2022-12-02   15:03:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Lb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stvne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 september 2018         
 
 
Lb 3, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    533          27.17   
  H2Odense  27.72                 
Sren Have  2004    511          27.55   
  Agfs Svmmeafdeling  28.50                 
Lukas Hedegaard  2004    509          27.58   
  Viborg Svmme Klub  26.79                 
Asgar Knakkergaard  2004    487          28.00   
  Aalborg Svmmeklub  28.74                 
Magne Christian Hansen  2006    476          28.21   
  Viborg Svmme Klub  29.31                 
Morten H. Kobbelgaard  2005    474          28.25   
  Aalborg Svmmeklub  27.44                 
Mathias Marbk Nielsen  2004    469          28.34   
  Esbjerg Svmmeklub  28.97                 
Jonathan Nejmann  2004    428          29.21   
  H2Odense  29.69                 
Karl Heeb  2005    399          29.91   
  Esbjerg Svmmeklub  30.16                 
10  Jeppe Moeslund Lausen  2006    375          30.53   
  Aalborg Svmmeklub  30.05                 
11  Sofus Funder  2005    329          31.89   
  Vejle Svmmeklub  30.72                 
12  Nikolai Uekermann Olsen  2006    328          31.93   
  Vejle Svmmeklub  31.27                 
13  Nicolai N. H. Srensen  2006    306          32.67   
  Agfs Svmmeafdeling  34.21                 
14  Mikkel Hyldahl  2005    301          32.86   
  Esbjerg Svmmeklub  33.14                 
15  Martin Christensen  2006    291          33.24   
  Vejle Svmmeklub  33.48                 
16  Magnus Tranekjer  2005    277          33.78   
  H2Odense  34.89                 
17  Johannes Clausen  2004    258          34.58   
  Errits Gymnastik Og IF  34.84                 
18  Asger Nielsen  2005    252          34.86   
  Errits Gymnastik Og IF  36.52                 
19  Mads Mller Rieck  2006    247          35.11   
  DeltaSwim  36.34                 
20  Sigurd Salskov Iversen  2006    235          35.69   
  Esbjerg Svmmeklub  35.97                 
21  Oscar F. J. Dencker  2006    234          35.73   
  Agfs Svmmeafdeling  39.97                 
22  Dany Valiu Nielsen  2008    230          35.92   
  DeltaSwim  35.94                 
23  Malte Riegels-Jakobsen  2006    226          36.14   
  Esbjerg Svmmeklub  37.96                 
24  Johannes Erik Geisler  2006    212          36.92   
  Frem Odense  37.87                 
25  Anders Hammam Saayda  2006    211          36.95   
  Frem Odense  38.17                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner