Tulokset Holdstævne Årgang, Fredericia
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag eftermiddag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Hedegaard | 2004 | 544 | 1:38.31 | 2:10.74 | 2:10.74 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:11.62 | |||||||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 541 | 31.47 | 1:04.45 | 1:38.56 | 2:11.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.92 | |||||||||
3 | Søren Have | 2004 | 491 | 32.33 | 1:07.01 | 1:41.94 | 2:15.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.33 | |||||||||
4 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 490 | 31.44 | 1:05.96 | 1:41.24 | 2:15.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:14.89 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 467 | 31.37 | 1:07.25 | 1:42.97 | 2:17.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.70 | |||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 460 | 31.85 | 1:07.34 | 1:43.64 | 2:18.29 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
7 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 454 | 32.47 | 1:08.55 | 1:44.57 | 2:18.89 | |||
H2Odense | 2:23.33 | |||||||||
8 | Inas Ilic | 2005 | 429 | 32.28 | 1:08.40 | 1:45.68 | 2:21.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.54 | |||||||||
9 | Jonathan Nejmann | 2004 | 418 | 32.99 | 1:09.88 | 1:46.94 | 2:22.73 | |||
H2Odense | 2:28.19 | |||||||||
10 | Karl Heeb | 2005 | 418 | 32.26 | 1:08.75 | 1:46.09 | 2:22.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magne Christian Hansen | 2006 | 409 | 31.66 | 1:08.22 | 1:46.46 | 2:23.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.71 | |||||||||
12 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 374 | 33.23 | 1:11.24 | 1:50.75 | 2:28.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.72 | |||||||||
13 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 356 | 33.40 | 1:11.20 | 1:51.15 | 2:30.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.23 | |||||||||
14 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 343 | 35.83 | 1:14.64 | 1:54.50 | 2:32.50 | |||
DeltaSwim | 2:42.62 | |||||||||
15 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 270 | 35.83 | 1:18.84 | 2:03.43 | 2:45.06 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
16 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 263 | 37.33 | 1:21.18 | 2:05.82 | 2:46.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.62 | |||||||||
17 | Johannes Clausen | 2004 | 243 | 35.66 | 1:18.75 | 2:04.51 | 2:50.95 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 196 | 40.43 | 1:28.40 | 2:17.74 | 3:03.51 | |||
Frem Odense | 3:11.33 | |||||||||
19 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 178 | 41.25 | 1:30.58 | 2:22.85 | 3:09.47 | |||
Frem Odense | 3:20.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |