2022-12-02   15:01:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Lb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stvne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 september 2018         
 
 
Lb 1, 10x50m Fri mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Mix  2004              4:45.16   
  Aalborg Svmmeklub  4:56.90                 
  Morten H. Kobbelgaard  2005      27.51        27.51   
  Karoline Kjelstrup  2006      29.00        56.51   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      27.57        1:24.08   
  Mathilde Bager  2005      29.71        1:53.79   
  Casper Johannesen  2004      28.10        2:21.89   
  Jazmin Jensen  2005      29.83        2:51.72   
  Sebastian Jacobsen  2004      27.30        3:19.02   
  Louise Lie Thisted  2005      30.25        3:49.27   
  Asgar Knakkergaard  2004      27.23        4:16.50   
  Camilla Nrgaard Frost  2005      28.66        4:45.16   
                     
Esbjerg Torskene Fra  2004              5:00.67   
  Esbjerg Svmmeklub  5:00.00                 
  Ida Jacobsen  2005      30.26        30.26   
  Mathias Marbk Nielsen  2004      26.86        57.12   
  Millie Mller  2007      32.60        1:29.72   
  Karl Heeb  2005      28.90        1:58.62   
  Astrid Gregersen  2005      32.24        2:30.86   
  Lasse Metz Mondrup  2004      29.79        3:00.65   
  Mathilde Hedekr Mischorr  2005      33.37        3:34.02   
  Anders Mose  2004      29.09        4:03.11   
  Elias Marius Elsgaard  2004      26.26        4:29.37   
  Karoline R. Frederiksen  2006      31.30        5:00.67   
                     
Viborg Mix  2004              5:01.16   
  Viborg Svmme Klub                   
  Mads Peter Hansen  2004      25.39        25.39   
  Lukas Hedegaard  2004      27.02        52.41   
  Andreas Weis Kallese  2004      27.29        1:19.70   
  Magne Christian Hansen  2006      27.90        1:47.60   
  Kasper Henriksen  2004      29.22        2:16.82   
  Elisabeth Vingborg  2005                 
  Anna Varming  2005      3:17.19        3:17.19   
  Louise Sunesen  2005      29.94        3:47.13   
  Josefine Bundgaard  2005      34.65        4:21.78   
  Sofie Reinholdt Andreasen  2005      39.38        5:01.16   
                     
Agf Bamse Og Kylling  2004              5:02.20   
  Agfs Svmmeafdeling  4:59.99                 
  Anders Sanggaard  2005      27.21        27.21   
  Ida Emilie Hindberg  2005      29.47        56.68   
  Sren Have  2004      26.82        1:23.50   
  Johanne V. Futtrup  2005      30.65        1:54.15   
  Linus Folke Jensen  2004      26.94        2:21.09   
  Anna Salka Nielsen  2005      32.27        2:53.36   
  Villads Seneca  2006      31.22        3:24.58   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      32.94        3:57.52   
  Thor Bruun Bisgaard  2005      31.66        4:29.18   
  Karoline Hansfort  2006      33.02        5:02.20   
                     
Honolulubanden  2005              5:08.74   
  Vejle Svmmeklub                   
  Mads Iversen  2004      27.09        27.09   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      30.87        57.96   
  Sebastian Neesgaard  2004      29.58        1:27.54   
  Sophie Kronborg  2005      34.59        2:02.13   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      31.05        2:33.18   
  Sophia Jochumsen  2006      33.45        3:06.63   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      29.52        3:36.15   
  Laura Frost Rainer  2005      32.72        4:08.87   
  Sebastian K Eriksen  2005      28.33        4:37.20   
  Emilie Moberg  2005      31.54        5:08.74   
                     
Delta Devils  2004              5:16.20   
  DeltaSwim                   
  Mathilde Linnet Nrgaard  2005      31.33        31.33   
  Christian Damborg Thomsen  2005      28.22        59.55   
  Tilde Lindeblad  2006      37.38        1:36.93   
  Mikkel Holme Madsen  2005      30.12        2:07.05   
  Victoria Richards  2005      31.39        2:38.44   
  Johan Erdmann Christensen  2005      30.50        3:08.94   
  Frederikke Riber  2005      31.65        3:40.59   
  Kresten Skau Hansen  2005      31.12        4:11.71   
  Mille Lindeblad  2005      32.43        4:44.14   
  Jakob Kristensen  2006      32.06        5:16.20   
                     
Frem Odense Mix  2004              5:49.84   
  Frem Odense  6:45.00                 
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      27.70        27.70   
  Maya K. Alstrup-Lopez  2007      44.35        1:12.05   
  Anders Mosbk Johannessen  2005      29.16        1:41.21   
  Liva Vangsgaard  2006      38.76        2:19.97   
  Christoffer Mejdal  2005      32.94        2:52.91   
  Emma Nygaard  2005      32.72        3:25.63   
  Abdelrahman Doudar  2005      34.64        4:00.27   
  Sava Mathilde Simonsen  2008                 
  Johannes Erik Geisler  2006      5:18.33        5:18.33   
  Mathilde Stilund  2005      31.51        5:49.84   
                     
Errits Mix  2004              5:52.18   
  Errits Gymnastik Og IF                   
  Caroline van Vliet  2006      34.14        34.14   
  Frederik Billes Beck  2008      33.98        1:08.12   
  Maja Rolighed  2005      32.44        1:40.56   
  Asger Nielsen  2005      35.17        2:15.73   
  Emilie Dam Hansen  2005      40.86        2:56.59   
  Johannes Clausen  2004      33.35        3:29.94   
  Nanna W Povlsen  2005      41.14        4:11.08   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005                 
  Alberte Fauerby  2005                 
  Peter Rom Poulsen  2005      5:52.18        5:52.18   
                     
Mix H2Odense  2004              DSQ  tyvstart 
  H2Odense                   
  Mathias E. Kristiansen  2004                 
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005                 
  Alex Fogt  2004                 
  Jonathan Nejmann  2004                 
  Christoffer R.s. Pedersen  2004                 
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner