2022-12-01   04:10:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Lb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stvne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 september 2018         
 
 
Lb 6, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    646  38.02  1:21.55  2:05.12    2:46.94   
  Esbjerg Svmmeklub  2:53.03                 
                     
Mathilde Bager  2005    645  39.21  1:22.46  2:04.81    2:47.05   
  Aalborg Svmmeklub  2:48.57                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    632  39.38  1:21.64  2:04.94    2:48.16   
  Aalborg Svmmeklub  2:51.83                 
                     
Marie Jensen  2005    551  39.70  1:23.98  2:09.64    2:55.99   
  Esbjerg Svmmeklub  3:00.23                 
                     
Agnete Habermann  2005    529  40.48  1:25.33  2:11.79    2:58.47   
  H2Odense  2:58.24                 
                     
Emma Nygaard  2005    451  42.33  1:30.08  2:18.84    3:08.23   
  Frem Odense  3:10.60                 
                     
Karoline Hansfort  2006    389  45.56  1:36.40  2:27.31    3:17.66   
  Agfs Svmmeafdeling  3:18.16                 
                     
Sarah Laursen  2007    381  44.71  1:36.18  2:28.94    3:19.03   
  Vejle Svmmeklub  3:22.90                 
                     
Astrid Gregersen  2005    360  46.88  1:39.17  2:31.93    3:22.82   
  Esbjerg Svmmeklub  3:28.26                 
                     
10  Anna Madsby Rohde  2005    327  46.97  1:40.53  2:35.37    3:29.39   
  Errits Gymnastik Og IF  3:38.31                 
                     
11  Alberte Fauerby  2005    315  48.73  1:41.88  2:37.68    3:32.12   
  Errits Gymnastik Og IF  3:38.08                 
                     
12  Victoria Richards  2005    282  49.96  1:46.30  2:43.80    3:39.98   
  DeltaSwim                   
                     
13  Tilde N. H. Srensen  2007    281  51.78  1:49.22  2:46.29    3:40.26   
  Agfs Svmmeafdeling  3:48.22                 
                     
14  Josefine Bundgaard  2005    274  50.22  1:47.59  2:46.97    3:42.03   
  Viborg Svmme Klub  3:56.20                 
                     
15  Dagmar Stahl  2007    227  50.65  1:50.94  2:54.85    3:56.54   
  H2Odense  4:01.95                 
                     
16  Karenmarie Vesterlund  2005    182  54.78  1:59.56  3:07.76    4:14.35   
  DeltaSwim  4:23.47                 
                     
17  Klara Brinch Dyrlv  2006    164  58.91  2:07.56  3:17.05    4:23.55   
  Viborg Svmme Klub                   
                     
Anne U. Struntze Srensen  2006              DSQ  asynk arm eft st 
  Viborg Svmme Klub  4:03.11                 
                     
Mille Holmberg  2006              DSQ  ej samt berr v25 
  Vejle Svmmeklub  3:24.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner