Resultat för Holdstævne Årgang, Fredericia
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 625 | 34.39 | 1:11.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 571 | 35.29 | 1:13.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 523 | 34.34 | 1:15.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
4 | Emma Nygaard | 2005 | 445 | 38.01 | 1:19.81 | |||||
Frem Odense | 1:22.31 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 436 | 37.18 | 1:20.35 | |||||
Frem Odense | 1:23.98 | |||||||||
6 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 421 | 36.76 | 1:21.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.94 | |||||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | 406 | 38.99 | 1:22.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
8 | Astrid Gregersen | 2005 | 404 | 39.82 | 1:22.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.24 | |||||||||
9 | Kristiane Frøslev | 2007 | 367 | 39.17 | 1:25.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.68 | |||||||||
10 | Marie Kromann Møller | 2006 | 366 | 41.80 | 1:25.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.84 | |||||||||
11 | Livia Weidick Frische | 2007 | 344 | 40.18 | 1:26.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.59 | |||||||||
12 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 289 | 1:32.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:47.82 | |||||||||
13 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 282 | 42.71 | 1:32.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
14 | Mille Holmberg | 2006 | 279 | 46.25 | 1:33.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.42 | |||||||||
15 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 251 | 47.95 | 1:36.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.50 | |||||||||
16 | Mille A. B. Buch | 2006 | 251 | 45.97 | 1:36.54 | |||||
H2Odense | 1:40.27 | |||||||||
17 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 244 | 46.67 | 1:37.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:45.43 | |||||||||
18 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 226 | 48.70 | 1:39.94 | |||||
DeltaSwim | 1:53.15 | |||||||||
19 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 220 | 48.77 | 1:40.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:49.88 | |||||||||
20 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 217 | 49.45 | 1:41.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:49.98 | |||||||||
21 | Emma Sloth | 2006 | 217 | 49.02 | 1:41.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.92 | |||||||||
22 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 184 | 51.57 | 1:47.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.03 | |||||||||
23 | Karenmarie Vesterlund | 2005 | 174 | 52.04 | 1:49.03 | |||||
DeltaSwim | 2:00.37 | |||||||||
24 | Nanna W Povlsen | 2005 | 158 | 1:52.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:48.82 | |||||||||
25 | Emilie Dam Hansen | 2005 | 132 | 55.54 | 1:59.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Frederikke Ekholdt | 2007 | DSQ | forkert stilart v80 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Isabell Rothgordt | 2005 | DSQ | ryglig eft 50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |