 
                     
Lucas Bontidean  2005    333  31.34        1:04.81   
  Simklubben Poseidon  1:05.08                 
                     
Nayan Ljungholm  2005    330  30.90        1:04.99   
  Simklubben Poseidon  1:07.43                 
                     
Elias Löfström  2004    330  31.45        1:05.03   
  Simklubben Poseidon  1:06.20                 
                     
10  Axel Sandberg  2004    298  32.26        1:07.22   
  Simklubben Poseidon  1:08.19                 
                     
11  Victor Borg  2005    286  32.41        1:08.16   
  Simklubben Triton  1:05.87                 
                     
12  Edvin Dahlén  2004    270  32.88        1:09.50   
  Simklubben Poseidon  1:12.05                 
                     
13  Martin Pettersson  2005    251  33.50        1:11.17   
  Simklubben Poseidon  1:11.27                 
                     
14  Edvard Levau  2004    247  33.39        1:11.60   
  Simklubben Poseidon  1:14.70                 
                     
15  Elias af Trampe  2004    234  33.60        1:12.85   
  Simklubben Poseidon  1:07.80                 
                     
16  Alfred Pettersson  2005    234  33.88        1:12.86   
  Simklubben Poseidon  1:15.26                 
                     
17  Lucas Gyllenskiöld  2004    207  36.37        1:15.92   
  Simklubben Triton  1:24.22                 
                     
18  Axel Rydström  2005    206  35.82        1:16.09   
  Simklubben Poseidon  1:17.13                 
                     
19  Alexander Shleev  2005    157  38.71        1:23.30   
  Simklubben Poseidon  1:31.48                 
                     
20  Dennis Henriksson  2005    153  40.56        1:23.93   
  Simsällskapet Iden  1:27.47                 
                     
21  Emil Odén  2005    94  46.37        1:38.52   
  Simklubben Poseidon                   
                     
David Hallstäde  2004              DNS   
  Simklubben Poseidon  1:16.76                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:54 
 
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:47   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 8, 100m Freestyle Woman -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Frida Jansson  2006    484  31.29        1:04.80   
  Simklubben Poseidon  1:02.96                 
                     
Lovisa Nilsson  2006    480  31.45        1:05.02   
  Karlskrona Simsällskap  1:07.08                 
                     
Vanessa Johansson  2006    477  31.25        1:05.12   
  Simklubben Poseidon  1:03.58                 
                     
Ida Nordberg  2006    455  31.65        1:06.15   
  Simklubben Poseidon  1:06.98                 
                     
Hedda Toth  2007    399  32.80        1:09.14   
  Simklubben Poseidon  1:11.03                 
                     
Isa Ståhl  2006    386  32.98        1:09.88   
  Simklubben Triton  1:09.28                 
                     
Julia Nilsson  2006    385  33.62        1:09.97   
  Simklubben Triton  1:11.59                 
                     
Julia Erkselius  2006    380  33.28        1:10.28   
  Simklubben Triton  1:10.11                 
                     
Lovisa Fast  2006    349  34.51        1:12.30   
  S 71  1:13.77                 
                     
10  Linnea Costa Caesar  2006    330  35.09        1:13.66   
  Simklubben Poseidon  1:13.28                 
                     
11  Freja Malmgren  2007    324  35.24        1:14.07   
  S 71  1:14.48                 
                     
12  Lovisa Gisselsson  2006    236  39.62        1:22.38   
  Simklubben Poseidon  1:26.42                 
                     
13  Sofie Khan-Amidy  2007    235  38.33        1:22.47   
  Simklubben Poseidon  1:23.46                 
                     
14  Tess Kecskés Maconkai  2007    232  37.89        1:22.76   
  Simklubben Triton  1:22.24                 
                     
15  Mia Ljungholm  2007    193  41.33        1:28.03   
  Simklubben Poseidon  1:31.77                 
                     
16  Emelie Andersson  2007    187  41.21        1:28.97   
  Simsällskapet Iden  1:31.70                 
                     
17  Ella Florén  2006    178  42.04        1:30.44   
  Simklubben Poseidon  1:37.58                 
                     
18  Hanna Masoumi  2007    175  41.30        1:30.97   
  Simklubben Poseidon  1:31.47                 
                     
19  Hao Zheng  2007    126  45.54        1:41.45   
  Simklubben Poseidon  1:51.37                 
                     
20  Ebba Eriksson  2008    118  47.95        1:43.68   
  Simklubben Poseidon  1:39.80                 
                     
Liv Gustafsson  2006              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:47 
 
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  18:52   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 9, 100m Freestyle Man -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Axel Gladher  2006    312  31.30        1:06.22   
  Karlskrona Simsällskap  1:07.88                 
                     
Filip Lönnerfors  2006    244  34.65        1:11.83   
  Simklubben Poseidon  1:13.35                 
                     
Axel Carlius  2006    239  34.43        1:12.37   
  Simklubben Poseidon  1:13.40                 
                     
Albin Nyholm  2007    238  34.29        1:12.43   
  Simklubben Triton  1:10.21                 
                     
David Hagander  2006    236  34.94        1:12.62   
  Simklubben Poseidon  1:14.51                 
                     
Elias Albrektsson  2006    196  36.10        1:17.25   
  Simsällskapet Iden  1:19.97                 
                     
Rasmus Mårtensson  2006    189  36.40        1:18.19   
  Simklubben Triton  1:18.29                 
                     
Albin Björnström  2007    177  37.93        1:19.93   
  Simklubben Triton  1:22.91                 
                     
Esbjörn Nilsson  2007    149  41.38        1:24.60   
  Simklubben Poseidon  1:29.27                 
                     
10  Ruslan Dzhamalov  2007    146  40.63        1:25.26   
  Simklubben Poseidon  1:24.43                 
                     
11  Pierrick Lagoguez  2006    145  40.09        1:25.42   
  Simklubben Poseidon  1:25.99                 
                     
12  Benjamin Andersson Medhanie  2007    132  42.16        1:28.07   
  Simklubben Poseidon  1:30.55                 
                     
13  Vide Sandberg  2007    126  43.03        1:29.56   
  Simklubben Poseidon  1:35.55                 
                     
14  Vidar Bentzer  2006    117  43.66        1:31.80   
  Simklubben Poseidon  1:36.64                 
                     
15  Albin Wikström  2007    115  43.80        1:32.34   
  Simklubben Poseidon  1:37.62                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:52 
 
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  19:23   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 10, 200m Backstroke Woman -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Maja Blomliden  2004    495  35.66  1:13.38  1:52.31    2:30.63   
  Simklubben Triton  2:34.12                 
                     
Ida Nordberg  2006    416  37.14  1:17.42  1:58.51    2:39.68   
  Simklubben Poseidon  2:43.87                 
                     
Tyra Öhlin  2004    415  37.63  1:18.22  1:59.62    2:39.75   
  Simklubben Triton  2:32.09                 
                     
Frida Jansson  2006    415  37.66  1:18.05  2:00.02    2:39.76   
  Simklubben Poseidon  2:49.62                 
                     
Mica Nolén  2004    415  36.63  1:15.70  1:57.15    2:39.77   
  Simklubben Triton  2:30.32                 
                     
Ida Jeppsson  2004    410  37.88  1:18.75  2:00.67    2:40.49   
  Simklubben Triton  2:37.37                 
                     
Vanessa Johansson  2006    373  38.19  1:20.52  2:03.72    2:45.62   
  Simklubben Poseidon  2:53.18                 
                     
Lovisa Nilsson  2006  16  366  38.29  1:20.61  2:03.93    2:46.57   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Zinna Bengtsson Nimander  2005    361  38.91  1:21.31  2:04.89    2:47.36   
  Simklubben Triton  2:52.01                 
                     
10  Ebba Ringström  2004    349  39.02  1:21.47  2:05.78    2:49.31   
  Simklubben Triton  2:51.31                 
                     
11  Freja Malmgren  2007    300  41.85  1:28.17  2:13.86    2:57.94   
  S 71  3:02.82                 
                     
12  Emelie Stridh  2004    277  42.28  1:28.86  2:16.51    3:02.80   
  Simklubben Poseidon  3:05.35                 
                     
13  Hedda Toth  2007  15  277  41.99  1:28.39  2:16.48    3:02.89   
  Simklubben Poseidon                   
                     
14  Ella Zetterström  2005    228  48.01  1:37.78  2:27.32    3:15.16   
  Simklubben Poseidon  3:16.14                 
                     
15  Alice Klasholm  2004  14  225  43.09  1:32.12  2:24.26    3:15.99   
  Simklubben Poseidon                   
                     
16  Sofie Khan-Amidy  2007    221  45.87  1:36.23  2:26.38    3:16.97   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Emma Pjanic  2005    182  49.61  1:42.31  2:37.10    3:30.17   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:23 
 
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  19:37   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 11, 200m Backstroke Man -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Noah Malmgren  2004    344  34.84  1:13.11  1:52.12    2:30.68   
  S 71  2:30.57                 
                     
Melvin Malm  2004    326  36.11  1:14.58  1:54.25    2:33.38   
  Simklubben Poseidon  2:31.96                 
                     
Elias Löfström  2004    288  36.51  1:17.11  1:58.46    2:39.77   
  Simklubben Poseidon  2:41.79                 
                     
Jakob Lindskoug  2004    270  38.25  1:20.07  2:02.29    2:43.42   
  Simklubben Poseidon  3:51.74                 
                     
Philip Björkman  2005    241  39.86  1:22.03  2:06.70    2:49.65   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Axel Carlius  2006    225  42.16  1:26.69  2:11.08    2:53.67   
  Simklubben Poseidon  3:05.31                 
                     
Edvard Levau  2004    212  40.45  1:24.87  2:12.05    2:57.12   
  Simklubben Poseidon  3:04.19                 
                     
Elias af Trampe  2004    206  41.60  1:26.63  2:14.01    2:58.61   
  Simklubben Poseidon  3:05.94                 
                     
David Hagander  2006    203  43.44  1:29.66  2:16.42    2:59.71   
  Simklubben Poseidon  3:11.87                 
                     
10  Filip Lönnerfors  2006    192  43.08  1:29.88  2:17.67    3:03.07   
  Simklubben Poseidon  3:05.45                 
                     
11  Alfred Pettersson  2005    181  42.02  1:29.29  2:18.56    3:06.58   
  Simklubben Poseidon  3:30.16                 
                     
12  Lucas Gyllenskiöld  2004    178  44.07  1:32.22  2:22.19    3:07.69   
  Simklubben Triton  3:11.58                 
                     
13  Dennis Henriksson  2005    130  49.59  1:42.53  2:36.53    3:28.35   
  Simsällskapet Iden  3:28.08                 
                     
David Hallstäde  2004              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alexander Shleev  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Edvin Dahlén  2004              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:54.06                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:37 
 
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  19:39   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 12, 200m Backstroke Woman 15+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Sara Jendbro  2000    523  35.71  1:13.38  1:51.44    2:27.96   
  Simklubben Poseidon  2:34.54                 
                     
Linn Rosenius  2002    501  34.15  1:11.87  1:50.88    2:30.07   
  Karlskrona Simsällskap  2:27.89                 
                     
Elin Melin  2000    486  34.69  1:12.41  1:51.66    2:31.64   
  Simklubben Poseidon  2:30.11                 
                     
Emma Ljungcrantz  2001    472  35.66  1:14.32  1:54.39    2:33.07   
  Karlskrona Simsällskap  2:32.17                 
                     
Boel Bergquist  2003    472  36.36  1:15.27  1:54.39    2:33.12   
  Simklubben Poseidon  2:39.52                 
                     
Ditte Oredsson  2003    429  36.80  1:16.81  1:57.78    2:38.00   
  Simklubben Poseidon  2:36.57                 
                     
Julia Rieschel  2003    393  38.34  1:19.44  2:01.67    2:42.74   
  Simklubben Poseidon  2:50.10                 
                     
Cornelia Forsgren  2000    385  39.14  1:20.15  2:02.47    2:43.83   
  Simklubben Triton  2:35.90                 
                     
Aurora Nilsson  2002    370  38.64  1:21.03  2:04.27    2:45.97   
  Karlskrona Simsällskap  2:58.58                 
                     
10  Sofia Hake  2003    333  40.71  1:24.05  2:08.38    2:52.00   
  Simklubben Poseidon  2:47.12                 
                     
11  Sofia Lund  2003    328  41.09  1:24.52  2:08.68    2:52.80   
  Simklubben Poseidon  3:00.39                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:39 
 
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  19:53   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 13, 200m Backstroke Man 15+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Jesper Olsson  1998    463  32.18  1:06.09  1:40.90    2:16.54   
  Simklubben Poseidon  2:16.82                 
                     
Arvid Nilsson  2003    409  32.99  1:09.27  1:46.43    2:22.23   
  Simklubben Triton  2:12.37                 
                     
Emil Pettersson  2002    395  34.68  1:10.78  1:47.65    2:23.87   
  Simklubben Poseidon  2:25.50                 
                     
Nils Tired  2003    388  33.65  1:10.57  1:47.63    2:24.73   
  Simklubben Poseidon  2:22.91                 
                     
Joel Henriksson  2003    354  34.85  1:12.59  1:50.74    2:29.21   
  Simklubben Poseidon  2:22.74                 
                     
Daniel Li  2002    333  35.50  1:13.92  1:52.92    2:32.36   
  Simklubben Poseidon  2:44.41                 
                     
Carl Elmer  2003    310  37.58  1:17.51  1:57.44    2:35.97   
  Simklubben Poseidon  2:37.65                 
                     
Daniel Alim  2003    307  35.30  1:13.90  1:55.47    2:36.55   
  Simklubben Poseidon  2:33.95                 
                     
Gustav Östlund  2000              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:26.46                 
                     
Ivan Sivolov  2003              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:35.52                 
                     
Sebastian Karlsson  1993              DSQ   
  Karlskrona Simsällskap  2:41.94                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:53 
 
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  24 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  20:03   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 14, 10x50 Frestyle 25-100-25, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Triton 1              4:43.76   
  Simklubben Triton  4:45.00                 
  Julia Nilsson  2006                 
  Fredrik Nilsson  2002                 
  Maja Blomliden  2004                 
  Gustaf Palmqvist  2001                 
  Magdalena Kuras  1988                 
  Jonathan Palminger  2004                 
  Mica Nolén  2004                 
  Albin Nyholm  2007                 
                   
        4:43.76        4:43.76   
                     
Karlskrona              4:53.40   
  Karlskrona Simsällskap                   
  Axel Gladher  2006                 
  Lovisa Nilsson  2006                 
  Hannes Wrenne  2004                 
  Ida Rosenius  2000                 
  Viktor Carlsson  2000                 
  Linn Rosenius  2002                 
  Elias Nilsson  2002                 
  Elsa Bergelin  2004                 
                   
        4:53.40        4:53.40   
                     
Poseidon 5              4:55.50   
  Simklubben Poseidon                   
  Pierrick Lagoguez  2006                 
  Johanna Andersson Medhanie  2005                 
  Ivan Sivolov  2003                 
  Hanna Bergman  2001                 
  Alexander Waldo  1998                 
  Ditte Oredsson  2003                 
  Philip Björkman  2005                 
  Frida Jansson  2006                 
                   
        4:55.50        4:55.50   
                     
Poseidon 3              5:01.05   
  Simklubben Poseidon                   
  Filip Lönnerfors  2006                 
  Alice Klasholm  2004                 
  Daniel Li  2002                 
  Mary Lagoguez  2001                 
  Sebastian Bergenzaun  1991                 
  Sofia Hake  2003                 
  Lucas Bontidean  2005                 
  Ida Nordberg  2006                 
                   
        5:01.05        5:01.05   
                     
Poseidon 1              5:03.90   
  Simklubben Poseidon                   
  Axel Carlius  2006                 
  Emma Pjanic  2005                 
  Axel Hörestrand  2002                 
  Boel Bergquist  2003                 
  Gustav Östlund  2000                 
  Alma Lindberg  2002                 
  Melvin Malm  2004                 
  Linnea Costa Caesar  2006                 
                   
        5:03.90        5:03.90   
                     
Triton 2              5:04.39   
  Simklubben Triton  5:00.00                 
  Julia Erkselius  2006                 
  Victor Borg  2005                 
  Isabel Persson  2004                 
  Joar Modigh  2001                 
  Maja Björnström  2005                 
  Arvid Nilsson  2003                 
  Cornelia Forsgren  2000                 
  Rasmus Mårtensson  2006                 
                   
        5:04.39        5:04.39   
                     
Poseidon 4              5:08.59   
  Simklubben Poseidon                   
  Ruslan Dzhamalov  2007                 
  Ella Zetterström  2005                 
  Joel Henriksson  2003                 
  Elin Melin  2000                 
  Alexander Dahlén  1999                 
  Sofia Lund  2003                 
  Nayan Ljungholm  2005                 
  Vanessa Johansson  2006                 
                   
        5:08.59        5:08.59   
                     
Poseidon 2              5:12.77   
  Simklubben Poseidon                   
  David Hagander  2006                 
  Emelie Stridh  2004                 
  Nils Tired  2003                 
  Sara Jendbro  2000                 
  Jesper Olsson  1998                 
  Julia Rieschel  2003                 
  Elias Löfström  2004                 
  Hedda Toth  2007                 
                   
        5:12.77        5:12.77   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  24 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  20:03 
 
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  09:05   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 15, 200m Medley Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Hanna Bergman  2001    681  29.13  1:06.02  1:46.25    2:18.49   
  Simklubben Poseidon  2:17.60                 
                     
Sara Jendbro  2000    575  32.99  1:11.71  1:50.81    2:26.54   
  Simklubben Poseidon  2:23.84                 
                     
Ida Rosenius  2000    538  32.79  1:09.78  1:54.39    2:29.75   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Anna Grahovac  1999    525  33.02  1:10.15  1:57.24    2:31.00   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:28.91                 
                     
Sara Stenberg  2001    523  32.76  1:12.46  1:56.57    2:31.20   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:29.01                 
                     
Mary Lagoguez  2001    507  31.21  1:11.75  1:57.95    2:32.81   
  Simklubben Poseidon  2:30.31                 
                     
Nicola Lindell  2001    490  33.18  1:15.32  1:59.97    2:34.50   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:29.16                 
                     
Emma Vileus  2001    485  33.14  1:10.14  1:56.39    2:35.09   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:29.44                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:05 
 
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  09:13   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 16, 200m Medley Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Anton Andersson  1997    572  28.29  1:02.33  1:39.71    2:12.01   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:08.38                 
                     
Jesper Olsson  1998    546  27.46  1:01.99  1:43.23    2:14.07   
  Simklubben Poseidon  2:14.86                 
                     
Sebastian Bergenzaun  1991    527  26.93  1:03.44  1:44.11    2:15.70   
  Simklubben Poseidon  2:12.43                 
                     
Robin Falk  2001    508  28.23  1:02.91  1:46.75    2:17.35   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:19.89                 
                     
Gustaf Palmqvist  2001    508  29.86  1:06.60  1:46.70    2:17.38   
  Simklubben Triton  2:17.34                 
                     
Primus Olsson  2000    505  27.42  1:01.07  1:43.95    2:17.58   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:13.61                 
                     
Alexander Dahlén  1999    488  28.53  1:05.48  1:48.29    2:19.21   
  Simklubben Poseidon  2:23.74                 
                     
Gustav Englund  2001    483  31.02  1:09.63  1:47.88    2:19.67   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:18.32                 
                     
Karl Liljegren  2001    465  29.80  1:03.69  1:48.05    2:21.48   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:22.99                 
                     
10  Gustav Östlund  2000    463  28.78  1:05.29  1:48.57    2:21.70   
  Simklubben Poseidon  2:19.38                 
                     
11  Alexander Olsson  1996    438  31.12  1:08.07  1:52.02    2:24.35   
  Simklubben Poseidon  2:26.02                 
                     
12  Douglas Romare  2001    434  29.65  1:07.87  1:50.02    2:24.76   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:28.22                 
                     
13  Anders Ludvigsson  2000    428  28.44  1:04.79  1:50.80    2:25.40   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:21.21                 
                     
14  Pontus Hake  2001    424  31.12  1:08.07  1:52.77    2:25.82   
  Simklubben Poseidon  2:30.59                 
                     
15  Axel Andrén  2001    423  30.21  1:08.90  1:50.72    2:26.02   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:17.99                 
                     
16  Alexander Waldo  1998    420  31.56  1:11.10  1:51.97    2:26.38   
  Simklubben Poseidon  2:25.05                 
                     
17  Linus Ljunghusen  2000    394  30.71  1:13.08  1:53.81    2:29.44   
  Simklubben Poseidon  2:23.72                 
                     
18  Filip Hinderup  2001    383  30.54  1:09.97  1:55.36    2:30.94   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:30.00                 
                     
19  Sten Ludvigsson  1998    374  30.76  1:07.77  1:56.06    2:32.10   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
20  Tim Hagerström  1999    361  31.82  1:10.11  1:56.97    2:33.92   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:23.87                 
                     
21  Jakob Werner  2000    360  32.44  1:12.22  1:59.68    2:34.05   
  Karlskrona Simsällskap  2:31.67                 
                     
22  Luke Postema  1995    357  32.23  1:15.03  1:56.43    2:34.52   
  Simklubben Poseidon  2:24.45                 
                     
23  Philip Stenberg  2001    330  29.69  1:08.48  2:01.15    2:38.54   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:34.12                 
                     
Viktor Carlsson  2000              DSQ   
  Karlskrona Simsällskap  2:25.56                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:13 
 
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  09:24   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 17, 200m Medley Woman 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Olivia Hansson  2003    552  31.60  1:10.85  1:56.75    2:28.48   
  Kiviks Simklubb  2:27.00                 
                     
Mollie Morfelt  2003    547  32.13  1:10.41  1:54.60    2:28.98   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:29.64                 
                     
Boel Bergquist  2003    515  32.75  1:10.98  1:56.14    2:32.02   
  Simklubben Poseidon  2:32.09                 
                     
Josephine Mikkelsen  2002    508  33.86  1:13.23  1:58.55    2:32.72   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:33.53                 
                     
Moa Karlsson  2002    472  35.02  1:14.72  2:02.37    2:36.43   
  Simklubben Poseidon  2:35.41                 
                     
Siri Bokander  2003    471  32.76  1:12.07  1:58.47    2:36.61   
  Simklubben Triton  2:34.28                 
                     
Ditte Oredsson  2003    470  32.99  1:14.04  2:01.37    2:36.66   
  Simklubben Poseidon  2:36.66                 
                     
Anna-Luisa Permarker  2002    470  32.21  1:12.96  1:58.80    2:36.71   
  S 71  2:40.17                 
                     
Johanna Ingner  2002    453  32.76  1:13.10  2:02.32    2:38.58   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:34.31                 
                     
10  Aurora Nilsson  2002    375  36.08  1:19.70  2:11.96    2:48.87   
  Karlskrona Simsällskap  2:48.64                 
                     
11  Sofia Lund  2003    367  37.16  1:22.75  2:12.16    2:50.11   
  Simklubben Poseidon  2:46.42                 
                     
12  Agnes Gustafson  2003    364  34.54  1:22.50  2:09.48    2:50.61   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:45.73                 
                     
13  Julia Rieschel  2003    359  39.47  1:22.96  2:11.86    2:51.31   
  Simklubben Poseidon  2:44.37                 
                     
14  Sofia Hake  2003    359  36.13  1:20.73  2:12.08    2:51.32   
  Simklubben Poseidon  2:47.39                 
                     
15  Michaela Ruzic  2003    347  36.41  1:24.37  2:12.42    2:53.26   
  S 71  2:46.12                 
                     
16  Mikaela Virc  2003    344  37.96  1:25.01  2:13.40    2:53.79   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:47.86                 
                     
17  Sanna Bredberg Jakstrand  2003    336  37.38  1:21.82  2:17.09    2:55.14   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:50.47                 
                     
18  Alma Lindberg  2002    301  35.01  1:24.92  2:16.54    3:01.76   
  Simklubben Poseidon  2:56.72                 
                     
19  Julia Stenström  2002    260  40.16  1:31.31  2:25.78    3:10.85   
  Simklubben Triton  2:58.44                 
                     
20  Emmy Olofsson  2003    237  40.44  1:29.28  2:28.94    3:16.78   
  S 71  3:12.70                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:24 
 
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  09:38   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 18, 200m Medley Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
David Falk  2003    577  27.91  1:01.65  1:41.44    2:11.68   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:10.73                 
                     
Elias Persson  2002    534  27.81  1:03.41  1:43.85    2:15.06   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:18.39                 
                     
Bo Beckman  2002    471  29.86  1:06.19  1:47.08    2:20.83   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:20.50                 
                     
Nils Tired  2003    441  30.72  1:06.55  1:49.67    2:23.99   
  Simklubben Poseidon  2:25.07                 
                     
Fredrik Nilsson  2002    427  30.27  1:11.45  1:52.71    2:25.53   
  Simklubben Triton  2:25.37                 
                     
Jakob Strömland  2003    420  31.44  1:10.60  1:50.89    2:26.30   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:28.53                 
                     
Daniel Li  2002    403  32.40  1:11.40  1:53.01    2:28.35   
  Simklubben Poseidon  2:28.38                 
                     
Axel Hörestrand  2002    401  30.03  1:11.96  1:56.39    2:28.56   
  Simklubben Poseidon  2:28.74                 
                     
Joel Henriksson  2003    400  31.12  1:08.29  1:51.21    2:28.78   
  Simklubben Poseidon  2:27.29                 
                     
10  Anton Jansson  2002    396  32.55  1:10.77  1:56.09    2:29.22   
  Simklubben Poseidon  2:31.89                 
                     
11  Carl Ewertz  2002    394  30.13  1:10.05  1:54.82    2:29.44   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:30.34                 
                     
12  Ivan Sivolov  2003    384  31.50  1:12.24  1:57.06    2:30.74   
  Simklubben Poseidon  2:31.05                 
                     
13  Emil Pettersson  2002    376  31.73  1:09.17  1:55.17    2:31.79   
  Simklubben Poseidon  2:31.07                 
                     
14  Arvid Nilsson  2003    368  29.45  1:06.58  1:58.00    2:32.93   
  Simklubben Triton  2:28.00                 
                     
15  Carl Elmer  2003    367  35.43  1:15.69  1:58.82    2:32.99   
  Simklubben Poseidon  2:34.07                 
                     
16  Marcus Barkrot  2002    366  29.76  1:10.02  1:56.77    2:33.14   
  Karlskrona Simsällskap  2:32.51                 
                     
17  Daniel Alim  2003    335  34.43  1:13.71  1:59.25    2:37.79   
  Simklubben Poseidon  2:38.69                 
                     
18  Alexander Kulagowski  2002    331  33.74  1:19.17  2:02.46    2:38.33   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:37.93                 
                     
19  Svante Vilhelmsson  2003    295  36.50  1:19.92  2:03.76    2:44.59   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:33.35                 
                     
20  Joel Bergstrand  2003    275  35.54  1:19.89  2:11.96    2:48.58   
  Simklubben Poseidon  3:03.74                 
                     
21  Jakob Kristersson  2003    223  35.30  1:19.72  2:15.94    3:00.54   
  Simsällskapet Iden  3:10.52                 
                     
Liam Bech  2003              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:23.21                 
                     
Linus Forsgren  2003              DSQ   
  Simklubben Triton  2:19.80                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:38 
 
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  09:46   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 19, 200m Medley Woman 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Kristina Orban  2004    526  31.84  1:12.05  1:56.33    2:30.93   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:28.86                 
                     
Maja Blomliden  2004    516  32.30  1:11.25  1:58.29    2:31.86   
  Simklubben Triton  2:33.40                 
                     
Julia Olsson  2004    476  31.64  1:12.79  1:59.26    2:36.03   
  Kiviks Simklubb  2:34.77                 
                     
Thea Brünjes  2004    440  34.89  1:17.35  2:05.50    2:40.12   
  Kiviks Simklubb  2:38.38                 
                     
Julia Osterman  2004    439  34.80  1:16.54  2:05.02    2:40.23   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:34.09                 
                     
Maja Björnström  2005    431  34.37  1:17.18  2:03.57    2:41.24   
  Simklubben Triton  2:38.76                 
                     
Isabel Persson  2004    408  34.82  1:17.07  2:05.38    2:44.21   
  Simklubben Triton  2:40.69                 
                     
Tyra Öhlin  2004    382  35.95  1:18.89  2:09.78    2:47.86   
  Simklubben Triton  2:38.99                 
                     
Olivia Olsson  2004    362  36.62  1:23.14  2:10.50    2:50.94   
  Simklubben Poseidon  2:54.09                 
                     
10  Beatrice Ask  2005    353  38.75  1:21.62  2:11.69    2:52.41   
  Malmö Kappsimningsklubb  3:04.58                 
                     
11  Hilma Sörum  2004    342  36.69  1:19.76  2:13.35    2:54.14   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:49.76                 
                     
12  Emma Ramic  2004    331  39.15  1:24.45  2:14.51    2:56.11   
  Simklubben Triton  2:48.22                 
                     
13  Anna Stenberg  2005    322  37.01  1:21.54  2:16.38    2:57.73   
  Malmö Kappsimningsklubb  3:23.37                 
                     
14  Johanna Andersson Medhanie  2005    321  39.32  1:24.74  2:18.82    2:57.83   
  Simklubben Poseidon  2:51.59                 
                     
15  Emily Li  2004    306  40.55  1:26.89  2:21.82    3:00.75   
  Malmö Kappsimningsklubb  3:04.31                 
                     
16  Emelie Stridh  2004    262  44.40  1:33.35  2:25.98    3:10.28   
  Simklubben Poseidon  3:16.04                 
                     
17  Mollie Dalengran  2004    258  42.85  1:32.80  2:28.32    3:11.25   
  Simklubben Triton  3:07.32                 
                     
18  Alice Klasholm  2004    238  37.51  1:27.55  2:28.18    3:16.42   
  Simklubben Poseidon  3:09.86                 
                     
19  Emma Pjanic  2005    233  44.66  1:38.27  2:34.35    3:17.80   
  Simklubben Poseidon  3:23.42                 
                     
20  Ella Zetterström  2005    198  48.45  1:35.77  2:40.26    3:28.95   
  Simklubben Poseidon  3:35.48                 
                     
21  Teodora Stankovic  2005    186  44.89  1:43.08  2:43.56    3:33.45   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Elin Jannasch  2005              DSQ   
  Simklubben Poseidon  3:18.64                 
                     
Teodora Petric  2005              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:48.18                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:46 
 
Results Event 20 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 20 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  10:05   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 20, 200m Medley Man 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Noah Malmgren  2004    428  30.75  1:09.23  1:51.53    2:25.47   
  S 71  2:25.30                 
                     
Hugo Lennartsson  2004    422  31.02  1:09.11  1:51.96    2:26.10   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:17.69                 
                     
Seth Nillund  2005    412  31.39  1:09.19  1:54.48    2:27.28   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:29.57                 
                     
Hannes Wrenne  2004    410  30.37  1:10.18  1:52.04    2:27.47   
  Karlskrona Simsällskap  2:29.76                 
                     
Bill Beckman  2005    396  31.47  1:10.29  1:54.29    2:29.24   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:30.52                 
                     
Jakob Lindskoug  2004    351  32.08  1:13.18  1:56.76    2:35.41   
  Simklubben Poseidon  2:35.12                 
                     
Ludvig Romare  2004    334  33.01  1:15.31  2:03.26    2:37.89   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:38.58                 
                     
Lucas Bontidean  2005    322  34.87  1:13.59  2:03.00    2:39.91   
  Simklubben Poseidon  2:48.53                 
                     
Nayan Ljungholm  2005    287  35.38  1:19.83  2:05.88    2:46.18   
  Simklubben Poseidon  2:44.63                 
                     
10  Axel Sandberg  2004    285  36.17  1:19.32  2:10.02    2:46.52   
  Simklubben Poseidon  2:46.38                 
                     
11  Philip Björkman  2005    283  36.20  1:18.24  2:10.57    2:46.88   
  Simklubben Poseidon  2:50.73                 
                     
12  Vincent Tran  2004    258  35.78  1:21.85  2:10.19    2:52.14   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:54.17                 
                     
13  Victor Borg  2005    257  34.14  1:19.32  2:15.89    2:52.25   
  Simklubben Triton  2:51.87                 
                     
14  Edvard Levau  2004    249  35.51  1:21.10  2:13.25    2:54.09   
  Simklubben Poseidon  3:01.36                 
                     
15  Elias af Trampe  2004    247  38.02  1:21.43  2:13.89    2:54.60   
  Simklubben Poseidon  2:52.99                 
                     
16  Martin Pettersson  2005    238  38.41  1:25.17  2:17.43    2:56.89   
  Simklubben Poseidon  3:00.46                 
                     
17  Sebastian Strand  2005    219  41.92  1:27.97  2:21.89    3:01.77   
  Simklubben Triton  2:57.22                 
                     
18  Alfred Pettersson  2005    194  38.00  1:25.28  2:25.52    3:09.31   
  Simklubben Poseidon  3:11.99                 
                     
19  Jens Magnusson  2005    179  44.55  1:32.19  2:28.82    3:14.50   
  Simklubben Triton  2:55.16                 
                     
20  Alexander Shleev  2005    138  47.08  1:42.89  2:44.64    3:32.04   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Dennis Henriksson  2005              DSQ   
  Simsällskapet Iden  3:37.04                 
                     
Elias Löfström  2004              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:45.74                 
                     
Melvin Malm  2004              DSQ   
  Simklubben Poseidon  2:30.27                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:05 
 
Results Event 21 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 21 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  10:10   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 21, 100m Medley Woman -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Frida Jansson  2006    487  33.69        1:11.99   
  Simklubben Poseidon  1:11.39                 
                     
Vanessa Johansson  2006    467  33.58        1:13.02   
  Simklubben Poseidon  1:14.47                 
                     
Lovisa Nilsson  2006    411  34.99        1:16.18   
  Karlskrona Simsällskap  1:17.97                 
                     
Agnes Alm  2006    410  35.32        1:16.26   
  S 71  1:22.18                 
                     
Ida Nordberg  2006    375  35.42        1:18.55   
  Simklubben Poseidon  1:19.05                 
                     
Julia Erkselius  2006    340  37.00        1:21.13   
  Simklubben Triton  1:19.86                 
                     
Isa Ståhl  2006    334  37.07        1:21.60   
  Simklubben Triton  1:20.27                 
                     
Julia Nilsson  2006    332  36.63        1:21.84   
  Simklubben Triton  1:23.95                 
                     
Linnea Costa Caesar  2006    326  39.08        1:22.33   
  Simklubben Poseidon  1:27.45                 
                     
10  Hedda Toth  2007    319  36.93        1:22.90   
  Simklubben Poseidon  1:23.12                 
                     
11  Veronika Ruzic  2006    314  38.11        1:23.31   
  S 71  1:23.98                 
                     
12  Amanda Blomkvist  2007    307  38.43        1:23.97   
  Simsällskapet Iden  1:24.25                 
                     
13  Lovisa Fast  2006    304  40.51        1:24.19   
  S 71  1:27.70                 
                     
14  Freja Malmgren  2007    297  38.78        1:24.90   
  S 71  1:23.58                 
                     
15  Elina Olsson  2006    243  42.42        1:30.78   
  Kiviks Simklubb  1:34.11                 
                     
16  Sofie Khan-Amidy  2007    229  42.31        1:32.54   
  Simklubben Poseidon  1:34.67                 
                     
17  Tess Kecskés Maconkai  2007    222  44.64        1:33.48   
  Simklubben Triton  1:42.13                 
                     
18  Valentina Fanu  2007    206  42.03        1:35.82   
  S 71  1:32.56                 
                     
19  Hanna Masoumi  2007    205  46.76        1:36.00   
  Simklubben Poseidon  1:34.51                 
                     
20  Mia Ljungholm  2007    168  48.26        1:42.51   
  Simklubben Poseidon                   
                     
21  Rebecka Strand  2008    165  49.07        1:43.17   
  Simklubben Triton  1:43.48                 
                     
22  Hao Zheng  2007    137  49.59        1:49.84   
  Simklubben Poseidon                   
                     
23  Ebba Eriksson  2008    117  53.44        1:55.76   
  Simklubben Poseidon  1:49.05                 
                     
Liv Gustafsson  2006              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Ella Florén  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Emelie Andersson  2007              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:10 
 
Results Event 22 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 22 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  10:19   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 22, 100m Medley Man -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Axel Gladher  2006    276  36.39        1:17.21   
  Karlskrona Simsällskap  1:20.58                 
                     
Filip Lönnerfors  2006    213  39.73        1:24.19   
  Simklubben Poseidon  1:34.24                 
                     
David Hagander  2006    212  39.05        1:24.23   
  Simklubben Poseidon  1:25.24                 
                     
Elias Albrektsson  2006    186  43.54        1:27.99   
  Simsällskapet Iden  1:32.04                 
                     
Tim Andersson  2006    183  40.56        1:28.59   
  S 71  1:34.90                 
                     
Albin Björnström  2007    172  44.93        1:30.44   
  Simklubben Triton  1:32.33                 
                     
Rasmus Mårtensson  2006    166  41.58        1:31.50   
  Simklubben Triton  1:33.37                 
                     
Benjamin Andersson Medhanie  2007    141  45.27        1:36.42   
  Simklubben Poseidon  1:44.20                 
                     
Pierrick Lagoguez  2006    141  48.00        1:36.43   
  Simklubben Poseidon  1:36.26                 
                     
10  Ruslan Dzhamalov  2007    140  47.99        1:36.70   
  Simklubben Poseidon  1:34.38                 
                     
11  Vide Sandberg  2007    120  47.34        1:41.87   
  Simklubben Poseidon  1:51.91                 
                     
12  Vidar Bentzer  2006    108  51.01        1:45.52   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Albin Nyholm  2007              DSQ   
  Simklubben Triton  1:22.27                 
                     
Anton Golubev  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Axel Carlius  2006              DSQ   
  Simklubben Poseidon  1:29.41                 
                     
Esbjörn Nilsson  2007              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:19 
 
Results Event 23 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 23 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  10:38   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 23, 50m Freestyle Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Magdalena Kuras  1988    782          25.22   
  Simklubben Triton  24.72                 
Hanna Bergman  2001    730          25.80   
  Simklubben Poseidon  26.14                 
Nicola Lindell  2001    568          28.06   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.51                 
Elin Melin  2000    562          28.15   
  Simklubben Poseidon  28.49                 
Anna Grahovac  1999    549          28.38   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.32                 
Emma Vileus  2001    516          28.96   
  Malmö Kappsimningsklubb  29.04                 
Mary Lagoguez  2001    515          28.99   
  Simklubben Poseidon  28.45                 
Sara Stenberg  2001    514          29.00   
  Malmö Kappsimningsklubb  29.11                 
Emma Ljungcrantz  2001    500          29.27   
  Karlskrona Simsällskap  28.58                 
10  Cornelia Forsgren  2000    492          29.42   
  Simklubben Triton  29.15                 
11  Tove Lennartsson  2000    452          30.28   
  Malmö Kappsimningsklubb  29.30                 
12  Kristina Kulcsar  2001    445          30.43   
  Malmö Kappsimningsklubb  29.92                 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:38 
 
Results Event 24 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 24 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  10:39   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 24, 50m Freestyle Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Robin Falk  2001    559          24.58   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.70                 
Anders Ludvigsson  2000    546          24.78   
  Malmö Kappsimningsklubb  24.00                 
Sebastian Bergenzaun  1991    542          24.84   
  Simklubben Poseidon  25.06                 
Anton Andersson  1997    529          25.05   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.26                 
Jesper Olsson  1998    526          25.09   
  Simklubben Poseidon  24.92                 
Primus Olsson  2000    522          25.15   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.73                 
Alexander Dahlén  1999    520          25.19   
  Simklubben Poseidon  25.03                 
Gustaf Palmqvist  2001    500          25.51   
  Simklubben Triton  25.31                 
Joar Modigh  2001    498          25.55   
  Simklubben Triton  25.95                 
10  Simon Ghidini  2001    495          25.60   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.86                 
11  Marko Vasilijevic  1999    474          25.97   
  Simklubben Poseidon  25.77                 
12  Pontus Hake  2001    463          26.18   
  Simklubben Poseidon  26.98                 
13  Felix Wetterborg  2001    462          26.20   
  Simklubben Triton  25.78                 
14  Filip Hinderup  2001    460          26.23   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.82                 
15  Philip Rantzow  1999    458          26.27   
  S 71  24.97                 
16  Sten Ludvigsson  1998    457          26.30   
  Malmö Kappsimningsklubb  24.82                 
17  Viktor Carlsson  2000    451          26.41   
  Karlskrona Simsällskap  25.95                 
18  Luke Postema  1995    444          26.54   
  Simklubben Poseidon  25.73                 
19  Jakob Werner  2000    438          26.67   
  Karlskrona Simsällskap  25.86                 
20  Alexander Waldo  1998    436          26.70   
  Simklubben Poseidon  25.59                 
21  Sebastian Mickelsson  2001    434          26.74   
  Simklubben Triton  26.26                 
22  Adam Ringdahl  1998    434          26.75   
  Malmö Kappsimningsklubb  26.58                 
23  Axel Andrén  2001    428          26.88   
  Malmö Kappsimningsklubb  26.15                 
23  Karl Liljegren  2001    428          26.88   
  Malmö Kappsimningsklubb  29.63                 
25  Tim Hagerström  1999    426          26.92   
  Malmö Kappsimningsklubb  26.55                 
26  Douglas Romare  2001    406          27.36   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.89                 
27  Jonas Hagberg  1988    398          27.54   
  Malmö Kappsimningsklubb  26.21                 
28  Gustav Englund  2001    349          28.76   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.41                 
29  Sebastian Karlsson  1993    349          28.77   
  Karlskrona Simsällskap  28.91                 
30  Oscar Palmqvist  2000    348          28.80   
  Simklubben Triton  28.62                 
31  Philip Stenberg  2001    342          28.95   
  Malmö Kappsimningsklubb  26.94                 
Linus Ljunghusen  2000              DNS   
  Simklubben Poseidon  27.19                 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:39 
 
Results Event 25 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 25 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  11:01   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 25, 50m Freestyle Woman 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Linn Rosenius  2002    623          27.20   
  Karlskrona Simsällskap  27.49                 
Olivia Hansson  2003    571          28.00   
  Kiviks Simklubb  27.39                 
Ester Eilertsson  2003    540          28.53   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.45                 
Mollie Morfelt  2003    539          28.55   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.21                 
Johanna Ingner  2002    527          28.76   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.10                 
Antonia Sandblom  2003    527          28.77   
  Simklubben Triton  28.35                 
Tuva Pålsson  2003    519          28.91   
  Karlskrona Simsällskap  28.31                 
Siri Bokander  2003    505          29.18   
  Simklubben Triton  28.74                 
Disa Gladher  2002    501          29.26   
  Karlskrona Simsällskap  29.51                 
10  Sofia Lund  2003    491          29.45   
  Simklubben Poseidon  29.68                 
11  Moa Karlsson  2002    477          29.74   
  Simklubben Poseidon  29.45                 
12  Josephine Mikkelsen  2002    474          29.79   
  Malmö Kappsimningsklubb  29.72                 
13  Agnes Gustafson  2003    459          30.11   
  Malmö Kappsimningsklubb  30.85                 
14  Aurora Nilsson  2002    453          30.24   
  Karlskrona Simsällskap  29.43                 
15  Tilda Ericsson  2002    448          30.37   
  S 71  29.72                 
16  Vera Blom  2003    435          30.65   
  Karlskrona Simsällskap  30.81                 
17  Sanna Bredberg Jakstrand  2003    379          32.10   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.92                 
18  Alma Lindberg  2002    376          32.18   
  Simklubben Poseidon  31.33                 
19  Michaela Ruzic  2003    375          32.22   
  S 71  31.29                 
20  Tova Nilsson  2002    372          32.31   
  S 71  30.38                 
21  Sarah Petersson  2003    363          32.57   
  Karlskrona Simsällskap  32.02                 
22  Mikaela Virc  2003    349          33.00   
  Malmö Kappsimningsklubb  33.15                 
23  Emmy Olofsson  2003    299          34.74   
  S 71  34.97                 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  11:01 
 
Results Event 26 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 26 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  10:48   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 26, 50m Freestyle Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Elias Persson  2002    665          23.21   
  Malmö Kappsimningsklubb  23.48                 
David Falk  2003    534          24.97   
  Malmö Kappsimningsklubb  24.42                 
Marcus Barkrot  2002    495          25.61   
  Karlskrona Simsällskap  25.25                 
Fredrik Nilsson  2002    474          25.97   
  Simklubben Triton  25.90                 
Arvid Nilsson  2003    462          26.20   
  Simklubben Triton  26.56                 
Dennis Micin  2002    461          26.22   
  Karlskrona Simsällskap  27.09                 
Elias Nilsson  2002    457          26.30   
  Karlskrona Simsällskap  25.96                 
Oscar Nordström  2003    434          26.75   
  Kiviks Simklubb  26.77                 
Bo Beckman  2002    430          26.83   
  Malmö Kappsimningsklubb  30.96                 
10  Anton Jansson  2002    428          26.88   
  Simklubben Poseidon  26.69                 
11  Linus Forsgren  2003    423          26.97   
  Simklubben Triton  26.53                 
12  Maximilian Brink  2002    414          27.17   
  Kiviks Simklubb  27.47                 
13  Isak Axelsson  2002    402          27.43   
  Karlskrona Simsällskap  28.00                 
14  Carl Ewertz  2002    402          27.44   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.57                 
15  Joel Henriksson  2003    393          27.65   
  Simklubben Poseidon  28.29                 
16  Ivan Sivolov  2003    388          27.76   
  Simklubben Poseidon  28.16                 
17  Alexander Kulagowski  2002    380          27.96   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.12                 
17  Daniel Li  2002    380          27.96   
  Simklubben Poseidon  28.17                 
19  Jakob Strömland  2003    379          27.99   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.94                 
20  Noel Persson  2002    377          28.04   
  Simklubben Triton  27.72                 
21  Elton Högklint  2003    338          29.08   
  Simklubben Poseidon                   
22  Svante Vilhelmsson  2003    315          29.76   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.72                 
23  Jakob Kristersson  2003    299          30.27   
  Simsällskapet Iden  30.90                 
24  Joel Bergstrand  2003    298          30.31   
  Simklubben Poseidon  30.79                 
25  Max Alm  2003    291          30.56   
  Simklubben Triton  30.52                 
Liam Bech  2003              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.61                 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:48 
 
Results Event 27 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 27 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  10:52   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 27, 50m Freestyle Woman 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Kristina Orban  2004    559          28.21   
  Malmö Kappsimningsklubb  29.90                 
Maja Blomliden  2004    546          28.43   
  Simklubben Triton  28.35                 
Thea Brünjes  2004    539          28.55   
  Kiviks Simklubb  28.69                 
Julia Osterman  2004    509          29.09   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.87                 
Isabel Persson  2004    502          29.23   
  Simklubben Triton  29.58                 
Ida Jeppsson  2004    430          30.77   
  Simklubben Triton  31.30                 
Ebba Ringström  2004    419          31.04   
  Simklubben Triton  31.53                 
Beatrice Ask  2005    415          31.14   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.83                 
Anna Stenberg  2005    411          31.25   
  Malmö Kappsimningsklubb  30.89                 
10  Lina Plantin  2005    400          31.52   
  Simklubben Triton  31.02                 
11  Emily Li  2004    385          31.92   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.76                 
12  Teodora Petric  2005    382          32.01   
  Malmö Kappsimningsklubb  33.91                 
13  Malin Olofsson  2004    372          32.31   
  Simklubben Triton  33.15                 
14  Rebecka Ungureanu  2004    361          32.61   
  Bromöllaortens Simsällskap  33.30                 
15  Johanna Andersson Medhanie  2005    358          32.72   
  Simklubben Poseidon  32.66                 
16  Hilma Sörum  2004    353          32.87   
  Malmö Kappsimningsklubb  33.41                 
17  Mollie Dalengran  2004    331          33.57   
  Simklubben Triton  32.98                 
18  Emma Pjanic  2005    320          33.97   
  Simklubben Poseidon  34.39                 
19  Alice Klasholm  2004    311          34.28   
  Simklubben Poseidon  33.32                 
20  Elin Jannasch  2005    310          34.33   
  Simklubben Poseidon  33.98                 
21  Elsa Bergelin  2004    309          34.37   
  Karlskrona Simsällskap  35.57                 
22  Ella Zetterström  2005    269          35.99   
  Simklubben Poseidon  36.46                 
23  Teodora Stankovic  2005    246          37.05   
  Simklubben Poseidon  37.08                 
24  Alva Olofsson  2005    236          37.59   
  S 71  37.29                 
Wilma Nilsson  2004              DSQ   
  S 71  31.25                 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:52 
 
Results Event 28 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 28 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  10:56   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 28, 50m Freestyle Man 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Jonathan Palminger  2004    473          26.00   
  Simklubben Triton  26.30                 
Hannes Wrenne  2004    438          26.67   
  Karlskrona Simsällskap  27.18                 
Noah Malmgren  2004    437          26.69   
  S 71  27.27                 
Bill Beckman  2005    427          26.89   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.10                 
Hugo Lennartsson  2004    415          27.15   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.38                 
Seth Nillund  2005    398          27.54   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.74                 
Ludvig Romare  2004    344          28.89   
  Malmö Kappsimningsklubb  30.13                 
Jakob Lindskoug  2004    331          29.27   
  Simklubben Poseidon  30.60                 
Philip Björkman  2005    323          29.50   
  Simklubben Poseidon  29.87                 
10  Elias af Trampe  2004    290          30.59   
  Simklubben Poseidon  30.35                 
11  Victor Borg  2005    281          30.91   
  Simklubben Triton  30.88                 
12  Vincent Tran  2004    278          31.04   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.11                 
13  Edvin Dahlén  2004    275          31.13   
  Simklubben Poseidon  32.40                 
14  Axel Sandberg  2004    259          31.77   
  Simklubben Poseidon  32.99                 
15  Edvard Levau  2004    251          32.08   
  Simklubben Poseidon  31.96                 
16  Martin Pettersson  2005    239          32.61   
  Simklubben Poseidon  32.33                 
17  Sebastian Strand  2005    229          33.10   
  Simklubben Triton  34.23                 
18  Alfred Pettersson  2005    228          33.13   
  Simklubben Poseidon  33.71                 
19  Marcus Bengtsson  2005    202          34.50   
  Simklubben Poseidon  33.49                 
20  Axel Rydström  2005    196          34.86   
  Simklubben Poseidon  34.48                 
21  Jens Magnusson  2005    180          35.84   
  Simklubben Triton  34.45                 
22  Alexander Shleev  2005    173          36.35   
  Simklubben Poseidon  39.29                 
23  Erik Lundberg  2005    129          40.00   
  S 71  41.68                 
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.08  Print Date  25 August 2018 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:56 
 
Results Event 29 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 29 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2018    Print Date  25 August 2018   
  Competition place  Lund    Print Time  11:00   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  24 August 2018         
 
 
Event 29, 50m Freestyle Woman -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Lovisa Nilsson  2006    448          30.36   
  Karlskrona Simsällskap  30.95                 
Ida Nordberg  2006    442          30.50   
  Simklubben Poseidon  31.24                 
Julia Nilsson  2006    425          30.91   
  Simklubben Triton  30.83                 
Agnes Alm  2006    424          30.92   
  S 71  31.20                 
Hedda Toth  2007    410          31.27   
  Simklubben Poseidon  31.66                 
Veronika Ruzic  2006    410          31.28   
  S 71  30.75                 
Isa Ståhl  2006    396          31.63   
  Simklubben Triton  31.72                 
Julia Erkselius  2006    396          31.64   
  Simklubben Triton  32.43                 
Lovisa Fast  2006    352          32.89   
  S 71  33.64                 
10  Amanda Blomkvist  2007    331          33.58   
  Simsällskapet Iden  34.47                 
11  Linnea Costa Caesar  2006    323          33.87   
  Simklubben Poseidon  33.91                 
12  Freja Malmgren  2007    313          34.21   
  S 71  33.65                 
13  Tess Kecskés Maconkai  2007    289          35.15   
  Simklubben Triton  33.78                 
14  Valentina Fanu  2007    287          35.20   
  S 71  34.11                 
15  Sofie Khan-Amidy  2007    272          35.85   
  Simklubben Poseidon  36.29                 
16  Darya Vaseghi  2006    258