2020-06-05   09:36:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            31.36   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            31.97   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            32.24   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.67   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            32.88   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim            33.86   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            34.48   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub            34.65   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            34.76   
10  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub            35.07   
11  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub            35.11   
12  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.29   
13  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.63   
14  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            36.35   
15  Alberte Crone Larsen  2006  GTI            36.55   
16  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.60   
17  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            37.04   
18  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim            37.05   
19  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            37.35   
20  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            37.48   
21  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.64   
22  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            37.96   
23  Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.22   
24  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            38.49   
25  Patricia Petersen  2005  Lyngby Svømmeklub            38.70   
26  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            38.91   
27  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            38.95   
28  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI            39.03   
29  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.06   
30  Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            39.47   
31  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            40.01   
32  Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            45.19   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  svøm på maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark