Results for Holdstævne Årgang, Fredericia
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 638 | 33.78 | 1:09.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
2 | Laura S. Olesen | 2005 | 533 | 35.83 | 1:13.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.47 | |||||||||
3 | Emilie Moberg | 2005 | 519 | 36.11 | 1:14.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
4 | Stine Mejdahl | 2005 | 503 | 37.14 | 1:15.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.46 | |||||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 494 | 37.35 | 1:15.92 | |||||
H2Odense | 1:13.16 | |||||||||
6 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 478 | 37.10 | 1:16.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.59 | |||||||||
7 | Line Gjelstrup | 2006 | 445 | 37.75 | 1:18.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.87 | |||||||||
8 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 391 | 40.39 | 1:22.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
9 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 372 | 40.29 | 1:23.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.04 | |||||||||
10 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 367 | 41.08 | 1:23.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.85 | |||||||||
11 | Caroline van Vliet | 2006 | 335 | 1:26.40 | 1:26.40 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.97 | |||||||||
12 | Mille Lindeblad | 2005 | 299 | 1:29.66 | ||||||
DeltaSwim | 1:27.74 | |||||||||
13 | Frida Høj Foldager | 2006 | 288 | 1:30.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.34 | |||||||||
14 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 282 | 44.88 | 1:31.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.55 | |||||||||
15 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 281 | 44.15 | 1:31.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.82 | |||||||||
16 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 268 | 45.45 | 1:33.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.65 | |||||||||
17 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 250 | 45.06 | 1:35.18 | |||||
DeltaSwim | 1:49.32 | |||||||||
18 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 240 | 47.35 | 1:36.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:46.76 | |||||||||
19 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 234 | 47.60 | 1:37.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:48.78 | |||||||||
20 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 223 | 49.28 | 1:38.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.65 | |||||||||
21 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 122 | 1:00.93 | 2:00.86 | |||||
Frem Odense | 2:28.22 | |||||||||
- | Emilie Dam Hansen | 2005 | DSQ | sv på mave v50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Frederikke Ekholdt | 2007 | DSQ | ej fort bevæg v50 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |