Resultat för Aarhus Bymesterskaber
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Unofficial Summary |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisvømning Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
518 |
2:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Fallesen |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
508 |
2:04.50 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
466 |
2:08.14 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
611 |
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
480 |
2:06.83 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
Aarhus Swim |
|
480 |
2:06.88 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Degn |
2003 |
Aarhus Swim |
|
413 |
2:13.36 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Toft |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
394 |
2:15.48 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
|
393 |
2:15.62 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Søgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
370 |
2:18.41 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
346 |
2:21.44 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
329 |
2:23.82 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Finch |
2002 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
309 |
2:26.97 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Saltoft Blaabjerg |
2003 |
Aarhus Swim |
|
210 |
2:47.00 |
+49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
454 |
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
445 |
2:10.08 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
408 |
2:13.87 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
363 |
2:19.23 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
341 |
2:22.14 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
289 |
2:30.15 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
262 |
2:35.15 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frej Liltorp |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
219 |
2:44.63 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
203 |
2:48.98 |
+39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
275 |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
216 |
2:45.41 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
164 |
3:01.25 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliott Mitaine |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
164 |
3:01.45 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl B. Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
161 |
3:02.66 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Angus Halle |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
159 |
3:03.40 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
150 |
3:06.99 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
145 |
3:08.99 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
127 |
3:17.55 |
+44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Eyvind Johansen |
2008 |
Aarhus Swim |
|
116 |
3:23.42 |
+50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl-Emil Porsgaard Bayer |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
101 |
3:32.74 |
+1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 09:52:49 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Frisvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
569 |
2:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
446 |
2:24.94 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
600 |
2:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
569 |
2:13.61 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
569 |
2:13.66 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
511 |
2:18.52 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
464 |
2:23.05 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
460 |
2:23.45 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
451 |
2:24.38 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gro Sørensen |
2002 |
Aarhus Swim |
|
426 |
2:27.18 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
421 |
2:27.75 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
373 |
2:33.86 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
371 |
2:34.11 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
353 |
2:36.69 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
443 |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
440 |
2:25.59 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
407 |
2:29.44 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
398 |
2:30.58 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
385 |
2:32.16 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
323 |
2:41.30 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
Aarhus Swim |
|
312 |
2:43.30 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Baumgartner |
2005 |
Aarhus Swim |
|
308 |
2:43.93 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
307 |
2:44.13 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
Aarhus Swim |
|
287 |
2:47.81 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Bjørn |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
249 |
2:56.04 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
|
247 |
2:56.51 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
241 |
2:57.80 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
234 |
2:59.60 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
215 |
3:04.65 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
188 |
3:13.09 |
+47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Loa Dam Heinsvig |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
182 |
3:15.22 |
+49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
178 |
3:16.79 |
+51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
109 |
3:51.53 |
+1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Frisvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim |
|
242 |
2:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
235 |
2:59.44 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
226 |
3:01.82 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
222 |
3:02.72 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
194 |
3:11.23 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
161 |
3:23.45 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline K. Jakobsen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
148 |
3:29.17 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
131 |
3:37.68 |
+40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 10:59:02 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 4x100m Medley Herrer Alle aldre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Agf Herrer 1 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
583 |
|
|
3:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
+0.20 |
28.54 |
58.31 |
|
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
|
29.73 |
1:05.60 |
|
|
|
2:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
|
26.93 |
58.69 |
|
|
|
3:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
|
26.71 |
55.73 |
|
|
|
3:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ssk Herrer 1 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
548 |
|
|
4:03.34 |
+5.01 |
|
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
+0.70 |
29.28 |
59.28 |
|
|
|
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
|
31.89 |
1:08.09 |
|
|
|
2:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
|
29.12 |
1:02.14 |
|
|
|
3:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
|
25.53 |
53.83 |
|
|
|
4:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
541 |
|
|
4:04.27 |
+5.94 |
|
|
|
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
|
31.68 |
1:04.68 |
|
|
|
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
|
29.69 |
1:03.92 |
|
|
|
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
|
28.37 |
1:01.33 |
|
|
|
3:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
|
25.42 |
54.34 |
|
|
|
4:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agf Herrer 3 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
484 |
|
|
4:13.60 |
+15.27 |
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
+0.61 |
29.73 |
1:01.88 |
|
|
|
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus V. Ancker |
2001 |
0163AL |
|
33.27 |
1:12.17 |
|
|
|
2:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
|
28.06 |
1:01.46 |
|
|
|
3:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
|
27.49 |
58.09 |
|
|
|
4:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ssk Herrer 2 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
424 |
|
|
4:25.08 |
+26.75 |
|
|
|
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
+0.73 |
33.31 |
1:08.04 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
33.97 |
1:12.82 |
|
|
|
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
|
29.00 |
1:03.19 |
|
|
|
3:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
0101AN |
|
28.98 |
1:01.03 |
|
|
|
4:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agf Herrer 5 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
406 |
|
|
4:28.78 |
+30.45 |
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
31.72 |
1:05.07 |
|
|
|
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
35.19 |
1:16.13 |
|
|
|
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
0427AO |
|
30.96 |
1:05.91 |
|
|
|
3:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
28.59 |
1:01.67 |
|
|
|
4:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Odder Drenge |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
373 |
|
|
4:36.54 |
+38.21 |
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
+0.63 |
30.15 |
1:03.20 |
|
|
|
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
0461AB |
|
36.64 |
1:18.68 |
|
|
|
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
|
31.29 |
1:07.38 |
|
|
|
3:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Johnsen |
2003 |
0397AC |
|
32.09 |
1:07.28 |
|
|
|
4:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
357 |
|
|
4:40.62 |
+42.29 |
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
|
32.57 |
1:07.55 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Degn |
2003 |
0351AQ |
|
37.48 |
1:19.06 |
|
|
|
2:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
33.36 |
1:15.52 |
|
|
|
3:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
27.43 |
58.49 |
|
|
|
4:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
339 |
|
|
4:45.55 |
+47.22 |
|
|
|
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
0353AH |
|
36.38 |
1:14.88 |
|
|
|
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
|
38.21 |
1:20.58 |
|
|
|
2:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
|
1:08.06 |
1:42.29 |
|
|
|
4:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Fogh |
2005 |
0503AH |
|
39.44 |
27.80 |
|
|
|
4:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ssk Herrer 3 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
339 |
|
|
4:45.55 |
+47.22 |
|
|
|
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
0309AA |
+0.74 |
35.89 |
1:14.22 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Gystad |
2003 |
0313AK |
|
1:17.14 |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Søgaard |
2003 |
0315AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Hatting |
2003 |
0303AK |
|
|
4:45.55 |
|
|
|
4:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
231 |
|
|
5:24.54 |
+1:26.2 |
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
+0.62 |
30.96 |
1:04.16 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
37.81 |
1:23.26 |
|
|
|
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
|
43.07 |
1:44.32 |
|
|
|
4:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Boest |
2005 |
0585AK |
|
32.80 |
1:12.80 |
|
|
|
5:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sksv Drenge 1 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
197 |
|
|
5:41.94 |
+1:43.6 |
|
|
|
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
0609AJ |
+0.73 |
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
1:38.29 |
2:19.88 |
|
|
|
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
|
48.76 |
1:24.50 |
|
|
|
3:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frej Liltorp |
2004 |
0499AL |
|
45.97 |
1:57.56 |
|
|
|
5:41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Herrer 2 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej berø |
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
+0.58 |
30.05 |
1:00.61 |
|
|
|
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Hjort |
2000 |
0009AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Herrer 4 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
42.03 |
1:26.48 |
|
|
|
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
0561AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Herrer 6 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Karl B. Hansen |
2006 |
0653AI |
|
44.37 |
1:30.29 |
|
|
|
1:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
0547AJ |
|
52.30 |
1:51.63 |
|
|
|
3:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
38.24 |
1:24.52 |
|
|
|
4:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ssk Herrer 4 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
+0.80 |
47.47 |
1:37.62 |
|
|
|
1:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
|
39.89 |
1:24.86 |
|
|
|
3:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 4x100m Medley Herrer 2004 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Agf Herrer 5 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
406 |
|
|
4:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
31.72 |
1:05.07 |
|
|
|
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
35.19 |
1:16.13 |
|
|
|
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
0427AO |
|
30.96 |
1:05.91 |
|
|
|
3:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
28.59 |
1:01.67 |
|
|
|
4:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Odder Drenge |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
373 |
|
|
4:36.54 |
+7.76 |
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
+0.63 |
30.15 |
1:03.20 |
|
|
|
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
0461AB |
|
36.64 |
1:18.68 |
|
|
|
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
|
31.29 |
1:07.38 |
|
|
|
3:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Johnsen |
2003 |
0397AC |
|
32.09 |
1:07.28 |
|
|
|
4:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
357 |
|
|
4:40.62 |
+11.84 |
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
|
32.57 |
1:07.55 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Degn |
2003 |
0351AQ |
|
37.48 |
1:19.06 |
|
|
|
2:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
33.36 |
1:15.52 |
|
|
|
3:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
27.43 |
58.49 |
|
|
|
4:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ssk Herrer 3 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
339 |
|
|
4:45.55 |
+16.77 |
|
|
|
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
0309AA |
+0.74 |
35.89 |
1:14.22 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Gystad |
2003 |
0313AK |
|
1:17.14 |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Søgaard |
2003 |
0315AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Hatting |
2003 |
0303AK |
|
|
4:45.55 |
|
|
|
4:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
231 |
|
|
5:24.54 |
+55.76 |
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
+0.62 |
30.96 |
1:04.16 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
37.81 |
1:23.26 |
|
|
|
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
|
43.07 |
1:44.32 |
|
|
|
4:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Boest |
2005 |
0585AK |
|
32.80 |
1:12.80 |
|
|
|
5:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sksv Drenge 1 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
197 |
|
|
5:41.94 |
+1:13.1 |
|
|
|
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
0609AJ |
+0.73 |
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
1:38.29 |
2:19.88 |
|
|
|
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
|
48.76 |
1:24.50 |
|
|
|
3:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frej Liltorp |
2004 |
0499AL |
|
45.97 |
1:57.56 |
|
|
|
5:41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Herrer 4 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
42.03 |
1:26.48 |
|
|
|
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
0561AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Herrer 6 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Karl B. Hansen |
2006 |
0653AI |
|
44.37 |
1:30.29 |
|
|
|
1:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
0547AJ |
|
52.30 |
1:51.63 |
|
|
|
3:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
38.24 |
1:24.52 |
|
|
|
4:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ssk Herrer 4 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
+0.80 |
47.47 |
1:37.62 |
|
|
|
1:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
|
39.89 |
1:24.86 |
|
|
|
3:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-03 16:45:21 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 4x100m Medley Damer Alle aldre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Ssk Damer 1 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
543 |
|
|
4:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
+0.20 |
55.09 |
1:15.11 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
|
35.05 |
1:15.33 |
|
|
|
2:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
|
31.68 |
1:07.53 |
|
|
|
3:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
|
27.68 |
57.93 |
|
|
|
4:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Piger 1 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
543 |
|
|
4:35.94 |
+0.04 |
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
1:09.69 |
1:12.11 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
34.66 |
1:13.73 |
|
|
|
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
|
31.43 |
1:08.08 |
|
|
|
3:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
30.04 |
1:02.02 |
|
|
|
4:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ssk Damer 2 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
470 |
|
|
4:49.59 |
+13.69 |
|
|
|
|
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
+0.76 |
37.13 |
1:14.86 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
|
36.77 |
1:17.80 |
|
|
|
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
|
32.60 |
1:11.40 |
|
|
|
3:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
|
31.15 |
1:05.53 |
|
|
|
4:49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agf Damer 2 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
443 |
|
|
4:55.23 |
+19.33 |
|
|
|
|
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
+0.68 |
37.26 |
1:08.99 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
|
39.88 |
1:26.15 |
|
|
|
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
|
32.40 |
1:09.65 |
|
|
|
3:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
|
32.72 |
1:10.44 |
|
|
|
4:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agf Damer 3 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
437 |
|
|
4:56.68 |
+20.78 |
|
|
|
|
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
+0.71 |
47.37 |
1:10.57 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
|
41.57 |
1:29.71 |
|
|
|
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
|
32.97 |
1:10.29 |
|
|
|
3:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
|
31.87 |
1:06.11 |
|
|
|
4:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Piger 2 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
427 |
|
|
4:59.06 |
+23.16 |
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
+0.85 |
1:16.03 |
1:14.84 |
|
|
|
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
|
36.12 |
1:17.57 |
|
|
|
2:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gro Sørensen |
2002 |
0248BC |
|
38.58 |
1:24.09 |
|
|
|
3:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
|
29.65 |
1:02.56 |
|
|
|
4:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Piger 4 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
366 |
|
|
5:14.73 |
+38.83 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
38.28 |
1:19.74 |
|
|
|
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
|
38.32 |
1:21.13 |
|
|
|
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Baumgartner |
2005 |
0552AN |
|
39.02 |
1:26.01 |
|
|
|
4:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
32.19 |
1:07.85 |
|
|
|
5:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ssk Damer 3 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
364 |
|
|
5:15.27 |
+39.37 |
|
|
|
|
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
0564AS |
|
37.84 |
1:18.27 |
|
|
|
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
0564AP |
|
40.94 |
1:29.16 |
|
|
|
2:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
|
36.13 |
1:21.01 |
|
|
|
4:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
|
31.74 |
1:06.83 |
|
|
|
5:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Piger 5 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
340 |
|
|
5:22.44 |
+46.54 |
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
|
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
|
|
2:54.66 |
|
|
|
2:54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
|
1:13.54 |
1:13.54 |
|
|
|
4:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
0656AE |
|
35.04 |
1:14.24 |
|
|
|
5:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Odder Piger 1 |
2000 |
Odder Svømmeklub |
|
|
311 |
|
|
5:32.04 |
+56.14 |
|
|
|
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
+0.69 |
35.62 |
1:12.71 |
|
|
|
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
0408AS |
|
49.38 |
1:45.90 |
|
|
|
2:58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
|
38.53 |
1:26.19 |
|
|
|
4:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caden Halle |
2005 |
0596AS |
|
31.67 |
1:07.24 |
|
|
|
5:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Piger 7 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
306 |
|
|
5:33.98 |
+58.08 |
|
|
|
|
Anna Ancker |
2006 |
0692AI |
+0.72 |
42.07 |
1:26.56 |
|
|
|
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
0554AM |
|
44.41 |
1:35.81 |
|
|
|
3:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
|
33.66 |
1:16.28 |
|
|
|
4:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
35.88 |
1:15.33 |
|
|
|
5:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ssk Damer 4 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
305 |
|
|
5:34.40 |
+58.50 |
|
|
|
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
+0.77 |
40.74 |
1:23.19 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
0672AJ |
|
45.67 |
1:36.01 |
|
|
|
2:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
|
38.50 |
1:26.64 |
|
|
|
4:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
|
33.24 |
1:08.56 |
|
|
|
5:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aarhus Swim Piger 3 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
274 |
|
|
5:46.39 |
+1:10.4 |
|
|
|
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
0384BE |
|
45.16 |
1:32.82 |
|
|
|
1:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
|
40.96 |
1:27.55 |
|
|
|
3:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
0476AU |
|
37.11 |
1:22.59 |
|
|
|
4:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
39.29 |
1:23.43 |
|
|
|
5:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agf Damer 4 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
261 |
|
|
5:52.10 |
+1:16.2 |
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
+0.81 |
41.28 |
1:25.19 |
|
|
|
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
0666AV |
|
51.41 |
1:51.39 |
|
|
|
3:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
|
34.34 |
1:19.70 |
|
|
|
4:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
36.15 |
1:15.82 |
|
|
|
5:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agf Damer 5 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
178 |
|
|
6:39.74 |
+2:03.8 |
|
|
|
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
0676AV |
+0.90 |
49.01 |
1:40.67 |
|
|
|
1:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
0692AV |
|
52.44 |
1:55.30 |
|
|
|
3:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
44.46 |
1:45.60 |
|
|
|
5:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
|
37.85 |
1:18.17 |
|
|
|
6:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Damer 1 |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
+0.64 |
1:05.71 |
1:07.61 |
|
|
|
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
|
36.13 |
1:21.49 |
|
|
|
2:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 8 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
0668AE |
|
45.09 |
1:33.28 |
|
|
|
1:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Keller |
2006 |
0672AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
0662AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 6 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Sophie Hougaard |
2006 |
0626AP |
-0.86 |
40.16 |
1:25.15 |
|
|
|
1:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
43.24 |
1:32.40 |
|
|
|
2:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
0566AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sksv Piger 1 |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
0306BE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Piger 2 |
2000 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
0676AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Vestergaard |
2004 |
0464AX |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marx |
2006 |
0662AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 4x100m Medley Damer 2005 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Piger 4 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
366 |
|
|
5:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
38.28 |
1:19.74 |
|
|
|
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
|
38.32 |
1:21.13 |
|
|
|
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Baumgartner |
2005 |
0552AN |
|
39.02 |
1:26.01 |
|
|
|
4:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
32.19 |
1:07.85 |
|
|
|
5:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Piger 5 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
340 |
|
|
5:22.44 |
+7.71 |
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
|
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
|
|
2:54.66 |
|
|
|
2:54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
|
1:13.54 |
1:13.54 |
|
|
|
4:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
0656AE |
|
35.04 |
1:14.24 |
|
|
|
5:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Piger 7 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
306 |
|
|
5:33.98 |
+19.25 |
|
|
|
|
Anna Ancker |
2006 |
0692AI |
+0.72 |
42.07 |
1:26.56 |
|
|
|
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
0554AM |
|
44.41 |
1:35.81 |
|
|
|
3:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
|
33.66 |
1:16.28 |
|
|
|
4:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
35.88 |
1:15.33 |
|
|
|
5:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ssk Damer 4 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
305 |
|
|
5:34.40 |
+19.67 |
|
|
|
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
+0.77 |
40.74 |
1:23.19 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
0672AJ |
|
45.67 |
1:36.01 |
|
|
|
2:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
|
38.50 |
1:26.64 |
|
|
|
4:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
|
33.24 |
1:08.56 |
|
|
|
5:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 8 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
0668AE |
|
45.09 |
1:33.28 |
|
|
|
1:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Keller |
2006 |
0672AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
0662AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 6 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Sophie Hougaard |
2006 |
0626AP |
-0.86 |
40.16 |
1:25.15 |
|
|
|
1:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
43.24 |
1:32.40 |
|
|
|
2:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
0566AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 11:04:46 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Brystsvømning Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
553 |
30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Schultz |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
532 |
31.16 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
432 |
33.38 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
430 |
33.44 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ehab Basha |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
342 |
36.10 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jens Riisgaard |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
311 |
37.26 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aarhus Swim |
|
555 |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
495 |
31.91 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
481 |
32.21 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
468 |
32.50 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Toft |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
457 |
32.77 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Frølund |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
451 |
32.92 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus V. Ancker |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
407 |
34.07 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Gystad |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
393 |
34.46 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
388 |
34.60 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
381 |
34.81 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
|
361 |
35.45 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
355 |
35.65 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
341 |
36.12 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
325 |
36.72 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magnus Søgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
321 |
36.87 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexander Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
283 |
38.43 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
424 |
33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
347 |
35.92 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
339 |
36.21 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
305 |
37.51 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
288 |
38.23 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
251 |
40.00 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
180 |
44.67 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim |
|
129 |
49.87 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Gaardsted |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Brystsvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
198 |
43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
173 |
45.24 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
151 |
47.37 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
122 |
50.78 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
113 |
52.10 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
96 |
55.09 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
69 |
1:01.39 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
66 |
1:02.38 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
56 |
1:05.71 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Carl H. Frederiksen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
36 |
1:16.03 |
+32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
3. benspk v. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 11:21:49 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Brystsvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
508 |
35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
469 |
36.86 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
444 |
37.53 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
431 |
37.89 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
Aarhus Swim |
|
367 |
40.00 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Aarhus Swim |
|
608 |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
539 |
35.18 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
|
497 |
36.15 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
Aarhus Swim |
|
451 |
37.34 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
433 |
37.83 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Mehlsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
366 |
40.01 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
355 |
40.42 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
348 |
40.71 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
342 |
40.93 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pernille Nedergaard |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
319 |
41.90 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
270 |
44.30 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
Aarhus Swim |
|
244 |
45.82 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Vestergaard |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
242 |
45.91 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisa Gildsig |
2004 |
Aarhus Swim |
|
237 |
46.24 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
222 |
47.25 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
177 |
51.00 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Holstein |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
477 |
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Sejr |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
411 |
38.49 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
408 |
38.61 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
372 |
39.80 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
372 |
39.80 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
336 |
41.18 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
319 |
41.90 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
318 |
41.95 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline Hansfort |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
317 |
42.00 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
312 |
42.19 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
310 |
42.28 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
282 |
43.64 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
273 |
44.10 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
257 |
45.04 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
256 |
45.09 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
249 |
45.51 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
243 |
45.84 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
243 |
45.87 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophie Hougaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
237 |
46.24 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
233 |
46.53 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dagmar Keller |
2006 |
Aarhus Swim |
|
230 |
46.71 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
|
187 |
50.07 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
184 |
50.33 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Bjørn |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
177 |
50.96 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Brystsvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline K. Jakobsen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
192 |
49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
181 |
50.62 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim |
|
159 |
52.76 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim |
|
155 |
53.23 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim |
|
149 |
53.95 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
149 |
53.95 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
124 |
57.33 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
123 |
57.56 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
118 |
58.39 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
116 |
58.67 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Harmoni Lang |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
115 |
58.74 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Kaae Lunde |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
103 |
1:01.03 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida-Marie Madsen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
102 |
1:01.12 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Hørslev Sørensen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
94 |
1:02.82 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katinka Rønn Gornitzka |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
93 |
1:03.16 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Thommesen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
92 |
1:03.27 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Clara Jeppesen |
2008 |
Aarhus Swim |
|
66 |
1:10.85 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
59 |
1:13.53 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katinka Folke Jensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 tag u. vand |
|
|
|
|
|
- |
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
Async armt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 11:31:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
522 |
4:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
445 |
4:37.95 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Degn |
2003 |
Aarhus Swim |
|
425 |
4:42.29 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
|
397 |
4:48.63 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
392 |
4:49.77 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
367 |
4:56.39 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
363 |
4:57.45 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
333 |
5:05.99 |
+42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Hatting |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
316 |
5:11.51 |
+48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
385 |
4:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
324 |
5:08.86 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
263 |
5:30.99 |
+39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 11:55:29 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rygsvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
440 |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
545 |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marlene Reitan |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.13 |
505 |
1:09.06 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.68 |
492 |
1:09.69 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
424 |
1:13.25 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
420 |
1:13.45 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
413 |
1:13.86 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.82 |
397 |
1:14.82 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Mehlsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
390 |
1:15.26 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
390 |
1:15.26 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
381 |
1:15.87 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
367 |
1:16.83 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Lindberg |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
349 |
1:18.10 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
348 |
1:18.19 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
+0.68 |
280 |
1:24.06 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.77 |
257 |
1:26.45 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
233 |
1:29.40 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
385 |
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
355 |
1:17.65 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
352 |
1:17.91 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
350 |
1:18.06 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
|
350 |
1:18.07 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
336 |
1:19.12 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
307 |
1:21.53 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.70 |
300 |
1:22.20 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
297 |
1:22.42 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.93 |
292 |
1:22.87 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.73 |
290 |
1:23.13 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Hansfort |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
279 |
1:24.21 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
271 |
1:24.94 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
269 |
1:25.20 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Ancker |
2006 |
Aarhus Swim |
|
261 |
1:26.04 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
249 |
1:27.43 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophie Hougaard |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.93 |
241 |
1:28.37 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Glisic |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
236 |
1:29.01 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.86 |
215 |
1:31.84 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.42 |
211 |
1:32.33 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.81 |
203 |
1:33.59 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.92 |
194 |
1:35.03 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Bjørn |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
172 |
1:38.85 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.90 |
158 |
1:41.77 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.32 |
140 |
1:45.87 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Loa Dam Heinsvig |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
136 |
1:46.92 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
sv. p. mav v. |
|
|
|
- |
|
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
efb v. 50 m |
|
|
|
Event 8, 100m Rygsvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
301 |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
234 |
1:29.25 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
226 |
1:30.27 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim |
+0.03 |
200 |
1:34.03 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
199 |
1:34.12 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim |
+0.70 |
188 |
1:35.93 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.47 |
173 |
1:38.72 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim |
|
171 |
1:39.04 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
131 |
1:48.32 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
122 |
1:50.86 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katinka Folke Jensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
115 |
1:52.90 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Hørslev Sørensen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
113 |
1:53.61 |
+31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
102 |
1:57.66 |
+35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.93 |
101 |
1:57.90 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.86 |
98 |
1:59.24 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Kaae Lunde |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
93 |
2:01.18 |
+39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Harmoni Lang |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
86 |
2:04.49 |
+42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ingrid Thommesen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
82 |
2:06.44 |
+44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katinka Rønn Gornitzka |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
77 |
2:09.07 |
+47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
75 |
2:10.08 |
+48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
sv. p. mav v. |
|
|
|
|
|
- |
|
Ida-Marie Madsen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
efb v. 25 m |
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
Aarhus Swim |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
sv. p. ma. v. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 12:26:30 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Rygsvømning Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Schultz |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
580 |
58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
496 |
1:01.79 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
-0.84 |
474 |
1:02.70 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
382 |
1:07.41 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
-0.34 |
482 |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Frølund |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
481 |
1:02.41 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
Aarhus Swim |
|
453 |
1:03.67 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
446 |
1:04.02 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
421 |
1:05.26 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
420 |
1:05.32 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
395 |
1:06.65 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
377 |
1:07.68 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
374 |
1:07.84 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
372 |
1:08.02 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus V. Ancker |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
303 |
1:12.79 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
272 |
1:15.42 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
257 |
1:16.85 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Hatting |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
243 |
1:18.29 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
205 |
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Fogh |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.69 |
195 |
1:24.23 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.78 |
113 |
1:41.09 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frej Liltorp |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
maveliggend |
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Gaardsted |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Rygsvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.89 |
181 |
1:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angus Halle |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
128 |
1:36.82 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
106 |
1:43.36 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frey Sørensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
104 |
1:44.01 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl-Emil Porsgaard Bayer |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
83 |
1:51.89 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Eyvind Johansen |
2008 |
Aarhus Swim |
+0.87 |
70 |
1:58.54 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
54 |
2:08.87 |
+42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl H. Frederiksen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
45 |
2:16.76 |
+50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
sv. p. mav v. |
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
efb v 25 m |
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
ej berør v. 2 |
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
efb v. 50 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 12:35:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Medley Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
526 |
5:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
Aarhus Swim |
|
513 |
5:24.08 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Medley Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
517 |
5:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Aarhus Swim |
|
514 |
5:23.87 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
471 |
5:33.36 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
466 |
5:34.51 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
Aarhus Swim |
|
446 |
5:39.35 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marlene Reitan |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
383 |
5:57.08 |
+33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gro Sørensen |
2002 |
Aarhus Swim |
|
367 |
6:02.30 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Lindberg |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
356 |
6:05.81 |
+42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Medley Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
388 |
5:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
335 |
6:13.54 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
281 |
6:35.82 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Jing Johansen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
219 |
7:10.43 |
+1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Glisic |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
218 |
7:10.66 |
+1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 12:55:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 200m Medley Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
491 |
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 200m Medley Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
587 |
2:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aarhus Swim |
|
532 |
2:15.23 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
518 |
2:16.49 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
448 |
2:23.23 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
|
392 |
2:29.78 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
384 |
2:30.71 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
369 |
2:32.77 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 200m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
409 |
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
309 |
2:42.00 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
274 |
2:48.74 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
272 |
2:49.09 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
271 |
2:49.30 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Boest |
2005 |
Aarhus Swim |
|
215 |
3:02.87 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
165 |
3:19.85 |
+52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 200m Medley Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
269 |
2:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
199 |
3:07.61 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
169 |
3:18.14 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
159 |
3:22.25 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl B. Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
147 |
3:27.58 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
143 |
3:29.35 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
141 |
3:30.29 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
123 |
3:40.24 |
+50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
111 |
3:48.08 |
+58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
efb v. 75 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 13:16:17 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Frisvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
597 |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
556 |
28.25 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
484 |
29.59 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
445 |
30.44 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
424 |
30.92 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Frisvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Aarhus Swim |
|
509 |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
507 |
29.13 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
504 |
29.19 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
485 |
29.57 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
446 |
30.41 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marlene Reitan |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
441 |
30.53 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
440 |
30.54 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
432 |
30.72 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
405 |
31.41 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pernille Nedergaard |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
398 |
31.58 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
386 |
31.91 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Lindberg |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
368 |
32.41 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
309 |
34.37 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
308 |
34.41 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
293 |
34.98 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisa Gildsig |
2004 |
Aarhus Swim |
|
205 |
39.41 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Holstein |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
465 |
29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Sejr |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
460 |
30.09 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
450 |
30.32 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
447 |
30.38 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
427 |
30.85 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
|
406 |
31.38 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
403 |
31.46 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
385 |
31.93 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Baumgartner |
2005 |
Aarhus Swim |
|
378 |
32.14 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
Aarhus Swim |
|
364 |
32.53 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
|
355 |
32.82 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
347 |
33.06 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophie Hougaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
340 |
33.28 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Jing Johansen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
330 |
33.62 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
321 |
33.93 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
310 |
34.31 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Glisic |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
308 |
34.39 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
299 |
34.73 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
292 |
35.01 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
292 |
35.01 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
287 |
35.23 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
283 |
35.38 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
|
278 |
35.59 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Ancker |
2006 |
Aarhus Swim |
|
277 |
35.65 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Bjørn |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
276 |
35.68 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
Aarhus Swim |
|
274 |
35.76 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
259 |
36.42 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
257 |
36.51 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
249 |
36.93 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Dagmar Keller |
2006 |
Aarhus Swim |
|
238 |
37.47 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
234 |
37.66 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
222 |
38.38 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
213 |
38.89 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Loa Dam Heinsvig |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
191 |
40.33 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
163 |
42.47 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Frisvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
276 |
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
270 |
35.95 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim |
|
258 |
36.49 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
252 |
36.79 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
249 |
36.94 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
226 |
38.12 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
218 |
38.60 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
214 |
38.85 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim |
|
205 |
39.38 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim |
|
182 |
40.97 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
158 |
42.90 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
156 |
43.11 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Harmoni Lang |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
155 |
43.19 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
148 |
43.87 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Kaae Lunde |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
143 |
44.35 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Thommesen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
142 |
44.46 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim |
|
140 |
44.73 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida-Marie Madsen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
122 |
46.80 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
117 |
47.49 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Hørslev Sørensen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
116 |
47.54 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katinka Folke Jensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
115 |
47.68 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
113 |
48.02 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Clara Jeppesen |
2008 |
Aarhus Swim |
|
107 |
48.85 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
83 |
53.18 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Katinka Rønn Gornitzka |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
64 |
57.93 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 14:17:36 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisvømning Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Schultz |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
540 |
24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
517 |
25.24 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
|
469 |
26.06 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
467 |
26.11 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
457 |
26.30 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Riisgaard |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
450 |
26.43 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ehab Basha |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
395 |
27.59 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Fallesen |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 par badeb |
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Frølund |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
500 |
25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
474 |
25.98 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
438 |
26.67 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
429 |
26.86 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
423 |
26.97 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
401 |
27.46 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
398 |
27.54 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Toft |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
397 |
27.55 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
376 |
28.06 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Søgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
367 |
28.28 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus V. Ancker |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
367 |
28.28 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
365 |
28.33 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
|
361 |
28.44 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Gystad |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
352 |
28.68 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
319 |
29.63 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
313 |
29.81 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Finch |
2002 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
312 |
29.87 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anton Saltoft Blaabjerg |
2003 |
Aarhus Swim |
|
225 |
33.29 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
443 |
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
348 |
28.78 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
347 |
28.81 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
326 |
29.42 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frej Liltorp |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
268 |
31.39 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Boest |
2005 |
Aarhus Swim |
|
268 |
31.39 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
266 |
31.49 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Fogh |
2005 |
Aarhus Swim |
|
238 |
32.68 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim |
|
151 |
38.03 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Gaardsted |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
262 |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angus Halle |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
174 |
36.25 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl B. Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
174 |
36.29 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliott Mitaine |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
159 |
37.32 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
157 |
37.55 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frey Sørensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
135 |
39.49 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
127 |
40.21 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl-Emil Porsgaard Bayer |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
123 |
40.71 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
123 |
40.73 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Eyvind Johansen |
2008 |
Aarhus Swim |
|
113 |
41.84 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
106 |
42.70 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim |
|
102 |
43.27 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
87 |
45.60 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl H. Frederiksen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
57 |
52.59 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 14:32:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Brystsvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
457 |
2:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
2 fl.ben eft. |
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
512 |
2:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
492 |
2:50.37 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
460 |
2:54.21 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
|
448 |
2:55.85 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
Aarhus Swim |
|
440 |
2:56.81 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
432 |
2:57.94 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
372 |
3:06.99 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
371 |
3:07.18 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
Aarhus Swim |
|
258 |
3:31.19 |
+43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Vestergaard |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
241 |
3:35.98 |
+47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Gildsig |
2004 |
Aarhus Swim |
|
211 |
3:45.79 |
+57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
192 |
3:53.18 |
+1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
esb v. 75 m |
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Sejr |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
454 |
2:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
336 |
3:13.43 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Hansfort |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
310 |
3:18.81 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
310 |
3:18.81 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
309 |
3:18.94 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
|
307 |
3:19.31 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
288 |
3:23.60 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
274 |
3:27.17 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
273 |
3:27.20 |
+32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
266 |
3:29.08 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Keller |
2006 |
Aarhus Swim |
|
207 |
3:47.46 |
+52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
204 |
3:48.51 |
+53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
201 |
3:49.48 |
+54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
1 hd i vend v |
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Brystsvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim |
|
236 |
3:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
208 |
3:46.83 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline K. Jakobsen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
186 |
3:55.40 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
177 |
3:59.29 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 14:50:21 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aarhus Swim |
|
631 |
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
556 |
2:26.44 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
412 |
2:41.78 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
380 |
2:46.28 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
370 |
2:47.74 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
321 |
2:55.87 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
357 |
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
315 |
2:56.90 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
280 |
3:04.08 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
274 |
3:05.29 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
186 |
3:30.89 |
+41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
138 |
3:52.75 |
+1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Brystsvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
157 |
3:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 16:47:16 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Butterfly Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
494 |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
476 |
1:09.94 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Mehlsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
460 |
1:10.70 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
435 |
1:12.05 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
418 |
1:13.00 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pernille Nedergaard |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
393 |
1:14.55 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
354 |
1:17.16 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
354 |
1:17.19 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
302 |
1:21.34 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
281 |
1:23.37 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gro Sørensen |
2002 |
Aarhus Swim |
|
264 |
1:25.10 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
246 |
1:27.14 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Butterfly Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Holstein |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
377 |
1:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
344 |
1:17.90 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
335 |
1:18.63 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Baumgartner |
2005 |
Aarhus Swim |
|
293 |
1:22.16 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
283 |
1:23.10 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
232 |
1:28.77 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
170 |
1:38.48 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Butterfly Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
167 |
1:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
78 |
2:07.56 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 16:47:33 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Butterfly Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
537 |
59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
485 |
1:01.19 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Fallesen |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
463 |
1:02.14 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Riisgaard |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
461 |
1:02.20 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
461 |
1:02.22 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
392 |
1:05.64 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ehab Basha |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
340 |
1:08.82 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Butterfly Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
448 |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
433 |
1:03.52 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
421 |
1:04.11 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
412 |
1:04.57 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
388 |
1:05.92 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
Aarhus Swim |
|
381 |
1:06.30 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
337 |
1:09.06 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Hatting |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
330 |
1:09.55 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
325 |
1:09.86 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Degn |
2003 |
Aarhus Swim |
|
323 |
1:10.02 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
315 |
1:10.65 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
276 |
1:13.80 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
242 |
1:17.10 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
191 |
1:23.43 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
378 |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
283 |
1:13.19 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
203 |
1:21.78 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
171 |
1:26.56 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
166 |
1:27.46 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Butterfly Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
79 |
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 16:47:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rygsvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
532 |
2:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
Aarhus Swim |
|
492 |
2:31.02 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
415 |
2:39.83 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
330 |
2:52.40 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
559 |
2:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
+0.73 |
473 |
2:32.95 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.87 |
471 |
2:33.17 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.88 |
418 |
2:39.39 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
389 |
2:43.28 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Lindberg |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.98 |
362 |
2:47.15 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.41 |
401 |
2:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
378 |
2:44.90 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
371 |
2:45.80 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
361 |
2:47.38 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
+0.32 |
357 |
2:48.05 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
349 |
2:49.32 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
311 |
2:55.89 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.97 |
300 |
2:57.95 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.82 |
282 |
3:01.74 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Ancker |
2006 |
Aarhus Swim |
|
278 |
3:02.66 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
273 |
3:03.59 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
250 |
3:09.17 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rygsvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
249 |
3:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.93 |
157 |
3:40.76 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.47 |
157 |
3:40.80 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 16:47:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.48 |
518 |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
442 |
2:18.60 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
441 |
2:18.73 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
|
432 |
2:19.71 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
+0.40 |
329 |
2:32.99 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
307 |
2:36.50 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
292 |
2:39.13 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Finch |
2002 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
238 |
2:50.25 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.79 |
323 |
2:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
247 |
2:48.30 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Fogh |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.74 |
210 |
2:57.70 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Rygsvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
207 |
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
159 |
3:14.68 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliott Mitaine |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.60 |
146 |
3:20.31 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
efb v. 75m |
|
|
|
- |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 16:49:00 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 4x100m Frisvømning Damer Alle aldre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Agf Damer 1 |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
572 |
|
|
4:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
29.92 |
1:01.02 |
|
|
|
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
|
30.41 |
1:03.61 |
|
|
|
2:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
|
29.98 |
1:02.00 |
|
|
|
3:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
|
29.81 |
1:02.16 |
|
|
|
4:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Piger 1 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
540 |
|
|
4:13.53 |
+4.74 |
|
|
|
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
|
31.31 |
1:04.64 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
30.29 |
1:02.62 |
|
|
|
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
|
29.73 |
1:02.50 |
|
|
|
3:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
|
30.50 |
1:03.77 |
|
|
|
4:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ssk Damer 1 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
539 |
|
|
4:13.77 |
+4.98 |
|
|
|
|
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
|
31.77 |
1:06.06 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
|
30.50 |
1:03.42 |
|
|
|
2:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
|
31.59 |
1:05.67 |
|
|
|
3:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
|
27.91 |
58.62 |
|
|
|
4:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ssk Damer 3 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
462 |
|
|
4:27.05 |
+18.26 |
|
|
|
|
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
|
32.67 |
1:07.09 |
|
|
|
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
|
32.54 |
1:07.58 |
|
|
|
2:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
|
32.22 |
1:07.35 |
|
|
|
3:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
|
31.29 |
1:05.03 |
|
|
|
4:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Piger 2 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
460 |
|
|
4:27.41 |
+18.62 |
|
|
|
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
|
32.70 |
1:06.87 |
|
|
|
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
|
31.36 |
1:06.20 |
|
|
|
2:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
|
32.44 |
1:07.90 |
|
|
|
3:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
|
32.02 |
1:06.44 |
|
|
|
4:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agf Damer 2 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
446 |
|
|
4:30.26 |
+21.47 |
|
|
|
|
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
|
32.09 |
1:05.53 |
|
|
|
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
|
31.89 |
1:07.38 |
|
|
|
2:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
|
32.94 |
1:09.61 |
|
|
|
3:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
|
32.06 |
1:07.74 |
|
|
|
4:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agf Damer 3 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
445 |
|
|
4:30.33 |
+21.54 |
|
|
|
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
|
32.48 |
1:06.63 |
|
|
|
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
|
30.57 |
1:03.36 |
|
|
|
2:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
|
36.47 |
1:15.38 |
|
|
|
3:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
|
30.86 |
1:04.96 |
|
|
|
4:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Piger 4 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
407 |
|
|
4:38.51 |
+29.72 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
31.83 |
1:03.96 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
|
34.12 |
1:12.10 |
|
|
|
2:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
34.43 |
1:12.85 |
|
|
|
3:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
32.60 |
1:09.60 |
|
|
|
4:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim Piger 7 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
406 |
|
|
4:38.71 |
+29.92 |
|
|
|
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
0662AG |
|
37.10 |
1:17.97 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
39.39 |
1:23.40 |
|
|
|
2:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Jing Johansen |
2005 |
0556AM |
|
13.69 |
37.73 |
|
|
|
3:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
41.16 |
1:19.61 |
|
|
|
4:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sksv Piger 1 |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
399 |
|
|
4:40.42 |
+31.63 |
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
32.61 |
1:07.41 |
|
|
|
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
0306BE |
|
35.05 |
1:13.94 |
|
|
|
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
|
33.50 |
1:10.94 |
|
|
|
3:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
|
32.37 |
1:08.13 |
|
|
|
4:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ssk Damer 4 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
373 |
|
|
4:46.79 |
+38.00 |
|
|
|
|
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
|
34.83 |
1:11.94 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
|
1:11.94 |
1:14.34 |
|
|
|
2:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
|
33.87 |
1:10.08 |
|
|
|
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
|
33.36 |
1:10.43 |
|
|
|
4:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Piger 5 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
351 |
|
|
4:52.61 |
+43.82 |
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
31.41 |
1:03.91 |
|
|
|
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
0656AE |
|
35.25 |
1:14.72 |
|
|
|
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hougaard |
2006 |
0626AP |
|
36.80 |
1:18.32 |
|
|
|
3:36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Baumgartner |
2005 |
0552AN |
|
35.57 |
1:15.66 |
|
|
|
4:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ssk Damer 5 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
292 |
|
|
5:11.14 |
+1:02.3 |
|
|
|
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
|
36.44 |
1:15.57 |
|
|
|
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
0672AJ |
|
1:18.80 |
1:34.28 |
|
|
|
2:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
|
21.40 |
1:01.46 |
|
|
|
3:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
|
38.30 |
1:19.83 |
|
|
|
5:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus Swim Piger 6 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
278 |
|
|
5:16.34 |
+1:07.5 |
|
|
|
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
0566AI |
|
37.65 |
1:20.35 |
|
|
|
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
0554AM |
|
36.88 |
1:17.42 |
|
|
|
2:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
38.46 |
1:20.99 |
|
|
|
3:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
36.65 |
1:17.58 |
|
|
|
5:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Odder Piger 1 |
2000 |
Odder Svømmeklub |
|
|
272 |
|
|
5:18.38 |
+1:09.5 |
|
|
|
|
Caden Halle |
2005 |
0596AS |
|
33.10 |
1:10.09 |
|
|
|
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
0408AS |
|
7.60 |
40.57 |
|
|
|
1:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
|
46.50 |
1:20.55 |
|
|
|
3:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Vestergaard |
2004 |
0464AX |
|
37.44 |
2:07.17 |
|
|
|
5:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agf Damer 4 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
232 |
|
|
5:36.01 |
+1:27.2 |
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
|
38.68 |
1:20.92 |
|
|
|
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
0692AV |
|
47.33 |
1:46.50 |
|
|
|
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
|
34.37 |
1:13.02 |
|
|
|
4:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
36.19 |
1:15.57 |
|
|
|
5:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Piger 8 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
226 |
|
|
5:39.03 |
+1:30.2 |
|
|
|
|
Dagmar Keller |
2006 |
0672AS |
|
41.90 |
1:27.47 |
|
|
|
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
0736AG |
|
40.65 |
1:26.00 |
|
|
|
2:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
|
38.49 |
1:20.45 |
|
|
|
4:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
0716AN |
|
40.94 |
1:25.11 |
|
|
|
5:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ssk Damer 6 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
206 |
|
|
5:49.45 |
+1:40.6 |
|
|
|
|
Emilia Glisic |
2005 |
0524AW |
|
36.82 |
1:17.17 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
|
40.12 |
1:26.82 |
|
|
|
2:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
0738AI |
|
48.64 |
1:43.16 |
|
|
|
4:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
|
39.73 |
1:22.30 |
|
|
|
5:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agf Damer 5 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
128 |
|
|
6:48.92 |
+2:40.1 |
|
|
|
|
Freja Hørslev Sørensen |
2008 |
0852AN |
|
46.41 |
1:43.52 |
|
|
|
1:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
40.07 |
1:25.83 |
|
|
|
3:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
0802AN |
|
53.17 |
1:53.81 |
|
|
|
5:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Kaae Lunde |
2007 |
0708AT |
|
49.67 |
1:45.76 |
|
|
|
6:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Damer 6 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
50.26 |
1:48.00 |
|
|
|
1:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie Madsen |
2008 |
0854AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
0842AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katinka Folke Jensen |
2007 |
0764AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 9 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
0668AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Ancker |
2006 |
0692AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
0558AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Damer 7 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstar |
|
|
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
0896AF |
|
51.66 |
1:51.85 |
|
|
|
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harmoni Lang |
2008 |
0822AN |
|
47.38 |
1:37.55 |
|
|
|
3:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Thommesen |
2007 |
|
|
44.12 |
1:41.26 |
|
|
|
5:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katinka Rønn Gornitzka |
2007 |
0796AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ssk Damer 2 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Forkert |
|
|
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
|
32.52 |
1:07.28 |
|
|
|
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
0304AU |
|
33.38 |
1:09.79 |
|
|
|
2:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 3 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
0476AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gro Sørensen |
2002 |
0248BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Piger 2 |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loa Dam Heinsvig |
2006 |
0612AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marx |
2006 |
0662AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 4x100m Frisvømning Damer 2005 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Ssk Damer 3 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
462 |
|
|
4:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
|
32.67 |
1:07.09 |
|
|
|
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
|
32.54 |
1:07.58 |
|
|
|
2:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
|
32.22 |
1:07.35 |
|
|
|
3:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
|
31.29 |
1:05.03 |
|
|
|
4:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agf Damer 3 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
445 |
|
|
4:30.33 |
+3.28 |
|
|
|
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
|
32.48 |
1:06.63 |
|
|
|
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
|
30.57 |
1:03.36 |
|
|
|
2:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
|
36.47 |
1:15.38 |
|
|
|
3:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
|
30.86 |
1:04.96 |
|
|
|
4:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Piger 4 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
407 |
|
|
4:38.51 |
+11.46 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
31.83 |
1:03.96 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
|
34.12 |
1:12.10 |
|
|
|
2:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
34.43 |
1:12.85 |
|
|
|
3:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
32.60 |
1:09.60 |
|
|
|
4:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim Piger 7 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
406 |
|
|
4:38.71 |
+11.66 |
|
|
|
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
0662AG |
|
37.10 |
1:17.97 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
39.39 |
1:23.40 |
|
|
|
2:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Jing Johansen |
2005 |
0556AM |
|
13.69 |
37.73 |
|
|
|
3:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
41.16 |
1:19.61 |
|
|
|
4:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ssk Damer 4 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
373 |
|
|
4:46.79 |
+19.74 |
|
|
|
|
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
|
34.83 |
1:11.94 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
|
1:11.94 |
1:14.34 |
|
|
|
2:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
|
33.87 |
1:10.08 |
|
|
|
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
|
33.36 |
1:10.43 |
|
|
|
4:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Piger 5 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
351 |
|
|
4:52.61 |
+25.56 |
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
31.41 |
1:03.91 |
|
|
|
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
0656AE |
|
35.25 |
1:14.72 |
|
|
|
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hougaard |
2006 |
0626AP |
|
36.80 |
1:18.32 |
|
|
|
3:36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Baumgartner |
2005 |
0552AN |
|
35.57 |
1:15.66 |
|
|
|
4:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ssk Damer 5 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
292 |
|
|
5:11.14 |
+44.09 |
|
|
|
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
|
36.44 |
1:15.57 |
|
|
|
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
0672AJ |
|
1:18.80 |
1:34.28 |
|
|
|
2:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
|
21.40 |
1:01.46 |
|
|
|
3:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
|
38.30 |
1:19.83 |
|
|
|
5:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus Swim Piger 6 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
278 |
|
|
5:16.34 |
+49.29 |
|
|
|
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
0566AI |
|
37.65 |
1:20.35 |
|
|
|
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
0554AM |
|
36.88 |
1:17.42 |
|
|
|
2:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
38.46 |
1:20.99 |
|
|
|
3:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
36.65 |
1:17.58 |
|
|
|
5:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agf Damer 4 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
232 |
|
|
5:36.01 |
+1:08.9 |
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
|
38.68 |
1:20.92 |
|
|
|
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
0692AV |
|
47.33 |
1:46.50 |
|
|
|
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
|
34.37 |
1:13.02 |
|
|
|
4:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
36.19 |
1:15.57 |
|
|
|
5:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Piger 8 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
226 |
|
|
5:39.03 |
+1:11.9 |
|
|
|
|
Dagmar Keller |
2006 |
0672AS |
|
41.90 |
1:27.47 |
|
|
|
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
0736AG |
|
40.65 |
1:26.00 |
|
|
|
2:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
|
38.49 |
1:20.45 |
|
|
|
4:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
0716AN |
|
40.94 |
1:25.11 |
|
|
|
5:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ssk Damer 6 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
206 |
|
|
5:49.45 |
+1:22.4 |
|
|
|
|
Emilia Glisic |
2005 |
0524AW |
|
36.82 |
1:17.17 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
|
40.12 |
1:26.82 |
|
|
|
2:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
0738AI |
|
48.64 |
1:43.16 |
|
|
|
4:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
|
39.73 |
1:22.30 |
|
|
|
5:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agf Damer 5 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
128 |
|
|
6:48.92 |
+2:21.8 |
|
|
|
|
Freja Hørslev Sørensen |
2008 |
0852AN |
|
46.41 |
1:43.52 |
|
|
|
1:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
40.07 |
1:25.83 |
|
|
|
3:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
0802AN |
|
53.17 |
1:53.81 |
|
|
|
5:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Kaae Lunde |
2007 |
0708AT |
|
49.67 |
1:45.76 |
|
|
|
6:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 9 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
0668AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Ancker |
2006 |
0692AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
0558AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Damer 7 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstar |
|
|
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
0896AF |
|
51.66 |
1:51.85 |
|
|
|
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harmoni Lang |
2008 |
0822AN |
|
47.38 |
1:37.55 |
|
|
|
3:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Thommesen |
2007 |
|
|
44.12 |
1:41.26 |
|
|
|
5:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katinka Rønn Gornitzka |
2007 |
0796AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Damer 6 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
50.26 |
1:48.00 |
|
|
|
1:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie Madsen |
2008 |
0854AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
0842AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katinka Folke Jensen |
2007 |
0764AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Piger 2 |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loa Dam Heinsvig |
2006 |
0612AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marx |
2006 |
0662AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 16:46:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 4x100m Frisvømning Herrer Alle aldre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Agf Herrer 1 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
591 |
|
|
3:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
27.15 |
55.54 |
|
|
|
55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
|
25.48 |
52.84 |
|
|
|
1:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
|
26.60 |
55.46 |
|
|
|
2:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
|
26.47 |
54.58 |
|
|
|
3:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ssk Herrer 1 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
572 |
|
|
3:40.79 |
+2.37 |
|
|
|
|
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
|
27.31 |
55.85 |
|
|
|
55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
|
25.73 |
52.92 |
|
|
|
1:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
|
26.95 |
56.88 |
|
|
|
2:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
|
26.83 |
55.14 |
|
|
|
3:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agf Herrer 2 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
533 |
|
|
3:46.02 |
+7.60 |
|
|
|
|
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
|
28.03 |
56.69 |
|
|
|
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
|
26.48 |
56.01 |
|
|
|
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Hjort |
2000 |
0009AI |
|
26.22 |
56.25 |
|
|
|
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
|
26.97 |
57.07 |
|
|
|
3:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
516 |
|
|
3:48.48 |
+10.06 |
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
|
27.54 |
56.62 |
|
|
|
56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
|
27.84 |
57.81 |
|
|
|
1:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
|
27.26 |
58.12 |
|
|
|
2:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
|
26.79 |
55.93 |
|
|
|
3:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agf Herrer 3 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
442 |
|
|
4:00.56 |
+22.14 |
|
|
|
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
|
28.37 |
58.43 |
|
|
|
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
29.49 |
1:02.06 |
|
|
|
2:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ehab Basha |
2000 |
0069AU |
|
29.22 |
1:00.74 |
|
|
|
3:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
|
28.10 |
59.33 |
|
|
|
4:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ssk Herrer 2 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
432 |
|
|
4:02.38 |
+23.96 |
|
|
|
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
|
28.94 |
1:00.90 |
|
|
|
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
28.21 |
58.18 |
|
|
|
1:59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
0309AA |
|
30.10 |
1:02.94 |
|
|
|
3:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Søgaard |
2003 |
0315AN |
|
28.87 |
1:00.36 |
|
|
|
4:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agf Herrer 5 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
421 |
|
|
4:04.54 |
+26.12 |
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
|
27.28 |
57.03 |
|
|
|
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
29.24 |
1:03.18 |
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
0427AO |
|
30.02 |
1:03.09 |
|
|
|
3:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
29.28 |
1:01.24 |
|
|
|
4:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
397 |
|
|
4:09.35 |
+30.93 |
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
28.77 |
59.77 |
|
|
|
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
|
29.76 |
1:02.45 |
|
|
|
2:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
31.25 |
1:06.26 |
|
|
|
3:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
|
28.76 |
1:00.87 |
|
|
|
4:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ssk Herrer 3 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
376 |
|
|
4:13.83 |
+35.41 |
|
|
|
|
Marius Gystad |
2003 |
0313AK |
|
30.42 |
1:03.25 |
|
|
|
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
29.97 |
1:03.54 |
|
|
|
2:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Hatting |
2003 |
0303AK |
|
29.94 |
1:04.88 |
|
|
|
3:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
0101AN |
|
29.80 |
1:02.16 |
|
|
|
4:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
367 |
|
|
4:15.92 |
+37.50 |
|
|
|
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
|
30.29 |
1:02.28 |
|
|
|
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
|
31.22 |
1:05.44 |
|
|
|
2:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
0353AH |
|
31.22 |
1:05.74 |
|
|
|
3:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Degn |
2003 |
0351AQ |
|
30.08 |
1:02.46 |
|
|
|
4:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sksv Drenge 1 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
308 |
|
|
4:31.22 |
+52.80 |
|
|
|
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
|
30.40 |
1:02.70 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
|
31.61 |
1:07.96 |
|
|
|
2:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
33.07 |
1:10.01 |
|
|
|
3:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
0609AJ |
|
33.21 |
1:10.55 |
|
|
|
4:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agf Herrer 4 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
285 |
|
|
4:38.24 |
+59.82 |
|
|
|
|
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
|
29.93 |
1:01.86 |
|
|
|
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
36.65 |
1:17.62 |
|
|
|
2:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
|
30.21 |
1:05.32 |
|
|
|
3:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
0561AJ |
|
3:24.80 |
1:13.44 |
|
|
|
4:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ssk Herrer 4 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
275 |
|
|
4:41.63 |
+1:03.2 |
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
31.34 |
1:04.60 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
|
30.17 |
1:02.77 |
|
|
|
2:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
38.78 |
1:23.44 |
|
|
|
3:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
0529AI |
|
32.79 |
1:10.82 |
|
|
|
4:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
232 |
|
|
4:58.15 |
+1:19.7 |
|
|
|
|
Casper Boest |
2005 |
0585AK |
|
33.45 |
1:13.13 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Fogh |
2005 |
0503AH |
|
33.78 |
1:12.98 |
|
|
|
2:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
|
37.33 |
1:19.20 |
|
|
|
3:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
35.09 |
1:12.84 |
|
|
|
4:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sksv Drenge 2 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
187 |
|
|
5:20.01 |
+1:41.5 |
|
|
|
|
Frej Liltorp |
2004 |
0499AL |
|
33.64 |
1:11.51 |
|
|
|
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
0499AP |
|
35.74 |
1:16.73 |
|
|
|
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliott Mitaine |
2006 |
0625AJ |
|
38.11 |
1:21.21 |
|
|
|
3:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
0765AL |
|
42.97 |
1:30.56 |
|
|
|
5:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odder Drenge |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
184 |
|
|
5:21.95 |
+1:43.5 |
|
|
|
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
|
28.49 |
1:01.55 |
|
|
|
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
|
41.16 |
1:26.73 |
|
|
|
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angus Halle |
2007 |
0745AH |
|
38.08 |
1:22.47 |
|
|
|
3:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Sørensen |
2007 |
0755AH |
|
41.70 |
1:31.20 |
|
|
|
5:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agf Herrer 7 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
71 |
|
|
7:22.40 |
+3:43.9 |
|
|
|
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
0665AO |
|
45.88 |
1:40.54 |
|
|
|
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Porsgaard Bayer |
2007 |
0785AK |
|
44.85 |
1:39.91 |
|
|
|
3:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
0819AH |
|
57.35 |
2:04.35 |
|
|
|
5:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl H. Frederiksen |
2009 |
0931AE |
|
57.27 |
1:57.60 |
|
|
|
7:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ssk Herrer 5 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Herrer 6 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Hansen |
2006 |
0653AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 4x100m Frisvømning Herrer 2004 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Agf Herrer 5 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
421 |
|
|
4:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
|
27.28 |
57.03 |
|
|
|
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
29.24 |
1:03.18 |
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
0427AO |
|
30.02 |
1:03.09 |
|
|
|
3:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
29.28 |
1:01.24 |
|
|
|
4:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
397 |
|
|
4:09.35 |
+4.81 |
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
28.77 |
59.77 |
|
|
|
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
|
29.76 |
1:02.45 |
|
|
|
2:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
31.25 |
1:06.26 |
|
|
|
3:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
|
28.76 |
1:00.87 |
|
|
|
4:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sksv Drenge 1 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
308 |
|
|
4:31.22 |
+26.68 |
|
|
|
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
|
30.40 |
1:02.70 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
|
31.61 |
1:07.96 |
|
|
|
2:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
33.07 |
1:10.01 |
|
|
|
3:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
0609AJ |
|
33.21 |
1:10.55 |
|
|
|
4:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agf Herrer 4 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
285 |
|
|
4:38.24 |
+33.70 |
|
|
|
|
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
|
29.93 |
1:01.86 |
|
|
|
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
36.65 |
1:17.62 |
|
|
|
2:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
|
30.21 |
1:05.32 |
|
|
|
3:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
0561AJ |
|
3:24.80 |
1:13.44 |
|
|
|
4:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ssk Herrer 4 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
275 |
|
|
4:41.63 |
+37.09 |
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
31.34 |
1:04.60 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
|
30.17 |
1:02.77 |
|
|
|
2:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
38.78 |
1:23.44 |
|
|
|
3:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
0529AI |
|
32.79 |
1:10.82 |
|
|
|
4:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
232 |
|
|
4:58.15 |
+53.61 |
|
|
|
|
Casper Boest |
2005 |
0585AK |
|
33.45 |
1:13.13 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Fogh |
2005 |
0503AH |
|
33.78 |
1:12.98 |
|
|
|
2:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
|
37.33 |
1:19.20 |
|
|
|
3:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
35.09 |
1:12.84 |
|
|
|
4:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sksv Drenge 2 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
187 |
|
|
5:20.01 |
+1:15.4 |
|
|
|
|
Frej Liltorp |
2004 |
0499AL |
|
33.64 |
1:11.51 |
|
|
|
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
0499AP |
|
35.74 |
1:16.73 |
|
|
|
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliott Mitaine |
2006 |
0625AJ |
|
38.11 |
1:21.21 |
|
|
|
3:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
0765AL |
|
42.97 |
1:30.56 |
|
|
|
5:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odder Drenge |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
184 |
|
|
5:21.95 |
+1:17.4 |
|
|
|
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
|
28.49 |
1:01.55 |
|
|
|
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
|
41.16 |
1:26.73 |
|
|
|
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angus Halle |
2007 |
0745AH |
|
38.08 |
1:22.47 |
|
|
|
3:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Sørensen |
2007 |
0755AH |
|
41.70 |
1:31.20 |
|
|
|
5:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agf Herrer 7 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
71 |
|
|
7:22.40 |
+3:17.8 |
|
|
|
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
0665AO |
|
45.88 |
1:40.54 |
|
|
|
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Porsgaard Bayer |
2007 |
0785AK |
|
44.85 |
1:39.91 |
|
|
|
3:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
0819AH |
|
57.35 |
2:04.35 |
|
|
|
5:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl H. Frederiksen |
2009 |
0931AE |
|
57.27 |
1:57.60 |
|
|
|
7:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ssk Herrer 5 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Herrer 6 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Hansen |
2006 |
0653AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 17:14:26 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
571 |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
557 |
1:08.86 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
452 |
1:13.83 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
404 |
1:16.63 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
516 |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Aarhus Swim |
|
509 |
1:10.95 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
500 |
1:11.36 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
499 |
1:11.44 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathrine Birkebæk |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
490 |
1:11.84 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
483 |
1:12.20 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
473 |
1:12.71 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
Aarhus Swim |
|
457 |
1:13.55 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
456 |
1:13.60 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
446 |
1:14.17 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marlene Reitan |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
442 |
1:14.37 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
439 |
1:14.54 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
433 |
1:14.90 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
432 |
1:14.92 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
|
425 |
1:15.34 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
410 |
1:16.23 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
377 |
1:18.44 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
368 |
1:19.02 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
355 |
1:20.00 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
343 |
1:20.93 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
326 |
1:22.27 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
293 |
1:25.31 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
244 |
1:30.64 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
Aarhus Swim |
|
229 |
1:32.58 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
201 |
1:36.73 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Vestergaard |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
194 |
1:37.80 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lisa Gildsig |
2004 |
Aarhus Swim |
|
190 |
1:38.50 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Sejr |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
493 |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
483 |
1:12.20 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
444 |
1:14.27 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
416 |
1:15.91 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
399 |
1:16.95 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
393 |
1:17.33 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Baumgartner |
2005 |
Aarhus Swim |
|
358 |
1:19.77 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
|
353 |
1:20.12 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
341 |
1:21.08 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Hansfort |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
316 |
1:23.14 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
304 |
1:24.21 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
296 |
1:24.99 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
295 |
1:25.06 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
291 |
1:25.48 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
285 |
1:26.02 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
283 |
1:26.23 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
278 |
1:26.73 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
278 |
1:26.76 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
264 |
1:28.23 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Ancker |
2006 |
Aarhus Swim |
|
256 |
1:29.15 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
248 |
1:30.09 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Glisic |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
230 |
1:32.43 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
228 |
1:32.63 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
214 |
1:34.69 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
206 |
1:35.85 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julie Bjørn |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
206 |
1:35.90 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
202 |
1:36.50 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
188 |
1:38.76 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
163 |
1:43.67 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hd v. afslut |
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej berør v. 5 |
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Marx |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
262 |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
248 |
1:30.09 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
228 |
1:32.65 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
228 |
1:32.67 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
225 |
1:33.04 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim |
|
217 |
1:34.30 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim |
|
211 |
1:35.08 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim |
|
179 |
1:40.46 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim |
|
177 |
1:40.78 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline K. Jakobsen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
149 |
1:46.78 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim |
|
139 |
1:49.22 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
138 |
1:49.56 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
134 |
1:50.60 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
128 |
1:52.38 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 09:57:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Medley Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
501 |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
497 |
1:03.50 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
489 |
1:03.82 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
465 |
1:04.89 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Riisgaard |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
459 |
1:05.19 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ehab Basha |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
368 |
1:10.13 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Fallesen |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej samt. ber |
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Medley Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
557 |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Frølund |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
555 |
1:01.19 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aarhus Swim |
|
554 |
1:01.21 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
477 |
1:04.36 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
458 |
1:05.22 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
Aarhus Swim |
|
450 |
1:05.61 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
447 |
1:05.75 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
445 |
1:05.85 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
436 |
1:06.32 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
435 |
1:06.38 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Toft |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
423 |
1:06.98 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
409 |
1:07.73 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
407 |
1:07.85 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
389 |
1:08.88 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Søgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
376 |
1:09.66 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
348 |
1:11.51 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
346 |
1:11.60 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Gystad |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
346 |
1:11.63 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asger Hatting |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
335 |
1:12.39 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
328 |
1:12.92 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
317 |
1:13.77 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alexander Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
312 |
1:14.16 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samt. ber |
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
424 |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
391 |
1:08.76 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
366 |
1:10.31 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
354 |
1:11.07 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
345 |
1:11.69 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
302 |
1:14.94 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
264 |
1:18.40 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
258 |
1:18.95 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
245 |
1:20.38 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frej Liltorp |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
241 |
1:20.74 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Boest |
2005 |
Aarhus Swim |
|
238 |
1:21.11 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Halfdan Nielsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
231 |
1:21.96 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
208 |
1:24.78 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
169 |
1:30.83 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim |
|
152 |
1:34.09 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Gaardsted |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Medley Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
237 |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Roulund Holm |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
221 |
1:23.19 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
217 |
1:23.64 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
190 |
1:27.45 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliott Mitaine |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
166 |
1:31.47 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
159 |
1:32.81 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl B. Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
155 |
1:33.50 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
138 |
1:37.28 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
134 |
1:38.06 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
110 |
1:44.84 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
110 |
1:44.88 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
94 |
1:50.42 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
94 |
1:50.54 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frey Sørensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
88 |
1:53.07 |
+31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Eyvind Johansen |
2008 |
Aarhus Swim |
|
85 |
1:54.06 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Angus Halle |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej samt. ber |
|
|
|
- |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 10:23:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Butterfly Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
Aarhus Swim |
|
513 |
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
433 |
32.21 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
398 |
33.13 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Butterfly Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
558 |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Mehlsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
497 |
30.77 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
461 |
31.54 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
438 |
32.10 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
413 |
32.72 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
385 |
33.51 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
292 |
36.72 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Butterfly Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
460 |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Sejr |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
443 |
31.98 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mette Holstein |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
437 |
32.12 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
403 |
32.99 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
343 |
34.80 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
Aarhus Swim |
|
335 |
35.08 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
331 |
35.24 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
|
320 |
35.64 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Baumgartner |
2005 |
Aarhus Swim |
|
316 |
35.79 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
300 |
36.38 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
279 |
37.27 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
263 |
38.02 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
|
263 |
38.05 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
254 |
38.46 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim |
|
251 |
38.61 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
247 |
38.81 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
238 |
39.29 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Ancker |
2006 |
Aarhus Swim |
|
227 |
39.95 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
200 |
41.65 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophie Hougaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
192 |
42.20 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
192 |
42.26 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
182 |
42.99 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
139 |
47.00 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
115 |
50.02 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dagmar Keller |
2006 |
Aarhus Swim |
|
|
DSQ |
|
|
|
Asynkron |
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Marx |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Butterfly Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
206 |
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
185 |
42.76 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim |
|
143 |
46.56 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim |
|
120 |
49.32 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
103 |
51.86 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim |
|
99 |
52.61 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
90 |
54.35 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
59 |
1:02.43 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim |
|
|
DSQ |
|
|
|
Asynk arme |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 10:55:00 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
501 |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
|
480 |
27.83 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
449 |
28.45 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Riisgaard |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
427 |
28.94 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
470 |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
391 |
29.79 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Søgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
378 |
30.14 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Hatting |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
375 |
30.23 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Degn |
2003 |
Aarhus Swim |
|
370 |
30.35 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
355 |
30.77 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
338 |
31.27 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
289 |
32.97 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Finch |
2002 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
273 |
33.58 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
266 |
33.88 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
358 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
333 |
31.43 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
304 |
32.39 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Boest |
2005 |
Aarhus Swim |
|
227 |
35.72 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
215 |
36.34 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Halfdan Nielsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
214 |
36.40 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Roulund Holm |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
208 |
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
157 |
40.41 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
123 |
43.73 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
108 |
45.70 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
87 |
49.09 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
46 |
1:00.76 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frey Sørensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
45 |
1:01.17 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Eyvind Johansen |
2008 |
Aarhus Swim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 10:47:16 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 400m Frisvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
568 |
4:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
537 |
4:48.36 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 400m Frisvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
567 |
4:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
544 |
4:47.22 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
511 |
4:53.26 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
461 |
5:03.43 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pernille Nedergaard |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
413 |
5:14.83 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gro Sørensen |
2002 |
Aarhus Swim |
|
411 |
5:15.22 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Lindberg |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
410 |
5:15.47 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 400m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
398 |
5:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
|
393 |
5:20.13 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
361 |
5:29.16 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
341 |
5:35.64 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
Aarhus Swim |
|
297 |
5:51.36 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 11:05:40 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 4x50m Frisvømning Herrer Alle aldre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Ssk Herrer 1 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
556 |
|
|
1:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
|
25.10 |
|
|
|
|
25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
|
24.31 |
|
|
|
|
49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
|
25.58 |
|
|
|
|
1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
|
25.44 |
|
|
|
|
1:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agf Herrer 1 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
552 |
|
|
1:40.69 |
+0.26 |
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
26.07 |
|
|
|
|
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
|
25.17 |
|
|
|
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
|
25.14 |
|
|
|
|
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
|
24.31 |
|
|
|
|
1:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
514 |
|
|
1:43.08 |
+2.65 |
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
|
25.51 |
|
|
|
|
25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
|
25.88 |
|
|
|
|
51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
|
26.75 |
|
|
|
|
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
|
24.94 |
|
|
|
|
1:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agf Herrer 2 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
508 |
|
|
1:43.46 |
+3.03 |
|
|
|
|
David Hjort |
2000 |
0009AI |
|
25.87 |
|
|
|
|
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
|
25.43 |
|
|
|
|
51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ehab Basha |
2000 |
0069AU |
|
25.95 |
|
|
|
|
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
|
26.21 |
|
|
|
|
1:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agf Herrer 5 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
425 |
|
|
1:49.79 |
+9.36 |
|
|
|
|
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
|
26.96 |
|
|
|
|
26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
28.07 |
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
0427AO |
|
27.53 |
|
|
|
|
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
27.23 |
|
|
|
|
1:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ssk Herrer 2 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
414 |
|
|
1:50.77 |
+10.34 |
|
|
|
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
|
27.51 |
|
|
|
|
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
26.34 |
|
|
|
|
53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
|
28.00 |
|
|
|
|
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
0101AN |
|
28.92 |
|
|
|
|
1:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
406 |
|
|
1:51.52 |
+11.09 |
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
26.63 |
|
|
|
|
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
|
28.68 |
|
|
|
|
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
29.00 |
|
|
|
|
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
|
27.21 |
|
|
|
|
1:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ssk Herrer 3 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
361 |
|
|
1:55.94 |
+15.51 |
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
29.34 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Søgaard |
2003 |
0315AN |
|
28.11 |
|
|
|
|
57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
|
29.52 |
|
|
|
|
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Hatting |
2003 |
0303AK |
|
28.97 |
|
|
|
|
1:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
345 |
|
|
1:57.70 |
+17.27 |
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
|
26.52 |
|
|
|
|
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Boest |
2005 |
0585AK |
|
30.89 |
|
|
|
|
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
31.48 |
|
|
|
|
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
|
28.81 |
|
|
|
|
1:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Odder Drenge |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
325 |
|
|
2:00.06 |
+19.63 |
|
|
|
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
0461AB |
|
28.58 |
|
|
|
|
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angus Halle |
2007 |
0745AH |
|
34.80 |
|
|
|
|
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
|
26.29 |
|
|
|
|
1:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Johnsen |
2003 |
0397AC |
|
30.39 |
|
|
|
|
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
324 |
|
|
2:00.19 |
+19.76 |
|
|
|
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
0353AH |
|
29.89 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Degn |
2003 |
0351AQ |
|
27.86 |
|
|
|
|
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Saltoft Blaabjerg |
2003 |
0303AQ |
|
32.46 |
|
|
|
|
1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
|
29.98 |
|
|
|
|
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agf Herrer 4 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
318 |
|
|
2:01.00 |
+20.57 |
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
|
26.90 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
|
27.57 |
|
|
|
|
1:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
0561AJ |
|
32.54 |
|
|
|
|
2:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sksv Drenge 1 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
311 |
|
|
2:01.82 |
+21.39 |
|
|
|
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
|
28.68 |
|
|
|
|
28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
0609AJ |
|
32.26 |
|
|
|
|
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
31.36 |
|
|
|
|
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
|
29.52 |
|
|
|
|
2:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ssk Herrer 4 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
289 |
|
|
2:04.93 |
+24.50 |
|
|
|
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
0529AI |
|
32.63 |
|
|
|
|
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
29.31 |
|
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
|
29.15 |
|
|
|
|
1:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Roulund Holm |
2006 |
0643AI |
|
33.84 |
|
|
|
|
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agf Herrer 6 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
229 |
|
|
2:14.91 |
+34.48 |
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
27.57 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
36.11 |
|
|
|
|
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
0547AJ |
|
34.74 |
|
|
|
|
1:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
36.49 |
|
|
|
|
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sksv Drenge 2 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
206 |
|
|
2:19.78 |
+39.35 |
|
|
|
|
Frej Liltorp |
2004 |
0499AL |
|
30.74 |
|
|
|
|
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
0765AL |
|
41.30 |
|
|
|
|
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
0499AP |
|
32.09 |
|
|
|
|
1:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliott Mitaine |
2006 |
0625AJ |
|
35.65 |
|
|
|
|
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ssk Herrer 5 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
153 |
|
|
2:34.20 |
+53.77 |
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
39.21 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
0715AK |
|
38.38 |
|
|
|
|
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
38.17 |
|
|
|
|
2:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agf Herrer 3 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
|
27.45 |
|
|
|
|
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
|
27.02 |
|
|
|
|
54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
0665AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Hansen |
2006 |
0653AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 4x50m Frisvømning Herrer 2004 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Agf Herrer 5 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
425 |
|
|
1:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
|
26.96 |
|
|
|
|
26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
28.07 |
|
|
|
|
55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
0427AO |
|
27.53 |
|
|
|
|
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
27.23 |
|
|
|
|
1:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
406 |
|
|
1:51.52 |
+1.73 |
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
26.63 |
|
|
|
|
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
|
28.68 |
|
|
|
|
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
29.00 |
|
|
|
|
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
|
27.21 |
|
|
|
|
1:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
2004 |
Aarhus Swim |
|
|
345 |
|
|
1:57.70 |
+7.91 |
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
|
26.52 |
|
|
|
|
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Boest |
2005 |
0585AK |
|
30.89 |
|
|
|
|
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
31.48 |
|
|
|
|
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
|
28.81 |
|
|
|
|
1:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Odder Drenge |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
325 |
|
|
2:00.06 |
+10.27 |
|
|
|
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
0461AB |
|
28.58 |
|
|
|
|
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angus Halle |
2007 |
0745AH |
|
34.80 |
|
|
|
|
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
|
26.29 |
|
|
|
|
1:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Johnsen |
2003 |
0397AC |
|
30.39 |
|
|
|
|
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agf Herrer 4 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
318 |
|
|
2:01.00 |
+11.21 |
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
|
26.90 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
|
27.57 |
|
|
|
|
1:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
0561AJ |
|
32.54 |
|
|
|
|
2:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sksv Drenge 1 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
311 |
|
|
2:01.82 |
+12.03 |
|
|
|
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
|
28.68 |
|
|
|
|
28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
0609AJ |
|
32.26 |
|
|
|
|
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
31.36 |
|
|
|
|
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
|
29.52 |
|
|
|
|
2:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ssk Herrer 4 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
289 |
|
|
2:04.93 |
+15.14 |
|
|
|
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
0529AI |
|
32.63 |
|
|
|
|
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
29.31 |
|
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
|
29.15 |
|
|
|
|
1:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Roulund Holm |
2006 |
0643AI |
|
33.84 |
|
|
|
|
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agf Herrer 6 |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
229 |
|
|
2:14.91 |
+25.12 |
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
27.57 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
36.11 |
|
|
|
|
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
0547AJ |
|
34.74 |
|
|
|
|
1:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
36.49 |
|
|
|
|
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sksv Drenge 2 |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
206 |
|
|
2:19.78 |
+29.99 |
|
|
|
|
Frej Liltorp |
2004 |
0499AL |
|
30.74 |
|
|
|
|
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
0765AL |
|
41.30 |
|
|
|
|
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
0499AP |
|
32.09 |
|
|
|
|
1:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliott Mitaine |
2006 |
0625AJ |
|
35.65 |
|
|
|
|
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ssk Herrer 5 |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
153 |
|
|
2:34.20 |
+44.41 |
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
39.21 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
0715AK |
|
38.38 |
|
|
|
|
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
38.17 |
|
|
|
|
2:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 11:22:45 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 4x50m Frisvømning Damer Alle aldre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Agf Damer 1 |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
581 |
|
|
1:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
|
29.16 |
|
|
|
|
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
|
28.64 |
|
|
|
|
57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
27.58 |
|
|
|
|
1:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
|
27.54 |
|
|
|
|
1:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ssk Damer 1 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
578 |
|
|
1:53.12 |
+0.20 |
|
|
|
|
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
|
30.00 |
|
|
|
|
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
|
28.20 |
|
|
|
|
58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
|
26.43 |
|
|
|
|
1:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
|
28.49 |
|
|
|
|
1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Piger 1 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
526 |
|
|
1:56.72 |
+3.80 |
|
|
|
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
|
29.64 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
|
29.45 |
|
|
|
|
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
|
28.97 |
|
|
|
|
1:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
|
28.66 |
|
|
|
|
1:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ssk Damer 3 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
491 |
|
|
1:59.40 |
+6.48 |
|
|
|
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
|
29.96 |
|
|
|
|
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
|
30.52 |
|
|
|
|
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
|
29.92 |
|
|
|
|
1:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
|
29.00 |
|
|
|
|
1:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agf Damer 2 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
490 |
|
|
1:59.53 |
+6.61 |
|
|
|
|
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
|
30.97 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
|
30.36 |
|
|
|
|
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
|
29.34 |
|
|
|
|
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
|
28.86 |
|
|
|
|
1:59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Piger 2 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
483 |
|
|
2:00.10 |
+7.18 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
30.20 |
|
|
|
|
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
|
29.30 |
|
|
|
|
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
|
29.87 |
|
|
|
|
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
|
30.73 |
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agf Damer 3 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
447 |
|
|
2:03.23 |
+10.31 |
|
|
|
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
|
30.66 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
|
28.80 |
|
|
|
|
59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
|
33.94 |
|
|
|
|
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
|
29.83 |
|
|
|
|
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Piger 4 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
446 |
|
|
2:03.28 |
+10.36 |
|
|
|
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
|
29.36 |
|
|
|
|
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
|
31.87 |
|
|
|
|
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
31.49 |
|
|
|
|
1:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
30.56 |
|
|
|
|
2:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ssk Damer 2 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
440 |
|
|
2:03.89 |
+10.97 |
|
|
|
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
|
30.90 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
0304AU |
|
30.81 |
|
|
|
|
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
|
31.65 |
|
|
|
|
1:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pernille Nedergaard |
2004 |
0414AU |
|
30.53 |
|
|
|
|
2:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sksv Piger 1 |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
435 |
|
|
2:04.37 |
+11.45 |
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
30.64 |
|
|
|
|
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
0388AT |
|
31.57 |
|
|
|
|
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
|
31.34 |
|
|
|
|
1:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
|
30.82 |
|
|
|
|
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ssk Damer 4 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
387 |
|
|
2:09.23 |
+16.31 |
|
|
|
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
|
32.79 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
|
30.45 |
|
|
|
|
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
|
32.59 |
|
|
|
|
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
|
33.40 |
|
|
|
|
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Piger 5 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
373 |
|
|
2:10.87 |
+17.95 |
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
29.43 |
|
|
|
|
29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Baumgartner |
2005 |
0552AN |
|
33.60 |
|
|
|
|
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hougaard |
2006 |
0626AP |
|
32.82 |
|
|
|
|
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Piger 6 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
357 |
|
|
2:12.77 |
+19.85 |
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
30.57 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
33.55 |
|
|
|
|
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Ancker |
2006 |
0692AI |
|
35.71 |
|
|
|
|
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Jing Johansen |
2005 |
0556AM |
|
32.94 |
|
|
|
|
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agf Damer 5 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
338 |
|
|
2:15.16 |
+22.24 |
|
|
|
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
|
30.72 |
|
|
|
|
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
|
30.13 |
|
|
|
|
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
0676AV |
|
37.67 |
|
|
|
|
1:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
36.64 |
|
|
|
|
2:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agf Damer 4 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
324 |
|
|
2:17.18 |
+24.26 |
|
|
|
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
|
32.15 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
|
35.39 |
|
|
|
|
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
|
35.61 |
|
|
|
|
1:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
34.03 |
|
|
|
|
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Piger 7 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
318 |
|
|
2:17.97 |
+25.05 |
|
|
|
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
0554AM |
|
35.52 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
35.55 |
|
|
|
|
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
|
33.63 |
|
|
|
|
1:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
0656AE |
|
33.27 |
|
|
|
|
2:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aarhus Swim Piger 3 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
300 |
|
|
2:20.73 |
+27.81 |
|
|
|
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
|
31.50 |
|
|
|
|
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gro Sørensen |
2002 |
0248BC |
|
33.31 |
|
|
|
|
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
0384BE |
|
38.89 |
|
|
|
|
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
37.03 |
|
|
|
|
2:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ssk Damer 5 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
280 |
|
|
2:23.89 |
+30.97 |
|
|
|
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
0754AI |
|
35.30 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Glisic |
2005 |
0524AW |
|
35.69 |
|
|
|
|
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
|
35.22 |
|
|
|
|
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Piger 8 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
268 |
|
|
2:26.01 |
+33.09 |
|
|
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
0716AN |
|
36.38 |
|
|
|
|
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
0558AT |
|
37.32 |
|
|
|
|
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
0566AI |
|
35.81 |
|
|
|
|
1:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
0662AG |
|
36.50 |
|
|
|
|
2:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim Piger 9 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
238 |
|
|
2:31.95 |
+39.03 |
|
|
|
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
0668AE |
|
37.84 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
0736AG |
|
38.53 |
|
|
|
|
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
0708AK |
|
38.38 |
|
|
|
|
1:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
37.20 |
|
|
|
|
2:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ssk Damer 6 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
175 |
|
|
2:48.30 |
+55.38 |
|
|
|
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
0784AM |
|
38.82 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
0728AI |
|
41.17 |
|
|
|
|
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
0718AI |
|
44.18 |
|
|
|
|
2:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
0738AI |
|
44.13 |
|
|
|
|
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Piger 1 |
2000 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Vestergaard |
2004 |
0464AX |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
0676AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marx |
2006 |
0662AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 4x50m Frisvømning Damer 2005 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Ssk Damer 3 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
491 |
|
|
1:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
|
29.96 |
|
|
|
|
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
|
30.52 |
|
|
|
|
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
|
29.92 |
|
|
|
|
1:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
|
29.00 |
|
|
|
|
1:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agf Damer 3 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
447 |
|
|
2:03.23 |
+3.83 |
|
|
|
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
|
30.66 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
|
28.80 |
|
|
|
|
59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
|
33.94 |
|
|
|
|
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
|
29.83 |
|
|
|
|
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Piger 4 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
446 |
|
|
2:03.28 |
+3.88 |
|
|
|
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
|
29.36 |
|
|
|
|
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
|
31.87 |
|
|
|
|
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
31.49 |
|
|
|
|
1:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
30.56 |
|
|
|
|
2:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ssk Damer 4 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
387 |
|
|
2:09.23 |
+9.83 |
|
|
|
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
|
32.79 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
|
30.45 |
|
|
|
|
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
|
32.59 |
|
|
|
|
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
|
33.40 |
|
|
|
|
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Piger 5 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
373 |
|
|
2:10.87 |
+11.47 |
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
29.43 |
|
|
|
|
29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Baumgartner |
2005 |
0552AN |
|
33.60 |
|
|
|
|
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hougaard |
2006 |
0626AP |
|
32.82 |
|
|
|
|
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Piger 6 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
357 |
|
|
2:12.77 |
+13.37 |
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
30.57 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
33.55 |
|
|
|
|
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Ancker |
2006 |
0692AI |
|
35.71 |
|
|
|
|
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Jing Johansen |
2005 |
0556AM |
|
32.94 |
|
|
|
|
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agf Damer 5 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
338 |
|
|
2:15.16 |
+15.76 |
|
|
|
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
|
30.72 |
|
|
|
|
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
|
30.13 |
|
|
|
|
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
0676AV |
|
37.67 |
|
|
|
|
1:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
36.64 |
|
|
|
|
2:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agf Damer 4 |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
324 |
|
|
2:17.18 |
+17.78 |
|
|
|
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
|
32.15 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
|
35.39 |
|
|
|
|
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
|
35.61 |
|
|
|
|
1:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
34.03 |
|
|
|
|
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Piger 7 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
318 |
|
|
2:17.97 |
+18.57 |
|
|
|
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
0554AM |
|
35.52 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
35.55 |
|
|
|
|
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
|
33.63 |
|
|
|
|
1:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
0656AE |
|
33.27 |
|
|
|
|
2:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ssk Damer 5 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
280 |
|
|
2:23.89 |
+24.49 |
|
|
|
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
0754AI |
|
35.30 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Glisic |
2005 |
0524AW |
|
35.69 |
|
|
|
|
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
|
35.22 |
|
|
|
|
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Piger 8 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
268 |
|
|
2:26.01 |
+26.61 |
|
|
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
0716AN |
|
36.38 |
|
|
|
|
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
0558AT |
|
37.32 |
|
|
|
|
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
0566AI |
|
35.81 |
|
|
|
|
1:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
0662AG |
|
36.50 |
|
|
|
|
2:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim Piger 9 |
2005 |
Aarhus Swim |
|
|
238 |
|
|
2:31.95 |
+32.55 |
|
|
|
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
0668AE |
|
37.84 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
0736AG |
|
38.53 |
|
|
|
|
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
0708AK |
|
38.38 |
|
|
|
|
1:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
37.20 |
|
|
|
|
2:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ssk Damer 6 |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
175 |
|
|
2:48.30 |
+48.90 |
|
|
|
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
0784AM |
|
38.82 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
0728AI |
|
41.17 |
|
|
|
|
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
0718AI |
|
44.18 |
|
|
|
|
2:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
0738AI |
|
44.13 |
|
|
|
|
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 11:26:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Brystsvømning Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
469 |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
443 |
1:12.91 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ehab Basha |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd v. 50 |
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aarhus Swim |
|
599 |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
556 |
1:07.61 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
522 |
1:09.05 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
480 |
1:11.01 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Frølund |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
475 |
1:11.24 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
474 |
1:11.32 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
454 |
1:12.33 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Toft |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
453 |
1:12.38 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
414 |
1:14.61 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
406 |
1:15.05 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
368 |
1:17.58 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
358 |
1:18.26 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
356 |
1:18.42 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Gystad |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
344 |
1:19.29 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
344 |
1:19.30 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
318 |
1:21.44 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
318 |
1:21.46 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asger Hatting |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
268 |
1:26.16 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
331 |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
327 |
1:20.67 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
286 |
1:24.39 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
254 |
1:27.73 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
186 |
1:37.34 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim |
|
141 |
1:46.67 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Brystsvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
151 |
1:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliott Mitaine |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
145 |
1:45.61 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
122 |
1:51.88 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Angus Halle |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
119 |
1:52.78 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
106 |
1:57.17 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl B. Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
103 |
1:58.33 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 flyben v. 5 |
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 11:51:00 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Brystsvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
480 |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
471 |
1:20.11 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Aarhus Swim |
|
572 |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
|
523 |
1:17.38 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
520 |
1:17.50 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
473 |
1:20.01 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
Aarhus Swim |
|
454 |
1:21.13 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
442 |
1:21.81 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
416 |
1:23.51 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
411 |
1:23.86 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
407 |
1:24.08 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
344 |
1:28.93 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
334 |
1:29.86 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marlene Reitan |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
319 |
1:31.21 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
Aarhus Swim |
|
241 |
1:40.16 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
240 |
1:40.26 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Gildsig |
2004 |
Aarhus Swim |
|
205 |
1:45.65 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
191 |
1:48.12 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
389 |
1:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
347 |
1:28.66 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
326 |
1:30.55 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
312 |
1:31.91 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
|
297 |
1:33.44 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Marx |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
283 |
1:34.95 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
276 |
1:35.71 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
269 |
1:36.55 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
258 |
1:37.84 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
240 |
1:40.29 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Keller |
2006 |
Aarhus Swim |
|
217 |
1:43.66 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
214 |
1:44.23 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
213 |
1:44.29 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Glisic |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
203 |
1:45.94 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
193 |
1:47.82 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
188 |
1:48.67 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
|
185 |
1:49.30 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Brystsvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline K. Jakobsen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
193 |
1:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
190 |
1:48.30 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim |
|
183 |
1:49.71 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
169 |
1:52.58 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim |
|
149 |
1:57.57 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
148 |
1:57.74 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 12:08:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 400m Medley Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
531 |
4:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 400m Medley Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aarhus Swim |
|
519 |
4:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
465 |
5:03.92 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
|
441 |
5:09.29 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Degn |
2003 |
Aarhus Swim |
|
413 |
5:16.10 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
Aarhus Swim |
|
399 |
5:19.67 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
|
387 |
5:22.97 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samt. ber |
|
|
|
|
|
Event 31, 400m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
423 |
5:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
356 |
5:32.26 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 400m Medley Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
158 |
7:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 12:21:44 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 200m Medley Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
536 |
2:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
Aarhus Swim |
|
498 |
2:33.64 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 200m Medley Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
602 |
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Aarhus Swim |
|
495 |
2:33.95 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
481 |
2:35.43 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
459 |
2:37.95 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
456 |
2:38.31 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Mehlsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
449 |
2:39.06 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
Aarhus Swim |
|
411 |
2:43.82 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
|
375 |
2:48.96 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
372 |
2:49.35 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gro Sørensen |
2002 |
Aarhus Swim |
|
355 |
2:52.10 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
Aarhus Swim |
|
213 |
3:23.87 |
+59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisa Gildsig |
2004 |
Aarhus Swim |
|
167 |
3:40.86 |
+1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 200m Medley Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Holstein |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
442 |
2:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
403 |
2:44.97 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
386 |
2:47.31 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
351 |
2:52.70 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
333 |
2:55.65 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
|
329 |
2:56.41 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Hansfort |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
309 |
3:00.15 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
299 |
3:02.16 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Baumgartner |
2005 |
Aarhus Swim |
|
291 |
3:03.77 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim |
|
289 |
3:04.15 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
287 |
3:04.69 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
280 |
3:06.18 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
207 |
3:25.68 |
+45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Bjørn |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
198 |
3:28.94 |
+48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
152 |
3:47.89 |
+1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
152 |
3:47.98 |
+1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
144 |
3:52.09 |
+1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Hougaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Asynkron ar |
|
|
|
|
|
Event 32, 200m Medley Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
261 |
3:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
233 |
3:17.93 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
208 |
3:25.51 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
148 |
3:49.90 |
+39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
139 |
3:54.70 |
+44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
137 |
3:56.09 |
+45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 12:48:09 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Rygsvømning Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Fallesen |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.34 |
515 |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.50 |
508 |
27.83 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
+0.73 |
473 |
28.51 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
407 |
29.97 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
446 |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
428 |
29.47 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
358 |
31.28 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
356 |
31.35 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
321 |
32.43 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
297 |
33.28 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
265 |
34.59 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
253 |
35.12 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Finch |
2002 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
223 |
36.60 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Gystad |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.69 |
342 |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
314 |
32.67 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
268 |
34.43 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Boest |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.68 |
262 |
34.71 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
257 |
34.91 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
218 |
36.91 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frej Liltorp |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
187 |
38.80 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim |
|
96 |
48.42 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Gaardsted |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Rygsvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
227 |
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.73 |
201 |
37.91 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.47 |
185 |
38.96 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Roulund Holm |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
182 |
39.18 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
128 |
44.05 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Angus Halle |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
114 |
45.71 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliott Mitaine |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
108 |
46.53 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
100 |
47.76 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim |
|
71 |
53.43 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Udsv. på ma |
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 13:38:56 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Rygsvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
491 |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
Aarhus Swim |
+0.65 |
468 |
33.04 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
420 |
34.26 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
Aarhus Swim |
|
383 |
35.33 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marlene Reitan |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
513 |
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.74 |
504 |
32.24 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.21 |
491 |
32.52 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
-0.90 |
425 |
34.13 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
422 |
34.21 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
401 |
34.80 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
386 |
35.24 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
361 |
36.02 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cathrine Birkebæk |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
353 |
36.32 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Lindberg |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
344 |
36.62 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
310 |
37.90 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
289 |
38.79 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
260 |
40.18 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
199 |
43.90 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
Aarhus Swim |
+0.72 |
193 |
44.35 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Vestergaard |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
161 |
47.13 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
456 |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
384 |
35.29 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
362 |
35.99 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.64 |
355 |
36.25 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
354 |
36.27 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
346 |
36.56 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
323 |
37.38 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
Aarhus Swim |
|
313 |
37.77 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
293 |
38.64 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Hansfort |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
281 |
39.15 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
279 |
39.25 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Ancker |
2006 |
Aarhus Swim |
|
278 |
39.31 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
277 |
39.36 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim |
|
268 |
39.81 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
257 |
40.35 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.70 |
244 |
41.03 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Glisic |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
242 |
41.16 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.73 |
206 |
43.46 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
205 |
43.53 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
165 |
46.79 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
153 |
47.94 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
147 |
48.61 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Rygsvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
273 |
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.92 |
212 |
43.02 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
Aarhus Swim |
+0.72 |
206 |
43.44 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim |
+0.67 |
196 |
44.14 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim |
+0.79 |
187 |
44.87 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim |
+0.76 |
170 |
46.32 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
160 |
47.25 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 13:48:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Butterfly Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Riisgaard |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
498 |
2:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Butterfly Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
|
339 |
2:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
324 |
2:37.98 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Degn |
2003 |
Aarhus Swim |
|
298 |
2:42.36 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
246 |
2:53.13 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
308 |
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
301 |
2:41.83 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
209 |
3:02.82 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 14:04:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 200m Butterfly Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
376 |
2:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
329 |
2:53.17 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gro Sørensen |
2002 |
Aarhus Swim |
|
262 |
3:06.82 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 14:04:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 100m Frisvømning Herrer 2000 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Fallesen |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
571 |
54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
569 |
54.22 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
|
531 |
55.49 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
519 |
55.92 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
485 |
57.18 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ehab Basha |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
434 |
59.33 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2001-2003 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
544 |
55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Frølund |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
538 |
55.25 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
Aarhus Swim |
|
491 |
56.96 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
486 |
57.15 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
432 |
59.42 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
431 |
59.49 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
419 |
1:00.02 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
|
399 |
1:01.02 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Søgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
386 |
1:01.68 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
375 |
1:02.27 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
370 |
1:02.58 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
|
365 |
1:02.85 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Riisgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
362 |
1:03.04 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
316 |
1:05.96 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Johnsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
299 |
1:07.16 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Markus Toft |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
290 |
1:07.89 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Finch |
2002 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
286 |
1:08.14 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anton Saltoft Blaabjerg |
2003 |
Aarhus Swim |
|
223 |
1:14.01 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Gystad |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
441 |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
413 |
1:00.34 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
364 |
1:02.94 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
363 |
1:02.98 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
323 |
1:05.49 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
304 |
1:06.83 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frej Liltorp |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
256 |
1:10.71 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
254 |
1:10.91 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Halfdan Nielsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
219 |
1:14.47 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
197 |
1:17.21 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
185 |
1:18.85 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim |
|
165 |
1:21.88 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Lind Toustrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Gaardsted |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 100m Frisvømning Herrer 2006 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Bisgaard |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
244 |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
183 |
1:19.05 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
173 |
1:20.59 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl B. Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
170 |
1:20.98 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
145 |
1:25.50 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
137 |
1:27.07 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
135 |
1:27.60 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
134 |
1:27.65 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
122 |
1:30.58 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frey Sørensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
109 |
1:33.87 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
109 |
1:33.94 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
107 |
1:34.43 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
102 |
1:36.18 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Eyvind Johansen |
2008 |
Aarhus Swim |
|
97 |
1:37.65 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim |
|
93 |
1:39.12 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 14:28:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 100m Frisvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
625 |
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
625 |
59.53 |
= |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 100m Frisvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
615 |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
516 |
1:03.44 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
514 |
1:03.54 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
506 |
1:03.88 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
485 |
1:04.76 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cathrine Birkebæk |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
466 |
1:05.64 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
458 |
1:06.04 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
448 |
1:06.49 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
446 |
1:06.59 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
421 |
1:07.91 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pernille Nedergaard |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
412 |
1:08.39 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
411 |
1:08.46 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
409 |
1:08.54 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
406 |
1:08.73 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
378 |
1:10.37 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
373 |
1:10.67 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
309 |
1:15.25 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
289 |
1:16.96 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Vestergaard |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
187 |
1:28.98 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 100m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
499 |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
487 |
1:04.68 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mette Holstein |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
485 |
1:04.76 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malou Sejr |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
483 |
1:04.85 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
424 |
1:07.76 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
410 |
1:08.49 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
393 |
1:09.50 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
377 |
1:10.46 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
Aarhus Swim |
|
336 |
1:13.21 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
331 |
1:13.56 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim |
|
315 |
1:14.82 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
309 |
1:15.24 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
306 |
1:15.51 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
305 |
1:15.57 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
305 |
1:15.58 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Jing Johansen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
290 |
1:16.90 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
Aarhus Swim |
|
277 |
1:18.01 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophie Hougaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
277 |
1:18.06 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
272 |
1:18.53 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
262 |
1:19.51 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
247 |
1:21.09 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
218 |
1:24.57 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dagmar Keller |
2006 |
Aarhus Swim |
|
197 |
1:27.39 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
177 |
1:30.56 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
177 |
1:30.59 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
113 |
1:45.09 |
+40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 100m Frisvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Marie Jensen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
233 |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
226 |
1:23.47 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim |
|
197 |
1:27.48 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim |
|
195 |
1:27.65 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
152 |
1:35.39 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline K. Jakobsen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
140 |
1:37.85 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim |
|
120 |
1:43.05 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 14:38:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 39, 8x50m Frisvømning Mix - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim MIX 1 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
31.19 |
|
|
|
|
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
|
34.84 |
|
|
|
|
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
41.33 |
|
|
|
|
1:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
|
36.00 |
|
|
|
|
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
|
39.81 |
|
|
|
|
3:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
36.33 |
|
|
|
|
3:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
|
41.50 |
|
|
|
|
4:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
|
32.57 |
|
|
|
|
4:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agf Mix 1 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
5:03.98 |
+10.41 |
|
|
|
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
|
27.73 |
|
|
|
|
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
45.26 |
|
|
|
|
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
38.19 |
|
|
|
|
1:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
|
39.14 |
|
|
|
|
2:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
|
33.73 |
|
|
|
|
3:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
|
41.09 |
|
|
|
|
3:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
|
40.47 |
|
|
|
|
4:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
|
38.37 |
|
|
|
|
5:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim MIX 2 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:10.13 |
+16.56 |
|
|
|
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
|
31.62 |
|
|
|
|
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
|
37.49 |
|
|
|
|
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
|
42.63 |
|
|
|
|
1:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
|
39.59 |
|
|
|
|
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
39.57 |
|
|
|
|
3:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
|
39.56 |
|
|
|
|
3:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
|
39.76 |
|
|
|
|
4:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
|
39.91 |
|
|
|
|
5:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ssk Mix 1 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:26.62 |
+33.05 |
|
|
|
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
|
29.05 |
|
|
|
|
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
|
44.55 |
|
|
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gaardsted |
2001 |
0101AN |
|
44.19 |
|
|
|
|
1:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
0304AU |
|
47.13 |
|
|
|
|
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
|
38.76 |
|
|
|
|
3:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
|
41.75 |
|
|
|
|
4:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
40.29 |
|
|
|
|
4:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
|
40.90 |
|
|
|
|
5:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ssk Mix 2 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:27.55 |
+33.98 |
|
|
|
|
Marius Gystad |
2003 |
0313AK |
|
30.35 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
|
49.59 |
|
|
|
|
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
|
42.13 |
|
|
|
|
2:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
|
41.61 |
|
|
|
|
2:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
40.75 |
|
|
|
|
3:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
|
41.37 |
|
|
|
|
4:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Hatting |
2003 |
0303AK |
|
40.20 |
|
|
|
|
4:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
|
41.55 |
|
|
|
|
5:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agf Mix 3 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
5:28.59 |
+35.02 |
|
|
|
|
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
|
30.48 |
|
|
|
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
|
47.51 |
|
|
|
|
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
|
40.13 |
|
|
|
|
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
|
45.40 |
|
|
|
|
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
|
42.51 |
|
|
|
|
3:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
|
43.53 |
|
|
|
|
4:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
|
37.51 |
|
|
|
|
4:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
|
41.52 |
|
|
|
|
5:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agf Mix 2 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
5:35.27 |
+41.70 |
|
|
|
|
Ehab Basha |
2000 |
0069AU |
|
28.61 |
|
|
|
|
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
|
51.91 |
|
|
|
|
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
|
42.28 |
|
|
|
|
2:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
|
42.72 |
|
|
|
|
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
|
41.24 |
|
|
|
|
3:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
|
43.10 |
|
|
|
|
4:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Hjort |
2000 |
0009AI |
|
40.57 |
|
|
|
|
4:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
|
44.84 |
|
|
|
|
5:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus Swim MIX 4 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:43.86 |
+50.29 |
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
|
33.47 |
|
|
|
|
33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Degn |
2003 |
0351AQ |
|
43.06 |
|
|
|
|
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Baumgartner |
2005 |
0552AN |
|
48.11 |
|
|
|
|
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
45.80 |
|
|
|
|
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
43.21 |
|
|
|
|
3:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Saltoft Blaabjerg |
2003 |
0303AQ |
|
45.53 |
|
|
|
|
4:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
|
43.04 |
|
|
|
|
5:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Boest |
2005 |
0585AK |
|
41.64 |
|
|
|
|
5:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim MIX 3 |
2000 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
6:01.19 |
+1:07.6 |
|
|
|
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
|
33.43 |
|
|
|
|
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Emil Jeppesen |
2003 |
0353AH |
|
43.77 |
|
|
|
|
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
45.50 |
|
|
|
|
2:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
42.83 |
|
|
|
|
2:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
|
50.09 |
|
|
|
|
3:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
|
51.12 |
|
|
|
|
4:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
|
46.80 |
|
|
|
|
5:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
|
47.65 |
|
|
|
|
6:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sksv Mix 1 |
2000 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:27.87 |
+1:34.3 |
|
|
|
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
|
35.56 |
|
|
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
51.06 |
|
|
|
|
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
|
51.37 |
|
|
|
|
2:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frej Liltorp |
2004 |
0499AL |
|
47.38 |
|
|
|
|
3:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
0388AT |
|
51.73 |
|
|
|
|
3:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
|
50.63 |
|
|
|
|
4:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
53.66 |
|
|
|
|
5:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
|
46.48 |
|
|
|
|
6:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agf Mix 4 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
6:30.38 |
+1:36.8 |
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
31.61 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
|
49.95 |
|
|
|
|
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
|
1:01.24 |
|
|
|
|
2:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
55.21 |
|
|
|
|
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
41.88 |
|
|
|
|
3:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
|
52.58 |
|
|
|
|
4:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Folke Jensen |
2004 |
0427AO |
|
50.20 |
|
|
|
|
5:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie Madsen |
2008 |
0854AF |
|
47.71 |
|
|
|
|
6:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agf Mix 5 |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
7:06.40 |
+2:12.8 |
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
30.01 |
|
|
|
|
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
|
56.08 |
|
|
|
|
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
1:10.05 |
|
|
|
|
2:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
53.48 |
|
|
|
|
3:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
0547AJ |
|
56.55 |
|
|
|
|
4:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
|
51.53 |
|
|
|
|
5:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
54.50 |
|
|
|
|
6:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
0692AV |
|
54.20 |
|
|
|
|
7:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Odder Mix |
2000 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:06.88 |
+2:13.3 |
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
|
41.89 |
|
|
|
|
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angus Halle |
2007 |
0745AH |
|
1:01.12 |
|
|
|
|
1:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Sørensen |
2007 |
0755AH |
|
59.91 |
|
|
|
|
2:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
0461AB |
|
49.24 |
|
|
|
|
3:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marx |
2006 |
0662AF |
|
52.03 |
|
|
|
|
4:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
0408AS |
|
53.74 |
|
|
|
|
5:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
|
52.76 |
|
|
|
|
6:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Vestergaard |
2004 |
0464AX |
|
56.19 |
|
|
|
|
7:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ssk Mix 3 |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:32.98 |
+2:39.4 |
|
|
|
|
Carl Roulund Holm |
2006 |
0643AI |
|
39.82 |
|
|
|
|
39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
0584AP |
|
55.33 |
|
|
|
|
1:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
|
1:09.64 |
|
|
|
|
2:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Glisic |
2005 |
0524AW |
|
53.52 |
|
|
|
|
3:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
57.49 |
|
|
|
|
4:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
0564AP |
|
57.10 |
|
|
|
|
5:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
|
1:00.74 |
|
|
|
|
6:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
|
59.34 |
|
|
|
|
7:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 15:15:36 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|