2020-06-05   08:37:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 25, 8x100m IM Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Damer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            9:37.45   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      1:09.93        1:09.93   
  Coco Li Fuhrmann  2006      1:12.20        2:22.13   
  Rebecca Petersen  2005      1:10.53        3:32.66   
  Falka Tind  2006      1:11.81        4:44.47   
  Ana Rosa Kragh  2005      1:14.61        5:59.08   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      1:10.71        7:09.79   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      1:16.44        8:26.23   
  Malu Melody Christensen  2006      1:11.22        9:37.45   
                     
Sigma Piger  2005  Sigma Swim            9:56.19   
  Agnete Boelt  2006      1:12.19        1:12.19   
  Caroline Bach Mindested  2005      1:13.07        2:25.26   
  Asta Højberg  2005      1:14.09        3:39.35   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      1:16.91        4:56.26   
  Astrid Mulipola  2006      1:12.70        6:08.96   
  Nikoline R. Amstrup  2005      1:17.17        7:26.13   
  Catrine Porsdal  2005      1:16.07        8:42.20   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      1:13.99        9:56.19   
                     
Kvik Piger  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            10:11.59   
  Sofie Ravn Herche  2007      1:14.46        1:14.46   
  Caroline Koch  2005      1:13.88        2:28.34   
  Martine Damborg  2007      1:18.07        3:46.41   
  Mille Maxwell Berthou  2005      1:15.29        5:01.70   
  Lise Refsgaard  2005      1:17.02        6:18.72   
  Victoria W. Stahl  2005      1:18.47        7:37.19   
  Amalie Backhausen  2006      1:16.07        8:53.26   
  Emma Karoline Guldberg  2005      1:18.33        10:11.59   
                     
Køge Piger  2005  Køge Svømmeklub            10:34.88   
  Julie Brix Østergaard  2006      1:17.99        1:17.99   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      1:22.08        2:40.07   
  Anna Hjorth Christensen  2006      1:22.70        4:02.77   
  Olivia Mai Gustafson  2005      1:16.64        5:19.41   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      1:14.39        6:33.80   
  Annette Toft  2006      1:22.75        7:56.55   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      1:19.30        9:15.85   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      1:19.03        10:34.88   
                     
Gti Piger  GTI            10:38.54   
  Lærke Marie Clausen  2005      1:25.76        1:25.76   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      1:15.46        2:41.22   
  Alberte Crone Larsen  2006      1:18.04        3:59.26   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      1:23.33        5:22.59   
  Annika Britt Larsen  2005      1:14.99        6:37.58   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      1:16.68        7:54.26   
  Frida Høj Andersen  2005      1:19.92        9:14.18   
  Mille Giolbas  2006      1:24.36        10:38.54   
                     
Gsc Piger  Gladsaxe Svømmeklub            10:38.91   
  Nikoline Marie Lange  2005      1:12.24        1:12.24   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      1:17.00        2:29.24   
  Monika Dragieva  2006      1:17.70        3:46.94   
  Josefine Staudt  2005      1:16.94        5:03.88   
  Kamma Rasmussen  2006      1:23.92        6:27.80   
  Jasmine Løkkegaard  2006      1:22.47        7:50.27   
  Henriette Roos  2006      1:23.93        9:14.20   
  Maja Damkjær Bartels  2006      1:24.71        10:38.91   
                     
Lyngby Royal Princesses  2005  Lyngby Svømmeklub            10:46.88   
  Mathilde Severs  2006      1:13.50        1:13.50   
  Emily Reuter  2006      1:21.24        2:34.74   
  Alma Olivarius  2005      1:16.59        3:51.33   
  Kathrine E. Larsen  2005      1:21.26        5:12.59   
  Victoria Wiingaard  2006      1:23.00        6:35.59   
  Marie Elster  2006      1:23.73        7:59.32   
  Nina Katrine N. Nissen  2006      1:24.53        9:23.85   
  Patricia Petersen  2005      1:23.03        10:46.88   
                     
Hillerød Piger  Hillerød Svømmeklub            11:42.22   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      1:24.20        1:24.20   
  Athena Haugsted Pihl  2006      1:26.16        2:50.36   
  Caroline Henning  2005      1:25.77        4:16.13   
  Emma Mølholm  2005      1:34.59        5:50.72   
  Olivia Cruse  2005      1:24.20        7:14.92   
  Silje Lyse Legaard  2006      1:27.93        8:42.85   
  Olivia Franck  2005      1:23.39        10:06.24   
  Amalie Lythcke  2006      1:35.98        11:42.22   
                     
Hørsholm Piger  Hørsholm Svømmeforening            12:06.46   
  Caroline Salskov Jensen  2005      1:15.18        1:15.18   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      1:16.73        2:31.91   
  Freja Mathilde Kaas  2006      1:26.64        3:58.55   
  Victoria Haslund Mourier  2007      1:37.51        5:36.06   
  Anna Bruun-Møller  2007      1:40.79        7:16.85   
  Emilie Dommer  2007      1:34.38        8:51.23   
  Clara Katharina Sederholm  2006      1:37.34        10:28.57   
  Thilde Hjortshøj  2006      1:37.89        12:06.46   
                     
Gentofte Tigere  Gentofte Svømme Klub            DSQ  esb v 75m 
                     
Helsingør Piger  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  flere fly ben 550 m 
  Caroline Trøjgaard  2005      1:13.58        1:13.58   
  Emmely Östman Pedersen  2005      1:14.85        2:28.43   
  Caroline Villum Færch  2005      1:13.57        3:42.00   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      1:14.77        4:56.77   
  Johanne Weber  2005      1:18.07        6:14.84   
                     
Hg Piger  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Mie Visler  2006      1:28.69        1:28.69   
  Mie Ankersen  2006      1:20.58        2:49.27   
  Laura Meyer  2006      1:23.48        4:12.75   
  Kamille Bentsen  2006      1:25.03        5:37.78   
  Frederikke B. Hansen  2005      1:14.38        6:52.16   
  Andrea Holm Sørensen  2005      1:42.29        8:34.45   
  Amalie Østerlund  2005      1:19.07        9:53.52   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark