Results for Holdstævne Årgang, Gentofte
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | Holdstvne for rgangssvmmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stvne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Gentofte Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 15 september 2018 |
Lb 7, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.60 | 1:12.92 | 1:51.14 | 2:29.48 | |||
2 | Oscar Kroos | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.17 | 1:15.98 | 1:55.69 | 2:35.87 | |||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | 35.51 | 1:16.82 | 1:58.53 | 2:39.85 | |||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 35.99 | 1:17.16 | 1:59.63 | 2:41.55 | |||
5 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim | 37.78 | 1:20.34 | 2:01.09 | 2:42.91 | |||
6 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim | 37.56 | 1:19.55 | 2:02.34 | 2:43.15 | |||
7 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 37.12 | 1:19.43 | 2:02.98 | 2:46.28 | |||
8 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerd Svmmeklub | 37.44 | 1:19.88 | 2:03.35 | 2:46.58 | |||
9 | Illia Bulba | 2005 | Hrsholm Svmmeforening | 37.19 | 1:20.70 | 2:05.01 | 2:49.07 | |||
10 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 38.43 | 1:22.28 | 2:06.30 | 2:50.33 | |||
11 | Sren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 37.85 | 1:22.27 | 2:07.41 | 2:53.66 | |||
12 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | 40.56 | 1:24.98 | 2:10.68 | 2:54.87 | |||
13 | Aksel Thuesen Gsmer | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 41.06 | 1:27.57 | 2:14.64 | 3:00.07 | |||
14 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim | 40.77 | 1:27.85 | 2:15.67 | 3:01.66 | |||
15 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 44.14 | 1:32.26 | 2:20.82 | 3:07.97 | |||
16 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 43.36 | 1:32.09 | 2:21.12 | 3:08.75 | |||
17 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 40.91 | 1:28.49 | 2:19.68 | 3:09.20 | |||
18 | Marius Mains | 2005 | GTI | 42.06 | 1:31.32 | 2:22.24 | 3:11.96 | |||
19 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 43.51 | 1:32.45 | 2:22.37 | 3:12.44 | |||
20 | Alexander Nrby | 2006 | Hrsholm Svmmeforening | 43.55 | 1:34.59 | 2:26.05 | 3:16.25 | |||
21 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingr Svmmeklub | 43.94 | 1:35.11 | 2:27.38 | 3:18.30 | |||
22 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 45.74 | 1:38.76 | 2:32.73 | 3:25.66 | |||
23 | Laurits Poulsen | 2006 | Kge Svmmeklub | 45.32 | 1:38.22 | 2:32.69 | 3:25.90 | |||
24 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerd Svmmeklub | 45.84 | 1:41.79 | 2:39.71 | 3:35.98 | |||
25 | Marcus Munk | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 49.57 | 1:46.92 | 2:45.89 | 3:45.12 | |||
- | Oliver Schultz | 2004 | Kge Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | DSQ | sw76 esb v 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:00 |