2022-12-01   05:20:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Lb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stvne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 september 2018         
 
 
Lb 5, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jacobsen  2004    503          1:08.26   
  Aalborg Svmmeklub  1:07.51                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    471          1:09.78   
  DeltaSwim  1:15.23                 
                     
Casper Johannesen  2004    462          1:10.24   
  Aalborg Svmmeklub  1:09.80                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005    407          1:13.28   
  Aalborg Svmmeklub  1:12.19                 
                     
Tobias Jakobsen  2005    390  36.17        1:14.31   
  Viborg Svmme Klub  1:15.69                 
                     
Carl Clausen  2005    376          1:15.24   
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.23                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    373  37.17        1:15.39   
  H2Odense  1:17.68                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    367  37.17        1:15.79   
  DeltaSwim  1:18.64                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    365          1:15.99   
  Esbjerg Svmmeklub  1:16.92                 
                     
10  Simon Kutsko Jensen  2004    354          1:16.77   
  Aalborg Svmmeklub  1:13.21                 
                     
11  August Sand Jensen  2005    343  36.70        1:17.54   
  Viborg Svmme Klub  1:20.31                 
                     
12  Max Venborg Kromann  2005    323  38.53        1:19.10   
  Vejle Svmmeklub  1:23.06                 
                     
13  Andreas Nikolajsen  2005    323  38.60        1:19.15   
  Esbjerg Svmmeklub  1:19.46                 
                     
14  Nicolai N. H. Srensen  2006    309  40.20        1:20.31   
  Agfs Svmmeafdeling  1:21.13                 
                     
15  Tobias Holt Poulsen  2005    276          1:23.39   
  Vejle Svmmeklub  1:21.79                 
                     
16  Alexander Drachmann  2005    257  41.04        1:25.37   
  Esbjerg Svmmeklub  1:25.29                 
                     
17  Karl B. Hansen  2006    246  43.28        1:26.67   
  Agfs Svmmeafdeling  1:29.68                 
                     
18  Bertil Tidemann  2006    239  42.85        1:27.45   
  Esbjerg Svmmeklub  1:29.35                 
                     
19  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    230  43.42        1:28.60   
  Agfs Svmmeafdeling  1:28.98                 
                     
20  Alexander R. S. Pedersen  2006    223  41.79        1:29.49   
  H2Odense  1:28.04                 
                     
21  Niklas Bay Rasmussen  2007    214  43.51        1:30.79   
  H2Odense  1:34.24                 
                     
22  Magnus M. Baun-Nielsen  2005    211  45.74        1:31.22   
  Errits Gymnastik Og IF  1:30.30                 
                     
23  Jonas S. H. Frederiksen  2006    210  45.32        1:31.24   
  Agfs Svmmeafdeling  1:33.33                 
                     
Christoffer Mejdal  2005              DNS   
  Frem Odense  1:30.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner