2023-02-02   00:15:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stvne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 september 2018         
 
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    570          28.31   
  Vejle Svmmeklub  27.93                 
Andreas Weis Kallese  2004    481          29.95   
  Viborg Svmme Klub  29.72                 
Sebastian Jacobsen  2004    469          30.22   
  Aalborg Svmmeklub  30.81                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005    443          30.78   
  Frem Odense  30.33                 
Sren Have  2004    441          30.83   
  Agfs Svmmeafdeling  29.38                 
Asgar Knakkergaard  2004    437          30.93   
  Aalborg Svmmeklub  31.63                 
Anders Mose  2004    395          32.00   
  Esbjerg Svmmeklub  31.49                 
Thor Majgrd  2005    385          32.25   
  Vejle Svmmeklub  31.90                 
Jonathan Nejmann  2004    360          33.00   
  H2Odense  33.50                 
10  Anders Mosbk Johannessen  2005    356          33.11   
  Frem Odense  32.84                 
11  Villads Seneca  2006    329          33.99   
  Agfs Svmmeafdeling  34.50                 
12  Jeppe Moeslund Lausen  2006    301          35.02   
  Aalborg Svmmeklub  34.17                 
13  Tobias Staghj Andersen  2006    286          35.63   
  Esbjerg Svmmeklub  34.96                 
14  Julian Vitus Pedersen  2007    271          36.28   
  H2Odense  37.11                 
15  Oskar Foss  2006    242          37.67   
  Esbjerg Svmmeklub  35.85                 
16  Tobias Jakobsen  2005    232          38.20   
  Viborg Svmme Klub  37.24                 
17  Frederik Billes Beck  2008    214          39.21   
  Errits Gymnastik Og IF  40.52                 
18  Oliver Heuer  2006    209          39.54   
  Viborg Svmme Klub  40.34                 
19  Johannes Clausen  2004    203          39.93   
  Errits Gymnastik Og IF                   
20  Jonatan Lyck Falk  2006    195          40.48   
  DeltaSwim  41.89                 
21  Magnus Tranekjer  2005    186          41.06   
  H2Odense  40.39                 
22  Abdelrahman Doudar  2005    168          42.48   
  Frem Odense  43.01                 
23  Jacob Timmermand  2006    164          42.83   
  Esbjerg Svmmeklub  41.28                 
24  Malte Riegels-Jakobsen  2006    160          43.22   
  Esbjerg Svmmeklub  42.29                 
25  Jonathan N. Srensen  2006    152          43.94   
  Viborg Svmme Klub  42.57                 
26  Aksel K. Pedersen  2006    149          44.21   
  Viborg Svmme Klub  42.66                 
27  Dany Valiu Nielsen  2008    133          45.94   
  DeltaSwim  41.61                 
28  Anders Hammam Saayda  2006    127          46.69   
  Frem Odense  46.54                 
29  Anton Sommerlund Jensen  2006    83          53.69   
  Agfs Svmmeafdeling  55.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner