2023-01-29   07:32:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag eftermiddag

Resultat Lb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stvne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:01   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 september 2018         
 
 
Lb 18, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Hedegaard  2004    544  1:38.31  2:10.74      2:10.74   
  Viborg Svmme Klub  2:11.62                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    541  31.47  1:04.45  1:38.56    2:11.00   
  Aalborg Svmmeklub  2:08.92                 
                     
Sren Have  2004    491  32.33  1:07.01  1:41.94    2:15.28   
  Agfs Svmmeafdeling  2:19.33                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    490  31.44  1:05.96  1:41.24    2:15.34   
  Vejle Svmmeklub  2:14.89                 
                     
Mathias Marbk Nielsen  2004    467  31.37  1:07.25  1:42.97    2:17.60   
  Esbjerg Svmmeklub  2:14.70                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    460  31.85  1:07.34  1:43.64    2:18.29   
  Vejle Svmmeklub  2:16.91                 
                     
Mathias E. Kristiansen  2004    454  32.47  1:08.55  1:44.57    2:18.89   
  H2Odense  2:23.33                 
                     
Inas Ilic  2005    429  32.28  1:08.40  1:45.68    2:21.52   
  Aalborg Svmmeklub  2:18.54                 
                     
Jonathan Nejmann  2004    418  32.99  1:09.88  1:46.94    2:22.73   
  H2Odense  2:28.19                 
                     
10  Karl Heeb  2005    418  32.26  1:08.75  1:46.09    2:22.75   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
11  Magne Christian Hansen  2006    409  31.66  1:08.22  1:46.46    2:23.82   
  Viborg Svmme Klub  2:29.71                 
                     
12  Jeppe Moeslund Lausen  2006    374  33.23  1:11.24  1:50.75    2:28.09   
  Aalborg Svmmeklub  2:31.72                 
                     
13  Thor Bruun Bisgaard  2005    356  33.40  1:11.20  1:51.15    2:30.61   
  Agfs Svmmeafdeling  2:31.23                 
                     
14  Johan Erdmann Christensen  2005    343  35.83  1:14.64  1:54.50    2:32.50   
  DeltaSwim  2:42.62                 
                     
15  Jonatan Lyck Falk  2006    270  35.83  1:18.84  2:03.43    2:45.06   
  DeltaSwim                   
                     
16  Erik Hauge Srensen  2007    263  37.33  1:21.18  2:05.82    2:46.46   
  Esbjerg Svmmeklub  2:45.62                 
                     
17  Johannes Clausen  2004    243  35.66  1:18.75  2:04.51    2:50.95   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
18  Johannes Erik Geisler  2006    196  40.43  1:28.40  2:17.74    3:03.51   
  Frem Odense  3:11.33                 
                     
19  Anders Hammam Saayda  2006    178  41.25  1:30.58  2:22.85    3:09.47   
  Frem Odense  3:20.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner