Tulokset Thisted Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 09.00
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:40 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Schmidt |
2006 |
|
311 |
35.60 |
1:17.06 |
2:07.47 |
|
2:41.72 |
|
|
A6 |
2:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Solhøy |
2006 |
|
304 |
35.83 |
1:19.47 |
2:06.85 |
|
2:42.99 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
|
275 |
38.99 |
1:21.17 |
2:09.38 |
|
2:48.40 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William Hansen |
2006 |
|
252 |
37.50 |
1:22.11 |
2:13.07 |
|
2:53.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
|
248 |
38.84 |
1:23.36 |
2:13.98 |
|
2:54.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Wold |
2006 |
|
167 |
44.34 |
1:33.82 |
2:34.30 |
|
3:18.85 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
David Dalehaug Aasland |
2007 |
|
137 |
48.90 |
1:42.34 |
2:47.25 |
|
3:32.16 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
3:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Storm Larsen Sand |
2007 |
|
103 |
53.39 |
1:56.29 |
3:02.36 |
|
3:53.61 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
3:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jeppe Moeslund Lausen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Herman Kristoffer Helle |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej afslut ryg 100m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simen Udland Nodeland |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 75m |
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julius Svarrer |
2005 |
|
451 |
29.33 |
1:05.05 |
1:49.98 |
|
2:22.86 |
|
|
A6 |
2:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
|
409 |
31.51 |
1:09.72 |
1:54.52 |
|
2:27.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inas Ilic |
2005 |
|
363 |
33.43 |
1:13.85 |
1:58.08 |
|
2:33.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
|
311 |
36.63 |
1:14.42 |
2:04.82 |
|
2:41.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
|
292 |
36.24 |
1:20.86 |
2:05.96 |
|
2:45.15 |
|
|
Aarhus Swim |
2:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
269 |
35.81 |
1:19.58 |
2:12.38 |
|
2:49.68 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
234 |
41.75 |
1:28.42 |
2:17.66 |
|
2:57.83 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
215 |
43.37 |
1:32.46 |
2:25.53 |
|
3:02.81 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Gallacher |
2005 |
|
186 |
42.39 |
1:35.95 |
2:29.69 |
|
3:11.94 |
|
|
Aarhus Swim |
3:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alfred Sandal Søbakk |
2005 |
|
182 |
42.69 |
1:29.08 |
2:27.47 |
|
3:13.36 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asger Mathiasen |
2004 |
|
429 |
31.57 |
1:07.35 |
1:50.12 |
|
2:25.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
|
426 |
31.20 |
1:10.75 |
1:50.26 |
|
2:25.67 |
|
|
A6 |
2:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julian Rennesund |
2004 |
|
421 |
32.65 |
1:09.76 |
1:52.97 |
|
2:26.18 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
399 |
31.19 |
1:09.08 |
1:55.21 |
|
2:28.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
391 |
33.17 |
1:11.41 |
1:56.82 |
|
2:29.92 |
|
|
Aarhus Swim |
2:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
389 |
32.21 |
1:12.31 |
1:56.62 |
|
2:30.17 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Torp |
2004 |
|
385 |
31.64 |
1:13.69 |
1:55.91 |
|
2:30.60 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Johannesen |
2004 |
|
369 |
33.64 |
1:13.20 |
1:55.73 |
|
2:32.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
303 |
35.20 |
1:17.13 |
2:04.25 |
|
2:43.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Danilo Møller |
2004 |
|
278 |
36.29 |
1:18.14 |
2:09.43 |
|
2:47.89 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amund Helleren Haugstad |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
2:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 75m |
|
Svømmeklubben Nord |
2:51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt ber. v/125m |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kristensen |
2003 |
|
466 |
30.73 |
1:09.50 |
1:47.77 |
|
2:21.34 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eirik Olsen |
2003 |
|
404 |
32.56 |
1:10.75 |
1:53.96 |
|
2:28.25 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
370 |
32.30 |
1:13.54 |
1:56.86 |
|
2:32.62 |
|
|
A6 |
2:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erik Ouren |
2003 |
|
331 |
34.43 |
1:13.99 |
2:00.53 |
|
2:38.38 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
313 |
33.83 |
1:18.99 |
2:04.25 |
|
2:41.39 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sondre Solhøy |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Rennesund |
2002 |
|
505 |
28.94 |
1:04.78 |
1:45.76 |
|
2:17.58 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
2:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
|
505 |
29.85 |
1:05.13 |
1:46.52 |
|
2:17.65 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobias Boström |
2002 |
|
503 |
29.24 |
1:04.81 |
1:47.42 |
|
2:17.78 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mons Eirik Bjerkan |
2001 |
|
426 |
32.08 |
1:11.99 |
1:52.60 |
|
2:25.63 |
|
|
Team Sør Msk |
2:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Jørgensen |
2002 |
|
354 |
33.43 |
1:14.40 |
1:58.32 |
|
2:34.86 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sigurd Olav Borgstroem |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Randaberg IL |
2:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
642 |
27.01 |
59.83 |
1:38.09 |
|
2:07.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fredrik Frantzen |
1999 |
|
633 |
27.14 |
59.33 |
1:36.89 |
|
2:07.64 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
2:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
627 |
27.32 |
1:00.05 |
1:37.93 |
|
2:08.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
614 |
27.41 |
1:01.07 |
1:38.12 |
|
2:08.97 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janus Meinert |
1995 |
|
443 |
29.37 |
1:08.21 |
1:46.55 |
|
2:23.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Skjærum |
2000 |
|
430 |
29.61 |
1:11.29 |
1:52.54 |
|
2:25.16 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
2:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:40 |
|