2020-06-05   09:03:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    28.71  1:03.98  1:42.11    2:13.82   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.75  1:03.71  1:42.85    2:14.33   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    30.64  1:07.61  1:51.45    2:24.84   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.82  1:10.80  1:53.80    2:27.52   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.41  1:12.41  1:55.44    2:27.70   
Oscar Isberg  2004  GTI    30.85  1:10.45  1:57.37    2:27.78   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim    32.27  1:11.20  1:54.19    2:28.76   
Mads Naver  2004  Sigma Swim    34.97  1:16.05  1:58.11    2:34.00   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.12  1:15.06  2:00.61    2:35.46   
10  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.00  1:13.75  2:01.49    2:36.47   
11  Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub    30.94  1:13.41  1:59.90    2:37.10   
12  Daniel Bastholm  2005  GTI    33.27  1:16.49  2:04.66    2:39.24   
13  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    34.67  1:17.00  2:04.49    2:41.05   
14  August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    34.93  1:18.58  2:06.74    2:42.86   
15  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    37.76  1:19.46  2:07.20    2:43.97   
16  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    37.63  1:19.81  2:08.41    2:45.35   
17  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.18  1:20.92  2:10.58    2:48.62   
18  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    37.19  1:21.87  2:17.18    2:53.91   
19  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    40.42  1:26.25  2:17.56    2:55.13   
20  Asger Temdrup Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    36.84  1:25.62  2:23.71    3:05.46   
21  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub    43.01  1:31.52  2:31.10    3:10.47   
22  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub    44.52  1:36.33  2:30.12    3:11.03   
23  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.05  1:34.25  2:32.04    3:15.58   
24  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub    44.30  1:37.14  2:36.10    3:21.45   
August Sølvsteen  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej samti berør v150m 
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark